Buffalo Feis 2015

All Grade Results:

1 Boys & Girls Beginner Reel Under 05 All

Place # Dancer School
1 848 Jayden Jacobs McGinley
1 936 Shannon Pereira McGinley
2 567 Aiden Burke McDonald School
2 1103 Celeste McLafferty McGinley
2 378 Kaleigha Spinner Butler-Sheehan
3 920 Adele Kushner Wilson-Bryson-Dennis
3 539 Ava Boon McMahon
3 631 Emma Conrad Clann Na Cara
3 354 Jelena Slipko Clann Na Cara

2 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 05 All

Place # Dancer School
1 920 Adele Kushner Wilson-Bryson-Dennis
2 936 Shannon Pereira McGinley
3 567 Aiden Burke McDonald School
3 539 Ava Boon McMahon
3 631 Emma Conrad Clann Na Cara
3 848 Jayden Jacobs McGinley
3 378 Kaleigha Spinner Butler-Sheehan

3 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 05 All

Place # Dancer School
1 936 Shannon Pereira McGinley

5 Boys & Girls Beginner Reel Under 06

Place # Dancer School
1 534 Kathleen Bodman Burke
2 701 Elexa Duggan Rince Na Tiarna
3 116 Niamh McLaughlin Burke
4 487 Hanna Adymy Clann Na Cara
4 372 Madeline Snyder Clann Na Cara
5 286 Aurora Richards DoCairde
5 723 Cheyanne Faulkenberry Connick
5 215 Clare Olivia Drumcliffe
5 561 Emily Buffan McMahon
5 653 Kathleen Daley Leneghan - OH
5 138 Kennedy Merriman Ardan Rochez
5 986 Madelynn Marlowe Rochez
5 103 Maggie McGarvey Goodwin Academy
5 972 Quinn Mackridge Rince Na Sonas
5 924 Stella LaMorte Drumcliffe

6 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 06

Place # Dancer School
1 577 Stella Carangelo Goodwin Academy
2 372 Madeline Snyder Clann Na Cara
2 116 Niamh McLaughlin Burke
3 534 Kathleen Bodman Burke
4 701 Elexa Duggan Rince Na Tiarna
4 986 Madelynn Marlowe Rochez

7 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 06

Place # Dancer School
1 701 Elexa Duggan Rince Na Tiarna
2 487 Hanna Adymy Clann Na Cara
3 723 Cheyanne Faulkenberry Connick
4 924 Stella LaMorte Drumcliffe

8 Boys & Girls Beginner Single (Hop) Jig Under 06

Place # Dancer School
1 701 Elexa Duggan Rince Na Tiarna
2 723 Cheyanne Faulkenberry Connick

9 Boys & Girls Beginner Reel Under 07

Place # Dancer School
1 416 Kennady Ulrich McCarthy
2 568 Connor Burke McDonald School
2 169 Paige Munger Roisin Academy
2 758 Ryan Geary Clann Na Cara
3 307 Aidan Ryan Rince Na Tiarna
3 457 Bridget Wise Drumcliffe
3 895 Emmy Kinsella McMahon
3 407 Grace Tillinghast McMahon
4 204 Caera O'Donovan Gilchrist-Canavan
4 882 Eireann Kennedy Rince Na Tiarna
4 778 Ella Gorman Rince Na Tiarna
4 976 Grace Mahoney Butler-Sheehan
4 207 Irelyn O'Leary Rince Na Tiarna
4 203 Kayla O'Donnell Rince Na Tiarna
4 271 Nora Ramsdell Rince Na Tiarna

10 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 758 Ryan Geary Clann Na Cara
2 457 Bridget Wise Drumcliffe
3 307 Aidan Ryan Rince Na Tiarna
3 405 Julia Thomas Dunleavy - NY
3 416 Kennady Ulrich McCarthy
4 778 Ella Gorman Rince Na Tiarna
4 169 Paige Munger Roisin Academy

11 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 457 Bridget Wise Drumcliffe
2 758 Ryan Geary Clann Na Cara

13 Boys & Girls Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 1019 Maya McClellan Yvonne Kelly Dance Academy
2 759 Audrey Gerde Rince Na Tiarna
3 821 Addison Hesch McCarthy
3 312 Ava Sagnella Francis Academy
3 242 Meeghan Peterson Rince Na Tiarna
4 531 Cyrene Blackley Clann Na Cara
4 302 Emma Rukavena McDonald School
4 115 Fiona McLaughlin Clann Na Cara
4 921 georgia kwietniak Rince Na Tiarna
4 683 Julia Dieteman Rince Na Tiarna

14 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 312 Ava Sagnella Francis Academy
2 1019 Maya McClellan Yvonne Kelly Dance Academy
3 755 Ava Gaudieri Rochester Academy
4 759 Audrey Gerde Rince Na Tiarna
4 683 Julia Dieteman Rince Na Tiarna
4 242 Meeghan Peterson Rince Na Tiarna

15 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 1019 Maya McClellan Yvonne Kelly Dance Academy
2 312 Ava Sagnella Francis Academy
3 115 Fiona McLaughlin Clann Na Cara

16 Boys & Girls Beginner Single (Hop) Jig Under 08

Place # Dancer School
1 683 Julia Dieteman Rince Na Tiarna

17 Boys & Girls Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 472 Hannah Zepp Brady-Campbell
2 587 Adrienne Catrabone Rince Na Tiarna
3 626 Allison Connolly Rince Na Tiarna
3 799 Madeline Hagner Rince Na Tiarna

18 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 472 Hannah Zepp Brady-Campbell
2 626 Allison Connolly Rince Na Tiarna
3 587 Adrienne Catrabone Rince Na Tiarna
3 799 Madeline Hagner Rince Na Tiarna

19 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 472 Hannah Zepp Brady-Campbell
2 626 Allison Connolly Rince Na Tiarna

21 Boys & Girls Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 796 Kevin Hagerty Richens-Timm
2 1029 Grace McDonnell Clann Na Cara
3 440 Maeve Weimer Rince Na Tiarna
4 763 Isabella Giangreco Rochez
4 276 Meara Regan Rince Na Tiarna

22 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 796 Kevin Hagerty Richens-Timm
2 1029 Grace McDonnell Clann Na Cara
2 440 Maeve Weimer Rince Na Tiarna
3 763 Isabella Giangreco Rochez
3 276 Meara Regan Rince Na Tiarna
4 682 Ellen Dieteman Rince Na Tiarna

23 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 440 Maeve Weimer Rince Na Tiarna
2 763 Isabella Giangreco Rochez
3 682 Ellen Dieteman Rince Na Tiarna

24 Boys & Girls Beginner Single (Hop) Jig Under 10

Place # Dancer School
1 682 Ellen Dieteman Rince Na Tiarna

25 Boys & Girls Beginner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 369 Summer Smith Roisin Academy
2 150 alexis mobilia Rince Na Tiarna

26 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 369 Summer Smith Roisin Academy
2 150 alexis mobilia Rince Na Tiarna

33 Boys & Girls Beginner Reel Under 13

Place # Dancer School
1 275 Fiona Regan Rince Na Tiarna

34 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 13

Place # Dancer School
1 684 Moira Dieteman Rince Na Tiarna
2 275 Fiona Regan Rince Na Tiarna

35 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 684 Moira Dieteman Rince Na Tiarna
2 275 Fiona Regan Rince Na Tiarna

36 Boys & Girls Beginner Single (Hop) Jig Under 13

Place # Dancer School
1 684 Moira Dieteman Rince Na Tiarna

107 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 596 Moira Chambers Brady-Campbell
2 465 Tatum Worth Butler-Fearon-Oconnor
3 508 Alicia Battaglia McCarthy
3 436 Madison Watson Rochester Academy
4 773 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
5 624 Grace Conlan Rochester Academy
5 963 Molly Lynch Rince Na Tiarna
5 937 Sophia Lawrence Rince Na Sonas

108 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 596 Moira Chambers Brady-Campbell
2 501 Elliana Ballagh Roisin Academy
3 351 Lilah Skurski McCarthy
3 436 Madison Watson Rochester Academy
3 869 Natalie Kearney Rince Na Sonas
4 730 Bianca Ficorilli Clann Na Cara
5 948 Brenna Lillis Rince Na Sonas
5 693 Mary Kate Dolan Rince Na Tiarna
5 963 Molly Lynch Rince Na Tiarna

109 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 596 Moira Chambers Brady-Campbell
2 963 Molly Lynch Rince Na Tiarna
3 948 Brenna Lillis Rince Na Sonas
3 436 Madison Watson Rochester Academy
4 465 Tatum Worth Butler-Fearon-Oconnor
5 773 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
5 869 Natalie Kearney Rince Na Sonas

111 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 680 Stella DiCesare McCarthy
2 930 Bridget Lardie Brady-Campbell
2 596 Moira Chambers Brady-Campbell
3 508 Alicia Battaglia McCarthy
3 436 Madison Watson Rochester Academy
4 869 Natalie Kearney Rince Na Sonas

112 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 07 All

Place # Dancer School
1 680 Stella DiCesare McCarthy
2 925 Payton Lamott Roisin Academy
3 774 Emma Goerlich Goodwin Academy
3 119 Keira McMillan Rochester Academy
3 436 Madison Watson Rochester Academy

113 Boys & Girls Advanced Beginner St Patricks Day Under 07

Place # Dancer School
1 465 Tatum Worth Butler-Fearon-Oconnor

114 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 699 Keaghan Duffy Rince Na Tiarna
2 929 Lauryn Lape Rince Na Sonas
3 576 Ireland Carangelo Goodwin Academy
3 955 Kayleigh Lowenguth Rochester Academy
4 810 Ella Harrington Rince Na Tiarna
5 668 Clare Degnan Dunleavy - NY
5 837 Erin Hudson Rince Na Tiarna
5 133 Gavin Mediratta Goggin-Carroll
5 707 Jordan Dwyer McMahon
5 910 Kennedy Krempholtz Clann Na Cara
5 195 Molly Noone Butler-Fearon-Oconnor
5 337 Natalie Shelley Francis Academy

115 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 918 Maggie Kukolic Goggin-Carroll
2 699 Keaghan Duffy Rince Na Tiarna
2 929 Lauryn Lape Rince Na Sonas
3 955 Kayleigh Lowenguth Rochester Academy
3 990 Kiera Mascia McMahon
4 337 Natalie Shelley Francis Academy
5 668 Clare Degnan Dunleavy - NY
5 837 Erin Hudson Rince Na Tiarna
5 707 Jordan Dwyer McMahon
5 584 Lucia Cartonia Rince Na Tiarna
5 195 Molly Noone Butler-Fearon-Oconnor
5 734 Roan Finn McMahon

116 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 929 Lauryn Lape Rince Na Sonas
2 990 Kiera Mascia McMahon
2 734 Roan Finn McMahon
3 428 Kaitlyn Wadman Clann Na Cara
3 584 Lucia Cartonia Rince Na Tiarna
4 699 Keaghan Duffy Rince Na Tiarna
5 707 Jordan Dwyer McMahon
5 918 Maggie Kukolic Goggin-Carroll
5 471 Meghan Zaverton Carle

117 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 08 / 2 yr

Place # Dancer School
1 699 Keaghan Duffy Rince Na Tiarna
2 810 Ella Harrington Rince Na Tiarna
3 584 Lucia Cartonia Rince Na Tiarna
4 963 Molly Lynch Rince Na Tiarna

118 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 08

Place # Dancer School
1 133 Gavin Mediratta Goggin-Carroll
2 170 Campbell Murphy McCarthy
2 736 Lily Flammer Rince Na Tiarna
3 576 Ireland Carangelo Goodwin Academy
3 918 Maggie Kukolic Goggin-Carroll
3 734 Roan Finn McMahon

119 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 08

Place # Dancer School
1 510 Aubree Battaglia McCarthy
2 170 Campbell Murphy McCarthy
2 939 Kiernan Lembke Clann Na Cara
3 910 Kennedy Krempholtz Clann Na Cara
3 736 Lily Flammer Rince Na Tiarna

121 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 244 Cadence Phillips McMahon
2 520 Ashley Bellavia McMahon
2 705 Emily Dunn Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
3 932 Elizabeth Lascari Dunleavy - NY
3 382 Mia Stefko Dunleavy - NY
3 166 Ryan Mosher Rince Na Tiarna
4 201 Avery O'Carroll Clann Na Cara
4 1025 Delia McDermott Rince Na Tiarna
4 417 Kyleigh Ulrich McCarthy
4 580 Rose Carpenter Clann Na Cara

122 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 580 Rose Carpenter Clann Na Cara
2 244 Cadence Phillips McMahon
3 201 Avery O'Carroll Clann Na Cara
3 473 Molly Zepp Brady-Campbell
3 315 Rebecca Sander McCarthy
4 1025 Delia McDermott Rince Na Tiarna
4 278 Grace Reilly Butler-Fearon-Oconnor
5 520 Ashley Bellavia McMahon
5 705 Emily Dunn Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
5 390 Jocelyn Struebel Clann Na Cara
5 166 Ryan Mosher Rince Na Tiarna

123 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 705 Emily Dunn Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
2 520 Ashley Bellavia McMahon
3 473 Molly Zepp Brady-Campbell
4 580 Rose Carpenter Clann Na Cara
5 201 Avery O'Carroll Clann Na Cara
5 244 Cadence Phillips McMahon
5 1025 Delia McDermott Rince Na Tiarna
5 390 Jocelyn Struebel Clann Na Cara
5 417 Kyleigh Ulrich McCarthy
5 279 Margaret Rembold Young School - NY
5 315 Rebecca Sander McCarthy

124 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 09

Place # Dancer School
1 719 Rory Etheridge Rince Na Tiarna
2 764 Breanne Gilham Clann Na Cara
2 605 Gloria Ciccarella Rince Na Tiarna
3 1025 Delia McDermott Rince Na Tiarna
3 594 Ezra Chamberland Price Yvonne Kelly Dance Academy

125 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 520 Ashley Bellavia McMahon
2 186 Linnea Neureuther Rince Na Tiarna
3 865 Bridget Kaufman Rince Na Tiarna
4 244 Cadence Phillips McMahon
5 932 Elizabeth Lascari Dunleavy - NY
5 853 Madelyn Jerge Rince Na Tiarna
5 473 Molly Zepp Brady-Campbell

126 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 865 Bridget Kaufman Rince Na Tiarna
2 367 Riley Smith Rince Na Tiarna
3 417 Kyleigh Ulrich McCarthy
4 315 Rebecca Sander McCarthy
5 1026 Alayna McDonald Clann Na Cara
5 350 Emma Skurski McCarthy
5 186 Linnea Neureuther Rince Na Tiarna

127 Boys & Girls Advanced Beginner St Patricks Day Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 705 Emily Dunn Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
2 195 Molly Noone Butler-Fearon-Oconnor
3 133 Gavin Mediratta Goggin-Carroll
3 918 Maggie Kukolic Goggin-Carroll

128 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 938 Kaden LeChase Rochester Academy
2 160 Abbey Moose Rochester Academy
3 647 Alexis Curtis Rochester Academy
4 309 Nora Ryan Rince Na Tiarna
4 839 Timothy Hudson Rince Na Tiarna
5 881 Connor Kennedy Rince Na Tiarna
5 901 Jessica Klein McCarthy
5 831 Maeve Hooker Rince Na Sonas
5 505 Sophia Bartolini Rince Na Tiarna

129 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 469 Anna Zambito Clann Na Cara
2 309 Nora Ryan Rince Na Tiarna
3 647 Alexis Curtis Rochester Academy
3 620 Ava Colacelli DeMenezes
3 881 Connor Kennedy Rince Na Tiarna
3 901 Jessica Klein McCarthy

130 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 904 Jane Konieczny Rince Na Tiarna
2 160 Abbey Moose Rochester Academy
3 647 Alexis Curtis Rochester Academy
3 469 Anna Zambito Clann Na Cara
4 490 Brier Amerlinck Clann Na Cara
4 622 Eowyn Colley Rince Na Tiarna
5 519 Margaret Bell Rince Na Tiarna

131 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 10

Place # Dancer School
1 839 Timothy Hudson Rince Na Tiarna
2 267 Lauren Raimy Rince Na Tiarna
3 522 Sophia Benzin Rince Na Tiarna

132 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 160 Abbey Moose Rochester Academy
2 961 Mackenzie Lyman Rince Na Sonas
3 647 Alexis Curtis Rochester Academy
4 831 Maeve Hooker Rince Na Sonas
5 903 Catherine Klodzinski Rince Na Tiarna
5 1027 Claire McDonald Rince Na Tiarna
5 772 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
5 905 elizabeth kooshoian Rince Na Tiarna
5 348 Ella Skalski Rince Na Tiarna
5 306 Emily Ruth Clann Na Cara
5 938 Kaden LeChase Rochester Academy

133 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 905 elizabeth kooshoian Rince Na Tiarna
2 160 Abbey Moose Rochester Academy
2 1027 Claire McDonald Rince Na Tiarna
2 901 Jessica Klein McCarthy
2 797 Quinn Hagler Clann Na Cara
3 469 Anna Zambito Clann Na Cara
3 490 Brier Amerlinck Clann Na Cara
3 903 Catherine Klodzinski Rince Na Tiarna
3 622 Eowyn Colley Rince Na Tiarna
3 913 Johannah Krull Rince Na Tiarna
3 961 Mackenzie Lyman Rince Na Sonas

134 Boys & Girls Advanced Beginner St Patricks Day Under 10

Place # Dancer School
1 797 Quinn Hagler Clann Na Cara
2 490 Brier Amerlinck Clann Na Cara
3 566 Mary Catherine Burger Rochez
3 740 Saragh Fogarty Taylor

135 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 803 Jesse Hamann Clann Na Cara
2 255 Anne Marie Prichard Rince Na Tiarna
2 188 Gavin Nist Burke-Conroy
3 686 Aeryn Digby Butler-Sheehan
3 766 Grace Gillespie Dunleavy - NY
3 545 Maria Branche McMahon

136 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 395 Meadow Supples Rince Na Tiarna
2 803 Jesse Hamann Clann Na Cara
3 980 Colleen March Boland
3 545 Maria Branche McMahon
4 409 Devon Tower Clann Na Cara

141 Boys & Girls Advanced Beginner St Patricks Day Under 11

Place # Dancer School
1 906 Madison Koryl McCarthy
2 752 Brigid Gannon Clann Na Cara
3 686 Aeryn Digby Butler-Sheehan
4 381 Brianna Starr Clann Na Cara

144 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 12 / 2 yr

Place # Dancer School
1 314 Bridget Sander McCarthy
2 139 Katelyn Mesch Rince Na Tiarna
3 395 Meadow Supples Rince Na Tiarna
4 686 Aeryn Digby Butler-Sheehan
4 766 Grace Gillespie Dunleavy - NY
5 803 Jesse Hamann Clann Na Cara

145 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 12 / 2 yr

Place # Dancer School
1 139 Katelyn Mesch Rince Na Tiarna

146 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 12 / 2 yr

Place # Dancer School
1 509 Ashley Battaglia McCarthy
2 545 Maria Branche McMahon
3 153 Makayla Mohrman Rochester Academy
4 430 Gabby Wall McDonald School
5 766 Grace Gillespie Dunleavy - NY

147 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 12 / 2 yr

Place # Dancer School
1 314 Bridget Sander McCarthy
2 803 Jesse Hamann Clann Na Cara
3 430 Gabby Wall McDonald School
3 709 John Dywan Clann Na Cara
4 710 Jordan Dywan Clann Na Cara
5 255 Anne Marie Prichard Rince Na Tiarna
5 509 Ashley Battaglia McCarthy
5 320 Emily Scherer Rince Na Tiarna

149 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 13 / 2 yr

Place # Dancer School
1 710 Jordan Dywan Clann Na Cara
2 709 John Dywan Clann Na Cara
3 136 Ava Mennes Murphy Irish Arts

150 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 13 / 2 yr

Place # Dancer School
1 483 Gloria Adams McMahon
2 710 Jordan Dywan Clann Na Cara
3 709 John Dywan Clann Na Cara
4 817 Aria Heil Bryan Taylor

158 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 136 Ava Mennes Murphy Irish Arts
1 422 Raina Vanderwerf Rince Na Tiarna

160 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 136 Ava Mennes Murphy Irish Arts
2 1032 Maeve McDougall Rince Na Tiarna
3 422 Raina Vanderwerf Rince Na Tiarna

161 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 1032 Maeve McDougall Rince Na Tiarna
2 136 Ava Mennes Murphy Irish Arts
2 125 Maggie McNamara McCarthy

200 Boys & Girls Novice Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 414 Taite Tschanz McGinley
2 680 Stella DiCesare McCarthy
3 119 Keira McMillan Rochester Academy
4 237 Ellie Pecor McMahon

201 Boys & Girls Novice Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 414 Taite Tschanz McGinley
2 451 Katelyn Williams Finnegan
3 355 Mary Slipko Clann Na Cara

202 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 414 Taite Tschanz McGinley
2 237 Ellie Pecor McMahon
2 451 Katelyn Williams Finnegan
3 680 Stella DiCesare McCarthy

207 Boys & Girls Novice Reel Under 08

Place # Dancer School
1 358 Alexandra Smith Rince Na Tiarna
2 665 Alena DeChick Rochester Academy
3 283 Ella Rice Goodwin Academy
3 485 Erin Adema Yvonne Kelly Dance Academy
3 316 Francesca Santoro Francis Academy
4 170 Campbell Murphy McCarthy
5 387 Ava Stoddard Rince Na Tiarna
5 363 Julia Smith Wilson-Bryson-Dennis
5 368 Siobhan Smith Clann Na Cara

208 Boys & Girls Novice Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 404 Ruby Mae Thibault McGinley
2 387 Ava Stoddard Rince Na Tiarna
2 170 Campbell Murphy McCarthy
3 358 Alexandra Smith Rince Na Tiarna
3 485 Erin Adema Yvonne Kelly Dance Academy
4 939 Kiernan Lembke Clann Na Cara
5 736 Lily Flammer Rince Na Tiarna
5 471 Meghan Zaverton Carle

209 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 485 Erin Adema Yvonne Kelly Dance Academy
2 387 Ava Stoddard Rince Na Tiarna
3 358 Alexandra Smith Rince Na Tiarna
4 277 Hannah Reichard Francis Academy
4 404 Ruby Mae Thibault McGinley
5 316 Francesca Santoro Francis Academy
5 363 Julia Smith Wilson-Bryson-Dennis
5 256 Margaret Prichard Rince Na Tiarna
5 332 Morgan Shaw Taylor Academy

210 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 08 All

Place # Dancer School
1 358 Alexandra Smith Rince Na Tiarna
2 404 Ruby Mae Thibault McGinley
3 794 Jocelyn Gudyka Young School - NY
3 451 Katelyn Williams Finnegan
3 736 Lily Flammer Rince Na Tiarna

213 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 08 All

Place # Dancer School
1 485 Erin Adema Yvonne Kelly Dance Academy
2 414 Taite Tschanz McGinley
3 332 Morgan Shaw Taylor Academy
3 404 Ruby Mae Thibault McGinley

214A Boys & Girls Novice Reel Under 09

Place # Dancer School
1 605 Gloria Ciccarella Rince Na Tiarna
2 301 Marykate Rudnicki Goodwin Academy
2 569 McKayla Burke McDonald School
3 479 Bella Ackley Clann Na Cara
3 892 Brynna King Gilchrist-Canavan
3 362 Jorja Smith Clann Na Cara
3 328 Rory Selinger Dunleavy - NY

214B Boys & Girls Novice Reel Under 09

Place # Dancer School
1 455 Elliana Winstanley McCarthy
2 865 Bridget Kaufman Rince Na Tiarna
2 478 Sabrina Abramowitz Rince Na Tiarna
3 959 Annie Lumsden Burke
4 334 Phoebe Sheehan Rochester Academy
5 470 Alison Zaverton Carle
5 367 Riley Smith Rince Na Tiarna

215 Boys & Girls Novice Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 455 Elliana Winstanley McCarthy
2 853 Madelyn Jerge Rince Na Tiarna
2 569 McKayla Burke McDonald School
2 478 Sabrina Abramowitz Rince Na Tiarna
3 479 Bella Ackley Clann Na Cara
3 350 Emma Skurski McCarthy
3 248 Nora Piotrowicz Rince Na Tiarna
4 969 Allie MacDerment Rince Na Sonas
4 962 Ella Lynch Rince Na Tiarna
4 362 Jorja Smith Clann Na Cara
4 550 Madeline Bronson Clann Na Cara

216 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 478 Sabrina Abramowitz Rince Na Tiarna
2 455 Elliana Winstanley McCarthy
3 569 McKayla Burke McDonald School
4 456 Claire Wirt Dunleavy - NY
4 350 Emma Skurski McCarthy
5 479 Bella Ackley Clann Na Cara
5 865 Bridget Kaufman Rince Na Tiarna
5 235 Maria Pawelczyk McCarthy
5 301 Marykate Rudnicki Goodwin Academy
5 847 Morgan Jackson Dunleavy - NY
5 641 Neave Crean Boyle

217 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 09

Place # Dancer School
1 478 Sabrina Abramowitz Rince Na Tiarna
2 865 Bridget Kaufman Rince Na Tiarna
3 248 Nora Piotrowicz Rince Na Tiarna

220 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 09

Place # Dancer School
1 268 Annika Ramsay Butler-Fearon-Oconnor
2 478 Sabrina Abramowitz Rince Na Tiarna
3 892 Brynna King Gilchrist-Canavan
4 947 Maeve Lickfeld Rince Na Tiarna
5 792 Sierra Griffin Boland
5 635 Teagan Costello Clann Na Cara

221A Boys & Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 187 Elizabeth Nist Burke-Conroy
2 490 Brier Amerlinck Clann Na Cara
2 725 Julia Fellows Clann Na Cara
3 504 Colleen Barry Francis Academy
4 904 Jane Konieczny Rince Na Tiarna
4 797 Quinn Hagler Clann Na Cara
4 285 Sarah Rice Taylor
5 718 Meredith Ernst Rince Na Tiarna
5 1022 Phoebe McColville Yvonne Kelly Dance Academy

221B Boys & Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 667 Marina DeChick Dunleavy - NY
2 851 Annabelle Jenkins Johnston
2 696 Morgan Donovan Dunleavy - NY
3 299 Eliana Rudnicki Goodwin Academy
3 941 Mary Rose Lennox Boland
3 775 Tyler Goerlich Goodwin Academy
4 287 Hannah Richardson DeMenezes
5 846 Catherine Ingoldsby McCarthy
5 1027 Claire McDonald Rince Na Tiarna
5 389 Margaret Struckmann Clann Na Cara
5 669 Sarah Degnan Bell

222A Boys & Girls Novice Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 772 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
2 725 Julia Fellows Clann Na Cara
3 750 Olivia Fuller Rince Na Tiarna
4 830 Aine Hollander Rince Na Tiarna
5 344 Kylie Sikorski Rince Na Tiarna
5 779 Lily Gotthelf Clann Na Cara
5 519 Margaret Bell Rince Na Tiarna
5 718 Meredith Ernst Rince Na Tiarna
5 212 Teaghan O'Shea Gilchrist-Canavan

222B Boys & Girls Novice Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 681 Iyla Dickerson Clann Na Cara
2 917 Jameson Kukolic Goggin-Carroll
3 306 Emily Ruth Clann Na Cara
4 441 Liana Weiss Clann Na Cara
4 433 Rebecca Warcholak Butler-Fearon-Oconnor
5 846 Catherine Ingoldsby McCarthy
5 287 Hannah Richardson DeMenezes

223A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 725 Julia Fellows Clann Na Cara
2 466 Carlie Young Rince Na Sonas
2 504 Colleen Barry Francis Academy
2 187 Elizabeth Nist Burke-Conroy
2 779 Lily Gotthelf Clann Na Cara
2 1022 Phoebe McColville Yvonne Kelly Dance Academy
3 708 Kassandra Dwyer McDonald School
3 344 Kylie Sikorski Rince Na Tiarna
3 718 Meredith Ernst Rince Na Tiarna
3 285 Sarah Rice Taylor
3 212 Teaghan O'Shea Gilchrist-Canavan

223B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 790 Margaret Grejda Goodwin Academy
2 441 Liana Weiss Clann Na Cara
3 299 Eliana Rudnicki Goodwin Academy
3 940 Maeve Lembke Clann Na Cara
3 667 Marina DeChick Dunleavy - NY
4 985 Hannah Marlowe Rochez
4 287 Hannah Richardson DeMenezes
4 389 Margaret Struckmann Clann Na Cara
4 941 Mary Rose Lennox Boland

224 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1022 Phoebe McColville Yvonne Kelly Dance Academy
2 344 Kylie Sikorski Rince Na Tiarna
3 772 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
3 905 elizabeth kooshoian Rince Na Tiarna

227 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 10

Place # Dancer School
1 1022 Phoebe McColville Yvonne Kelly Dance Academy
2 433 Rebecca Warcholak Butler-Fearon-Oconnor
3 904 Jane Konieczny Rince Na Tiarna
4 681 Iyla Dickerson Clann Na Cara
5 917 Jameson Kukolic Goggin-Carroll
5 441 Liana Weiss Clann Na Cara

228A Boys & Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 158 Olivia Montgomery Goggin-Carroll
2 908 Ella Kramer Clann Na Cara
2 785 Kylie Green Goodwin Academy
3 386 Allie Stoddard Rince Na Tiarna
3 646 Lily Cunningham Boland
3 689 Reagan Doan Rince Na Sonas
4 142 Julia Milham Francis Academy
4 340 Peyton Shick Bell

228B Boys & Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 388 Kayla Stone McMahon
2 314 Bridget Sander McCarthy
3 876 Jackson Kelly Rince Na Tiarna
3 240 leilah perez Clann Na Cara
4 320 Emily Scherer Rince Na Tiarna
5 533 Abigael Bleier Rochester Academy
5 183 Corinne Nagy Rince Na Tiarna

229 Boys & Girls Novice Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 314 Bridget Sander McCarthy
2 386 Allie Stoddard Rince Na Tiarna
2 876 Jackson Kelly Rince Na Tiarna
3 158 Olivia Montgomery Goggin-Carroll
4 509 Ashley Battaglia McCarthy
4 357 Meghan Slusarski Murphy Irish Arts
5 255 Anne Marie Prichard Rince Na Tiarna
5 908 Ella Kramer Clann Na Cara
5 320 Emily Scherer Rince Na Tiarna
5 188 Gavin Nist Burke-Conroy
5 689 Reagan Doan Rince Na Sonas

230A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 340 Peyton Shick Bell
2 386 Allie Stoddard Rince Na Tiarna
3 908 Ella Kramer Clann Na Cara
4 255 Anne Marie Prichard Rince Na Tiarna
4 142 Julia Milham Francis Academy
5 509 Ashley Battaglia McCarthy
5 158 Olivia Montgomery Goggin-Carroll

230B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 752 Brigid Gannon Clann Na Cara
2 747 Maya Fredette Johnston
3 703 Hope Duncan Dunleavy - NY
3 388 Kayla Stone McMahon
4 533 Abigael Bleier Rochester Academy
4 240 leilah perez Clann Na Cara

231 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 11

Place # Dancer School
1 964 Kaitlin Lyne O'Donnell
2 320 Emily Scherer Rince Na Tiarna
3 183 Corinne Nagy Rince Na Tiarna

234 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 11

Place # Dancer School
1 142 Julia Milham Francis Academy
2 388 Kayla Stone McMahon
3 357 Meghan Slusarski Murphy Irish Arts
4 876 Jackson Kelly Rince Na Tiarna
5 533 Abigael Bleier Rochester Academy
5 822 Erin Hill Clann Na Cara

235 Boys & Girls Novice Reel Under 12

Place # Dancer School
1 445 Rheanna Welsh Rince Na Tiarna
2 411 Jordana Tramontozzi DeVoy Academy
3 619 Nicole Coffman Clann Na Cara
3 515 Olivia Beamer Clann Na Cara
4 280 Mary Rembold Rochester Academy
5 795 Ellen Hagerty Richens-Timm
5 614 Emma Cline McMahon
5 241 Emma Perry Clann Na Cara
5 765 Kaelyn Gilham Clann Na Cara
5 815 Kealey Heagney Maguire Academy
5 435 Sarah Warren Drumcliffe

236 Boys & Girls Novice Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 329 Cassandra Sevigny Wilson-Bryson-Dennis
2 411 Jordana Tramontozzi DeVoy Academy
3 317 Grace Scalfaro Francis Academy
3 515 Olivia Beamer Clann Na Cara
4 123 Grace McNamara Rince Na Tiarna

237 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 318 Victoria Schaller Clann Na Cara
2 411 Jordana Tramontozzi DeVoy Academy
3 614 Emma Cline McMahon
4 619 Nicole Coffman Clann Na Cara
5 329 Cassandra Sevigny Wilson-Bryson-Dennis
5 795 Ellen Hagerty Richens-Timm
5 261 Grace Quagliana Clann Na Cara
5 765 Kaelyn Gilham Clann Na Cara
5 698 Katelyn Drake Carle
5 532 Maura Bleech Clann Na Cara
5 270 Saryna Ramsay Butler-Fearon-Oconnor
5 468 Tori Zah Boland

238 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 12

Place # Dancer School
1 329 Cassandra Sevigny Wilson-Bryson-Dennis
2 411 Jordana Tramontozzi DeVoy Academy
2 445 Rheanna Welsh Rince Na Tiarna

241 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 12

Place # Dancer School
1 411 Jordana Tramontozzi DeVoy Academy
2 269 Leah Ramsay Butler-Fearon-Oconnor
3 795 Ellen Hagerty Richens-Timm
4 406 Kendall Thomas Brady-Campbell

242 Boys & Girls Novice Reel Under 13

Place # Dancer School
1 499 Katie Bales McDonald School
2 604 Alexandra Christie Finnegan
2 843 Erin Husenitza Rince Na Sonas
3 394 Jamie Supples Rince Na Tiarna
3 841 Maeve Hull Clann Na Cara
3 373 Mary Francis Snyder Rince Na Tiarna
3 926 Megan Lana Drumcliffe
4 603 Beatrice Choroser Clann Na Cara
4 427 Claire Vlachos Clann Na Cara
4 786 Mackenzie Green Goodwin Academy
4 541 Sierra Bornheim Rochester Academy

243 Boys & Girls Novice Light Jig Under 13

Place # Dancer School
1 843 Erin Husenitza Rince Na Sonas
2 394 Jamie Supples Rince Na Tiarna
2 284 Naomi Rice Rince Na Sonas
3 249 Alida Piracci Rince Na Tiarna
3 125 Maggie McNamara McCarthy
3 541 Sierra Bornheim Rochester Academy

244 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 786 Mackenzie Green Goodwin Academy
2 843 Erin Husenitza Rince Na Sonas
2 499 Katie Bales McDonald School
3 604 Alexandra Christie Finnegan
3 726 Kaitlyn Fellows Clann Na Cara
3 373 Mary Francis Snyder Rince Na Tiarna
4 650 Abigail Dailey McCarthy
4 249 Alida Piracci Rince Na Tiarna
4 616 Dara Coady Crossbane
4 323 Helena Schlueter Young School - NY

248 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 13

Place # Dancer School
1 616 Dara Coady Crossbane
2 604 Alexandra Christie Finnegan
2 373 Mary Francis Snyder Rince Na Tiarna
3 516 Mallory Beard Rince Na Sonas

249 Boys & Girls Novice Reel Under 14

Place # Dancer School
1 548 Jasmine Brockway Johnston
2 219 Paul Orrange Clann Na Cara
3 266 Caroline Radke McCarthy
3 996 Elisabeth McAllister Rince Na Tiarna
4 281 Savannah Revelas Clann Na Cara

251 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 514 Elizabeth Beamer Clann Na Cara
2 156 Arleigh Monahan Johnston
2 548 Jasmine Brockway Johnston
3 266 Caroline Radke McCarthy
3 475 Kathleen Ziemba Leneghan - OH
3 281 Savannah Revelas Clann Na Cara

252 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 864 Alivia Kapitan Young School - NY
2 996 Elisabeth McAllister Rince Na Tiarna
3 323 Helena Schlueter Young School - NY
3 997 Samantha McAllister Rince Na Tiarna

256 Boys & Girls Novice Reel 14 & Over

Place # Dancer School
1 191 Rachel Noakes McGinley
2 850 Sydney Janusey Bell
3 915 Mary Clare Kuhn Clann Na Cara

257 Boys & Girls Novice Light Jig 13 & Over

Place # Dancer School
1 191 Rachel Noakes McGinley
2 219 Paul Orrange Clann Na Cara
3 463 Kelsey Wood Rochez
3 422 Raina Vanderwerf Rince Na Tiarna

258 Boys & Girls Novice Slip Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 687 Kelsey Dillon Connick
2 191 Rachel Noakes McGinley
3 474 Sarah Ziarniak Clann Na Cara

259 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 191 Rachel Noakes McGinley

262 Boys & Girls Novice Traditional Set 13 & Over

Place # Dancer School
1 191 Rachel Noakes McGinley
2 165 Erin Mosher Rince Na Tiarna
3 878 Parker Kelly Rince Na Tiarna

301 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 08 All

Place # Dancer School
1 879 Evalyn Kelly-Taylor Yvonne Kelly Dance Academy
2 283 Ella Rice Goodwin Academy
3 368 Siobhan Smith Clann Na Cara

304 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 08 All

Place # Dancer School
1 879 Evalyn Kelly-Taylor Yvonne Kelly Dance Academy
2 358 Alexandra Smith Rince Na Tiarna
3 967 Ava Lyon Goodwin Academy

305 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 09 All

Place # Dancer School
1 731 Emerie Ficorilli Clann Na Cara
2 879 Evalyn Kelly-Taylor Yvonne Kelly Dance Academy
2 891 Sarah Kilroy Burke
3 147 Alexander Mitterer Bell
3 346 Alexandra Elizabeth Sinyanskiy Hamilton School of Irish Dance
4 268 Annika Ramsay Butler-Fearon-Oconnor
4 118 Jaime McLeod Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
4 947 Maeve Lickfeld Rince Na Tiarna
4 502 Olivia Barbarossa-Robinson Clann Na Cara

306 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 118 Jaime McLeod Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
2 947 Maeve Lickfeld Rince Na Tiarna
3 502 Olivia Barbarossa-Robinson Clann Na Cara
3 891 Sarah Kilroy Burke
4 792 Sierra Griffin Boland
5 969 Allie MacDerment Rince Na Sonas
5 731 Emerie Ficorilli Clann Na Cara

309 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 09

Place # Dancer School
1 452 Megan Williams Finnegan
2 595 Grace Chambers Brady-Campbell
3 346 Alexandra Elizabeth Sinyanskiy Hamilton School of Irish Dance
3 423 Isabella Vesneske Short

310 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 101 Keira McFarland Clann Na Cara
2 890 Bridie Kilroy Burke
2 981 Zoe Marcus Goodwin Academy
3 975 Emma Mahoney Rince Na Tiarna

311 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 975 Emma Mahoney Rince Na Tiarna
2 101 Keira McFarland Clann Na Cara
3 149 Anna Mitterer Bell
3 890 Bridie Kilroy Burke
3 981 Zoe Marcus Goodwin Academy

314 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 10

Place # Dancer School
1 101 Keira McFarland Clann Na Cara
2 975 Emma Mahoney Rince Na Tiarna
3 359 Arianna Smith Rince Na Tiarna

315 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 135 Grace Meeder Clann Na Cara
2 677 Grace Devine Boland
2 931 Sydney LaSalle Goodwin Academy
3 563 Allison Burd Rince Na Tiarna
3 247 Isabella Pileggi-Nudo Butler-Fearon-Oconnor
3 288 Sawyer Richardson McMahon
4 124 Kaleigh McNamara Murphy Irish Arts
4 816 Mckenna Heck Goggin-Carroll
4 827 Meg Hogan Murphy Irish Arts

316 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 785 Kylie Green Goodwin Academy
2 607 Brigid Clark Burke-Conroy
2 247 Isabella Pileggi-Nudo Butler-Fearon-Oconnor
3 842 Brenna Hunt Bell
3 964 Kaitlin Lyne O'Donnell
3 146 Riley Mitchell Clann Na Cara
3 288 Sawyer Richardson McMahon
3 931 Sydney LaSalle Goodwin Academy
4 563 Allison Burd Rince Na Tiarna
4 827 Meg Hogan Murphy Irish Arts

319 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 11

Place # Dancer School
1 247 Isabella Pileggi-Nudo Butler-Fearon-Oconnor
2 802 Olivia Halpin McMahon
3 931 Sydney LaSalle Goodwin Academy

320 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 492 Megan Anderson Yvonne Kelly Dance Academy
2 424 Jocelynne Vesneske Short
3 251 Sophie Plante Miller
4 246 Kathryn Piech Murphy Irish Arts
4 532 Maura Bleech Clann Na Cara
4 593 Morgan Chalmers Clann Na Cara
4 968 Sophie Mably Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
5 615 Aoife Clune Rince Na Tiarna
5 197 Caitlin O'Brien Rince Na Tiarna
5 269 Leah Ramsay Butler-Fearon-Oconnor
5 144 Matthew Minton Rince Na Tiarna
5 977 Morgan Mahoney McCarthy

321 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 902 meaghan klim Rochester Academy
2 251 Sophie Plante Miller
3 633 Anne Coon Millennium - OH
3 615 Aoife Clune Rince Na Tiarna
3 197 Caitlin O'Brien Rince Na Tiarna
4 246 Kathryn Piech Murphy Irish Arts
4 492 Megan Anderson Yvonne Kelly Dance Academy
5 460 Chloe Wojtanik Rince Na Tiarna
5 424 Jocelynne Vesneske Short
5 956 Mackenzie Lowry Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
5 968 Sophie Mably Ni Fhearraigh-O Ceallaigh

324 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 12

Place # Dancer School
1 144 Matthew Minton Rince Na Tiarna
2 902 meaghan klim Rochester Academy
3 438 Gabrielle Waugaman Rince Na Tiarna
3 424 Jocelynne Vesneske Short

325 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 13

Place # Dancer School
1 220 Meghan Osekowski Burke-Conroy
2 443 Caitlin Wells Clann Na Cara
2 729 Maria Ferris Boland
3 844 Lauren Hussell Murphy Irish Arts
3 757 Megan Gearinger Rochester Academy
4 860 Kaitlyn Joyner Rince Na Tiarna
5 260 Erin Putnam Rince Na Sonas
5 806 Mabel Hance Johnston
5 744 Madison Fox Rince Na Tiarna
5 107 Ranait McGuire Francis Academy

326 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 220 Meghan Osekowski Burke-Conroy
2 844 Lauren Hussell Murphy Irish Arts
2 729 Maria Ferris Boland
3 443 Caitlin Wells Clann Na Cara
3 860 Kaitlyn Joyner Rince Na Tiarna
4 260 Erin Putnam Rince Na Sonas
5 744 Madison Fox Rince Na Tiarna
5 757 Megan Gearinger Rochester Academy
5 107 Ranait McGuire Francis Academy

329 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 13

Place # Dancer School
1 729 Maria Ferris Boland
2 757 Megan Gearinger Rochester Academy
3 608 Elizabeth Clark Rince Na Sonas
4 223 Gregory Oswald Rochester Academy
4 744 Madison Fox Rince Na Tiarna

330 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 14

Place # Dancer School
1 720 Juliana Falcon Rochester Academy
2 399 Mackenzie Sweet Goodwin Academy
3 712 Elizabeth Dziubek Bell
3 410 Ireland Toy DeMenezes
3 768 Janey Glickman Burke-Conroy
4 476 Reagan Zuber Clann Na Cara
5 514 Elizabeth Beamer Clann Na Cara
5 176 Kelsey Murphy Bell

331 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 712 Elizabeth Dziubek Bell
2 410 Ireland Toy DeMenezes
3 991 Carling Mason DeMenezes
3 399 Mackenzie Sweet Goodwin Academy
4 768 Janey Glickman Burke-Conroy
4 720 Juliana Falcon Rochester Academy
4 176 Kelsey Murphy Bell
4 476 Reagan Zuber Clann Na Cara

334 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 14

Place # Dancer School
1 991 Carling Mason DeMenezes
2 243 Payton Petkus Rochester Academy
3 989 Talor Marren Young School - NY

335 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 15

Place # Dancer School
1 933 Ashley Laudisio Rince Na Tiarna
2 1018 Shannon McCarthy Clann Na Cara
3 143 Danielle Mills Boland
4 488 Brooke Alder Butler-Sheehan
4 294 Catherine Rollins Rochester Academy

336 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 15

Place # Dancer School
1 933 Ashley Laudisio Rince Na Tiarna
1 143 Danielle Mills Boland
2 294 Catherine Rollins Rochester Academy
3 488 Brooke Alder Butler-Sheehan
4 1018 Shannon McCarthy Clann Na Cara

339 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 15

Place # Dancer School
1 294 Catherine Rollins Rochester Academy
2 488 Brooke Alder Butler-Sheehan
3 809 Ashley Harold DeMenezes
3 933 Ashley Laudisio Rince Na Tiarna

340 Boys & Girls Prizewinner Reel 15 & Over

Place # Dancer School
1 818 Alexandra Henning Clann Na Cara
2 640 Ashton Crawley Burke-Conroy
3 907 Colleen Kosanke Rochester Academy
4 733 Morgan Finn McCarthy
5 690 Abbey Dobbin DeMenezes
5 1023 Brigid McCormack Rince Na Tiarna
5 691 Emily Dobbin DeMenezes
5 536 Lauren Bond Bell
5 224 Stephanie Oswald Rochester Academy

341 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 640 Ashton Crawley Burke-Conroy
2 198 Jacqueline O'Brien Butler-Sheehan
3 733 Morgan Finn McCarthy
4 907 Colleen Kosanke Rochester Academy
4 112 Jessie McKenna Clann Na Cara
5 1023 Brigid McCormack Rince Na Tiarna
5 691 Emily Dobbin DeMenezes
5 341 Sabrina Shick Bell
5 850 Sydney Janusey Bell

344 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set 15 & Over

Place # Dancer School
1 690 Abbey Dobbin DeMenezes
2 1023 Brigid McCormack Rince Na Tiarna
2 224 Stephanie Oswald Rochester Academy
3 691 Emily Dobbin DeMenezes

450 Boys & Girls Prelim Special Traditional Set Under 09 All

Place # Dancer School
1 180 Sophie Mutch Corrigan
2 511 Logan Battaglia Francis Academy
2 611 Samantha Clegg Wilson-Bryson-Dennis
3 238 Madison Pennington Rince Na Tiarna
3 193 Rhyan Nolan Rochester Academy

451 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 10

Place # Dancer School
1 743 Emma Fox Brady-Campbell
2 544 Charlie Brady Campbell Brady-Campbell
3 194 Jasmine Noone Butler-Fearon-Oconnor
3 782 Kathleen Grant Butler-Fearon-Oconnor

452 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 12 / 2 yr

Place # Dancer School
1 213 Kierstyn O'Sullivan Goggin-Carroll
2 454 Broghan Costello Wilson-Bryson-Dennis
2 670 Grace Dempsey Rince Na Tiarna
2 491 Madelyn Anderson McGinley
3 231 Colleen Patrie Francis Academy
3 418 Kaitlyn Unitas Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
3 134 Kyra Mediratta Butler-Fearon-Oconnor

453 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 467 Emily Young Goggin-Carroll
1 383 Meghan Stella McMahon
2 401 Carly Tabone Murphy Irish Arts
2 434 Eimear Ward Fay-Healy
2 804 Emily Hambly Goggin-Carroll
3 643 Paige Cross Scoil Rince le Cheile
3 965 Shannon Lyne O'Donnell
3 692 Sidney Dobbin DeMenezes
4 331 Madison Shadlock Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
4 629 Mairin Connorton Rochester Academy
5 944 Allison LeStrange Rochester Academy

454 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 16 / 2 yr

Place # Dancer School
1 556 Kylie Brozic Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
2 560 Kaylie Buck Goggin-Carroll
3 161 Vivianne Mootoo Butler-Fearon-Oconnor
4 484 Vittoria Addario DeMenezes

455 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set 16 & Over

Place # Dancer School
1 396 Christina Sutton McCarthy
2 298 Brittany Rudd McCarthy
3 557 Aalia Bryans Rince Na Tiarna

701 Boys & Girls Figure 3 Hand Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 730 Bianca Ficorilli Clann Na Cara

703 Boys & Girls Figure 3 Hand Reel Under 09 All

Place # Dancer School
1 962 Ella Lynch Rince Na Tiarna
2 248 Nora Piotrowicz Rince Na Tiarna
3 707 Jordan Dwyer McMahon

704 Boys & Girls Figure 4 Hand Jig Under 09 All

Place # Dancer School
1 387 Ava Stoddard Rince Na Tiarna

705 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel Under 11 All

Place # Dancer School
1 905 elizabeth kooshoian Rince Na Tiarna
2 750 Olivia Fuller Rince Na Tiarna
3 350 Emma Skurski McCarthy

706 Boys & Girls Figure 2 Hand Reel Under 11 All

Place # Dancer School
1 636 Adiana Cotroneo Clann Na Cara
2 696 Morgan Donovan Dunleavy - NY
3 774 Emma Goerlich Goodwin Academy

707 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel Under 13 All

Place # Dancer School
1 761 Daniel Gernatt Rince Na Tiarna
2 442 Caitlin Welch Jamieson
3 445 Rheanna Welsh Rince Na Tiarna
4 765 Kaelyn Gilham Clann Na Cara

708 Boys & Girls Figure 2 Hand Reel Under 13 All

Place # Dancer School
1 139 Katelyn Mesch Rince Na Tiarna
2 456 Claire Wirt Dunleavy - NY

709 Boys & Girls Figure 3 Hand Reel Under 15 All

Place # Dancer School
1 299 Eliana Rudnicki Goodwin Academy
2 635 Teagan Costello Clann Na Cara

712 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel 15 & Over

Place # Dancer School
1 184 Cassidy Nappo Rince Na Tiarna

720 Boys & Girls Figure Non-Prizewinner 3 Hand Reel Under 12 All

Place # Dancer School
1 388 Kayla Stone McMahon
2 904 Jane Konieczny Rince Na Tiarna
3 335 Sophia Sheehan Rochester Academy

721 Boys & Girls Ceili 8 Hand by the Book Under 13 All

Place # Dancer School
1 909 Gloria Kramer Rince Na Sonas

801 Boys & Girls First Feis Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 291 Maggie Rochford Clann Na Cara
2 899 Brigid Kleeh Clann Na Cara
2 551 Ryan Bronson Clann Na Cara
3 311 Audrey Sadowski Goodwin Academy

802 Boys & Girls First Feis Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 458 Kasey Wise Drumcliffe

810 Girls Adv Beginner thru Prizewinner Slip Jig Under 12 All

Place # Dancer School
1 118 Jaime McLeod Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
1 411 Jordana Tramontozzi DeVoy Academy
2 502 Olivia Barbarossa-Robinson Clann Na Cara
2 404 Ruby Mae Thibault McGinley
3 975 Emma Mahoney Rince Na Tiarna
3 485 Erin Adema Yvonne Kelly Dance Academy
3 879 Evalyn Kelly-Taylor Yvonne Kelly Dance Academy
4 358 Alexandra Smith Rince Na Tiarna
4 964 Kaitlin Lyne O'Donnell
4 451 Katelyn Williams Finnegan

811 Girls Adv Beginner thru Prizewinner Slip Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 625 Lily Conlan Rochester Academy
2 264 Sarah Quinlan Rince Na Tiarna
3 841 Maeve Hull Clann Na Cara
4 601 English Chesser Nashville Irish Step Danc

820 Boys Adv Beginner thru Prizewinner Reel Under 12 All

Place # Dancer School
1 917 Jameson Kukolic Goggin-Carroll
2 147 Alexander Mitterer Bell
2 623 Gavin Conlan Dunleavy - NY
3 594 Ezra Chamberland Price Yvonne Kelly Dance Academy

830 Boys & Girls All Levels Treble Reel Under 14 All

Place # Dancer School
1 452 Megan Williams Finnegan
2 260 Erin Putnam Rince Na Sonas
3 634 Nina Cooper Rince Na Sonas
4 129 Hannah McQuatters Rince Na Sonas
4 251 Sophie Plante Miller
5 149 Anna Mitterer Bell
5 516 Mallory Beard Rince Na Sonas

850 Men & Ladies Adult Beginner Reel Adult

Place # Dancer School
1 196 Leah Nowotarski Clann Na Cara
1 384 Shannon Smith Clann Na Cara

852 Men & Ladies Adult Beginner Slip Jig Adult

Place # Dancer School
1 196 Leah Nowotarski Clann Na Cara

853 Men & Ladies Adult Beginner Treble Jig Adult

Place # Dancer School
1 196 Leah Nowotarski Clann Na Cara
1 384 Shannon Smith Clann Na Cara

854 Men & Ladies Adult Beginner Hornpipe Adult

Place # Dancer School
1 384 Shannon Smith Clann Na Cara
2 196 Leah Nowotarski Clann Na Cara

860 Men & Ladies Adult Advanced Reel Adult

Place # Dancer School
1 319 Arielle Schaub Clann Na Cara
2 984 Karen Markham Clann Na Cara

862 Men & Ladies Adult Advanced Slip Jig Adult

Place # Dancer School
1 984 Karen Markham Clann Na Cara
2 319 Arielle Schaub Clann Na Cara

863 Men & Ladies Adult Advanced Treble Jig Adult

Place # Dancer School
1 984 Karen Markham Clann Na Cara

864 Men & Ladies Adult Advanced Hornpipe Adult

Place # Dancer School
1 319 Arielle Schaub Clann Na Cara

900 Boys, Girls, Men, & Ladies Baking Soda Bread All Ages

Place # Dancer School
1 1031 Alex McDougall Rince Na Tiarna
2 513 Courtney Beals Rince Na Tiarna
3 874 C Ann Kelly Rince Na Tiarna
4 864 Alivia Kapitan Young School - NY

901 Boys, Girls, Men, & Ladies Baking Brown Soda Bread All Ages

Place # Dancer School
1 864 Alivia Kapitan Young School - NY

902 Boys, Girls, Men, & Ladies Baking Fancy Cakes All Ages

Place # Dancer School
1 864 Alivia Kapitan Young School - NY

905 Boys & Girls Art (See Syllabus) Irish Theme Under 12 All

Place # Dancer School
1 859 Janaya Jones Roisin Academy

906 Boys & Girls Art (See Syllabus) Irish Theme Under 16 / 4 yr

Place # Dancer School
1 877 Paige Kelly Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
2 877 Paige Kelly Ni Fhearraigh-O Ceallaigh

907 Boys & Girls Art (See Syllabus) Irish Theme 16 & Over

Place # Dancer School
2 224 Stephanie Oswald Rochester Academy

911 Boys & Girls Beginner Music English Vocal Under 11 All

Place # Dancer School
1 180 Sophie Mutch Corrigan

913 Boys & Girls Beginner Music English Vocal Under 14 / 3 yr

Place # Dancer School
1 781 Eileen Grant Butler-Fearon-Oconnor

916 Boys & Girls Open Solo Music Irish Vocal Under 11 All

Place # Dancer School
1 513 Courtney Beals Rince Na Tiarna

917 Boys & Girls Open Solo Music English Vocal Under 11 All

Place # Dancer School
1 876 Jackson Kelly Rince Na Tiarna

919 Boys & Girls Open Solo Music English Vocal Under 14 / 3 yr

Place # Dancer School
1 878 Parker Kelly Rince Na Tiarna

951 Boys & Girls Beginner Music Tin Whistle Under 11 All

Place # Dancer School
1 775 Tyler Goerlich Goodwin Academy
2 890 Bridie Kilroy Burke
3 891 Sarah Kilroy Burke

952 Boys & Girls Beginner Music Fiddle Under 11 All

Place # Dancer School
1 238 Madison Pennington Rince Na Tiarna
2 686 Aeryn Digby Butler-Sheehan

953 Boys & Girls Beginner Music Accordian Under 11 All

Place # Dancer School
1 491 Madelyn Anderson McGinley

970 Boys & Girls Open Solo Music Fiddle Under 11 All

Place # Dancer School
1 617 Brianna Cobbey Burke-Conroy
2 187 Elizabeth Nist Burke-Conroy

982 Boys & Girls Open Solo Music Fiddle 14 & Over

Place # Dancer School
1 324 Hannah Schmidt Clann Na Cara

990 Boys & Girls All Levels Irish National Anthem Solo Under 12 All

Place # Dancer School
1 513 Courtney Beals Rince Na Tiarna

991 Boys & Girls All Levels Irish National Anthem Solo 12 & Over

Place # Dancer School
1 1032 Maeve McDougall Rince Na Tiarna

211F Boys & Girls Novice Treble Jig Fast Under 08 All

Place # Dancer School
1 237 Ellie Pecor McMahon
2 358 Alexandra Smith Rince Na Tiarna
3 451 Katelyn Williams Finnegan

211S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 08 All

Place # Dancer School
1 485 Erin Adema Yvonne Kelly Dance Academy
2 363 Julia Smith Wilson-Bryson-Dennis
3 358 Alexandra Smith Rince Na Tiarna
3 404 Ruby Mae Thibault McGinley
3 414 Taite Tschanz McGinley
4 665 Alena DeChick Rochester Academy
5 355 Mary Slipko Clann Na Cara

212F Boys & Girls Novice Hornpipe Fast Under 08 All

Place # Dancer School
1 316 Francesca Santoro Francis Academy
2 277 Hannah Reichard Francis Academy
3 451 Katelyn Williams Finnegan
4 237 Ellie Pecor McMahon

212S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow Under 08 All

Place # Dancer School
1 404 Ruby Mae Thibault McGinley
2 485 Erin Adema Yvonne Kelly Dance Academy
3 665 Alena DeChick Rochester Academy
3 358 Alexandra Smith Rince Na Tiarna
4 355 Mary Slipko Clann Na Cara

218F Boys & Girls Novice Treble Jig Fast Under 09

Place # Dancer School
1 598 Kylee Chapin Clann Na Cara
2 334 Phoebe Sheehan Rochester Academy
3 350 Emma Skurski McCarthy
3 569 McKayla Burke McDonald School
4 962 Ella Lynch Rince Na Tiarna
5 456 Claire Wirt Dunleavy - NY
5 328 Rory Selinger Dunleavy - NY

218S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 09

Place # Dancer School
1 947 Maeve Lickfeld Rince Na Tiarna
2 301 Marykate Rudnicki Goodwin Academy
3 479 Bella Ackley Clann Na Cara
3 847 Morgan Jackson Dunleavy - NY
4 455 Elliana Winstanley McCarthy
5 478 Sabrina Abramowitz Rince Na Tiarna

219F Boys & Girls Novice Hornpipe Fast Under 09

Place # Dancer School
1 598 Kylee Chapin Clann Na Cara
2 847 Morgan Jackson Dunleavy - NY
3 456 Claire Wirt Dunleavy - NY
3 334 Phoebe Sheehan Rochester Academy
4 455 Elliana Winstanley McCarthy
5 423 Isabella Vesneske Short
5 569 McKayla Burke McDonald School

219S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow Under 09

Place # Dancer School
1 478 Sabrina Abramowitz Rince Na Tiarna
2 502 Olivia Barbarossa-Robinson Clann Na Cara
3 892 Brynna King Gilchrist-Canavan

225F Boys & Girls Novice Treble Jig Fast Under 10

Place # Dancer School
1 1022 Phoebe McColville Yvonne Kelly Dance Academy
2 904 Jane Konieczny Rince Na Tiarna
3 775 Tyler Goerlich Goodwin Academy

225S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 10

Place # Dancer School
1 725 Julia Fellows Clann Na Cara
2 187 Elizabeth Nist Burke-Conroy
2 681 Iyla Dickerson Clann Na Cara
3 940 Maeve Lembke Clann Na Cara
3 750 Olivia Fuller Rince Na Tiarna
4 779 Lily Gotthelf Clann Na Cara
5 941 Mary Rose Lennox Boland
5 433 Rebecca Warcholak Butler-Fearon-Oconnor

226F Boys & Girls Novice Hornpipe Fast Under 10

Place # Dancer School
1 433 Rebecca Warcholak Butler-Fearon-Oconnor
2 187 Elizabeth Nist Burke-Conroy
2 1022 Phoebe McColville Yvonne Kelly Dance Academy
3 851 Annabelle Jenkins Johnston
3 904 Jane Konieczny Rince Na Tiarna
3 775 Tyler Goerlich Goodwin Academy

226S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow Under 10

Place # Dancer School
1 187 Elizabeth Nist Burke-Conroy
2 725 Julia Fellows Clann Na Cara
2 940 Maeve Lembke Clann Na Cara
3 719 Rory Etheridge Rince Na Tiarna
4 917 Jameson Kukolic Goggin-Carroll
4 667 Marina DeChick Dunleavy - NY
4 696 Morgan Donovan Dunleavy - NY

232S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 11

Place # Dancer School
1 388 Kayla Stone McMahon
2 859 Janaya Jones Roisin Academy
3 142 Julia Milham Francis Academy
4 876 Jackson Kelly Rince Na Tiarna
4 646 Lily Cunningham Boland
4 288 Sawyer Richardson McMahon
5 386 Allie Stoddard Rince Na Tiarna
5 791 Ciara Griffin Rochester Academy
5 964 Kaitlin Lyne O'Donnell
5 146 Riley Mitchell Clann Na Cara

233F Boys & Girls Novice Hornpipe Fast Under 11

Place # Dancer School
1 747 Maya Fredette Johnston
2 689 Reagan Doan Rince Na Sonas
3 388 Kayla Stone McMahon
4 859 Janaya Jones Roisin Academy

233S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow Under 11

Place # Dancer School
1 158 Olivia Montgomery Goggin-Carroll
2 791 Ciara Griffin Rochester Academy
3 988 Sophie Marquis Graham
4 357 Meghan Slusarski Murphy Irish Arts
5 533 Abigael Bleier Rochester Academy
5 386 Allie Stoddard Rince Na Tiarna
5 142 Julia Milham Francis Academy
5 906 Madison Koryl McCarthy

239F Boys & Girls Novice Treble Jig Fast Under 12 / 2 yr

Place # Dancer School
1 876 Jackson Kelly Rince Na Tiarna
2 152 Allyson Mohrman Rochester Academy
3 228 Austen Parent Dunleavy - NY
4 335 Sophia Sheehan Rochester Academy
5 747 Maya Fredette Johnston

239S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 12

Place # Dancer School
1 411 Jordana Tramontozzi DeVoy Academy
2 246 Kathryn Piech Murphy Irish Arts
2 218 Megan Orrange Clann Na Cara
3 318 Victoria Schaller Clann Na Cara
4 445 Rheanna Welsh Rince Na Tiarna
4 435 Sarah Warren Drumcliffe
5 329 Cassandra Sevigny Wilson-Bryson-Dennis
5 614 Emma Cline McMahon
5 261 Grace Quagliana Clann Na Cara
5 317 Grace Scalfaro Francis Academy
5 698 Katelyn Drake Carle

240F Boys & Girls Novice Hornpipe Fast Under 12

Place # Dancer School
1 228 Austen Parent Dunleavy - NY
2 753 Ashlyn Garthwaite MacConmara
2 241 Emma Perry Clann Na Cara
3 317 Grace Scalfaro Francis Academy

240S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow Under 12

Place # Dancer School
1 411 Jordana Tramontozzi DeVoy Academy
2 614 Emma Cline McMahon
2 532 Maura Bleech Clann Na Cara
3 698 Katelyn Drake Carle
3 270 Saryna Ramsay Butler-Fearon-Oconnor
4 445 Rheanna Welsh Rince Na Tiarna
5 765 Kaelyn Gilham Clann Na Cara
5 412 Molly Trapasso Francis Academy
5 619 Nicole Coffman Clann Na Cara

246S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 13

Place # Dancer School
1 841 Maeve Hull Clann Na Cara
1 516 Mallory Beard Rince Na Sonas
2 728 Ava Ferreira Rince Na Tiarna
2 373 Mary Francis Snyder Rince Na Tiarna
2 284 Naomi Rice Rince Na Sonas
3 604 Alexandra Christie Finnegan
3 323 Helena Schlueter Young School - NY
3 786 Mackenzie Green Goodwin Academy

247S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow Under 13

Place # Dancer School
1 726 Kaitlyn Fellows Clann Na Cara
2 604 Alexandra Christie Finnegan
2 427 Claire Vlachos Clann Na Cara
2 786 Mackenzie Green Goodwin Academy
3 864 Alivia Kapitan Young School - NY
3 841 Maeve Hull Clann Na Cara
3 373 Mary Francis Snyder Rince Na Tiarna

253F Boys & Girls Novice Treble Jig Fast Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 604 Alexandra Christie Finnegan
2 499 Katie Bales McDonald School
3 996 Elisabeth McAllister Rince Na Tiarna
3 125 Maggie McNamara McCarthy
3 997 Samantha McAllister Rince Na Tiarna

253S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 14

Place # Dancer School
1 165 Erin Mosher Rince Na Tiarna
2 426 Carly Vlachos Clann Na Cara
3 281 Savannah Revelas Clann Na Cara

254F Boys & Girls Novice Hornpipe Fast Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 604 Alexandra Christie Finnegan
2 603 Beatrice Choroser Clann Na Cara
3 878 Parker Kelly Rince Na Tiarna

260S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow 14 & Over

Place # Dancer School
1 957 Kelsey Lubecki Clann Na Cara
2 356 Caitlin Slusarski Murphy Irish Arts
2 850 Sydney Janusey Bell
3 474 Sarah Ziarniak Clann Na Cara
4 915 Mary Clare Kuhn Clann Na Cara

261S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow 13 & Over

Place # Dancer School
1 356 Caitlin Slusarski Murphy Irish Arts
2 798 Anna Hagner Rince Na Tiarna
2 266 Caroline Radke McCarthy
2 996 Elisabeth McAllister Rince Na Tiarna
2 474 Sarah Ziarniak Clann Na Cara
3 426 Carly Vlachos Clann Na Cara
3 219 Paul Orrange Clann Na Cara
3 191 Rachel Noakes McGinley

302S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 08 All

Place # Dancer School
1 879 Evalyn Kelly-Taylor Yvonne Kelly Dance Academy
2 967 Ava Lyon Goodwin Academy
3 283 Ella Rice Goodwin Academy
3 767 Juliana Gillmeister Broesler

307S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 09

Place # Dancer School
1 118 Jaime McLeod Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
2 891 Sarah Kilroy Burke
3 958 Aubrey Luce Rince Na Tiarna
3 502 Olivia Barbarossa-Robinson Clann Na Cara
4 452 Megan Williams Finnegan
4 792 Sierra Griffin Boland

308F Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Fast Under 09 All

Place # Dancer School
1 969 Allie MacDerment Rince Na Sonas
2 767 Juliana Gillmeister Broesler

308S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 09 All

Place # Dancer School
1 891 Sarah Kilroy Burke
2 268 Annika Ramsay Butler-Fearon-Oconnor
3 879 Evalyn Kelly-Taylor Yvonne Kelly Dance Academy
4 958 Aubrey Luce Rince Na Tiarna

312F Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Fast Under 10 / 2 yr

Place # Dancer School
1 731 Emerie Ficorilli Clann Na Cara
2 830 Aine Hollander Rince Na Tiarna

312S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 10

Place # Dancer School
1 890 Bridie Kilroy Burke
2 981 Zoe Marcus Goodwin Academy
3 359 Arianna Smith Rince Na Tiarna
4 975 Emma Mahoney Rince Na Tiarna

313S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 10

Place # Dancer School
1 981 Zoe Marcus Goodwin Academy
2 890 Bridie Kilroy Burke
3 149 Anna Mitterer Bell
3 359 Arianna Smith Rince Na Tiarna
3 101 Keira McFarland Clann Na Cara

317F Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Fast Under 11

Place # Dancer School
1 802 Olivia Halpin McMahon

317S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 11

Place # Dancer School
1 931 Sydney LaSalle Goodwin Academy
2 563 Allison Burd Rince Na Tiarna
3 453 kalin wilson Burke-Conroy
4 607 Brigid Clark Burke-Conroy
4 135 Grace Meeder Clann Na Cara
5 124 Kaleigh McNamara Murphy Irish Arts
5 816 Mckenna Heck Goggin-Carroll
5 827 Meg Hogan Murphy Irish Arts
5 340 Peyton Shick Bell

318F Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Fast Under 11

Place # Dancer School
1 802 Olivia Halpin McMahon

318S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 11

Place # Dancer School
1 135 Grace Meeder Clann Na Cara
2 802 Olivia Halpin McMahon
3 607 Brigid Clark Burke-Conroy
3 931 Sydney LaSalle Goodwin Academy
4 827 Meg Hogan Murphy Irish Arts
5 247 Isabella Pileggi-Nudo Butler-Fearon-Oconnor
5 964 Kaitlin Lyne O'Donnell
5 816 Mckenna Heck Goggin-Carroll

322S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 12

Place # Dancer School
1 251 Sophie Plante Miller
2 468 Tori Zah Boland
3 956 Mackenzie Lowry Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
3 902 meaghan klim Rochester Academy
3 492 Megan Anderson Yvonne Kelly Dance Academy
4 615 Aoife Clune Rince Na Tiarna
5 633 Anne Coon Millennium - OH
5 442 Caitlin Welch Jamieson
5 424 Jocelynne Vesneske Short
5 579 Julia Carney Bell
5 269 Leah Ramsay Butler-Fearon-Oconnor

323S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 12

Place # Dancer School
1 633 Anne Coon Millennium - OH
2 492 Megan Anderson Yvonne Kelly Dance Academy
3 579 Julia Carney Bell
4 902 meaghan klim Rochester Academy
5 615 Aoife Clune Rince Na Tiarna
5 226 Jaelyn Palmer Bell
5 269 Leah Ramsay Butler-Fearon-Oconnor
5 956 Mackenzie Lowry Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
5 593 Morgan Chalmers Clann Na Cara
5 251 Sophie Plante Miller

327S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 13

Place # Dancer School
1 260 Erin Putnam Rince Na Sonas
2 748 Kara Freer Rince Na Sonas
3 860 Kaitlyn Joyner Rince Na Tiarna
3 744 Madison Fox Rince Na Tiarna
4 844 Lauren Hussell Murphy Irish Arts
5 443 Caitlin Wells Clann Na Cara
5 427 Claire Vlachos Clann Na Cara
5 602 Molly Chiarella McCarthy
5 107 Ranait McGuire Francis Academy

328S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 13

Place # Dancer School
1 844 Lauren Hussell Murphy Irish Arts
2 860 Kaitlyn Joyner Rince Na Tiarna
3 220 Meghan Osekowski Burke-Conroy
4 260 Erin Putnam Rince Na Sonas
5 806 Mabel Hance Johnston
5 729 Maria Ferris Boland
5 602 Molly Chiarella McCarthy
5 877 Paige Kelly Ni Fhearraigh-O Ceallaigh

332F Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Fast Under 14

Place # Dancer School
1 878 Parker Kelly Rince Na Tiarna

332S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 14

Place # Dancer School
1 264 Sarah Quinlan Rince Na Tiarna
2 798 Anna Hagner Rince Na Tiarna
2 399 Mackenzie Sweet Goodwin Academy
2 979 Sarina Mansouri Clann Na Cara
3 410 Ireland Toy DeMenezes
3 989 Talor Marren Young School - NY
4 991 Carling Mason DeMenezes
4 266 Caroline Radke McCarthy

333S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 14

Place # Dancer School
1 989 Talor Marren Young School - NY
2 712 Elizabeth Dziubek Bell
2 410 Ireland Toy DeMenezes
2 399 Mackenzie Sweet Goodwin Academy
3 156 Arleigh Monahan Johnston
3 768 Janey Glickman Burke-Conroy
4 548 Jasmine Brockway Johnston
4 243 Payton Petkus Rochester Academy

337S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 15

Place # Dancer School
1 745 Grace Franklin Burke-Conroy
2 480 Alexia Acton Rochester Academy
2 933 Ashley Laudisio Rince Na Tiarna
3 143 Danielle Mills Boland
3 461 Madison Wojtanik Rince Na Tiarna

338S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 15

Place # Dancer School
1 745 Grace Franklin Burke-Conroy
2 601 English Chesser Nashville Irish Step Danc
3 933 Ashley Laudisio Rince Na Tiarna
3 461 Madison Wojtanik Rince Na Tiarna
4 1018 Shannon McCarthy Clann Na Cara

342S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow 15 & Over

Place # Dancer School
1 224 Stephanie Oswald Rochester Academy
2 690 Abbey Dobbin DeMenezes
3 1014 Caroline McCabe Ardan-Rochez
3 112 Jessie McKenna Clann Na Cara
4 818 Alexandra Henning Clann Na Cara
4 391 Angelia Strzalkowski McCarthy
4 341 Sabrina Shick Bell

343S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow 15 & Over