Buffalo Feis 2017

All Grade Results:

1 Boys & Girls Beginner Reel Under 05 All

Place # Dancer School
1 673 Kienen Duggan Rince Na Tiarna
2 262 Emma Olivia Drumcliffe
3 431 Kacey Ulrich McCarthy

2 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 05 All

Place # Dancer School
1 673 Kienen Duggan Rince Na Tiarna
2 262 Emma Olivia Drumcliffe

3 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 05 All

Place # Dancer School
1 673 Kienen Duggan Rince Na Tiarna

4 Boys & Girls Beginner Single (Hop) Jig Under 05 All

Place # Dancer School
1 673 Kienen Duggan Rince Na Tiarna

5 Boys & Girls Beginner Reel Under 06

Place # Dancer School
1 343 Sean Ryan Rince Na Tiarna
2 739 Lilah Godsoe Rince Na Tiarna
3 502 Bree Bamberger Rince Na Tiarna
4 660 Molly Donnelly McCarthy
5 730 Alison Gilbraith Rochester Academy
5 264 Alyssa Olsheski McMahon
5 323 Ava Robles Roisin Academy
5 562 Cassidy Carr Butler-Sheehan
5 319 Claire Riedy Clann Na Cara
5 753 Ella Griff Rince Na Sonas
5 531 Gabriella Boyle Clann Na Cara
5 399 Jessa Stewart McMahon
5 724 Kyle Geary Clann Na Cara
5 659 Meagan Rose Donahue Clann Na Cara
5 758 Meeyah Grover Rince Na Sonas
5 325 Mika Roche Clann Na Cara
5 524 Nora Bloom Rince Na Tiarna

6 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 06

Place # Dancer School
1 343 Sean Ryan Rince Na Tiarna
2 739 Lilah Godsoe Rince Na Tiarna
3 502 Bree Bamberger Rince Na Tiarna
4 730 Alison Gilbraith Rochester Academy
5 255 Alicia O'Dea Rochester Academy
5 459 Carolyn Williams Rochester Academy
5 724 Kyle Geary Clann Na Cara
5 140 Madeline Maher Dunleavy - NY
5 659 Meagan Rose Donahue Clann Na Cara
5 524 Nora Bloom Rince Na Tiarna

7 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 06

Place # Dancer School
1 659 Meagan Rose Donahue Clann Na Cara
2 459 Carolyn Williams Rochester Academy

9 Boys & Girls Beginner Reel Under 07

Place # Dancer School
1 420 Juliana Tinsley McMahon
2 784 Allison Herman Rince Na Tiarna
2 803 Marie Humbert Boland
3 779 Gabriella Hecht Rince Na Tiarna
3 110 Gemma Lengel Clann Na Cara
3 409 Grace Sullivan Rince Na Tiarna
3 566 Siena Cartonia Rince Na Tiarna
4 421 Kiley Tomsic Clann Na Cara
5 515 Amelia Bernatowicz Rince Na Tiarna
5 378 Annabelle Smith McMahon
5 249 Catherine Norris Clann Na Cara
5 491 Corinne Amorese Rince Na Tiarna
5 234 Kathryn Mullen Rince Na Tiarna
5 170 Maeve McDermott Rince Na Tiarna
5 689 Mary Fabiano Clann Na Cara
5 233 Sophia Morin Clann Na Cara

10 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 170 Maeve McDermott Rince Na Tiarna
2 784 Allison Herman Rince Na Tiarna
3 689 Mary Fabiano Clann Na Cara
4 515 Amelia Bernatowicz Rince Na Tiarna
4 420 Juliana Tinsley McMahon
5 491 Corinne Amorese Rince Na Tiarna
5 779 Gabriella Hecht Rince Na Tiarna
5 566 Siena Cartonia Rince Na Tiarna

11 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 780 Rose Hennigan Roisin Academy
1 324 Sophie Robles Roisin Academy

13 Boys & Girls Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 391 Avery Snyder Rince Na Tiarna
1 443 Molly Walker Drumcliffe
2 873 Juliette Lana Drumcliffe
2 807 Norah James McMahon
3 356 Ava Schnepf McCarthy
3 806 Fiona James McMahon
4 232 Juliette Morgan Clann Na Cara
5 556 Adelaide Cammarata Rince Na Tiarna
5 172 Avery McDonald Rince Na Tiarna
5 691 Cheyanne Faulkenberry Connick
5 752 Jonna Grieco Clann Na Cara

14 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 391 Avery Snyder Rince Na Tiarna
2 443 Molly Walker Drumcliffe
3 356 Ava Schnepf McCarthy
3 691 Cheyanne Faulkenberry Connick
3 807 Norah James McMahon

15 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 806 Fiona James McMahon
2 804 Riley Humez Roisin Academy
3 443 Molly Walker Drumcliffe

16 Boys & Girls Beginner Single (Hop) Jig Under 08

Place # Dancer School
1 691 Cheyanne Faulkenberry Connick

17 Boys & Girls Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 129 Kathryn Lyman Johnston
1 791 Quinn Holdren McDonald School
2 470 Catherine Wolf Muggivan
2 318 Shannon Richey Teelin
3 138 Duncan Mackridge Rince Na Sonas
4 606 Emma Conway McCarthy
5 525 Jenna Board Jamieson
5 597 Molly Condello Jamieson

18 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 470 Catherine Wolf Muggivan
2 318 Shannon Richey Teelin
3 138 Duncan Mackridge Rince Na Sonas
3 597 Molly Condello Jamieson
3 791 Quinn Holdren McDonald School

19 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 470 Catherine Wolf Muggivan

20 Boys & Girls Beginner Single (Hop) Jig Under 09

Place # Dancer School
1 470 Catherine Wolf Muggivan

21 Boys & Girls Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 845 Kelsey Kirkwood McMahon

22 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 845 Kelsey Kirkwood McMahon

25 Boys & Girls Beginner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 663 Maiya Doohan Jamieson
2 506 Delaney Bartholomew Jamieson
3 769 Carli Harvey Jamieson

26 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 663 Maiya Doohan Jamieson
2 769 Carli Harvey Jamieson
2 506 Delaney Bartholomew Jamieson

27 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 663 Maiya Doohan Jamieson

29 Boys & Girls Beginner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 781 Jenna Henry Clann Na Cara

30 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 781 Jenna Henry Clann Na Cara

31 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 781 Jenna Henry Clann Na Cara

104 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 460 Erin Williams Finnegan

107 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 722 Linden Gawronski Rochester Academy
1 629 Lochlan Davis Rince Na Tiarna
2 395 Mary Claire Solan Rochester Academy
3 728 Addison Gerhardt Boland
3 460 Erin Williams Finnegan
3 332 MaryGrace Roj Rochester Academy
3 309 Rayna Reed Francis Academy
4 850 Brigid Kleeh Clann Na Cara
5 126 Reagan Luck Clann Na Cara
5 780 Rose Hennigan Roisin Academy

108 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 573 Brielle Chapin Clann Na Cara
1 460 Erin Williams Finnegan
1 722 Linden Gawronski Rochester Academy
2 528 Ava Boon McMahon
2 511 Chloe Bell Rince Na Tiarna
2 629 Lochlan Davis Rince Na Tiarna
3 728 Addison Gerhardt Boland
3 277 Anna Pecor McMahon
3 326 Maggie Rochford Clann Na Cara
3 332 MaryGrace Roj Rochester Academy
3 121 Tate Linden Bell

109 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 722 Linden Gawronski Rochester Academy
2 546 Erin Burke Bell
2 326 Maggie Rochford Clann Na Cara
3 277 Anna Pecor McMahon
3 332 MaryGrace Roj Rochester Academy
4 849 Maren Klapec Rochester Academy
4 126 Reagan Luck Clann Na Cara

110 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 326 Maggie Rochford Clann Na Cara
2 850 Brigid Kleeh Clann Na Cara
3 629 Lochlan Davis Rince Na Tiarna

112 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 07 All

Place # Dancer School
1 722 Linden Gawronski Rochester Academy
2 849 Maren Klapec Rochester Academy
3 395 Mary Claire Solan Rochester Academy
4 488 Bianca Adymy Clann Na Cara
4 332 MaryGrace Roj Rochester Academy
4 126 Reagan Luck Clann Na Cara

113 Boys & Girls Advanced Beginner St Patricks Day Under 07

Place # Dancer School
1 277 Anna Pecor McMahon

114 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 682 Aidan Echter Goodwin Academy
1 181 Grace McGann Rochester Academy
1 148 Katie Martin Rince Na Sonas
2 151 Molly Masterpole Francis Academy
2 804 Riley Humez Roisin Academy
3 261 Clare Olivia Drumcliffe
3 380 Elise Smith Rince Na Tiarna
3 848 Siobhan Kivlehan Drumcliffe
3 595 William Colley Ardan-Rochez

115 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 693 Katy Feeley McMahon
1 151 Molly Masterpole Francis Academy
2 527 Anara Boller Dunleavy - NY
2 261 Clare Olivia Drumcliffe
2 537 Corinna Brooks Rochester Academy
3 148 Katie Martin Rince Na Sonas
3 628 Maya Dardis Johnston
4 852 Anneliese Kofler Rochester Academy
5 181 Grace McGann Rochester Academy

116 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 537 Corinna Brooks Rochester Academy
1 151 Molly Masterpole Francis Academy
2 272 Ella Pawelczyk McCarthy
2 628 Maya Dardis Johnston
2 745 Nora Graves Drumcliffe
3 527 Anara Boller Dunleavy - NY
3 261 Clare Olivia Drumcliffe
3 380 Elise Smith Rince Na Tiarna
3 148 Katie Martin Rince Na Sonas

118 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 08 / 2 yr

Place # Dancer School
1 321 Katelyn Riley Boland
2 395 Mary Claire Solan Rochester Academy
2 745 Nora Graves Drumcliffe
3 277 Anna Pecor McMahon
3 774 Ava Hatfield McMahon
3 261 Clare Olivia Drumcliffe
3 148 Katie Martin Rince Na Sonas

119 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 08

Place # Dancer School
1 537 Corinna Brooks Rochester Academy
2 181 Grace McGann Rochester Academy
3 489 Hanna Adymy Clann Na Cara

121 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 678 Raeghan Duvall Rince Na Tiarna
1 320 Rebecca Riehle Yvonne Kelly Dance Academy
2 765 Camryn Harding McCarthy
2 671 Elizabeth Dugan McCarthy
2 257 Kayla O'Donnell Rince Na Tiarna
3 553 Cecilia Calice Carle
3 396 Lauren Sonderman Johnston
3 408 Miranda Suida Rince Na Tiarna
3 725 Ryan Geary Clann Na Cara
3 551 Stephanie Buschatzke McDonald School

122 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 765 Camryn Harding McCarthy
2 725 Ryan Geary Clann Na Cara
3 757 Brenna Grigsby Rince Na Tiarna
4 342 Aidan Ryan Rince Na Tiarna
5 671 Elizabeth Dugan McCarthy
5 419 Grace Tillinghast McMahon
5 647 Katherine DeYoung Shovlin
5 396 Lauren Sonderman Johnston
5 168 Mara McCrea Rince Na Tiarna
5 678 Raeghan Duvall Rince Na Tiarna
5 320 Rebecca Riehle Yvonne Kelly Dance Academy

123 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 765 Camryn Harding McCarthy
2 320 Rebecca Riehle Yvonne Kelly Dance Academy
3 257 Kayla O'Donnell Rince Na Tiarna
4 671 Elizabeth Dugan McCarthy
5 340 Aislin Russell Rince Na Tiarna
5 834 Eireann Kennedy Rince Na Tiarna
5 419 Grace Tillinghast McMahon
5 396 Lauren Sonderman Johnston
5 408 Miranda Suida Rince Na Tiarna

124 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 260 Irelyn O'Leary Rince Na Tiarna
1 320 Rebecca Riehle Yvonne Kelly Dance Academy
2 408 Miranda Suida Rince Na Tiarna
3 257 Kayla O'Donnell Rince Na Tiarna

125 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 320 Rebecca Riehle Yvonne Kelly Dance Academy
2 765 Camryn Harding McCarthy
3 582 Gianna Clark McMahon
4 551 Stephanie Buschatzke McDonald School
5 479 Carlie Zolnierowski Rochester Academy
5 834 Eireann Kennedy Rince Na Tiarna
5 419 Grace Tillinghast McMahon

126 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 656 Mary Kate Dolan Rince Na Tiarna
2 551 Stephanie Buschatzke McDonald School
3 419 Grace Tillinghast McMahon
4 855 Lochlan Kooser Bell
5 582 Gianna Clark McMahon

127 Boys & Girls Advanced Beginner St Patricks Day Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 103 Maeve Lavelle Leneghan - OH
2 320 Rebecca Riehle Yvonne Kelly Dance Academy
3 542 Emily Buffan McMahon

128 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 702 Ella Fiorino Dunleavy - NY
1 652 Julia Dieteman Rince Na Tiarna
2 690 Alaina Farmer Carle
2 158 Bridie Kate McCabe Rince Na Tiarna
2 523 Lindsey Bleier Rochester Academy
3 435 Eva Vedder Goodwin Academy
4 256 Apryl O'Dea Rochester Academy
4 273 Gabriel Pawelczyk McCarthy
4 543 Leah Buffan McMahon

129 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 152 Alannah Mastroianni Rince Na Tiarna
1 273 Gabriel Pawelczyk McCarthy
2 194 Anna McLaughlin Boland
3 407 Anya Styborski Rince Na Tiarna
3 439 Ashleigh Vriesen Clann Na Cara
4 795 Erin Hudson Rince Na Tiarna
4 492 Oliver Ankarberg Clann Na Cara

130 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 652 Julia Dieteman Rince Na Tiarna
2 543 Leah Buffan McMahon
3 158 Bridie Kate McCabe Rince Na Tiarna
4 703 Caelyn Ford Goodwin Academy
5 407 Anya Styborski Rince Na Tiarna
5 796 Gabrielle Hudson McMahon
5 842 Kaela King-McDade Rochester Academy

131 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 10

Place # Dancer School
1 207 Estella Menc Rince Na Tiarna
2 652 Julia Dieteman Rince Na Tiarna
3 152 Alannah Mastroianni Rince Na Tiarna
3 407 Anya Styborski Rince Na Tiarna

132 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 756 Charlotte Grigg Boland
2 134 Nathaniel Lynch Rochester Academy
3 857 Eden Krebs McCarthy
4 158 Bridie Kate McCabe Rince Na Tiarna
5 339 Emma Rukavena McDonald School
5 435 Eva Vedder Goodwin Academy

133 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 565 Lucia Cartonia Rince Na Tiarna
2 134 Nathaniel Lynch Rochester Academy
3 734 Aidan Glennon Drumcliffe
4 727 Audrey Gerde Rince Na Tiarna

135 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 694 Liam Feeley McMahon
2 601 Allison Connolly Rince Na Tiarna
2 716 Grace Garrity Rince Na Tiarna
3 413 Emma Tanski Rince Na Tiarna
3 861 Evelynn Kruger Rochester Academy

136 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 413 Emma Tanski Rince Na Tiarna
2 601 Allison Connolly Rince Na Tiarna
3 861 Evelynn Kruger Rochester Academy
3 716 Grace Garrity Rince Na Tiarna
3 694 Liam Feeley McMahon

137 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 716 Grace Garrity Rince Na Tiarna
2 601 Allison Connolly Rince Na Tiarna
3 413 Emma Tanski Rince Na Tiarna
3 694 Liam Feeley McMahon

139 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 870 Kailey Labrecque Carle
3 189 Mary McGinn McDonald School

140 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
2 861 Evelynn Kruger Rochester Academy
3 601 Allison Connolly Rince Na Tiarna

141 Boys & Girls Advanced Beginner St Patricks Day Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 432 Kyleigh Ulrich McCarthy
2 703 Caelyn Ford Goodwin Academy
3 543 Leah Buffan McMahon

145 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 12 / 2 yr

Place # Dancer School
1 601 Allison Connolly Rince Na Tiarna
2 716 Grace Garrity Rince Na Tiarna
3 654 Reilly Dingy Crane Academy

149 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 13 / 2 yr

Place # Dancer School
1 651 Ellen Dieteman Rince Na Tiarna
2 331 Rachel Rogowski McCarthy
3 156 Hannah McAndrew Clann Na Cara
4 654 Reilly Dingy Crane Academy
5 250 Leah Nowak Francis Academy

150 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 13 / 2 yr

Place # Dancer School
1 331 Rachel Rogowski McCarthy
2 529 Justine Borte McDonald School
3 164 Maeve McCarthy Wells Rochester Academy
4 156 Hannah McAndrew Clann Na Cara
5 654 Reilly Dingy Crane Academy

151 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 13 / 2 yr

Place # Dancer School
1 331 Rachel Rogowski McCarthy
2 156 Hannah McAndrew Clann Na Cara
3 530 Emily Botticella Butler-Fearon-Oconnor
4 654 Reilly Dingy Crane Academy

152 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 13

Place # Dancer School
1 220 alexis mobilia Rince Na Tiarna

153 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 13 / 2 yr

Place # Dancer School
1 220 alexis mobilia Rince Na Tiarna
2 303 Katelyn Rainwater Dunleavy - NY
3 529 Justine Borte McDonald School

154 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 13 / 2 yr

Place # Dancer School
1 156 Hannah McAndrew Clann Na Cara
2 334 Mia Romanello Rince Na Tiarna
2 654 Reilly Dingy Crane Academy
3 529 Justine Borte McDonald School
3 303 Katelyn Rainwater Dunleavy - NY

155 Boys & Girls Advanced Beginner St Patricks Day Under 13 / 2 yr

Place # Dancer School
1 851 Catherine Klodzinski Rince Na Tiarna
2 774 Ava Hatfield McMahon
2 417 Julia Thomas McCarthy
3 592 Ava Colacelli DeMenezes

167 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 708 Amelia Fuller McDonald School

200 Boys & Girls Novice Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 121 Tate Linden Bell
2 604 Emma Conrad Clann Na Cara
2 381 Gabriella Smith Wilson-Bryson-Dennis
3 488 Bianca Adymy Clann Na Cara

202 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 252 Emma Jane O'Connor Rochester Academy
2 714 Bridget Gardner Leneghan - OH
3 488 Bianca Adymy Clann Na Cara

203 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 604 Emma Conrad Clann Na Cara

204F Boys & Girls Novice Treble Jig Fast Under 07 All

Place # Dancer School
1 714 Bridget Gardner Leneghan - OH

205F Boys & Girls Novice Hornpipe Fast Under 07 All

Place # Dancer School
1 714 Bridget Gardner Leneghan - OH
2 604 Emma Conrad Clann Na Cara

207 Boys & Girls Novice Reel Under 08

Place # Dancer School
1 774 Ava Hatfield McMahon
2 843 Emma Kingsbury Butler-Fearon-Oconnor
3 542 Emily Buffan McMahon
4 341 Molly Russell Francis Academy
5 392 Madeline Snyder Clann Na Cara

208 Boys & Girls Novice Light Jig Under 08 All

Place # Dancer School
1 774 Ava Hatfield McMahon
2 649 Maeve Dick Butler-Fearon-Oconnor
3 604 Emma Conrad Clann Na Cara
3 843 Emma Kingsbury Butler-Fearon-Oconnor
4 381 Gabriella Smith Wilson-Bryson-Dennis
5 488 Bianca Adymy Clann Na Cara
5 714 Bridget Gardner Leneghan - OH
5 341 Molly Russell Francis Academy
5 139 Quinn Mackridge Rince Na Sonas

209 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 542 Emily Buffan McMahon
2 774 Ava Hatfield McMahon
3 321 Katelyn Riley Boland
4 649 Maeve Dick Butler-Fearon-Oconnor
5 489 Hanna Adymy Clann Na Cara

211S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 08 All

Place # Dancer School
1 649 Maeve Dick Butler-Fearon-Oconnor
2 392 Madeline Snyder Clann Na Cara
3 843 Emma Kingsbury Butler-Fearon-Oconnor
3 381 Gabriella Smith Wilson-Bryson-Dennis

213 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 08 All

Place # Dancer School
1 649 Maeve Dick Butler-Fearon-Oconnor
2 252 Emma Jane O'Connor Rochester Academy
3 843 Emma Kingsbury Butler-Fearon-Oconnor

214 Boys & Girls Novice Reel Under 09

Place # Dancer School
1 497 Kayleigh Asselin Butler-Fearon-Oconnor
2 414 Anthony Taylor Roisin Academy
3 738 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
4 372 Elizabeth Sleight McMahon
5 552 Ailia Butler Rince Na Sonas
5 805 Anna Jackson Roisin Academy
5 656 Mary Kate Dolan Rince Na Tiarna

215 Boys & Girls Novice Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 855 Lochlan Kooser Bell
2 810 Ava Jenkins Legacy Irish Dance
3 627 Gabriella Dardis Johnston
4 578 Leah Chretien McCarthy
5 738 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
5 497 Kayleigh Asselin Butler-Fearon-Oconnor

216 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 578 Leah Chretien McCarthy
2 372 Elizabeth Sleight McMahon
3 738 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
3 416 Julia Thomas Dunleavy - NY
3 497 Kayleigh Asselin Butler-Fearon-Oconnor
3 855 Lochlan Kooser Bell
3 656 Mary Kate Dolan Rince Na Tiarna

217 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 649 Maeve Dick Butler-Fearon-Oconnor
2 810 Ava Jenkins Legacy Irish Dance
3 656 Mary Kate Dolan Rince Na Tiarna
4 738 Emma Godsoe Rince Na Tiarna

218F Boys & Girls Novice Treble Jig Fast Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 416 Julia Thomas Dunleavy - NY
2 103 Maeve Lavelle Leneghan - OH
3 372 Elizabeth Sleight McMahon

218S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 09

Place # Dancer School
1 738 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
2 648 Stella DiCesare McCarthy
3 552 Ailia Butler Rince Na Sonas
3 497 Kayleigh Asselin Butler-Fearon-Oconnor
3 133 Molly Lynch Rince Na Tiarna
3 394 Samantha Snyder Francis Academy

219F Boys & Girls Novice Hornpipe Fast Under 09

Place # Dancer School
1 103 Maeve Lavelle Leneghan - OH
2 738 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
3 552 Ailia Butler Rince Na Sonas
3 810 Ava Jenkins Legacy Irish Dance

219S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 617 Madison Csuha Clann Na Cara
2 805 Anna Jackson Roisin Academy
3 394 Samantha Snyder Francis Academy

220 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 09

Place # Dancer School
1 738 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
2 552 Ailia Butler Rince Na Sonas
3 545 Bridget Burke Bell
3 627 Gabriella Dardis Johnston
3 497 Kayleigh Asselin Butler-Fearon-Oconnor

221A Boys & Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 105 Sophia Lawrence Rince Na Sonas
2 768 Ella Harrington Rince Na Tiarna
3 726 McKenna Geraghty Leneghan - OH
4 692 Addyson Fedele Rince Na Sonas
4 254 Liliana O'Connor Rochester Academy
5 719 Ava Gaudieri Rochester Academy
5 134 Nathaniel Lynch Rochester Academy

221B Boys & Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 734 Aidan Glennon Drumcliffe
2 703 Caelyn Ford Goodwin Academy
2 440 Kaitlyn Wadman Clann Na Cara
3 152 Alannah Mastroianni Rince Na Tiarna
3 857 Eden Krebs McCarthy
3 683 Morgan Ehrle Clann Na Cara

222 Boys & Girls Novice Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 658 Elionor M. Donahue Clann Na Cara
2 815 Kristen Johnston Crane Irish Dance
3 734 Aidan Glennon Drumcliffe
3 301 Cora Raikou YKDA - Yvonne Kelly Dance Academy
3 440 Kaitlyn Wadman Clann Na Cara
4 756 Charlotte Grigg Boland
4 857 Eden Krebs McCarthy

223A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 263 Grace Olivia Drumcliffe
2 719 Ava Gaudieri Rochester Academy
3 658 Elionor M. Donahue Clann Na Cara
3 450 Emmerson Weed Rince Na Sonas
3 440 Kaitlyn Wadman Clann Na Cara
4 702 Ella Fiorino Dunleavy - NY
4 229 Sydney Moran Rince Na Tiarna

223B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 815 Kristen Johnston Crane Irish Dance
2 565 Lucia Cartonia Rince Na Tiarna
3 361 Morgan Shaw Taylor Academy
4 683 Morgan Ehrle Clann Na Cara
5 339 Emma Rukavena McDonald School
5 415 Ruby Therrien Taylor

225S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 10

Place # Dancer School
1 719 Ava Gaudieri Rochester Academy
2 450 Emmerson Weed Rince Na Sonas
2 440 Kaitlyn Wadman Clann Na Cara
2 254 Liliana O'Connor Rochester Academy
3 734 Aidan Glennon Drumcliffe
3 345 Ava Sagnella Francis Academy
3 658 Elionor M. Donahue Clann Na Cara
3 768 Ella Harrington Rince Na Tiarna
3 153 Julia Maw Clann Na Cara
3 798 Lauren Huff Rochester Academy
3 387 Siobhan Smith Clann Na Cara

226S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow Under 10

Place # Dancer School
1 798 Lauren Huff Rochester Academy
2 345 Ava Sagnella Francis Academy
3 301 Cora Raikou YKDA - Yvonne Kelly Dance Academy
3 440 Kaitlyn Wadman Clann Na Cara
3 123 Kayleigh Lowenguth Rochester Academy
3 670 Keaghan Duffy Rince Na Tiarna
4 768 Ella Harrington Rince Na Tiarna
4 683 Morgan Ehrle Clann Na Cara

227 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 10

Place # Dancer School
1 450 Emmerson Weed Rince Na Sonas
1 670 Keaghan Duffy Rince Na Tiarna
2 345 Ava Sagnella Francis Academy
2 636 Elizabeth DeHond Goodwin Academy
3 254 Liliana O'Connor Rochester Academy
4 301 Cora Raikou YKDA - Yvonne Kelly Dance Academy

228 Boys & Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 169 Delia McDermott Rince Na Tiarna
1 189 Mary McGinn McDonald School
2 732 Breanne Gilham Clann Na Cara
2 274 Maria Pawelczyk McCarthy
2 688 Rory Etheridge Rince Na Tiarna
2 610 Teagan Costello Clann Na Cara
3 487 Holly Adamski Johnston
3 432 Kyleigh Ulrich McCarthy
3 286 Nora Piotrowicz Rince Na Tiarna
3 362 Phoebe Sheehan Rochester Academy

229 Boys & Girls Novice Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 688 Rory Etheridge Rince Na Tiarna
1 610 Teagan Costello Clann Na Cara
2 370 Emma Skurski McCarthy
2 432 Kyleigh Ulrich McCarthy
3 732 Breanne Gilham Clann Na Cara
3 132 Ella Lynch Rince Na Tiarna
3 827 Erika Kellar Rince Na Tiarna
3 870 Kailey Labrecque Carle
3 290 Roisin Polgar Butler-Fearon-Oconnor

230 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 169 Delia McDermott Rince Na Tiarna
2 487 Holly Adamski Johnston
3 821 Bridget Kaufman Rince Na Tiarna
4 362 Phoebe Sheehan Rochester Academy
5 132 Ella Lynch Rince Na Tiarna

231 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 815 Kristen Johnston Crane Irish Dance
2 692 Addyson Fedele Rince Na Sonas
3 301 Cora Raikou YKDA - Yvonne Kelly Dance Academy
4 732 Breanne Gilham Clann Na Cara

232S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 11

Place # Dancer School
1 468 Eliana Wise Boland
2 487 Holly Adamski Johnston
3 286 Nora Piotrowicz Rince Na Tiarna
4 432 Kyleigh Ulrich McCarthy
5 626 Ava Dardis Johnston
5 370 Emma Skurski McCarthy
5 827 Erika Kellar Rince Na Tiarna
5 610 Teagan Costello Clann Na Cara

233F Boys & Girls Novice Hornpipe Fast Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 450 Emmerson Weed Rince Na Sonas
2 726 McKenna Geraghty Leneghan - OH
3 178 Aisling McFadden Rince Na Tiarna
3 545 Bridget Burke Bell
3 487 Holly Adamski Johnston
3 762 Madeline Hagner Rince Na Tiarna

233S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow Under 11

Place # Dancer School
1 626 Ava Dardis Johnston
2 169 Delia McDermott Rince Na Tiarna
3 274 Maria Pawelczyk McCarthy
4 732 Breanne Gilham Clann Na Cara
5 432 Kyleigh Ulrich McCarthy
5 397 Moira Spiegel Kinlough

234 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 11

Place # Dancer School
1 610 Teagan Costello Clann Na Cara
2 274 Maria Pawelczyk McCarthy
3 626 Ava Dardis Johnston
4 286 Nora Piotrowicz Rince Na Tiarna

235 Boys & Girls Novice Reel Under 12

Place # Dancer School
1 451 Maeve Weimer Rince Na Tiarna
2 832 Connor Kennedy Rince Na Tiarna
2 130 Mackenzie Lyman Rince Na Sonas
3 306 Cayla Raye Boland
4 862 Johannah Krull Rince Na Tiarna
5 376 Abigail Smith Boland
5 851 Catherine Klodzinski Rince Na Tiarna
5 737 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
5 871 Giulia Lambert Taylor
5 766 Jude Hare Rochester Academy

236 Boys & Girls Novice Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 832 Connor Kennedy Rince Na Tiarna
1 593 Eowyn Colley Rince Na Tiarna
2 130 Mackenzie Lyman Rince Na Sonas
2 334 Mia Romanello Rince Na Tiarna
3 174 Grace McDonnell Clann Na Cara
3 554 Megan Cameron Drumcliffe

237 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 535 Georgina Briggs Butler-Fearon-Oconnor
2 737 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
2 741 Lily Gotthelf Clann Na Cara
3 592 Ava Colacelli DeMenezes
3 871 Giulia Lambert Taylor
3 250 Leah Nowak Francis Academy
3 496 Lindsay Armanini Rince Na Tiarna
3 130 Mackenzie Lyman Rince Na Sonas
3 635 Sarah Degnan Bell
4 451 Maeve Weimer Rince Na Tiarna
4 512 Margaret Bell Rince Na Tiarna
4 554 Megan Cameron Drumcliffe
4 334 Mia Romanello Rince Na Tiarna

239F Boys & Girls Novice Treble Jig Fast Under 12 / 2 yr

Place # Dancer School
1 766 Jude Hare Rochester Academy
2 762 Madeline Hagner Rince Na Tiarna
3 334 Mia Romanello Rince Na Tiarna

239S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 12

Place # Dancer School
1 306 Cayla Raye Boland
1 496 Lindsay Armanini Rince Na Tiarna
2 737 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
3 593 Eowyn Colley Rince Na Tiarna
4 250 Leah Nowak Francis Academy
5 376 Abigail Smith Boland
5 851 Catherine Klodzinski Rince Na Tiarna
5 832 Connor Kennedy Rince Na Tiarna
5 367 Kylie Sikorski Rince Na Tiarna
5 130 Mackenzie Lyman Rince Na Sonas

240S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow Under 12

Place # Dancer School
1 452 Liana Weiss Clann Na Cara
2 851 Catherine Klodzinski Rince Na Tiarna
3 618 Alexis Curtis Rochester Academy
4 611 Cailey Cotter Rochester Academy
5 832 Connor Kennedy Rince Na Tiarna
5 165 Ellen McClain Francis Academy
5 871 Giulia Lambert Taylor
5 496 Lindsay Armanini Rince Na Tiarna

241 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 12

Place # Dancer School
1 737 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
2 165 Ellen McClain Francis Academy
2 130 Mackenzie Lyman Rince Na Sonas
3 792 Maeve Hooker Rince Na Sonas
4 535 Georgina Briggs Butler-Fearon-Oconnor
4 367 Kylie Sikorski Rince Na Tiarna

242 Boys & Girls Novice Reel Under 13

Place # Dancer School
1 269 Rhiannon Paterson Rince Na Tiarna
2 281 leilah perez Clann Na Cara
2 532 Maria Branche McMahon
3 540 Chase Brunton DeMenezes
3 422 Devon Tower Clann Na Cara
3 251 Gabrielle O'Brien Leneghan - OH

243 Boys & Girls Novice Light Jig Under 13

Place # Dancer School
1 269 Rhiannon Paterson Rince Na Tiarna
2 422 Devon Tower Clann Na Cara
3 220 alexis mobilia Rince Na Tiarna
3 204 Ridley McShane Johnston
3 317 Savannah Richey Teelin

244 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 532 Maria Branche McMahon
2 182 Katie McGann Rochester Academy
3 269 Rhiannon Paterson Rince Na Tiarna
4 422 Devon Tower Clann Na Cara
5 614 Marley Crane Dunleavy - NY
5 204 Ridley McShane Johnston

245 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 13 / 2 yr

Place # Dancer School
1 832 Connor Kennedy Rince Na Tiarna
2 766 Jude Hare Rochester Academy
3 508 Courtney Beals Rince Na Tiarna
3 451 Maeve Weimer Rince Na Tiarna

246F Boys & Girls Novice Treble Jig Fast Under 13

Place # Dancer School
1 182 Katie McGann Rochester Academy

246S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 13

Place # Dancer School
1 701 Keegan Ficorilli Clann Na Cara
2 614 Marley Crane Dunleavy - NY
3 508 Courtney Beals Rince Na Tiarna
4 204 Ridley McShane Johnston
5 242 Ashlynn Nannery Carle
5 417 Julia Thomas McCarthy

247F Boys & Girls Novice Hornpipe Fast Under 13 / 2 yr

Place # Dancer School
1 130 Mackenzie Lyman Rince Na Sonas
2 766 Jude Hare Rochester Academy
3 185 Jamie McGee Druid Academy

247S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow Under 13

Place # Dancer School
1 614 Marley Crane Dunleavy - NY
2 251 Gabrielle O'Brien Leneghan - OH
3 417 Julia Thomas McCarthy
4 540 Chase Brunton DeMenezes
5 508 Courtney Beals Rince Na Tiarna
5 701 Keegan Ficorilli Clann Na Cara

248 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 13

Place # Dancer School
1 251 Gabrielle O'Brien Leneghan - OH
2 540 Chase Brunton DeMenezes
3 614 Marley Crane Dunleavy - NY

249 Boys & Girls Novice Reel Under 14

Place # Dancer School
1 296 Grace Quagliana Clann Na Cara
2 679 John Dywan Clann Na Cara
3 210 Katelyn Mesch Rince Na Tiarna

251 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 210 Katelyn Mesch Rince Na Tiarna
2 296 Grace Quagliana Clann Na Cara
3 106 Erin Leahy Rince Na Tiarna

253S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 14

Place # Dancer School
1 296 Grace Quagliana Clann Na Cara
2 718 Ashlyn Garthwaite MacConmara
2 210 Katelyn Mesch Rince Na Tiarna
3 163 Sinead McCarthy McMahon

256 Boys & Girls Novice Reel 14 & Over

Place # Dancer School
1 373 Caitlin Slusarski Murphy Irish Arts
2 708 Amelia Fuller McDonald School
2 760 Mary Haddad Bell
3 287 Alida Piracci Rince Na Tiarna

257 Boys & Girls Novice Light Jig 13 & Over

Place # Dancer School
1 679 John Dywan Clann Na Cara
2 708 Amelia Fuller McDonald School
3 718 Ashlyn Garthwaite MacConmara

258 Boys & Girls Novice Slip Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 287 Alida Piracci Rince Na Tiarna
2 653 Moira Dieteman Rince Na Tiarna
3 235 Amanda Mulvey Rochester Academy
3 708 Amelia Fuller McDonald School
3 202 Maggie McNamara McCarthy

259 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig 13 & Over

Place # Dancer School
1 653 Moira Dieteman Rince Na Tiarna
2 210 Katelyn Mesch Rince Na Tiarna

260S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow 14 & Over

Place # Dancer School
1 619 Abigail Dailey McCarthy
2 760 Mary Haddad Bell
3 287 Alida Piracci Rince Na Tiarna
3 653 Moira Dieteman Rince Na Tiarna

261F Boys & Girls Novice Hornpipe Fast 13 & Over

Place # Dancer School
1 679 John Dywan Clann Na Cara
2 760 Mary Haddad Bell
3 718 Ashlyn Garthwaite MacConmara

261S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow 13 & Over

Place # Dancer School
1 632 Jessica Dawson Goodwin Academy
2 296 Grace Quagliana Clann Na Cara
3 106 Erin Leahy Rince Na Tiarna
4 287 Alida Piracci Rince Na Tiarna
5 653 Moira Dieteman Rince Na Tiarna

262 Boys & Girls Novice Traditional Set 13 & Over

Place # Dancer School
1 632 Jessica Dawson Goodwin Academy
2 184 Connor McGee Druid Academy
3 175 Maeve McDougall Rince Na Tiarna
4 202 Maggie McNamara McCarthy

810 Girls Adv Beginner thru Prizewinner Slip Jig Under 12 All

Place # Dancer School
1 427 Lillian Tung Finnegan
2 637 Lauren Demchuk Yvonne Kelly Dance Academy
3 160 Tara McCabe Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
4 301 Cora Raikou YKDA - Yvonne Kelly Dance Academy
4 709 Olivia Fuller Rince Na Tiarna
5 338 Eliana Rudnicki Goodwin Academy
5 839 Mairin Kilroy Brady-Campbell

305 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 09 All

Place # Dancer School
1 448 Madison Watson Rochester Academy
1 291 Sienna Polloni Doyle
2 818 Reagan Jurca Leneghan - OH
2 648 Stella DiCesare McCarthy
3 116 Brenna Lillis Rince Na Sonas
3 749 Delaney Greenwood Rince Na Sonas
3 598 Grace Conlan Rochester Academy

306 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 09 All

Place # Dancer School
1 133 Molly Lynch Rince Na Tiarna
2 291 Sienna Polloni Doyle
2 648 Stella DiCesare McCarthy
3 501 Elliana Ballagh Roisin Academy
3 863 Grace Kuchta Brady-Campbell

307S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 09 All

Place # Dancer School
1 818 Reagan Jurca Leneghan - OH
2 749 Delaney Greenwood Rince Na Sonas
2 863 Grace Kuchta Brady-Campbell
3 698 Bianca Ficorilli Clann Na Cara

308F Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Fast Under 09

Place # Dancer School
1 116 Brenna Lillis Rince Na Sonas
2 105 Sophia Lawrence Rince Na Sonas

308S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 09 All

Place # Dancer School
1 863 Grace Kuchta Brady-Campbell
2 749 Delaney Greenwood Rince Na Sonas
3 698 Bianca Ficorilli Clann Na Cara
3 120 Shay Linden Bell

309 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 09 All

Place # Dancer School
1 818 Reagan Jurca Leneghan - OH
2 448 Madison Watson Rochester Academy
2 541 Mischa Buecheler Johnston
3 749 Delaney Greenwood Rince Na Sonas
3 394 Samantha Snyder Francis Academy

310 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 401 marisa stewart Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
2 345 Ava Sagnella Francis Academy
3 313 Ella Rice Goodwin Academy
3 565 Lucia Cartonia Rince Na Tiarna
3 705 Riley Ford Murphy Irish Arts
3 402 shawna stewart Ni Fhearraigh-O Ceallaigh

311 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 786 Jocelyn Herrle Boland
2 401 marisa stewart Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
3 547 Brigid Burns Francis Academy
4 301 Cora Raikou YKDA - Yvonne Kelly Dance Academy
4 363 Natalie Shelley Francis Academy
5 322 Ellery Robertson Bell
5 670 Keaghan Duffy Rince Na Tiarna
5 402 shawna stewart Ni Fhearraigh-O Ceallaigh

312S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 10

Place # Dancer School
1 401 marisa stewart Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
2 705 Riley Ford Murphy Irish Arts
3 328 Eve Rogers Doyle
4 322 Ellery Robertson Bell
4 786 Jocelyn Herrle Boland

313S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 10

Place # Dancer School
1 328 Eve Rogers Doyle
2 547 Brigid Burns Francis Academy
3 705 Riley Ford Murphy Irish Arts
4 401 marisa stewart Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
5 313 Ella Rice Goodwin Academy
5 361 Morgan Shaw Taylor Academy

314 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 10

Place # Dancer School
1 328 Eve Rogers Doyle
2 547 Brigid Burns Francis Academy
3 786 Jocelyn Herrle Boland
4 401 marisa stewart Ni Fhearraigh-O Ceallaigh

315 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 481 Sabrina Abramowitz Rince Na Tiarna
2 118 Carter Linden Bell
2 675 Emily Dunn Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
2 406 Jocelyn Struebel Clann Na Cara
3 821 Bridget Kaufman Rince Na Tiarna
3 127 Delaney Luther Roisin Academy
3 571 Ezra Chamberland Price Yvonne Kelly Dance Academy
3 762 Madeline Hagner Rince Na Tiarna

316 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 147 Caitlin Martin Brady-Campbell
2 427 Lillian Tung Finnegan
3 481 Sabrina Abramowitz Rince Na Tiarna
4 637 Lauren Demchuk Yvonne Kelly Dance Academy
5 513 Ashley Bellavia McMahon
5 127 Delaney Luther Roisin Academy
5 675 Emily Dunn Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
5 762 Madeline Hagner Rince Na Tiarna

317S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 11

Place # Dancer School
1 571 Ezra Chamberland Price Yvonne Kelly Dance Academy
2 118 Carter Linden Bell
3 513 Ashley Bellavia McMahon
4 127 Delaney Luther Roisin Academy
5 637 Lauren Demchuk Yvonne Kelly Dance Academy
5 812 Madelyn Jerge Rince Na Tiarna

318S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 11

Place # Dancer School
1 147 Caitlin Martin Brady-Campbell
2 427 Lillian Tung Finnegan
3 468 Eliana Wise Boland
4 118 Carter Linden Bell
5 127 Delaney Luther Roisin Academy
5 675 Emily Dunn Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
5 839 Mairin Kilroy Brady-Campbell
5 481 Sabrina Abramowitz Rince Na Tiarna

319 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 11

Place # Dancer School
1 637 Lauren Demchuk Yvonne Kelly Dance Academy
2 427 Lillian Tung Finnegan
3 513 Ashley Bellavia McMahon
4 468 Eliana Wise Boland

320 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 505 Colleen Barry Francis Academy
2 611 Cailey Cotter Rochester Academy
2 635 Sarah Degnan Bell
3 101 Claire Lauer Crossbane
3 108 Kaden LeChase Rochester Academy
3 751 Margaret Grejda Goodwin Academy
3 687 Meredith Ernst Rince Na Tiarna
3 143 Molly Manning Murphy Irish Arts
4 338 Eliana Rudnicki Goodwin Academy
4 741 Lily Gotthelf Clann Na Cara
4 160 Tara McCabe Ni Fhearraigh-O Ceallaigh

321 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 505 Colleen Barry Francis Academy
2 101 Claire Lauer Crossbane
2 751 Margaret Grejda Goodwin Academy
2 687 Meredith Ernst Rince Na Tiarna
2 143 Molly Manning Murphy Irish Arts
2 709 Olivia Fuller Rince Na Tiarna
3 611 Cailey Cotter Rochester Academy
3 338 Eliana Rudnicki Goodwin Academy
3 695 Julia Fellows Clann Na Cara
3 452 Liana Weiss Clann Na Cara
3 314 Sarah Rice Taylor
3 160 Tara McCabe Ni Fhearraigh-O Ceallaigh

322S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 12

Place # Dancer School
1 854 Jane Konieczny Rince Na Tiarna
2 109 Maeve Lembke Clann Na Cara
3 848 Siobhan Kivlehan Drumcliffe
4 635 Sarah Degnan Bell
5 430 Amelia Tyo Rochester Academy
5 611 Cailey Cotter Rochester Academy
5 101 Claire Lauer Crossbane
5 695 Julia Fellows Clann Na Cara
5 447 Rebecca Warcholak Butler-Fearon-Oconnor
5 160 Tara McCabe Ni Fhearraigh-O Ceallaigh

323F Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Fast Under 12

Place # Dancer School
1 792 Maeve Hooker Rince Na Sonas

323S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 12

Place # Dancer School
1 505 Colleen Barry Francis Academy
2 447 Rebecca Warcholak Butler-Fearon-Oconnor
3 221 Liath Mollenhauer Teelin
4 173 Claire McDonald Rince Na Tiarna
4 338 Eliana Rudnicki Goodwin Academy
5 430 Amelia Tyo Rochester Academy
5 751 Margaret Grejda Goodwin Academy
5 314 Sarah Rice Taylor
5 848 Siobhan Kivlehan Drumcliffe

324 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 12

Place # Dancer School
1 338 Eliana Rudnicki Goodwin Academy
2 173 Claire McDonald Rince Na Tiarna
3 306 Cayla Raye Boland
4 447 Rebecca Warcholak Butler-Fearon-Oconnor

325 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 13

Place # Dancer School
1 150 Natalie Martin Rochester Academy
2 463 Morgan Williams Boland
3 219 Riley Mitchell Clann Na Cara
4 590 Lynsie Coccia Rochester Academy
5 522 Abigael Bleier Rochester Academy
5 645 Anna DeVito Rochester Academy
5 242 Ashlynn Nannery Carle
5 735 Danielle Glor Rince Na Tiarna
5 829 Jackson Kelly Rince Na Tiarna
5 662 Katie Donovan Rince Na Tiarna
5 856 Madison Koryl McCarthy
5 388 Summer Smith Roisin Academy

326 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 150 Natalie Martin Rochester Academy
2 641 Caela DeRosier Rince Na Sonas
3 754 Ciara Griffin Rochester Academy
4 590 Lynsie Coccia Rochester Academy
5 403 Allie Stoddard Rince Na Tiarna
5 242 Ashlynn Nannery Carle
5 662 Katie Donovan Rince Na Tiarna
5 405 Kayla Stone McMahon
5 517 Shannon Best Bell
5 715 Shannon Gardner Leneghan - OH

327S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 13

Place # Dancer School
1 150 Natalie Martin Rochester Academy
2 517 Shannon Best Bell
3 388 Summer Smith Roisin Academy
4 754 Ciara Griffin Rochester Academy
5 403 Allie Stoddard Rince Na Tiarna
5 346 Bridget Sander McCarthy
5 712 Brigid Gannon Clann Na Cara
5 662 Katie Donovan Rince Na Tiarna
5 374 Meghan Slusarski Murphy Irish Arts
5 463 Morgan Williams Boland
5 715 Shannon Gardner Leneghan - OH

328S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 13

Place # Dancer School
1 150 Natalie Martin Rochester Academy
2 662 Katie Donovan Rince Na Tiarna
3 517 Shannon Best Bell
4 754 Ciara Griffin Rochester Academy
5 403 Allie Stoddard Rince Na Tiarna
5 829 Jackson Kelly Rince Na Tiarna
5 219 Riley Mitchell Clann Na Cara
5 715 Shannon Gardner Leneghan - OH
5 388 Summer Smith Roisin Academy

329 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 13

Place # Dancer School
1 346 Bridget Sander McCarthy
2 374 Meghan Slusarski Murphy Irish Arts
3 829 Jackson Kelly Rince Na Tiarna
4 242 Ashlynn Nannery Carle

330 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 14

Place # Dancer School
1 159 Erin McCabe Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
2 680 Jordan Dywan Clann Na Cara
3 587 Emma Cline McMahon
3 733 Kaelyn Gilham Clann Na Cara
3 275 Miranda Payne Graham

331 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 159 Erin McCabe Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
2 587 Emma Cline McMahon
3 733 Kaelyn Gilham Clann Na Cara
3 454 Rheanna Welsh Rince Na Tiarna

332S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 14

Place # Dancer School
1 142 Morgan Mahoney McCarthy
2 587 Emma Cline McMahon
2 282 Emma Perry Clann Na Cara
2 275 Miranda Payne Graham
3 159 Erin McCabe Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
3 193 Mary Claire McKenna Ardan-Rochez
3 454 Rheanna Welsh Rince Na Tiarna

333S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 14

Place # Dancer School
1 142 Morgan Mahoney McCarthy
2 587 Emma Cline McMahon
3 282 Emma Perry Clann Na Cara
3 591 Nicole Coffman Clann Na Cara
3 454 Rheanna Welsh Rince Na Tiarna

334 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 14

Place # Dancer School
1 159 Erin McCabe Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
2 587 Emma Cline McMahon
2 424 Molly Trapasso Francis Academy
2 454 Rheanna Welsh Rince Na Tiarna
3 193 Mary Claire McKenna Ardan-Rochez

335 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 15

Place # Dancer School
1 486 Sarah Adams McMahon
2 267 Gregory Oswald Rochester Academy
2 874 Megan Lana Drumcliffe
3 869 Emily Laber Boland
3 485 Nadia Adams Goodwin Academy

336 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 15

Place # Dancer School
1 485 Nadia Adams Goodwin Academy
2 874 Megan Lana Drumcliffe
3 630 Amelia Daw The Irwin Academy
3 869 Emily Laber Boland
3 748 Mackenzie Green Goodwin Academy
3 802 Maeve Hull Clann Na Cara
3 486 Sarah Adams McMahon

337S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 15

Place # Dancer School
1 874 Megan Lana Drumcliffe
2 697 Ava Ferreira Rince Na Tiarna
2 696 Kaitlyn Fellows Clann Na Cara
2 485 Nadia Adams Goodwin Academy
3 686 Erin Bokausek Leneghan - OH
3 267 Gregory Oswald Rochester Academy
3 748 Mackenzie Green Goodwin Academy
3 802 Maeve Hull Clann Na Cara

338S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 15

Place # Dancer School
1 874 Megan Lana Drumcliffe
1 485 Nadia Adams Goodwin Academy
2 686 Erin Bokausek Leneghan - OH
2 748 Mackenzie Green Goodwin Academy
2 486 Sarah Adams McMahon
3 613 Allison Cox Bell
3 869 Emily Laber Boland
3 365 Hannah Sheridan Drumcliffe
3 393 Mary Francis Snyder Rince Na Tiarna

340 Boys & Girls Prizewinner Reel 15 & Over

Place # Dancer School
1 299 Caroline Radke McCarthy
2 761 Anna Hagner Rince Na Tiarna
2 634 Hannah Dearie Rince Na Sonas
3 104 Margaret Lavelle Leneghan - OH
3 205 Morgan Mctighe Rochester Academy
4 853 Madeleine Kokorudz Reilly

341 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 665 Kaitlyn Dostie Butler-Sheehan
1 268 Stephanie Oswald Rochester Academy
2 516 Britta Berry Butler-Sheehan
2 373 Caitlin Slusarski Murphy Irish Arts
2 104 Margaret Lavelle Leneghan - OH
3 667 Kristen Dostie Butler-Sheehan
3 477 Sarah Ziarniak Clann Na Cara

342S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow 15 & Over

Place # Dancer School
1 373 Caitlin Slusarski Murphy Irish Arts
1 667 Kristen Dostie Butler-Sheehan
2 299 Caroline Radke McCarthy
2 634 Hannah Dearie Rince Na Sonas
2 104 Margaret Lavelle Leneghan - OH
2 205 Morgan Mctighe Rochester Academy
2 477 Sarah Ziarniak Clann Na Cara
2 268 Stephanie Oswald Rochester Academy
3 620 Amanda Dailey McCarthy
3 516 Britta Berry Butler-Sheehan
3 426 Elizabeth Truax Leneghan - OH
3 665 Kaitlyn Dostie Butler-Sheehan
3 853 Madeleine Kokorudz Reilly

343S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow 15 & Over

Place # Dancer School
2 516 Britta Berry Butler-Sheehan
2 667 Kristen Dostie Butler-Sheehan
3 292 Gwynneth Poole Clann Na Cara
3 268 Stephanie Oswald Rochester Academy
4 299 Caroline Radke McCarthy
4 634 Hannah Dearie Rince Na Sonas
4 665 Kaitlyn Dostie Butler-Sheehan
4 205 Morgan Mctighe Rochester Academy

344 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set 14 & Over

Place # Dancer School
1 104 Margaret Lavelle Leneghan - OH
2 268 Stephanie Oswald Rochester Academy
3 267 Gregory Oswald Rochester Academy
4 667 Kristen Dostie Butler-Sheehan
5 516 Britta Berry Butler-Sheehan
5 665 Kaitlyn Dostie Butler-Sheehan
5 393 Mary Francis Snyder Rince Na Tiarna

450 Boys & Girls Prelim Special Traditional Set Under 09 All

Place # Dancer School
1 534 Eoghan Briggs Butler-Fearon-Oconnor
2 278 Ellie Pecor McMahon
3 348 Emily Sax Butler-Fearon-Oconnor
4 867 Adele Kushner Wilson-Bryson-Dennis

451 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 10

Place # Dancer School
1 383 Julia Smith Wilson-Bryson-Dennis
2 404 Ava Stoddard Rince Na Tiarna
3 377 Alexandra Smith Rince Na Tiarna

452 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 12 / 2 yr

Place # Dancer School
1 650 Iyla Dickerson Clann Na Cara
2 462 Megan Williams Finnegan
3 180 Keira McFarland Clann Na Cara
4 572 Grace Chambers Brady-Campbell

453 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 218 Matthew Minton Rince Na Tiarna
2 214 Julia Milham Francis Academy
2 841 Maeve King Wilson-Bryson-Dennis
3 335 Lily Rowbotham Yvonne Kelly Dance Academy

454 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 16 / 2 yr

Place # Dancer School
1 661 Abaigeal Donoghue Rince Na Tiarna
2 498 Emma Aucoin Johnson
3 186 Julie McGee Druid Academy
4 382 Jasmine Smith Goggin-Carroll
5 478 Kathleen Ziemba Leneghan - OH
5 736 Shannon Glor Rince Na Tiarna

455 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set 16 & Over

Place # Dancer School
1 640 Morgan DePue Rince Na Tiarna
2 209 Caitlin Mercer DeMenezes
3 418 Kara Tierney Rochester Academy

850 Men & Ladies Adult Beginner Reel Adult

Place # Dancer School
1 594 Kristyne Colley Ardán-Rochez
2 245 Katie Nixon Clann Na Cara
3 155 Thai-Rei May Rochester Academy

851 Men & Ladies Adult Beginner Light Jig Adult

Place # Dancer School
1 594 Kristyne Colley Ardán-Rochez
2 144 Cathy Manteghi Clann Na Cara
3 245 Katie Nixon Clann Na Cara
3 155 Thai-Rei May Rochester Academy

852 Men & Ladies Adult Beginner Slip Jig Adult

Place # Dancer School
1 594 Kristyne Colley Ardán-Rochez
2 245 Katie Nixon Clann Na Cara
3 155 Thai-Rei May Rochester Academy

853 Men & Ladies Adult Beginner Treble Jig Adult

Place # Dancer School
1 594 Kristyne Colley Ardán-Rochez

854 Men & Ladies Adult Beginner Hornpipe Adult

Place # Dancer School
1 245 Katie Nixon Clann Na Cara
1 155 Thai-Rei May Rochester Academy

860 Men & Ladies Adult Advanced Reel Adult

Place # Dancer School
1 305 Glenna Rankin Clann Na Cara
2 820 Camille Kaniecki Clann Na Cara
3 144 Cathy Manteghi Clann Na Cara

862 Men & Ladies Adult Advanced Slip Jig Adult

Place # Dancer School
1 820 Camille Kaniecki Clann Na Cara
2 305 Glenna Rankin Clann Na Cara
3 144 Cathy Manteghi Clann Na Cara

863 Men & Ladies Adult Advanced Treble Jig Adult

Place # Dancer School
1 820 Camille Kaniecki Clann Na Cara
2 144 Cathy Manteghi Clann Na Cara

864 Men & Ladies Adult Advanced Hornpipe Adult

Place # Dancer School
1 144 Cathy Manteghi Clann Na Cara
2 820 Camille Kaniecki Clann Na Cara
3 305 Glenna Rankin Clann Na Cara

865 Men & Ladies Adult Advanced Traditional Set Adult

Place # Dancer School
1 820 Camille Kaniecki Clann Na Cara
2 305 Glenna Rankin Clann Na Cara
3 144 Cathy Manteghi Clann Na Cara
4 155 Thai-Rei May Rochester Academy

702 Boys & Girls Figure 2 Hand Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 850 Brigid Kleeh Clann Na Cara
2 468 Eliana Wise Boland
3 659 Meagan Rose Donahue Clann Na Cara

704 Boys & Girls Figure 4 Hand Jig Under 09 All

Place # Dancer School
1 738 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
2 656 Mary Kate Dolan Rince Na Tiarna

705 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel Under 11 All

Place # Dancer School
1 115 Maeve Lickfeld Rince Na Tiarna
2 286 Nora Piotrowicz Rince Na Tiarna
3 821 Bridget Kaufman Rince Na Tiarna
4 823 Mairin Kearns Rince Na Tiarna

706 Boys & Girls Figure 2 Hand Reel Under 11 All

Place # Dancer School
1 243 Linnea Neureuther Rince Na Tiarna
2 849 Maren Klapec Rochester Academy
3 132 Ella Lynch Rince Na Tiarna
4 152 Alannah Mastroianni Rince Na Tiarna

707 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel Under 13 All

Place # Dancer School
1 173 Claire McDonald Rince Na Tiarna
2 862 Johannah Krull Rince Na Tiarna

708 Boys & Girls Figure 2 Hand Reel Under 13 All

Place # Dancer School
1 508 Courtney Beals Rince Na Tiarna

710 Boys & Girls Figure 4 Hand Jig Under 15 All

Place # Dancer School
1 192 Emily McGough Rince Na Tiarna
2 218 Matthew Minton Rince Na Tiarna

720 Boys & Girls Figure Non-Prizewinner 3 Hand Reel Under 12 All

Place # Dancer School
1 408 Miranda Suida Rince Na Tiarna

800 Boys & Girls PreBeginner Kinder Fun Under 07 All

Place # Dancer School
1 327 Ava Rogalski Rince Na Tiarna
1 188 Catherine McGinn McDonald School
1 668 Emily Doyle Clann Na Cara
1 259 Erin O'Leary Rince Na Tiarna
1 605 Katie Conrad Clann Na Cara
1 128 Mary Grace Lutwin Francis Academy
1 336 Niamh Rozek Rince Na Tiarna

801 Boys & Girls First Feis Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 770 Delaney Hatch Jamieson
1 668 Emily Doyle Clann Na Cara
1 859 Eralin Krebs McCarthy
1 259 Erin O'Leary Rince Na Tiarna
1 772 Finley Hatch Jamieson
1 355 Madailein Schmidt Clann Na Cara

802 Boys & Girls First Feis Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 859 Eralin Krebs McCarthy
2 327 Ava Rogalski Rince Na Tiarna
2 772 Finley Hatch Jamieson
3 770 Delaney Hatch Jamieson
3 259 Erin O'Leary Rince Na Tiarna
3 355 Madailein Schmidt Clann Na Cara

830 Boys & Girls All Levels Treble Reel Under 14 All

Place # Dancer School
1 166 Phoebe McColville Yvonne Kelly Dance Academy
2 279 Madison Pennington Rince Na Tiarna
3 368 Alexandra Elizabeth Sinyanskiy Hamilton School of Irish Dance
3 335 Lily Rowbotham Yvonne Kelly Dance Academy

831 Boys & Girls All Levels Treble Reel 14 & Over

Place # Dancer School
1 830 Paige Kelly Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
2 609 Kyle Cortley Clann Na Cara
2 104 Margaret Lavelle Leneghan - OH

905 Boys & Girls Art (See Syllabus) Irish Theme Under 12 All

Place # Dancer School
1 536 Aedan Brockman Clann Na Cara
1 766 Jude Hare Rochester Academy
2 664 Molly Dorrell Clann Na Cara
2 503 Olivia Barbarossa-Robinson Clann Na Cara
3 593 Eowyn Colley Rince Na Tiarna

907 Boys & Girls Art (See Syllabus) Irish Theme 16 & Over

Place # Dancer School
1 144 Cathy Manteghi Clann Na Cara
2 268 Stephanie Oswald Rochester Academy
3 767 MICHELLE HARE Rochester Academy

912 Boys & Girls Beginner Music Irish Vocal Under 14 / 3 yr

Place # Dancer School
1 338 Eliana Rudnicki Goodwin Academy

918 Boys & Girls Open Solo Music Irish Vocal Under 14 / 3 yr

Place # Dancer School
1 829 Jackson Kelly Rince Na Tiarna

951 Boys & Girls Beginner Music Tin Whistle Under 11 All

Place # Dancer School
1 137 Allie MacDerment Rince Na Sonas

955 Boys & Girls Beginner Music Misc Instrument Under 11 All

Place # Dancer School
1 487 Holly Adamski Johnston

959 Boys & Girls Beginner Music Accordian Under 14 / 3 yr

Place # Dancer School
1 837 Maeve Kilroy Non-Dance Competitions

963 Boys & Girls Beginner Music Tin Whistle 14 & Over

Place # Dancer School
1 265 Meghan Osekowski Burke-Conroy

976 Boys & Girls Open Solo Music Fiddle Under 14 / 3 yr

Place # Dancer School
1 589 Brianna Cobbey Burke-Conroy
1 244 Elizabeth Nist Burke-Conroy
2 457 Kiera Grace Wilkinson Bell

982 Boys & Girls Open Solo Music Fiddle 14 & Over

Place # Dancer School
1 235 Amanda Mulvey Rochester Academy

811 Girls Adv Beginner thru Prizewinner Slip Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 159 Erin McCabe Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
2 662 Katie Donovan Rince Na Tiarna
3 405 Kayla Stone McMahon

820 Boys Adv Beginner thru Prizewinner Reel Under 12 All

Place # Dancer School
1 571 Ezra Chamberland Price Yvonne Kelly Dance Academy
2 766 Jude Hare Rochester Academy
3 185 Jamie McGee Druid Academy
3 492 Oliver Ankarberg Clann Na Cara

821 Boys Adv Beginner thru Prizewinner Reel 12 & Over

Place # Dancer School
1 184 Connor McGee Druid Academy

PDF Archived Results (Old Style):

Grade PDF archive results not available.

All Champ Results:

408 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 08 All

Judged By: Eileen Henry, PA, Colleen Kelly, , Eleanor Kelly, ONT

5 Entered, 0 Withdrew, 5 Awarded

Tabulated at: 10:22 AM

Rank Points # Dancer School
1 235 246 Annabelle Noone Butler-Fearon-Oconnor
2 221 867 Adele Kushner Wilson-Bryson-Dennis
3 216 624 Caitlin DaPonte Doyle Corrigan Academy
4 215 534 Eoghan Briggs Butler-Fearon-Oconnor
5 181 672 Elexa Duggan Rince Na Tiarna

410 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 10 / 2 yr

Judged By: Orla Kelly, ONT, Sean Flynn, NY, Deirdre O'Sullivan, NY

17 Entered, 0 Withdrew, 9 Awarded

Tabulated at: 10:04 AM

Rank Points # Dancer School
1 220 377 Alexandra Smith Rince Na Tiarna
2 187 278 Ellie Pecor McMahon
3 186 872 Payton Lamott Roisin Academy
4 179.5 954 Victoria Wood Scoil Rince le Cheile
5 175 240 Makenna Myler Bell
6 168 198 Keira McMillan Rochester Academy
7 162 383 Julia Smith Wilson-Bryson-Dennis
7 162 785 Maya Herman Goodwin Academy
9 154 713 Alaina Gardner Leneghan - OH

411 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 11

Judged By: Orla Kelly, ONT, Sean Flynn, NY, Deirdre O'Sullivan, NY

8 Entered, 0 Withdrew, 4 Awarded

Tabulated at: 9:43 AM

Rank Points # Dancer School
1 240 503 Olivia Barbarossa-Robinson Clann Na Cara
2 221 243 Linnea Neureuther Rince Na Tiarna
3 215 574 Kylee Chapin Clann Na Cara
4 212 572 Grace Chambers Brady-Campbell

412 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 12

Judged By: Eileen Henry, PA, Colleen Kelly, , Eleanor Kelly, ONT

17 Entered, 0 Withdrew, 9 Awarded

Tabulated at: 9:36 AM

Rank Points # Dancer School
1 235 650 Iyla Dickerson Clann Na Cara
2 221 412 Siobhan Swatton Butler-Fearon-Oconnor
3 210.5 458 Theo Douglas Wilkinson Bell
4 173 560 Kieran Capozzi Roisin Academy
5 172.5 146 Zoe Marcus Goodwin Academy
6 153 526 Ashley Bolesh Johnston
7 152 166 Phoebe McColville Yvonne Kelly Dance Academy
8 142 183 Katie McGarvey Goodwin Academy
9 141 180 Keira McFarland Clann Na Cara

413 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 13

Judged By: Orla Kelly, ONT, Sean Flynn, NY, Deirdre O'Sullivan, NY

12 Entered, 0 Withdrew, 6 Awarded

Tabulated at: 10:47 AM

Rank Points # Dancer School
1 250 464 Kiera Wilson Rochester Academy
2 213 764 Olivia Halpin McMahon
3 201 644 Grace Devine Boland
4 183 643 Colleen DesRosiers Clann Na Cara
5 162.5 445 Gabby Wall McDonald School
6 159 657 Anna Donaghy O'Hare

414 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 14

Judged By: Eleanor Kelly, ONT, Colleen Kelly, , Eileen Henry, PA

12 Entered, 0 Withdrew, 6 Awarded

Tabulated at: 11:07 AM

Rank Points # Dancer School
1 256 284 Kathryn Piech Murphy Irish Arts
2 203 218 Matthew Minton Rince Na Tiarna
3 185 197 Caitlin McMahon McDonald School
4 173 841 Maeve King Wilson-Bryson-Dennis
5 162 335 Lily Rowbotham Yvonne Kelly Dance Academy
6 161 510 Emily Beedle Boland

415 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 15

Judged By: Eleanor Kelly, ONT, Colleen Kelly, , Eileen Henry, PA

25 Entered, 0 Withdrew, 13 Awarded

Tabulated at: 12:00 PM

Rank Points # Dancer School
1 237.5 957 Brooke Johnson Bell
2 215 498 Emma Aucoin Johnson
3 184 495 Kaitlyn Ardite Aisling Mor Academy
4 178.5 575 Isabel Chapman Johnson
5 174.5 581 Elizabeth Clark Rince Na Sonas
6 155 723 Megan Gearinger Rochester Academy
7 154 661 Abaigeal Donoghue Rince Na Tiarna
8 142 265 Meghan Osekowski Burke-Conroy
9 141 504 Ryleigh Barrett Bell
10 129 763 Lauren Hall O'Hare
11 128.5 208 Ava Mennes Murphy Irish Arts
12 124 186 Julie McGee Druid Academy
12 124 253 Kyella O'Connor Rince Na Tiarna

416 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 16

Judged By: Eleanor Kelly, ONT, Colleen Kelly, , Eileen Henry, PA

16 Entered, 0 Withdrew, 8 Awarded

Tabulated at: 12:23 PM

Rank Points # Dancer School
1 240 720 Sara Gaudieri Rochester Academy
2 196 433 Catheine Urquhart Clann Na Cara
3 192.5 801 Jessica Hughson Corrigan
4 183 550 Luke Busacco Drumcliffe
5 170 224 Arleigh Monahan Johnston
5 170 360 Caroline Sekola Burke
7 168 568 Sonja Cestnik Goggin-Carroll
8 148.5 824 Jordan Keating Graham

417 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 17

Judged By: Eleanor Kelly, ONT, Colleen Kelly, , Eileen Henry, PA

5 Entered, 0 Withdrew, 3 Awarded

Tabulated at: 1:13 PM

Rank Points # Dancer School
1 300 640 Morgan DePue Rince Na Tiarna
2 225 563 Lillian Carroll McMahon
3 186 490 Brooke Alder Butler-Sheehan

418 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 18

Judged By: Eleanor Kelly, ONT, Colleen Kelly, , Eileen Henry, PA

7 Entered, 0 Withdrew, 4 Awarded

Tabulated at: 1:46 PM

Rank Points # Dancer School
1 265 442 Hannah Walker Rince Na Tiarna
2 225 493 Erica Archer Clann Na Cara
3 220 676 Madison Dunn McCarthy
4 190 844 Maria Kinney Marie Moore

419 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds 18 & Over

Judged By: Eleanor Kelly, ONT, Colleen Kelly, , Eileen Henry, PA

7 Entered, 0 Withdrew, 4 Awarded

Tabulated at: 1:56 PM

Rank Points # Dancer School
1 256 425 Rachel Troy Rince Na Sonas
2 240 386 Molly Smith The Irwin Academy of Iris
3 205 436 Sarah Velasquez Aherne Sheehan
4 191 418 Kara Tierney Rochester Academy

509 Girls Champion 3 Rounds Under 09 All

Judged By: Kathleen O'Carroll, IL, Gary Healy, IL, Mary Bryan,

3 Entered, 0 Withdrew, 3 Awarded

Tabulated at: 10:39 AM

Rank Points # Dancer School
1 275 474 Tatum Worth Butler-Fearon-Oconnor
2 250 455 Aoife Wey Butler-Fearon-Oconnor
3 195 149 Megan Martin Brady-Campbell

510 Girls Champion 3 Rounds Under 10

Judged By: Kathleen O'Carroll, IL, Gary Healy, IL, Mary Bryan,

4 Entered, 0 Withdrew, 4 Awarded

Tabulated at: 10:30 AM

Rank Points # Dancer School
1 275 279 Madison Pennington Rince Na Tiarna
2 240 625 Charlotte DaPonte Doyle Corrigan Academy
3 205 347 Francesca Santoro Francis Academy
4 180 877 Lauryn Lape Rince Na Sonas

511 Girls Champion 3 Rounds Under 11

Judged By: Kathleen O'Carroll, IL, Gary Healy, IL, Mary Bryan,

7 Entered, 0 Withdrew, 4 Awarded

Tabulated at: 9:52 AM

Rank Points # Dancer School
1 300 115 Maeve Lickfeld Rince Na Tiarna
2 210 196 Jaime McLeod Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
3 183 699 Emerie Ficorilli Clann Na Cara
4 181 507 Logan Battaglia Francis Academy

512 Girls Champion 3 Rounds Under 12

Judged By: Kathleen O'Carroll, IL, Gary Healy, IL, Mary Bryan,

9 Entered, 0 Withdrew, 5 Awarded

Tabulated at: 11:21 AM

Rank Points # Dancer School
1 260 473 Riley Worth Butler-Fearon-Oconnor
2 228 743 Kathleen Grant Butler-Fearon-Oconnor
3 196 826 Jordanna Kehoe Butler-Fearon-Oconnor
4 186 476 Amy Zenker Goggin-Carroll
5 183 706 Emma Fox Brady-Campbell

513 Girls Champion 3 Rounds Under 13

Judged By: Eileen Henry, PA, Colleen Kelly, , Eleanor Kelly, ONT

8 Entered, 0 Withdrew, 4 Awarded

Tabulated at: 10:53 AM

Rank Points # Dancer School
1 300 239 Erica Muscat Butler-Fearon-Oconnor
2 215 622 Allison Daly Wilson-Bryson-Dennis
3 187 589 Brianna Cobbey Burke-Conroy
4 179.5 270 Colleen Patrie Francis Academy

514 Girls Champion 3 Rounds Under 14

Judged By: Deirdre O'Sullivan, NY, Sean Flynn, NY, Orla Kelly, ONT

6 Entered, 0 Withdrew, 3 Awarded

Tabulated at: 11:38 AM

Rank Points # Dancer School
1 221 389 Molly Kate-Brooks Smock Boland
2 218 192 Emily McGough Rince Na Tiarna
3 210 773 Sophia Hatch Johnston

515 Girls Champion 3 Rounds Under 15

Judged By: Kathleen O'Carroll, IL, Gary Healy, IL, Mary Bryan,

17 Entered, 0 Withdrew, 9 Awarded

Tabulated at: 12:57 PM

Rank Points # Dancer School
1 300 819 Taylor Kane Butler-Fearon-Oconnor
2 210 759 Jamie Gudyka Rochester Academy
3 195 187 Emma-Jane McGeever Butler-Fearon-Oconnor
4 180 350 Margaret Scala Bell
5 156 358 Clara Schulze Richens-Timm
6 153 794 Carly Hoy Rochester Academy
7 150 295 Erin Putnam Rince Na Sonas
8 143 288 Emma Pittens Butler-Fearon-Oconnor
8 143 616 Paige Cross Scoil Rince le Cheile

516 Girls Champion 3 Rounds Under 16

Judged By: Deirdre O'Sullivan, NY, Sean Flynn, NY, Orla Kelly, ONT

12 Entered, 0 Withdrew, 6 Awarded

Tabulated at: 12:11 PM

Rank Points # Dancer School
1 265 557 Sarah Campeau Butler-Fearon-Oconnor
2 250 583 Sheila Clark Burke-Conroy
3 185 742 Abigail Graham-Luke Rochester Academy
4 181 437 Bridget Vlasschaert Doyle
5 162 828 Grace Kelly Johnston
6 160 113 Alyssa Lickfeld Rince Na Tiarna

517 Girls Champion 3 Rounds Under 17

Judged By: Kathleen O'Carroll, IL, Gary Healy, IL, Mary Bryan,

16 Entered, 0 Withdrew, 8 Awarded

Tabulated at: 2:11 PM

Rank Points # Dancer School
1 275 312 Erin-Louise Reynolds Butler-Fearon-Oconnor
2 235 283 Lillian Pich Woodgate-Shamrock - ON
3 191 775 Meghan Haughey Butler-Fearon-Oconnor
4 178 213 Caitlyn Micuda Goggin-Carroll
5 176 669 Beatrice Duffus Burke-Conroy
6 147 258 Sydney O'hara Butler-Fearon-Oconnor
7 140.5 615 Hayley Crooks Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
8 139 215 Sarah Miller Bell

518 Girls Champion 3 Rounds Under 18

Judged By: Kathleen O'Carroll, IL, Gary Healy, IL, Mary Bryan,

7 Entered, 0 Withdrew, 4 Awarded

Tabulated at: 2:46 PM

Rank Points # Dancer School
1 300 410 Julia Sullivan Doyle
2 225 811 Skylar Jenks Rochester Academy
3 190 677 Margaret Dunning Drumcliffe
4 177 228 Vivianne Mootoo Butler-Fearon-Oconnor

519 Ladies Champion 3 Rounds 18 & Over

Judged By: Deirdre O'Sullivan, NY, Sean Flynn, NY, Orla Kelly, ONT

24 Entered, 0 Withdrew, 12 Awarded

Tabulated at: 3:15 PM

Rank Points # Dancer School
1 250 564 Bailey B. Carter Boland
2 220 307 Triona Aislinn Brown Butler-Fearon-Oconnor
3 185 411 Mia Sullivan Rince Na Tiarna
4 168 364 Jenna Shepley Wilson-Bryson-Dennis