Buffalo Feis 2018

All Grade Results:

1 Boys & Girls Beginner Reel Under 05 All

Place # Dancer School
1 252 Lily Hall McCarthy
2 621 Valentina Mattea Mangan Salgado Jamieson
3 199 Scarlett Flynn Ni Fhearraigh-O Ceallaigh

2 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 05 All

Place # Dancer School
1 621 Valentina Mattea Mangan Salgado Jamieson
2 199 Scarlett Flynn Ni Fhearraigh-O Ceallaigh

5 Boys & Girls Beginner Reel Under 06

Place # Dancer School
1 115 Victoria Cormier Doyle
2 267 Hannah Herbert Rince Na Tiarna
3 337 Brayden Kleiboer McMahon
4 570 Kennedy Ragonnet Clann Na Cara
4 445 Quinn McIntyre Clann Na Cara
5 593 Lilliana Rivera Goodwin Academy
5 688 Paige Torok McMahon

6 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 06

Place # Dancer School
1 115 Victoria Cormier Doyle
2 267 Hannah Herbert Rince Na Tiarna
3 337 Brayden Kleiboer McMahon
3 688 Paige Torok McMahon
4 570 Kennedy Ragonnet Clann Na Cara

7 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 06

Place # Dancer School
1 688 Paige Torok McMahon
2 115 Victoria Cormier Doyle

9 Boys & Girls Beginner Reel Under 07

Place # Dancer School
1 134 Mara Danieu Rince Na Tiarna
2 746 Marcelina Zitnik Clann Na Cara
2 133 Mckenna Danforth Rochester Academy
3 215 Kyle Geary Clann Na Cara
3 656 Noelle Smith Rince Na Tiarna
3 797 Samuel Birrittella Drumcliffe
4 778 Norah Beback Clann Na Cara
5 693 Annika Twardawsky Bryan Taylor
5 462 Sophia Mesch Rince Na Tiarna

10 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 656 Noelle Smith Rince Na Tiarna
2 797 Samuel Birrittella Drumcliffe
3 446 Molly McKenna Drumcliffe
4 693 Annika Twardawsky Bryan Taylor
4 462 Sophia Mesch Rince Na Tiarna

11 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 693 Annika Twardawsky Bryan Taylor
2 134 Mara Danieu Rince Na Tiarna

12 Boys & Girls Beginner Single (Hop) Jig Under 07

Place # Dancer School
1 693 Annika Twardawsky Bryan Taylor

13 Boys & Girls Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 502 Savannah Newberry Yvonne Kelly Dance Academy
2 835 Angelina Cariseo McDonald School
2 847 Etta Channels Roisin Academy
3 602 Ava Rogalski Rince Na Tiarna
3 615 Emma Runfola Rince Na Tiarna
3 227 Gabrielle Girondi Bell
3 228 Isabelle Girondi Bell
3 607 Lailey Romano Rince Na Tiarna
3 557 Olivia Pierce Butler-Sheehan
3 706 Teagan Waite McMahon
4 795 Elise Bindert Clann Na Cara
4 418 Grace McCabe Rince Na Tiarna
4 411 Isabella Mathieson McCarthy
4 114 Julia Coon Boland
4 487 Kathryn Mullen Rince Na Tiarna
4 864 Kiera Clontz Rince Na Tiarna
4 575 Lilli Reed Rince Na Tiarna
4 567 Mia Quinn Roisin Academy

14 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 502 Savannah Newberry Yvonne Kelly Dance Academy
2 228 Isabelle Girondi Bell
3 602 Ava Rogalski Rince Na Tiarna
4 615 Emma Runfola Rince Na Tiarna
4 567 Mia Quinn Roisin Academy
5 847 Etta Channels Roisin Academy
5 418 Grace McCabe Rince Na Tiarna
5 557 Olivia Pierce Butler-Sheehan
5 706 Teagan Waite McMahon

15 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 502 Savannah Newberry Yvonne Kelly Dance Academy
2 847 Etta Channels Roisin Academy
3 835 Angelina Cariseo McDonald School
4 706 Teagan Waite McMahon

16 Boys & Girls Beginner Single (Hop) Jig Under 08

Place # Dancer School
1 502 Savannah Newberry Yvonne Kelly Dance Academy
2 615 Emma Runfola Rince Na Tiarna

17 Boys & Girls Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 629 Ava Schnepf McCarthy
2 330 Lily Kirkpatrick Rince Na Tiarna
3 360 Juliette Lana Drumcliffe
3 461 Olivia Mesch Rince Na Tiarna

18 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 629 Ava Schnepf McCarthy
2 461 Olivia Mesch Rince Na Tiarna
3 330 Lily Kirkpatrick Rince Na Tiarna

19 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 629 Ava Schnepf McCarthy
2 360 Juliette Lana Drumcliffe

21 Boys & Girls Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 312 Addison Kelly McMahon
2 721 Riley Whitney Rince Na Tiarna

22 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 312 Addison Kelly McMahon
2 721 Riley Whitney Rince Na Tiarna

23 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 312 Addison Kelly McMahon
2 721 Riley Whitney Rince Na Tiarna

24 Boys & Girls Beginner Single (Hop) Jig Under 10

Place # Dancer School
1 721 Riley Whitney Rince Na Tiarna

25 Boys & Girls Beginner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 169 Liam Downing Crane Academy
2 306 Adriana Kean McCarthy
3 323 Emma Kephart Rince Na Tiarna
3 869 Lily Coles Jamieson

26 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 306 Adriana Kean McCarthy
2 869 Lily Coles Jamieson
3 323 Emma Kephart Rince Na Tiarna
4 169 Liam Downing Crane Academy

27 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 306 Adriana Kean McCarthy
2 323 Emma Kephart Rince Na Tiarna
3 869 Lily Coles Jamieson

28 Boys & Girls Beginner Single (Hop) Jig Under 11

Place # Dancer School
1 169 Liam Downing Crane Academy

29 Boys & Girls Beginner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 632 Amelia Sexton Rince Na Tiarna
1 147 Kirstianna Denk Rochester Academy
1 163 McKenna Donlon Rince Na Tiarna

30 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 147 Kirstianna Denk Rochester Academy
2 632 Amelia Sexton Rince Na Tiarna

31 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 163 McKenna Donlon Rince Na Tiarna

32 Boys & Girls Beginner Single (Hop) Jig Under 12

Place # Dancer School
1 632 Amelia Sexton Rince Na Tiarna
2 147 Kirstianna Denk Rochester Academy

107 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 745 Elana Zieno Francis Academy
1 619 Sean Ryan Rince Na Tiarna
2 242 Ella Griff Rince Na Sonas
2 524 Emma Olivia Drumcliffe
2 394 Madeline Maher Dunleavy - NY
3 718 Aoibheann Wey Butler-Fearon-Oconnor
3 596 Ava Robles Roisin Academy
3 837 Cassidy Carr Butler-Sheehan
3 801 Nora Bloom Rince Na Tiarna
4 224 Alison Gilbraith Rochester Academy
4 232 Lilah Godsoe Rince Na Tiarna

108 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 242 Ella Griff Rince Na Sonas
2 718 Aoibheann Wey Butler-Fearon-Oconnor
2 837 Cassidy Carr Butler-Sheehan
2 745 Elana Zieno Francis Academy
2 770 Ella Barry Rochester Academy
3 527 Alyssa Olsheski McMahon
3 724 Carolyn Williams Rochester Academy
3 524 Emma Olivia Drumcliffe
3 232 Lilah Godsoe Rince Na Tiarna
3 339 Madeline Klein McCarthy
3 801 Nora Bloom Rince Na Tiarna

109 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 801 Nora Bloom Rince Na Tiarna
2 232 Lilah Godsoe Rince Na Tiarna
3 718 Aoibheann Wey Butler-Fearon-Oconnor
3 745 Elana Zieno Francis Academy
4 724 Carolyn Williams Rochester Academy
5 224 Alison Gilbraith Rochester Academy
5 242 Ella Griff Rince Na Sonas
5 594 Lily Robbins Rince Na Sonas

111 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 07

Place # Dancer School
1 619 Sean Ryan Rince Na Tiarna
2 724 Carolyn Williams Rochester Academy
3 770 Ella Barry Rochester Academy

112 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 07

Place # Dancer School
1 232 Lilah Godsoe Rince Na Tiarna
2 770 Ella Barry Rochester Academy
3 594 Lily Robbins Rince Na Sonas

114A Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 427 Maeve McDermott Rince Na Tiarna
2 191 Mary Fabiano Clann Na Cara
3 405 Ellie Martin Rochester Academy
3 799 Keira Blackwood Finnegan
4 675 Summer Stone Clann Na Cara
5 617 Kiera Russell McMahon
5 843 Siena Cartonia Rince Na Tiarna

114B Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 268 Allison Herman Rince Na Tiarna
2 756 Corinne Amorese Rince Na Tiarna
3 687 Juliana Tinsley McMahon
3 160 Maura Dolan Burke-Conroy
4 803 Gabby Blumkin Rochester Academy
5 366 Francesca Lasinski Roisin Academy
5 592 Joselyn Rivera Goodwin Academy

115A Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 405 Ellie Martin Rochester Academy
2 264 Gabriella Hecht Rince Na Tiarna
2 675 Summer Stone Clann Na Cara
3 371 Gemma Lengel Clann Na Cara
4 617 Kiera Russell McMahon
4 427 Maeve McDermott Rince Na Tiarna
4 482 Sophia Morin Clann Na Cara

115B Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 803 Gabby Blumkin Rochester Academy
2 268 Allison Herman Rince Na Tiarna
2 450 Elizabeth McMillan Rochester Academy
3 556 Gwendolyn Pickering McCarthy
3 382 Reagan Luck Clann Na Cara
4 756 Corinne Amorese Rince Na Tiarna
4 678 Grace Sullivan Rince Na Tiarna
4 592 Joselyn Rivera Goodwin Academy

116A Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 617 Kiera Russell McMahon
2 340 Adaylia Klemencic Bell
3 843 Siena Cartonia Rince Na Tiarna
4 104 Erin Connor DeMenezes
4 201 Stella Flynn Ni Fhearraigh-O Ceallaigh

116B Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 803 Gabby Blumkin Rochester Academy
2 268 Allison Herman Rince Na Tiarna
2 687 Juliana Tinsley McMahon
3 784 Chloe Bell Rince Na Tiarna
3 678 Grace Sullivan Rince Na Tiarna
4 556 Gwendolyn Pickering McCarthy
4 576 Rayna Reed Francis Academy

117 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 08 / 2 yr

Place # Dancer School
1 619 Sean Ryan Rince Na Tiarna
2 268 Allison Herman Rince Na Tiarna
2 201 Stella Flynn Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
3 756 Corinne Amorese Rince Na Tiarna
3 264 Gabriella Hecht Rince Na Tiarna
3 232 Lilah Godsoe Rince Na Tiarna

118 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 08

Place # Dancer School
1 139 Lochlan Davis Rince Na Tiarna
2 803 Gabby Blumkin Rochester Academy
3 268 Allison Herman Rince Na Tiarna
4 687 Juliana Tinsley McMahon
5 366 Francesca Lasinski Roisin Academy
5 617 Kiera Russell McMahon
5 265 Rose Hennigan Roisin Academy
5 597 Sophie Robles Roisin Academy

119 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 08

Place # Dancer School
1 139 Lochlan Davis Rince Na Tiarna
2 803 Gabby Blumkin Rochester Academy
3 265 Rose Hennigan Roisin Academy
4 687 Juliana Tinsley McMahon
5 340 Adaylia Klemencic Bell
5 268 Allison Herman Rince Na Tiarna
5 784 Chloe Bell Rince Na Tiarna
5 450 Elizabeth McMillan Rochester Academy
5 675 Summer Stone Clann Na Cara

121 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 661 Avery Snyder Rince Na Tiarna
2 564 Elsa Powers Rochester Academy
3 408 Brynn Marvin Roisin Academy
4 254 Ella Hamilton Rince Na Tiarna
4 707 Molly Walker Drumcliffe

122 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 707 Molly Walker Drumcliffe
2 661 Avery Snyder Rince Na Tiarna
2 544 Ella Pawelczyk McCarthy
3 641 Emily Simonelli Boland
3 360 Juliette Lana Drumcliffe
3 807 Kate Bradley Rince Na Tiarna
4 826 Adelaide Cammarata Rince Na Tiarna
4 522 Anna Ogie Rochester Academy
4 193 Cheyanne Faulkenberry Connick

123 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 641 Emily Simonelli Boland
2 661 Avery Snyder Rince Na Tiarna
3 826 Adelaide Cammarata Rince Na Tiarna
4 408 Brynn Marvin Roisin Academy
5 522 Anna Ogie Rochester Academy
5 254 Ella Hamilton Rince Na Tiarna
5 807 Kate Bradley Rince Na Tiarna

124 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 09

Place # Dancer School
1 168 Ella Downing Crane Academy
2 807 Kate Bradley Rince Na Tiarna
3 661 Avery Snyder Rince Na Tiarna

125 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 763 Jennison Baker Boland
2 834 Molly Carey Rochester Academy
3 641 Emily Simonelli Boland
4 522 Anna Ogie Rochester Academy
4 651 Elise Smith Rince Na Tiarna

126 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 564 Elsa Powers Rochester Academy
2 522 Anna Ogie Rochester Academy
3 651 Elise Smith Rince Na Tiarna
4 193 Cheyanne Faulkenberry Connick
5 826 Adelaide Cammarata Rince Na Tiarna
5 110 Katelyn Cooley Clann Na Cara

127 Boys & Girls Advanced Beginner St Patricks Day Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 687 Juliana Tinsley McMahon
2 139 Lochlan Davis Rince Na Tiarna
3 601 Saoirse Rodrigues Kinlough

128 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 734 Catherine Wolf Muggivan
2 776 Taya Bauman Boland
3 443 Brynn McHenry McMahon
4 109 Emma Conway McCarthy
5 618 Aidan Ryan Rince Na Tiarna
5 747 Carlie Zolnierowski Rochester Academy
5 448 Grace McLean Crane Academy
5 167 Molly Dorrell Clann Na Cara

129 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 174 Elizabeth Dugan McCarthy
2 443 Brynn McHenry McMahon
3 747 Carlie Zolnierowski Rochester Academy
3 448 Grace McLean Crane Academy
3 167 Molly Dorrell Clann Na Cara
4 109 Emma Conway McCarthy
4 385 Kathryn Lyman Johnston

130 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 448 Grace McLean Crane Academy
2 174 Elizabeth Dugan McCarthy
3 167 Molly Dorrell Clann Na Cara
4 747 Carlie Zolnierowski Rochester Academy
5 247 Casandra Guillaume Roisin Academy
5 318 Serena Kelly DeMenezes

132 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 282 Fiona Hughes McMahon
2 677 Miranda Suida Rince Na Tiarna
3 322 Eireann Kennedy Rince Na Tiarna
3 174 Elizabeth Dugan McCarthy
4 288 Gaelie Hynes Rince Na Tiarna
4 514 Kayla O'Donnell Rince Na Tiarna

133 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 677 Miranda Suida Rince Na Tiarna
2 734 Catherine Wolf Muggivan
3 514 Kayla O'Donnell Rince Na Tiarna
4 282 Fiona Hughes McMahon
4 448 Grace McLean Crane Academy
4 851 Leah Chretien McCarthy
4 180 Raeghan Duvall Rince Na Tiarna
5 255 Camryn Harding McCarthy

135 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 279 Gabrielle Hudson McMahon
2 554 Meeghan Peterson Rince Na Tiarna
3 398 Breanna Manning Wilson-Bryson-Dennis
3 623 Haley Sarr Rochester Academy

136 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 278 Erin Hudson Rince Na Tiarna
2 398 Breanna Manning Wilson-Bryson-Dennis
3 757 Oliver Ankarberg Clann Na Cara

137 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 798 Cyrene Blackley Clann Na Cara
2 676 Anya Styborski Rince Na Tiarna
3 398 Breanna Manning Wilson-Bryson-Dennis

138 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 734 Catherine Wolf Muggivan
2 288 Gaelie Hynes Rince Na Tiarna
3 618 Aidan Ryan Rince Na Tiarna
3 398 Breanna Manning Wilson-Bryson-Dennis

139 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 623 Haley Sarr Rochester Academy
2 457 Estella Menc Rince Na Tiarna
3 279 Gabrielle Hudson McMahon
4 676 Anya Styborski Rince Na Tiarna
5 278 Erin Hudson Rince Na Tiarna

140 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 757 Oliver Ankarberg Clann Na Cara
2 676 Anya Styborski Rince Na Tiarna
2 349 Eden Krebs McCarthy
3 554 Meeghan Peterson Rince Na Tiarna
4 417 Bridie Kate McCabe Rince Na Tiarna
5 279 Gabrielle Hudson McMahon

141 Boys & Girls Advanced Beginner St Patricks Day Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 457 Estella Menc Rince Na Tiarna
2 796 Ava Birrittella Drumcliffe
2 288 Gaelie Hynes Rince Na Tiarna
3 676 Anya Styborski Rince Na Tiarna
3 279 Gabrielle Hudson McMahon

145 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 12

Place # Dancer School
1 568 Ryan Raab Rince Na Tiarna

149 Boys & Girls Advanced Beginner Reel 11 & Over

Place # Dancer School
1 521 Abigail Ogie Rochester Academy
2 772 Delaney Bartholomew Jamieson
3 210 Amanda Gates Jamieson

150 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig 11 & Over

Place # Dancer School
1 521 Abigail Ogie Rochester Academy
2 184 Amy Eakin Hamilton School of Irish Dance
4 275 Lucille Hopkins Rince Na Tiarna

151 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig 11 & Over

Place # Dancer School
1 521 Abigail Ogie Rochester Academy
2 772 Delaney Bartholomew Jamieson
3 275 Lucille Hopkins Rince Na Tiarna

153 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig 11 & Over

Place # Dancer School
1 846 Adrienne Catrabone Rince Na Tiarna
2 184 Amy Eakin Hamilton School of Irish Dance
3 772 Delaney Bartholomew Jamieson

154 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe 11 & Over

Place # Dancer School
1 184 Amy Eakin Hamilton School of Irish Dance
2 521 Abigail Ogie Rochester Academy
3 772 Delaney Bartholomew Jamieson

155 Boys & Girls Advanced Beginner St Patricks Day 11 & Over

Place # Dancer School
1 772 Delaney Bartholomew Jamieson
2 846 Adrienne Catrabone Rince Na Tiarna
3 355 Kailey Labrecque Carle
4 275 Lucille Hopkins Rince Na Tiarna

200 Boys & Girls Novice Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 290 Kinley Jenkins Francis Academy
2 806 Taryn Boudewyns Doyle Corrigan
3 754 Bianca Adymy Clann Na Cara

201 Boys & Girls Novice Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 150 Wyette Deveaux Wilson-Bryson-Dennis
2 736 Ruby Wood Wilson-Bryson-Dennis
3 290 Kinley Jenkins Francis Academy
3 806 Taryn Boudewyns Doyle Corrigan

202 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 251 Caroline Hall Doyle Corrigan Academy
2 290 Kinley Jenkins Francis Academy
3 736 Ruby Wood Wilson-Bryson-Dennis

207 Boys & Girls Novice Reel Under 08

Place # Dancer School
1 219 Addison Gerhardt Boland
2 829 Delaney Canning Yvonne Kelly Dance Academy
2 460 Payge Merritt Rochester Academy
3 139 Lochlan Davis Rince Na Tiarna
4 866 Audrey Cockburn Wilson-Bryson-Dennis
4 476 Fiona Moore Sue Fay Healy
4 335 Maren Klapec Rochester Academy
5 604 MaryGrace Roj Rochester Academy
5 576 Rayna Reed Francis Academy

208 Boys & Girls Novice Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 139 Lochlan Davis Rince Na Tiarna
2 219 Addison Gerhardt Boland
2 476 Fiona Moore Sue Fay Healy
3 866 Audrey Cockburn Wilson-Bryson-Dennis
3 829 Delaney Canning Yvonne Kelly Dance Academy
3 576 Rayna Reed Francis Academy

209 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 219 Addison Gerhardt Boland
2 335 Maren Klapec Rochester Academy
2 705 Ryleigh Wagner Rochester Academy
3 866 Audrey Cockburn Wilson-Bryson-Dennis
3 214 Linden Gawronski Rochester Academy
3 604 MaryGrace Roj Rochester Academy
4 829 Delaney Canning Yvonne Kelly Dance Academy
4 820 Erin Burke Bell

210 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 08 All

Place # Dancer School
1 476 Fiona Moore Sue Fay Healy
2 139 Lochlan Davis Rince Na Tiarna
3 251 Caroline Hall Doyle Corrigan Academy

211F Boys & Girls Novice Treble Jig Fast Under 08 All

Place # Dancer School
1 219 Addison Gerhardt Boland
2 806 Taryn Boudewyns Doyle Corrigan
3 251 Caroline Hall Doyle Corrigan Academy

211S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 08 All

Place # Dancer School
1 829 Delaney Canning Yvonne Kelly Dance Academy
2 335 Maren Klapec Rochester Academy
3 214 Linden Gawronski Rochester Academy
4 336 Brigid Kleeh Clann Na Cara
5 709 Adele Walworth Rochester Academy
5 866 Audrey Cockburn Wilson-Bryson-Dennis
5 810 Ciara Brady Campbell Brady-Campbell
5 599 Maggie Rochford Clann Na Cara

212F Boys & Girls Novice Hornpipe Fast Under 08

Place # Dancer School
1 219 Addison Gerhardt Boland
2 460 Payge Merritt Rochester Academy
3 604 MaryGrace Roj Rochester Academy

212S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow Under 08 All

Place # Dancer School
1 599 Maggie Rochford Clann Na Cara
2 476 Fiona Moore Sue Fay Healy
3 290 Kinley Jenkins Francis Academy
4 810 Ciara Brady Campbell Brady-Campbell

213 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 08 All

Place # Dancer School
1 476 Fiona Moore Sue Fay Healy
2 219 Addison Gerhardt Boland
3 214 Linden Gawronski Rochester Academy
4 810 Ciara Brady Campbell Brady-Campbell
5 251 Caroline Hall Doyle Corrigan Academy
5 335 Maren Klapec Rochester Academy

214 Boys & Girls Novice Reel Under 09

Place # Dancer School
1 458 Margaret Mendenhall Brady-Campbell
2 168 Ella Downing Crane Academy
3 380 Amelia Lucas Bell
3 523 Clare Olivia Drumcliffe
3 651 Elise Smith Rince Na Tiarna
3 817 Emily Buffan McMahon
4 208 Aniela Garratt Crossbane
4 436 Grace McGann Rochester Academy
4 406 Katie Martin Rince Na Sonas
4 409 Molly Masterpole Francis Academy

215 Boys & Girls Novice Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 168 Ella Downing Crane Academy
2 755 Hanna Adymy Clann Na Cara
3 406 Katie Martin Rince Na Sonas
4 208 Aniela Garratt Crossbane
4 763 Jennison Baker Boland

216 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 817 Emily Buffan McMahon
2 168 Ella Downing Crane Academy
2 237 Nora Graves Drumcliffe
3 380 Amelia Lucas Bell
3 409 Molly Masterpole Francis Academy
4 343 Anneliese Kofler Rochester Academy
4 436 Grace McGann Rochester Academy
4 358 Stella LaMorte Drumcliffe
5 662 Madeline Snyder Clann Na Cara

218S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 09

Place # Dancer School
1 817 Emily Buffan McMahon
2 609 Jillian Roth Rochester Academy
3 358 Stella LaMorte Drumcliffe
4 812 Corinna Brooks Rochester Academy
4 409 Molly Masterpole Francis Academy

219F Boys & Girls Novice Hornpipe Fast Under 09

Place # Dancer School
1 406 Katie Martin Rince Na Sonas
2 817 Emily Buffan McMahon
3 609 Jillian Roth Rochester Academy

219S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow Under 09

Place # Dancer School
1 409 Molly Masterpole Francis Academy
2 319 Marissa Kempf Rochester Academy
3 565 Madison Prowse Wilson-Bryson-Dennis
3 358 Stella LaMorte Drumcliffe

220 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 09

Place # Dancer School
1 409 Molly Masterpole Francis Academy
2 817 Emily Buffan McMahon
3 609 Jillian Roth Rochester Academy

221 Boys & Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 255 Camryn Harding McCarthy
2 644 Elizabeth Sleight McMahon
3 517 Irelyn O'Leary Rince Na Tiarna
4 514 Kayla O'Donnell Rince Na Tiarna
5 684 Anthony Taylor Roisin Academy
5 322 Eireann Kennedy Rince Na Tiarna
5 233 Emma Goerlich Goodwin Academy
5 282 Fiona Hughes McMahon
5 159 Mary Kate Dolan Rince Na Tiarna
5 677 Miranda Suida Rince Na Tiarna
5 180 Raeghan Duvall Rince Na Tiarna
5 216 Ryan Geary Clann Na Cara

222 Boys & Girls Novice Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 836 Camryn Carr Butler-Sheehan
2 138 Elliana Davis Rochester Academy
3 851 Leah Chretien McCarthy
4 255 Camryn Harding McCarthy
5 734 Catherine Wolf Muggivan
5 322 Eireann Kennedy Rince Na Tiarna
5 282 Fiona Hughes McMahon
5 677 Miranda Suida Rince Na Tiarna

223 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 180 Raeghan Duvall Rince Na Tiarna
2 644 Elizabeth Sleight McMahon
3 126 Madison Csuha Clann Na Cara
4 517 Irelyn O'Leary Rince Na Tiarna
4 216 Ryan Geary Clann Na Cara
5 836 Camryn Carr Butler-Sheehan
5 255 Camryn Harding McCarthy
5 734 Catherine Wolf Muggivan
5 825 Cecilia Calice Carle
5 138 Elliana Davis Rochester Academy
5 845 Fiona Casale Bell
5 159 Mary Kate Dolan Rince Na Tiarna
5 347 Mila Kopacz McMahon
5 677 Miranda Suida Rince Na Tiarna

224 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 10 / 2 yr

Place # Dancer School
1 406 Katie Martin Rince Na Sonas
2 720 Brianna white crane irish dance
2 517 Irelyn O'Leary Rince Na Tiarna
3 616 Aislin Russell Rince Na Tiarna
3 159 Mary Kate Dolan Rince Na Tiarna

225F Boys & Girls Novice Treble Jig Fast Under 10 / 2 yr

Place # Dancer School
1 168 Ella Downing Crane Academy
2 851 Leah Chretien McCarthy
3 255 Camryn Harding McCarthy

225S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 10

Place # Dancer School
1 644 Elizabeth Sleight McMahon
2 347 Mila Kopacz McMahon
3 684 Anthony Taylor Roisin Academy
4 720 Brianna white crane irish dance
4 825 Cecilia Calice Carle
5 665 Allie Sonner Rochester Academy
5 856 Catherine Clark Rochester Academy
5 138 Elliana Davis Rochester Academy

226S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow Under 10

Place # Dancer School
1 836 Camryn Carr Butler-Sheehan
2 720 Brianna white crane irish dance
3 665 Allie Sonner Rochester Academy
4 233 Emma Goerlich Goodwin Academy
4 517 Irelyn O'Leary Rince Na Tiarna
4 159 Mary Kate Dolan Rince Na Tiarna

227 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 10

Place # Dancer School
1 347 Mila Kopacz McMahon
2 644 Elizabeth Sleight McMahon
2 216 Ryan Geary Clann Na Cara
3 720 Brianna white crane irish dance
3 138 Elliana Davis Rochester Academy

228A Boys & Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 831 Ireland Carangelo Goodwin Academy
2 245 Charlotte Grigg Boland
3 161 Elionor M. Donahue Clann Na Cara
4 545 Gabriel Pawelczyk McCarthy
5 143 Anna DeClerck Rochester Academy

228B Boys & Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 349 Eden Krebs McCarthy
2 536 Adrianna Parker Butler-Sheehan
2 145 Kyla Del Monte Graham
3 574 Declan Reed Francis Academy
3 634 Maebh Sheehan Graham
3 259 Quinn Harte Johnston
3 685 Ruby Therrien Taylor

229 Boys & Girls Novice Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 634 Maebh Sheehan Graham
2 703 Ashleigh Vriesen Clann Na Cara
2 704 Kaitlyn Wadman Clann Na Cara
3 536 Adrianna Parker Butler-Sheehan
3 143 Anna DeClerck Rochester Academy
3 574 Declan Reed Francis Academy
3 349 Eden Krebs McCarthy
3 545 Gabriel Pawelczyk McCarthy

230 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 349 Eden Krebs McCarthy
2 410 Alannah Mastroianni Rince Na Tiarna
2 245 Charlotte Grigg Boland
2 634 Maebh Sheehan Graham
3 278 Erin Hudson Rince Na Tiarna
3 627 Isabel Schiller Clann Na Cara
3 704 Kaitlyn Wadman Clann Na Cara
3 743 Katherine Young Francis Academy
3 327 Zoe Kim Graham
4 145 Kyla Del Monte Graham
4 591 Reagan Rimmer Goodwin Academy

231 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 11

Place # Dancer School
1 676 Anya Styborski Rince Na Tiarna
2 410 Alannah Mastroianni Rince Na Tiarna
3 278 Erin Hudson Rince Na Tiarna

232S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 11

Place # Dancer School
1 245 Charlotte Grigg Boland
2 574 Declan Reed Francis Academy
3 479 Sydney Moran Rince Na Tiarna
4 842 Lucia Cartonia Rince Na Tiarna
4 327 Zoe Kim Graham
5 536 Adrianna Parker Butler-Sheehan
5 637 Alexi Sheen Roisin Academy
5 218 Audrey Gerde Rince Na Tiarna
5 486 Isabelle Mulkearns Bell
5 145 Kyla Del Monte Graham
5 634 Maebh Sheehan Graham
5 259 Quinn Harte Johnston

233F Boys & Girls Novice Hornpipe Fast Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 825 Cecilia Calice Carle
2 143 Anna DeClerck Rochester Academy
3 245 Charlotte Grigg Boland

233S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow Under 11

Place # Dancer School
1 703 Ashleigh Vriesen Clann Na Cara
1 831 Ireland Carangelo Goodwin Academy
2 698 Eva Vedder Goodwin Academy
3 479 Sydney Moran Rince Na Tiarna
3 327 Zoe Kim Graham
4 574 Declan Reed Francis Academy
4 186 Morgan Ehrle Clann Na Cara
5 218 Audrey Gerde Rince Na Tiarna
5 278 Erin Hudson Rince Na Tiarna

234 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 11

Place # Dancer School
1 379 Kayleigh Lowenguth Rochester Academy
2 281 Lauren Huff Rochester Academy
3 479 Sydney Moran Rince Na Tiarna
4 698 Eva Vedder Goodwin Academy
5 245 Charlotte Grigg Boland
5 513 Liliana O'Connor Rochester Academy

235 Boys & Girls Novice Reel Under 12

Place # Dancer School
1 846 Adrienne Catrabone Rince Na Tiarna
2 364 Olivia Lane Burke-Conroy
3 546 Maria Pawelczyk McCarthy
3 635 Phoebe Sheehan Rochester Academy
4 683 Emma Tanski Rince Na Tiarna
4 352 Evelynn Kruger Rochester Academy
5 311 Erika Kellar Rince Na Tiarna

236 Boys & Girls Novice Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 546 Maria Pawelczyk McCarthy
2 508 Aislin Nowak Francis Academy
3 311 Erika Kellar Rince Na Tiarna
4 103 Allison Connolly Rince Na Tiarna
4 426 Delia McDermott Rince Na Tiarna

237 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 635 Phoebe Sheehan Rochester Academy
2 311 Erika Kellar Rince Na Tiarna
3 419 Clare McCarthy Graham
3 352 Evelynn Kruger Rochester Academy
3 309 Mairin Kearns Rince Na Tiarna
4 853 Gloria Ciccarella Rince Na Tiarna
4 697 Kyleigh Ulrich McCarthy
5 683 Emma Tanski Rince Na Tiarna

239F Boys & Girls Novice Treble Jig Fast Under 12 / 2 yr

Place # Dancer School
1 349 Eden Krebs McCarthy
2 698 Eva Vedder Goodwin Academy
3 209 Grace Garrity Rince Na Tiarna

239S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 12

Place # Dancer School
1 305 Bridget Kaufman Rince Na Tiarna
2 669 Moira Spiegel Kinlough
3 311 Erika Kellar Rince Na Tiarna
4 683 Emma Tanski Rince Na Tiarna
5 419 Clare McCarthy Graham
5 426 Delia McDermott Rince Na Tiarna
5 853 Gloria Ciccarella Rince Na Tiarna
5 179 Molly Durkin Burke

240S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow Under 12

Place # Dancer School
1 179 Molly Durkin Burke
2 546 Maria Pawelczyk McCarthy
3 669 Moira Spiegel Kinlough
3 364 Olivia Lane Burke-Conroy
4 683 Emma Tanski Rince Na Tiarna
4 311 Erika Kellar Rince Na Tiarna

241 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 12

Place # Dancer School
1 546 Maria Pawelczyk McCarthy
2 635 Phoebe Sheehan Rochester Academy
3 305 Bridget Kaufman Rince Na Tiarna

242 Boys & Girls Novice Reel Under 13

Place # Dancer School
1 372 Mary Rose Lennox Boland
2 606 Mia Romanello Rince Na Tiarna
3 396 Ava Malvaso Rochester Academy
3 431 Grace McDonnell Clann Na Cara
3 421 Maeve McCarthy Wells Rochester Academy
4 266 Jenna Henry Clann Na Cara
5 127 Alexis Curtis Rochester Academy
5 272 Catherine Holahan Rochester Academy
5 414 Hannah McAndrew Clann Na Cara
5 828 Nuala Canney Finnegan

244 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 606 Mia Romanello Rince Na Tiarna
2 372 Mary Rose Lennox Boland
3 396 Ava Malvaso Rochester Academy
3 431 Grace McDonnell Clann Na Cara
4 528 Caitlin ONeill Rince Na Tiarna
4 272 Catherine Holahan Rochester Academy
4 573 Cayla Raye Boland
5 758 Lindsay Armanini Rince Na Tiarna

245 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 13 / 2 yr

Place # Dancer School
1 275 Lucille Hopkins Rince Na Tiarna
2 528 Caitlin ONeill Rince Na Tiarna
2 256 Jude Hare Rochester Academy
3 103 Allison Connolly Rince Na Tiarna
3 853 Gloria Ciccarella Rince Na Tiarna
3 209 Grace Garrity Rince Na Tiarna

246S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 13

Place # Dancer School
1 714 Maeve Weimer Rince Na Tiarna
2 341 Catherine Klodzinski Rince Na Tiarna
3 431 Grace McDonnell Clann Na Cara
4 246 Olivia Guilfoyle Graham
5 648 Abigail Smith Boland
5 466 Cecelia Mineo Clann Na Cara
5 372 Mary Rose Lennox Boland
5 515 Meagan O'Gara Rochester Academy
5 606 Mia Romanello Rince Na Tiarna

247F Boys & Girls Novice Hornpipe Fast Under 13 / 2 yr

Place # Dancer School
1 209 Grace Garrity Rince Na Tiarna
2 256 Jude Hare Rochester Academy
3 846 Adrienne Catrabone Rince Na Tiarna
4 603 Rachel Rogowski McCarthy

247S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow Under 13

Place # Dancer School
1 714 Maeve Weimer Rince Na Tiarna
2 127 Alexis Curtis Rochester Academy
3 622 Madelyn Sands Roisin Academy
4 466 Cecelia Mineo Clann Na Cara
4 372 Mary Rose Lennox Boland
5 272 Catherine Holahan Rochester Academy
5 266 Jenna Henry Clann Na Cara
5 606 Mia Romanello Rince Na Tiarna

249 Boys & Girls Novice Reel Under 14

Place # Dancer School
1 689 Devon Tower Clann Na Cara
2 686 Julia Thomas McCarthy
3 158 Abigail Docos Kinlough
3 474 Makayla Mohrman Rochester Academy

250 Boys & Girls Novice Light Jig Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 256 Jude Hare Rochester Academy
2 466 Cecelia Mineo Clann Na Cara
2 689 Devon Tower Clann Na Cara
3 471 alexis mobilia Rince Na Tiarna
3 528 Caitlin ONeill Rince Na Tiarna

255 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 714 Maeve Weimer Rince Na Tiarna
2 828 Nuala Canney Finnegan
3 246 Olivia Guilfoyle Graham
4 341 Catherine Klodzinski Rince Na Tiarna
5 158 Abigail Docos Kinlough
5 471 alexis mobilia Rince Na Tiarna
5 686 Julia Thomas McCarthy
5 606 Mia Romanello Rince Na Tiarna

256 Boys & Girls Novice Reel Under 16 / 2 yr

Place # Dancer School
1 855 Camille Clark Rochester Academy
2 488 Amanda Mulvey Rochester Academy
3 128 Abigail Dailey McCarthy

258 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 16 / 3 yr

Place # Dancer School
1 566 Grace Quagliana Clann Na Cara
1 636 Sophia Sheehan Rochester Academy
2 855 Camille Clark Rochester Academy
3 402 Colleen March Boland

260S Boys & Girls Novice Treble Jig Slow Under 16 / 3 yr

Place # Dancer School
1 474 Makayla Mohrman Rochester Academy
2 369 Erin Leahy Rince Na Tiarna
3 402 Colleen March Boland
4 686 Julia Thomas McCarthy
5 158 Abigail Docos Kinlough

261S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow Under 16 / 3 yr

Place # Dancer School
1 560 Alida Piracci Rince Na Tiarna
2 369 Erin Leahy Rince Na Tiarna
3 689 Devon Tower Clann Na Cara
4 471 alexis mobilia Rince Na Tiarna

262 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 16 / 2 yr

Place # Dancer School
1 420 Sinead McCarthy McMahon

272 Boys & Girls Novice Reel 18 & Over

Place # Dancer School
1 129 Amanda Dailey McCarthy

274 Boys & Girls Novice Slip Jig 18 & Over

Place # Dancer School
1 129 Amanda Dailey McCarthy

275 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig 18 & Over

Place # Dancer School
1 170 Morgan Downing Crane Academy

279S Boys & Girls Novice Hornpipe Slow 18 & Over

Place # Dancer School
1 170 Morgan Downing Crane Academy
2 610 Shannon Rowlands Butler-Sheehan

280 Boys & Girls Novice Traditional Set 18 & Over

Place # Dancer School
1 170 Morgan Downing Crane Academy

300 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 08 All

Place # Dancer School
1 214 Linden Gawronski Rochester Academy
2 176 Kienen Duggan Rince Na Tiarna
3 652 Gabriella Smith Wilson-Bryson-Dennis
4 548 Anna Pecor McMahon
4 539 Josephine Parker Boland
4 150 Wyette Deveaux Wilson-Bryson-Dennis

301 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 08 All

Place # Dancer School
1 176 Kienen Duggan Rince Na Tiarna
2 548 Anna Pecor McMahon
2 652 Gabriella Smith Wilson-Bryson-Dennis
3 511 Emma Jane O'Connor Rochester Academy

302S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 08 All

Place # Dancer School
1 652 Gabriella Smith Wilson-Bryson-Dennis
2 511 Emma Jane O'Connor Rochester Academy
2 539 Josephine Parker Boland
3 362 Taryn Landry Butler-Fearon-Oconnor
3 150 Wyette Deveaux Wilson-Bryson-Dennis

303F Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Fast Under 08 All

Place # Dancer School
1 335 Maren Klapec Rochester Academy

304 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 08 All

Place # Dancer School
1 176 Kienen Duggan Rince Na Tiarna
2 652 Gabriella Smith Wilson-Bryson-Dennis
3 511 Emma Jane O'Connor Rochester Academy

305 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 565 Madison Prowse Wilson-Bryson-Dennis
2 794 Sadie Bester Celtic Academy - Canada
3 673 Lillian Stock Brady-Campbell
3 832 Stella Carangelo Goodwin Academy

306 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 673 Lillian Stock Brady-Campbell
2 523 Clare Olivia Drumcliffe
3 441 Katie McGreal Leneghan - OH
4 805 Keira Boudewyns Doyle Corrigan
4 458 Margaret Mendenhall Brady-Campbell

307S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 09

Place # Dancer School
1 832 Stella Carangelo Goodwin Academy
2 441 Katie McGreal Leneghan - OH
3 805 Keira Boudewyns Doyle Corrigan
4 794 Sadie Bester Celtic Academy - Canada

308S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 09 All

Place # Dancer School
1 673 Lillian Stock Brady-Campbell
2 794 Sadie Bester Celtic Academy - Canada
3 441 Katie McGreal Leneghan - OH
4 832 Stella Carangelo Goodwin Academy
5 511 Emma Jane O'Connor Rochester Academy
5 662 Madeline Snyder Clann Na Cara

309 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 09

Place # Dancer School
1 441 Katie McGreal Leneghan - OH
2 565 Madison Prowse Wilson-Bryson-Dennis
3 673 Lillian Stock Brady-Campbell

310 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 231 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
2 760 Kayleigh Asselin Butler-Fearon-Oconnor
3 851 Leah Chretien McCarthy
4 664 Samantha Snyder Francis Academy
5 376 Brenna Lillis Rince Na Sonas
5 819 Bridget Burke Bell
5 136 Gabriella Dardis Johnston
5 590 Rebecca Riehle Yvonne Kelly Dance Academy

311 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 231 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
2 760 Kayleigh Asselin Butler-Fearon-Oconnor
3 664 Samantha Snyder Francis Academy
4 819 Bridget Burke Bell
5 250 Abigail Hall Doyle Corrigan Academy
5 136 Gabriella Dardis Johnston

312F Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Fast Under 10 / 2 yr

Place # Dancer School
1 233 Emma Goerlich Goodwin Academy

312S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 10

Place # Dancer School
1 231 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
2 844 Ashlyn Casale Bell
2 819 Bridget Burke Bell
3 388 Molly Lynch Rince Na Tiarna
4 250 Abigail Hall Doyle Corrigan Academy
5 376 Brenna Lillis Rince Na Sonas

313S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 10

Place # Dancer School
1 136 Gabriella Dardis Johnston
2 231 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
3 819 Bridget Burke Bell
4 250 Abigail Hall Doyle Corrigan Academy
5 844 Ashlyn Casale Bell
5 664 Samantha Snyder Francis Academy

314 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 10

Place # Dancer School
1 760 Kayleigh Asselin Butler-Fearon-Oconnor
2 836 Camryn Carr Butler-Sheehan
3 250 Abigail Hall Doyle Corrigan Academy
4 590 Rebecca Riehle Yvonne Kelly Dance Academy

315 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 258 Ella Harrington Rince Na Tiarna
2 620 Ava Sagnella Francis Academy
2 270 Jocelyn Herrle Boland
3 211 Ava Gaudieri Rochester Academy
3 671 Emily Stauffer Hooley
3 298 Lauren Jones Murphy Irish Arts
3 753 Nina Adout Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
3 591 Reagan Rimmer Goodwin Academy
4 571 Cora Raikou YKDA - Yvonne Kelly Dance Academy
4 633 Morgan Shaw Taylor Academy

316 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 258 Ella Harrington Rince Na Tiarna
1 753 Nina Adout Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
2 161 Elionor M. Donahue Clann Na Cara
2 270 Jocelyn Herrle Boland
2 633 Morgan Shaw Taylor Academy
3 142 Alena DeChick Rochester Academy
3 620 Ava Sagnella Francis Academy
3 525 Grace Olivia Drumcliffe
3 831 Ireland Carangelo Goodwin Academy
3 379 Kayleigh Lowenguth Rochester Academy
3 842 Lucia Cartonia Rince Na Tiarna
4 685 Ruby Therrien Taylor

317S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 11

Place # Dancer School
1 704 Kaitlyn Wadman Clann Na Cara
2 633 Morgan Shaw Taylor Academy
3 142 Alena DeChick Rochester Academy
4 368 Lyla Lauffer Goodwin Academy
4 685 Ruby Therrien Taylor
5 211 Ava Gaudieri Rochester Academy
5 620 Ava Sagnella Francis Academy
5 281 Lauren Huff Rochester Academy
5 423 Maya McClellan Yvonne Kelly Dance Academy
5 753 Nina Adout Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
5 591 Reagan Rimmer Goodwin Academy

318S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 11

Place # Dancer School
1 142 Alena DeChick Rochester Academy
1 685 Ruby Therrien Taylor
2 379 Kayleigh Lowenguth Rochester Academy
3 258 Ella Harrington Rince Na Tiarna
3 513 Liliana O'Connor Rochester Academy
3 633 Morgan Shaw Taylor Academy
4 704 Kaitlyn Wadman Clann Na Cara
4 753 Nina Adout Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
4 591 Reagan Rimmer Goodwin Academy

319 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 11

Place # Dancer School
1 591 Reagan Rimmer Goodwin Academy
2 633 Morgan Shaw Taylor Academy
3 368 Lyla Lauffer Goodwin Academy
4 671 Emily Stauffer Hooley
5 495 Katherine Murty Rochester Academy

320 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 381 Aubrey Luce Rince Na Tiarna
2 305 Bridget Kaufman Rince Na Tiarna
2 614 Marykate Rudnicki Goodwin Academy
3 135 Ava Dardis Johnston
3 419 Clare McCarthy Graham
3 731 Eliana Wise Boland
3 178 Emily Dunn Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
3 119 Teagan Costello Clann Na Cara

321 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 614 Marykate Rudnicki Goodwin Academy
2 381 Aubrey Luce Rince Na Tiarna
3 305 Bridget Kaufman Rince Na Tiarna
3 178 Emily Dunn Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
4 135 Ava Dardis Johnston
4 225 Breanne Gilham Clann Na Cara

322F Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Fast Under 12 / 2 yr

Place # Dancer School
1 831 Ireland Carangelo Goodwin Academy

322S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 12

Place # Dancer School
1 614 Marykate Rudnicki Goodwin Academy
2 635 Phoebe Sheehan Rochester Academy
3 178 Emily Dunn Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
4 381 Aubrey Luce Rince Na Tiarna
5 135 Ava Dardis Johnston
5 387 Ella Lynch Rince Na Tiarna

323S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 12

Place # Dancer School
1 614 Marykate Rudnicki Goodwin Academy
2 731 Eliana Wise Boland
3 635 Phoebe Sheehan Rochester Academy
4 381 Aubrey Luce Rince Na Tiarna
4 643 Emma Skurski McCarthy

325 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 13

Place # Dancer School
1 428 Claire McDonald Rince Na Tiarna
2 714 Maeve Weimer Rince Na Tiarna
3 346 Jane Konieczny Rince Na Tiarna
3 370 Kaden LeChase Rochester Academy
3 188 Meredith Ernst Rince Na Tiarna
4 230 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
4 728 Erin Wilson Rochester Academy
4 505 Isabel Noble Wohlgemut Graham
4 509 Leah Nowak Francis Academy
5 478 Abbey Moose Rochester Academy
5 694 Amelia Tyo Rochester Academy
5 573 Cayla Raye Boland
5 367 Claire Lauer Crossbane
5 397 Emily Manack Bell
5 274 Maeve Hooker Rince Na Sonas
5 804 Polly Bogdan Rochester Academy

326 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 804 Polly Bogdan Rochester Academy
2 714 Maeve Weimer Rince Na Tiarna
3 370 Kaden LeChase Rochester Academy
4 188 Meredith Ernst Rince Na Tiarna
5 694 Amelia Tyo Rochester Academy
5 121 Cailey Cotter Rochester Academy
5 230 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
5 505 Isabel Noble Wohlgemut Graham
5 509 Leah Nowak Francis Academy
5 204 Olivia Fuller Rince Na Tiarna

327F Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Fast Under 13

Place # Dancer School
1 603 Rachel Rogowski McCarthy

327S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 13

Place # Dancer School
1 428 Claire McDonald Rince Na Tiarna
2 121 Cailey Cotter Rochester Academy
2 188 Meredith Ernst Rince Na Tiarna
3 370 Kaden LeChase Rochester Academy
3 804 Polly Bogdan Rochester Academy
4 230 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
4 397 Emily Manack Bell
4 144 Sarah Degnan Bell
5 694 Amelia Tyo Rochester Academy
5 505 Isabel Noble Wohlgemut Graham

328S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 13

Place # Dancer School
1 121 Cailey Cotter Rochester Academy
2 230 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
2 370 Kaden LeChase Rochester Academy
3 804 Polly Bogdan Rochester Academy
3 144 Sarah Degnan Bell
4 422 Ellen McClain Francis Academy
4 728 Erin Wilson Rochester Academy
4 188 Meredith Ernst Rince Na Tiarna
5 478 Abbey Moose Rochester Academy
5 694 Amelia Tyo Rochester Academy
5 234 Tyler Goerlich Goodwin Academy

329 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 13 / 2 yr

Place # Dancer School
1 584 Hannah Richardson DeMenezes
2 121 Cailey Cotter Rochester Academy
2 346 Jane Konieczny Rince Na Tiarna
3 731 Eliana Wise Boland
3 356 Giulia Lambert Taylor
4 381 Aubrey Luce Rince Na Tiarna
4 573 Cayla Raye Boland
4 370 Kaden LeChase Rochester Academy

330 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 14

Place # Dancer School
1 315 Jackson Kelly Rince Na Tiarna
2 540 Rhiannon Paterson Rince Na Tiarna
3 636 Sophia Sheehan Rochester Academy
4 206 Noelle Gallego Goggin-Carroll
5 320 Camryn Kennedy Leneghan - OH
5 437 Katie McGann Rochester Academy
5 348 Madison Koryl McCarthy
5 824 Rylie Butler Bell

331 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 540 Rhiannon Paterson Rince Na Tiarna
2 320 Camryn Kennedy Leneghan - OH
3 152 Anna DeVito Rochester Academy
4 473 Allyson Mohrman Rochester Academy
5 689 Devon Tower Clann Na Cara
5 348 Madison Koryl McCarthy
5 647 Meghan Slusarski Murphy Irish Arts
5 824 Rylie Butler Bell

332S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 14

Place # Dancer School
1 152 Anna DeVito Rochester Academy
2 320 Camryn Kennedy Leneghan - OH
3 647 Meghan Slusarski Murphy Irish Arts
4 206 Noelle Gallego Goggin-Carroll
5 124 Marley Crane Dunleavy - NY
5 540 Rhiannon Paterson Rince Na Tiarna
5 455 Ridley McShane Johnston

333S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 14

Place # Dancer School
1 152 Anna DeVito Rochester Academy
2 320 Camryn Kennedy Leneghan - OH
3 473 Allyson Mohrman Rochester Academy
4 647 Meghan Slusarski Murphy Irish Arts
5 686 Julia Thomas McCarthy
5 474 Makayla Mohrman Rochester Academy
5 124 Marley Crane Dunleavy - NY

335 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 16 / 2 yr

Place # Dancer School
1 195 Ava Ferreira Rince Na Tiarna
2 783 Aislynn Bell Bell
2 292 Molly Jewett McDonald School
3 723 Kiera Grace Wilkinson Bell
3 691 Molly Trapasso Francis Academy
4 123 Allison Cox Bell
4 432 Maeve McDougall Rince Na Tiarna

336 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 16 / 2 yr

Place # Dancer School
1 292 Molly Jewett McDonald School
2 226 Kaelyn Gilham Clann Na Cara
3 488 Amanda Mulvey Rochester Academy
4 369 Erin Leahy Rince Na Tiarna
5 783 Aislynn Bell Bell
5 723 Kiera Grace Wilkinson Bell
5 663 Mary Francis Snyder Rince Na Tiarna
5 529 Megan Orrange Clann Na Cara
5 691 Molly Trapasso Francis Academy
5 716 Rheanna Welsh Rince Na Tiarna

337S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 16 / 2 yr

Place # Dancer School
1 716 Rheanna Welsh Rince Na Tiarna
2 123 Allison Cox Bell
3 488 Amanda Mulvey Rochester Academy
4 472 Emily Moccio Taylor
4 529 Megan Orrange Clann Na Cara
5 195 Ava Ferreira Rince Na Tiarna
5 140 Jessica Dawson Goodwin Academy
5 723 Kiera Grace Wilkinson Bell

338S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 16 / 2 yr

Place # Dancer School
1 716 Rheanna Welsh Rince Na Tiarna
2 140 Jessica Dawson Goodwin Academy
3 867 Nicole Coffman Clann Na Cara
4 472 Emily Moccio Taylor
4 723 Kiera Grace Wilkinson Bell
5 529 Megan Orrange Clann Na Cara
5 578 Megan Reilly Rince Na Tiarna

339 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 16 / 3 yr

Place # Dancer School
1 140 Jessica Dawson Goodwin Academy
2 647 Meghan Slusarski Murphy Irish Arts
3 315 Jackson Kelly Rince Na Tiarna

340 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 18 / 2 yr

Place # Dancer School
1 317 Parker Kelly Rince Na Tiarna
2 351 Katherine Krowl Rochester Academy
3 569 Caroline Radke McCarthy
3 744 Sarah Ziarniak Clann Na Cara

341 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 18 / 2 yr

Place # Dancer School
1 351 Katherine Krowl Rochester Academy
2 344 Madeleine Kokorudz Reilly
3 563 Gwynneth Poole Clann Na Cara

342S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow Under 18 / 2 yr

Place # Dancer School
1 351 Katherine Krowl Rochester Academy
2 344 Madeleine Kokorudz Reilly
3 317 Parker Kelly Rince Na Tiarna
4 657 Reilly Smith Bell

343S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow Under 18 / 2 yr

Place # Dancer School
1 569 Caroline Radke McCarthy
2 351 Katherine Krowl Rochester Academy
3 317 Parker Kelly Rince Na Tiarna

344 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 18 / 2 yr

Place # Dancer School
1 317 Parker Kelly Rince Na Tiarna

345 Boys & Girls Prizewinner Reel 18 & Over

Place # Dancer School
1 531 Stephanie Oswald Rochester Academy
2 170 Morgan Downing Crane Academy
3 610 Shannon Rowlands Butler-Sheehan

346 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig 18 & Over

Place # Dancer School
1 531 Stephanie Oswald Rochester Academy
2 170 Morgan Downing Crane Academy
3 157 Kelsey Dillon Connick

347S Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Slow 18 & Over

Place # Dancer School
1 531 Stephanie Oswald Rochester Academy
2 170 Morgan Downing Crane Academy
3 129 Amanda Dailey McCarthy

348S Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Slow 18 & Over

Place # Dancer School
1 531 Stephanie Oswald Rochester Academy
2 863 Alicia Clift Taylor Academy
3 129 Amanda Dailey McCarthy

349 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set 18 & Over

Place # Dancer School
1 531 Stephanie Oswald Rochester Academy
2 646 Caitlin Slusarski Murphy Irish Arts
3 863 Alicia Clift Taylor Academy
3 610 Shannon Rowlands Butler-Sheehan

450 Boys & Girls Prelim Special Traditional Set Under 09 All

Place # Dancer School
1 155 Maeve Dick Butler-Fearon-Oconnor
2 779 Maura Beckwith Butler-Sheehan
3 329 Emma Kingsbury Butler-Fearon-Oconnor
3 302 Reagan Jurca Leneghan - OH

451 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 10

Place # Dancer School
1 549 Ellie Pecor McMahon
2 481 Jillian Morgan Butler-Fearon-Oconnor
3 742 Madeline Yates Doyle Corrigan Academy

452 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 12 / 2 yr

Place # Dancer School
1 501 Linnea Neureuther Rince Na Tiarna
2 821 Brigid Burns Francis Academy
3 786 Ashley Bellavia McMahon

453 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 830 Kieran Capozzi Roisin Academy
2 241 Margaret Grejda Goodwin Academy
2 345 Miranda Kolodziej Goggin-Carroll
3 464 Julia Milham Francis Academy
3 424 Phoebe McColville Yvonne Kelly Dance Academy
4 395 Emma Mahoney Rince Na Tiarna

454 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 16 / 2 yr

Place # Dancer School
1 852 Alexandra Christie Finnegan
2 480 Ciara Morgan Wilson-Bryson-Dennis
3 850 Isabel Chapman Johnson
4 328 Maeve King Wilson-Bryson-Dennis

455 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set 16 & Over

Place # Dancer School
1 653 Jasmine Smith Goggin-Carroll
2 605 Catherine Rollins Rochester Academy
3 791 Britta Berry Butler-Sheehan
3 490 Claire Murphy Goggin-Carroll

850 Men & Ladies Adult Beginner Reel Adult

Place # Dancer School
1 413 Thai-Rei May Rochester Academy
2 485 Janice Mueller Clann Na Cara
3 532 Victoria Ouimet Farrell

851 Men & Ladies Adult Beginner Light Jig Adult

Place # Dancer School
1 532 Victoria Ouimet Farrell
2 413 Thai-Rei May Rochester Academy
3 485 Janice Mueller Clann Na Cara

852 Men & Ladies Adult Beginner Slip Jig Adult

Place # Dancer School
1 485 Janice Mueller Clann Na Cara
2 413 Thai-Rei May Rochester Academy

853 Men & Ladies Adult Beginner Treble Jig Adult

Place # Dancer School
1 532 Victoria Ouimet Farrell

854 Men & Ladies Adult Beginner Hornpipe Adult

Place # Dancer School
1 413 Thai-Rei May Rochester Academy
2 485 Janice Mueller Clann Na Cara

860 Men & Ladies Adult Advanced Reel Adult

Place # Dancer School
1 401 Cathy Manteghi Clann Na Cara
2 304 Camille Kaniecki Clann Na Cara

862 Men & Ladies Adult Advanced Slip Jig Adult

Place # Dancer School
1 304 Camille Kaniecki Clann Na Cara
2 401 Cathy Manteghi Clann Na Cara

863 Men & Ladies Adult Advanced Treble Jig Adult

Place # Dancer School
1 304 Camille Kaniecki Clann Na Cara
2 401 Cathy Manteghi Clann Na Cara

864 Men & Ladies Adult Advanced Hornpipe Adult

Place # Dancer School
1 304 Camille Kaniecki Clann Na Cara
2 401 Cathy Manteghi Clann Na Cara

865 Men & Ladies Adult Advanced Traditional Set Adult

Place # Dancer School
1 304 Camille Kaniecki Clann Na Cara
2 401 Cathy Manteghi Clann Na Cara
3 413 Thai-Rei May Rochester Academy

701 Boys & Girls Figure 3 Hand Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 337 Brayden Kleiboer McMahon

702 Boys & Girls Figure 2 Hand Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 619 Sean Ryan Rince Na Tiarna
2 801 Nora Bloom Rince Na Tiarna
3 770 Ella Barry Rochester Academy

703 Boys & Girls Figure 3 Hand Reel Under 09 All

Place # Dancer School
1 705 Ryleigh Wagner Rochester Academy
2 214 Linden Gawronski Rochester Academy
3 651 Elise Smith Rince Na Tiarna

704 Boys & Girls Figure 4 Hand Jig Under 09 All

Place # Dancer School
1 712 Madison Watson Rochester Academy
2 139 Lochlan Davis Rince Na Tiarna

705 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel Under 11 All

Place # Dancer School
1 842 Lucia Cartonia Rince Na Tiarna
2 173 Keaghan Duffy Rince Na Tiarna
3 677 Miranda Suida Rince Na Tiarna

706 Boys & Girls Figure 2 Hand Reel Under 11 All

Place # Dancer School
1 319 Marissa Kempf Rochester Academy
2 712 Madison Watson Rochester Academy
3 451 Keira McMillan Rochester Academy
4 281 Lauren Huff Rochester Academy
4 460 Payge Merritt Rochester Academy
5 517 Irelyn O'Leary Rince Na Tiarna
5 513 Liliana O'Connor Rochester Academy
5 335 Maren Klapec Rochester Academy

707 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel Under 13 All

Place # Dancer School
1 381 Aubrey Luce Rince Na Tiarna
2 305 Bridget Kaufman Rince Na Tiarna
3 309 Mairin Kearns Rince Na Tiarna

708 Boys & Girls Figure 2 Hand Reel Under 13 All

Place # Dancer School
1 188 Meredith Ernst Rince Na Tiarna
2 478 Abbey Moose Rochester Academy
3 321 Connor Kennedy Rince Na Tiarna
4 370 Kaden LeChase Rochester Academy

709 Boys & Girls Figure 3 Hand Reel Under 15 All

Place # Dancer School
1 467 Matthew Minton Rince Na Tiarna
2 716 Rheanna Welsh Rince Na Tiarna
3 101 Grace Conlan Rochester Academy
3 635 Phoebe Sheehan Rochester Academy
4 513 Liliana O'Connor Rochester Academy
4 804 Polly Bogdan Rochester Academy

710 Boys & Girls Figure 4 Hand Jig Under 15 All

Place # Dancer School
1 121 Cailey Cotter Rochester Academy
2 510 Caitlin O'Brien Rince Na Tiarna
3 152 Anna DeVito Rochester Academy

711 Boys & Girls Figure 2 Hand Reel 15 & Over

Place # Dancer School
1 351 Katherine Krowl Rochester Academy
2 124 Marley Crane Dunleavy - NY
3 396 Ava Malvaso Rochester Academy

720 Boys & Girls Figure Non-Prizewinner 3 Hand Reel Under 12 All

Place # Dancer School
1 279 Gabrielle Hudson McMahon
2 358 Stella LaMorte Drumcliffe

800 Boys & Girls PreBeginner Kinder Fun Under 07 All

Place # Dancer School
1 767 Brigid Bannister Rince Na Tiarna
1 113 Carolyn Coon Boland
1 841 Greysia Cartonia Rince Na Tiarna
1 106 Katie Conrad Clann Na Cara
1 301 McKenna Joyner Rince Na Tiarna
1 108 Molly Conrad Clann Na Cara
1 611 Niamh Rozek Rince Na Tiarna
1 519 Nora O’Leary Clann Na Cara
1 526 Sarah Olivia Drumcliffe
1 589 Timothy Riedy Clann Na Cara

801 Boys & Girls First Feis Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 787 Grace Bellomo Rince Na Tiarna
1 107 Liam Conrad Clann Na Cara
1 263 Serena Haynes Rince Na Tiarna
1 695 Sophia Tyrna Rince Na Tiarna

802 Boys & Girls First Feis Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 787 Grace Bellomo Rince Na Tiarna
1 263 Serena Haynes Rince Na Tiarna
1 695 Sophia Tyrna Rince Na Tiarna

830 Boys & Girls All Levels Treble Reel Under 14 All

Place # Dancer School
1 731 Eliana Wise Boland
2 571 Cora Raikou YKDA - Yvonne Kelly Dance Academy
3 728 Erin Wilson Rochester Academy

831 Boys & Girls All Levels Treble Reel 14 & Over

Place # Dancer School
1 852 Alexandra Christie Finnegan

902 Boys, Girls, Men, & Ladies Baking Fancy Cakes All Ages

Place # Dancer School
1 752 Holly Adamski Johnston
2 711 Caleb Watson Rochester Academy

905 Boys & Girls Art (See Syllabus) Irish Theme Under 12 All

Place # Dancer School
1 167 Molly Dorrell Clann Na Cara
2 754 Bianca Adymy Clann Na Cara
2 379 Kayleigh Lowenguth Rochester Academy

906 Boys & Girls Art (See Syllabus) Irish Theme Under 16 / 4 yr

Place # Dancer School
1 256 Jude Hare Rochester Academy
2 341 Catherine Klodzinski Rince Na Tiarna

907 Boys & Girls Art (See Syllabus) Irish Theme 16 & Over

Place # Dancer School
1 257 MICHELLE HARE Rochester Academy
2 531 Stephanie Oswald Rochester Academy

910 Boys & Girls Beginner Music Irish Vocal Under 11 All

Place # Dancer School
1 101 Grace Conlan Rochester Academy

914 Boys & Girls Beginner Music Irish Vocal 14 & Over

Place # Dancer School
1 102 Lily Conlan Rochester Academy

919 Boys & Girls Open Solo Music English Vocal Under 14 / 3 yr

Place # Dancer School
1 315 Jackson Kelly Rince Na Tiarna

957 Boys & Girls Beginner Music Tin Whistle Under 14 / 3 yr

Place # Dancer School
1 325 Mairin Kilroy Brady-Campbell

958 Boys & Girls Beginner Music Fiddle Under 14 / 3 yr

Place # Dancer School
1 749 Sabrina Abramowitz Rince Na Tiarna
2 325 Mairin Kilroy Brady-Campbell

961 Boys & Girls Beginner Music Misc Instrument Under 14 / 3 yr

Place # Dancer School
1 752 Holly Adamski Johnston

962 Boys & Girls Beginner Music Flute 14 & Over

Place # Dancer School
1 485 Janice Mueller Clann Na Cara

963 Boys & Girls Beginner Music Tin Whistle 14 & Over

Place # Dancer School
1 485 Janice Mueller Clann Na Cara

973 Boys & Girls Open Solo Music Misc Instrument Under 11 All

Place # Dancer School
1 379 Kayleigh Lowenguth Rochester Academy

977 Boys & Girls Open Solo Music Accordian Under 14 / 3 yr

Place # Dancer School
1 324 Maeve Kilroy Non-Dance Competitions

981 Boys & Girls Open Solo Music Tin Whistle 14 & Over

Place # Dancer School
1 530 Meghan Osekowski Burke-Conroy

982 Boys & Girls Open Solo Music Fiddle 14 & Over

Place # Dancer School
1 488 Amanda Mulvey Rochester Academy

810 Girls Adv Beginner thru Prizewinner Slip Jig Under 12 All

Place # Dancer School
1 829 Delaney Canning Yvonne Kelly Dance Academy
2 805 Keira Boudewyns Doyle Corrigan
3 644 Elizabeth Sleight McMahon
4 817 Emily Buffan McMahon
5 305 Bridget Kaufman Rince Na Tiarna
5 565 Madison Prowse Wilson-Bryson-Dennis
5 362 Taryn Landry Butler-Fearon-Oconnor

811 Girls Adv Beginner thru Prizewinner Slip Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 484 Erin Mosher Rince Na Tiarna
2 341 Catherine Klodzinski Rince Na Tiarna
3 170 Morgan Downing Crane Academy

820 Boys Adv Beginner thru Prizewinner Reel Under 12 All

Place # Dancer School
1 139 Lochlan Davis Rince Na Tiarna
2 757 Oliver Ankarberg Clann Na Cara

821 Boys Adv Beginner thru Prizewinner Reel 12 & Over

Place # Dancer School
1 256 Jude Hare Rochester Academy

PDF Archived Results (Old Style):

Grade PDF archive results not available.

All Champ Results:

409 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 09 All

Judged By: Eleanor Kelly, ONT, Edward Murphy, NY, Mary Bryan, ONT

9 Entered, 0 Withdrew, 5 Awarded

Tabulated at: 10:34 AM

Rank Points # Dancer School
1 260 223 Addison Gilbert Goggin-Carroll
2 225 811 Eoghan Briggs Butler-Fearon-Oconnor
3 215 155 Maeve Dick Butler-Fearon-Oconnor
4 190 329 Emma Kingsbury Butler-Fearon-Oconnor
5 162 302 Reagan Jurca Leneghan - OH

410 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 10

Judged By: Eleanor Kelly, ONT, Edward Murphy, NY, Mary Bryan, ONT

12 Entered, 0 Withdrew, 6 Awarded

Tabulated at: 10:57 AM

Rank Points # Dancer School
1 300 549 Ellie Pecor McMahon
2 197 481 Jillian Morgan Butler-Fearon-Oconnor
3 193 196 Bianca Ficorilli Clann Na Cara
4 169 638 Porter Sheen Roisin Academy
5 166 389 Ava Lyon Goodwin Academy
6 161 308 Natalie Kearney Rince Na Sonas

411 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 11

Judged By: Eleanor Kelly, ONT, Edward Murphy, NY, Mary Bryan, ONT

6 Entered, 0 Withdrew, 3 Awarded

Tabulated at: 11:03 AM

Rank Points # Dancer School
1 231 577 Hannah Reichard Francis Academy
2 221 773 Anabel Bartkowiak Johnston
3 209 173 Keaghan Duffy Rince Na Tiarna

412 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 12

Judged By: Eleanor Kelly, ONT, Edward Murphy, NY, Mary Bryan, ONT

10 Entered, 0 Withdrew, 6 Awarded

Tabulated at: 11:15 AM

Rank Points # Dancer School
1 253 501 Linnea Neureuther Rince Na Tiarna
2 230 849 Kylee Chapin Clann Na Cara
3 210 383 Delaney Luther Roisin Academy
4 196 786 Ashley Bellavia McMahon
5 166 865 Lauren Cockayne Goggin-Carroll
6 156 749 Sabrina Abramowitz Rince Na Tiarna

413 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 13

Judged By: Eleanor Kelly, ONT, James Early, NJ, Edward Murphy, NY

15 Entered, 0 Withdrew, 8 Awarded

Tabulated at: 12:26 PM

Rank Points # Dancer School
1 243 424 Phoebe McColville Yvonne Kelly Dance Academy
2 235 830 Kieran Capozzi Roisin Academy
3 174 750 Jolie Acton Boland
4 173 769 Colleen Barry Francis Academy
5 158 345 Miranda Kolodziej Goggin-Carroll
6 157 475 Liath Mollenhauer Teelin
7 155 650 Arianna Smith Rince Na Tiarna
8 148 541 Sophia Patriarco Roisin Academy

414 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 14

Judged By: Debbie Lynch-Webber, NY, Terry Gillan, FL, Eilis Rochez-McKenna, NY

18 Entered, 0 Withdrew, 9 Awarded

Tabulated at: 11:49 AM

Rank Points # Dancer School
1 260 407 Natalie Martin Rochester Academy
2 207 818 Allison Burd Rince Na Tiarna
3 174 463 Shaelynn Meyer Clann Na Cara
4 169 738 Vanessa Woolery McDonald School
5 147.5 792 Shannon Best Bell
6 147 725 Morgan Williams Boland
7 145 166 Katie Donovan Rince Na Tiarna
8 144.5 287 Brenna Hunt Bell
9 139 271 Jacqueline Heyden McCarthy

415 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 15

Judged By: Eleanor Kelly, ONT, James Early, NJ, Edward Murphy, NY

15 Entered, 0 Withdrew, 8 Awarded

Tabulated at: 1:15 PM

Rank Points # Dancer School
1 205 181 Jordan Dywan Clann Na Cara
2 199 733 Chloe Wojtanik Rince Na Tiarna
3 189 727 Mairead Wilsch Johnston
4 182 328 Maeve King Wilson-Bryson-Dennis
5 180 295 Abigail Jones Murphy Irish Arts
6 165 782 Emily Beedle Boland
7 159 415 Paige McAndrew McDonald School
8 148 562 Sophie Plante Wilson-Bryson-Dennis

416 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 16

Judged By: Eleanor Kelly, ONT, James Early, NJ, Mary Bryan, ONT

19 Entered, 0 Withdrew, 10 Awarded

Tabulated at: 1:44 PM

Rank Points # Dancer School
1 235 862 Lauren Clifford Roisin Academy
2 199.5 442 Ranait McGuire Francis Academy
3 192.5 850 Isabel Chapman Johnson
4 172 852 Alexandra Christie Finnegan
5 168 722 Jenna Wilkinson McCarthy
6 158.5 332 Deirdre Kivlehan Drumcliffe
7 156 764 Katie Bales McDonald School
8 152 361 Megan Lana Drumcliffe
9 145 122 Caroline Courtney Rince Na Tiarna
10 135.5 299 Kaitlyn Joyner Rince Na Tiarna

417 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 17

Judged By: Eleanor Kelly, ONT, James Early, NJ, Mary Bryan, ONT

7 Entered, 0 Withdrew, 4 Awarded

Tabulated at: 1:55 PM

Rank Points # Dancer School
1 260 552 Maria Persson An Clar
2 218 653 Jasmine Smith Goggin-Carroll
3 215 490 Claire Murphy Goggin-Carroll
4 178 748 Reagan Zuber Clann Na Cara

419 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds 17 & Over

Judged By: Eleanor Kelly, ONT, James Early, NJ, Gary Healy, IL

9 Entered, 0 Withdrew, 5 Awarded

Tabulated at: 2:45 PM

Rank Points # Dancer School