Central New York Feis 2016

All Grade Results:

1061 Boys & Girls Beginner Reel Under 06 All

Place # Dancer School
1 1145 Linden Gawronski Rochester Academy
2 476 Maggie Rochford Clann Na Cara
3 1219 Marguerite Hastings Crane
4 901 Brielle Chapin Clann Na Cara
5 851 Aiden Burke McDonald School
5 794 Anna Bellavia McMahon
5 511 Audrey Sadowski Goodwin Academy
5 821 Ava Boon McMahon
5 349 Ava O'Brien Carle
5 829 Brigid Bracy Johnston
5 115 Brigid Kleeh Clann Na Cara
5 1278 Brynn Jenkins Rince Na Tiarna
5 110 Ciara Kivlehan Drumcliffe
5 161 Francesca Lasinski Roisin Academy
5 644 Helena Twigger Johnston
5 328 Lauren Murty Rochester Academy
5 1212 Liadan Hanna Goodwin Academy
5 938 Maire Conroy Gallagher
5 479 MaryGrace Roj Rochester Academy
5 315 Melissa Munger Roisin Academy
5 438 Rayna Reed Francis Academy
5 309 Shealyn Morse Francis Academy
5 475 Sophie Robles Roisin Academy

1062 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 1219 Marguerite Hastings Crane

1063 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 1145 Linden Gawronski Rochester Academy
2 1219 Marguerite Hastings Crane
2 309 Shealyn Morse Francis Academy
3 115 Brigid Kleeh Clann Na Cara
3 328 Lauren Murty Rochester Academy
3 1212 Liadan Hanna Goodwin Academy
3 479 MaryGrace Roj Rochester Academy
4 851 Aiden Burke McDonald School
4 821 Ava Boon McMahon
4 110 Ciara Kivlehan Drumcliffe
4 315 Melissa Munger Roisin Academy
4 438 Rayna Reed Francis Academy

1071 Boys & Girls Beginner Reel Under 07

Place # Dancer School
1 790 Maura Beckwith Butler-Sheehan
2 836 Corinna Brooks Rochester Academy
3 741 Hanna Adymy Clann Na Cara
4 1049 Aidan Echter Goodwin Academy
5 502 Hannah Rusho Young School - NY
5 232 Katie Martin Rince Na Sonas
5 1059 Makayla Erb Carle
5 739 Margaret Adelman Kinlough
5 969 Maya Dardis Johnston
5 987 Nia DeRose Farrell
5 1176 Nora Graves Drumcliffe
5 1264 Riley Humez Roisin Academy
5 1126 Taylor French Carle

1072 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 741 Hanna Adymy Clann Na Cara
2 987 Nia DeRose Farrell

1073 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 790 Maura Beckwith Butler-Sheehan
2 836 Corinna Brooks Rochester Academy
2 969 Maya Dardis Johnston
3 741 Hanna Adymy Clann Na Cara
3 232 Katie Martin Rince Na Sonas
3 1059 Makayla Erb Carle
3 987 Nia DeRose Farrell

1081 Boys & Girls Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 441 Delaney Reilly Rince Na Sonas
2 383 Aurora Palmateer Farrell
3 338 Anna Nikodem Young School - NY
4 336 Lucy Neff Rochester Academy
4 144 Sophie Lacy Young School - NY
5 1309 Aidan Kerivan McDonald School
5 387 Alexa Parker Butler-Sheehan
5 1274 Anna Jackson Roisin Academy
5 626 Anthony Taylor Roisin Academy
5 472 Emma Robertson Johnston
5 830 Erin Bracy Johnston
5 594 Evelyn Starns Carle
5 1257 Fiona Hughes McMahon
5 576 Kara Sova McDonald School
5 120 Katherine Knapp McDonald School
5 622 Max Tallo Legacy
5 648 Peyton Umbra Carle

1082 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 441 Delaney Reilly Rince Na Sonas
2 830 Erin Bracy Johnston
3 594 Evelyn Starns Carle
3 336 Lucy Neff Rochester Academy

1083 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 1257 Fiona Hughes McMahon
2 626 Anthony Taylor Roisin Academy
2 441 Delaney Reilly Rince Na Sonas
2 830 Erin Bracy Johnston
2 850 Jane Burger Dunleavy - NY
3 472 Emma Robertson Johnston
3 336 Lucy Neff Rochester Academy
3 144 Sophie Lacy Young School - NY

1091 Boys & Girls Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 1142 Ava Gaudieri Rochester Academy
2 1164 Aidan Glennon Drumcliffe
2 541 Kiev Sheir Costello
3 723 Hailey Zabel Roisin Academy
3 1152 Jillian Germond Carle
3 847 Leah Buffan McMahon
4 811 Lindsey Bleier Rochester Academy
5 386 Adrianna Parker Butler-Sheehan
5 763 Aisha Bailey Crane Irish Dance
5 979 Anna DeClerck Rochester Academy
5 1218 Deirdre Hastings Crane
5 609 Erinne Sullivan Carle

1092 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 499 Emma Rukavena McDonald School
2 541 Kiev Sheir Costello
3 1218 Deirdre Hastings Crane
4 979 Anna DeClerck Rochester Academy

1093 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 1164 Aidan Glennon Drumcliffe
1 1142 Ava Gaudieri Rochester Academy
2 386 Adrianna Parker Butler-Sheehan
2 723 Hailey Zabel Roisin Academy
2 541 Kiev Sheir Costello
3 979 Anna DeClerck Rochester Academy
3 1218 Deirdre Hastings Crane
3 847 Leah Buffan McMahon
3 811 Lindsey Bleier Rochester Academy
4 609 Erinne Sullivan Carle
4 1152 Jillian Germond Carle

1101 Boys & Girls Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 597 Aria Steber Dunleavy - NY
2 1063 Dejah Evans-Murphy Crane Irish Dance
3 445 Emmeline Reinhardt Johnston
4 394 Alexandra Peck Carle
4 1302 Kennedy Kelly Butler-Sheehan

1102 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 597 Aria Steber Dunleavy - NY
2 445 Emmeline Reinhardt Johnston
3 1063 Dejah Evans-Murphy Crane Irish Dance

1103 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1063 Dejah Evans-Murphy Crane Irish Dance
2 597 Aria Steber Dunleavy - NY
3 445 Emmeline Reinhardt Johnston

1111 Boys & Girls Beginner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 540 Kayenna Sheir Costello
2 871 Megan Cameron Drumcliffe
3 388 Jordyn Parsons Carle
4 768 Sarah Bangs Butler-Sheehan

1112 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 540 Kayenna Sheir Costello

1113 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 871 Megan Cameron Drumcliffe
2 388 Jordyn Parsons Carle
2 540 Kayenna Sheir Costello
3 768 Sarah Bangs Butler-Sheehan

1121 Boys & Girls Beginner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 350 Fiona O'Brien Johnston

1123 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 350 Fiona O'Brien Johnston

1191 Boys & Girls Beginner Reel 12 & Over

Place # Dancer School
1 694 Magnolia Wilkinson Johnston
2 945 Mary Cottet Francis Academy

1192 Boys & Girls Beginner Slip Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 694 Magnolia Wilkinson Johnston

1193 Boys & Girls Beginner Light Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 694 Magnolia Wilkinson Johnston

2061 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 06 All

Place # Dancer School
1 936 Emma Conrad Clann Na Cara
2 395 Anna Pecor McMahon
3 335 Siobhan Neenan Rochester Academy

2062 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 395 Anna Pecor McMahon
2 335 Siobhan Neenan Rochester Academy
3 353 Emma Jane O'Connor Rochester Academy

2063 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 395 Anna Pecor McMahon
2 936 Emma Conrad Clann Na Cara
2 335 Siobhan Neenan Rochester Academy
3 353 Emma Jane O'Connor Rochester Academy

2071 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 07

Place # Dancer School
1 1033 Elexa Duggan Rince Na Tiarna
2 846 Emily Buffan McMahon
2 208 Quinn Mackridge Rince Na Sonas
3 1286 Eoghan Jordan Francis Academy
3 1185 Sadie Grethel Kinlough
4 554 Abbey Smith Francis Academy
4 298 Ceara Montgomery Heavey-Quinn

2072 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 878 Stella Carangelo Goodwin Academy
2 846 Emily Buffan McMahon
3 1033 Elexa Duggan Rince Na Tiarna
4 239 Gemma Maxwell Early-McLoughlin
5 284 Kennedy Merriman Ardan Rochez

2073 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 1033 Elexa Duggan Rince Na Tiarna
2 846 Emily Buffan McMahon
3 284 Kennedy Merriman Ardan Rochez
3 878 Stella Carangelo Goodwin Academy
4 1185 Sadie Grethel Kinlough
4 489 Satori Rossi Francis Academy
5 239 Gemma Maxwell Early-McLoughlin
5 257 Grace McGann Rochester Academy
5 208 Quinn Mackridge Rince Na Sonas

2074 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 108 Liam Kissane Drumcliffe
2 1306 Marissa Kempf Rochester Academy
3 1033 Elexa Duggan Rince Na Tiarna
3 302 Fiona Moore Sue Fay Healy
4 878 Stella Carangelo Goodwin Academy

2075 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 07 All

Place # Dancer School
1 1306 Marissa Kempf Rochester Academy
2 878 Stella Carangelo Goodwin Academy
3 108 Liam Kissane Drumcliffe
4 178 Ruby Ligozio Goodwin Academy

2081 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 729 Irelyn Abbatiello Costello
2 1167 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
3 539 Porter Sheen Roisin Academy
4 552 Elizabeth Sleight McMahon
5 881 Camryn Carr Butler-Sheehan
5 631 Grace Tillinghast McMahon
5 758 Kayleigh Asselin Butler-Fearon-Oconnor
5 160 Sophia Lasher Roisin Academy
5 861 Stephanie Buschatzke McDonald School

2082 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 121 Kimberly Kocak Carle
2 1167 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
3 508 Molly Ryan Roisin Academy
4 976 Tara Sexton-Debling Butler-Fearon-Oconnor
5 552 Elizabeth Sleight McMahon
5 729 Irelyn Abbatiello Costello
5 758 Kayleigh Asselin Butler-Fearon-Oconnor

2083 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 729 Irelyn Abbatiello Costello
2 895 Dilyn Caza Kinlough
3 1167 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
4 199 Molly Lynch Rince Na Tiarna
5 1277 Ava Jenkins Legacy Irish Dance
5 881 Camryn Carr Butler-Sheehan
5 552 Elizabeth Sleight McMahon
5 968 Gabriella Dardis Johnston
5 758 Kayleigh Asselin Butler-Fearon-Oconnor
5 539 Porter Sheen Roisin Academy
5 861 Stephanie Buschatzke McDonald School
5 976 Tara Sexton-Debling Butler-Fearon-Oconnor

2084 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 08

Place # Dancer School
1 121 Kimberly Kocak Carle
2 729 Irelyn Abbatiello Costello
3 889 Caroline Casey Johnston
4 508 Molly Ryan Roisin Academy
4 539 Porter Sheen Roisin Academy

2085 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 08

Place # Dancer School
1 316 Paige Munger Roisin Academy
2 766 Elliana Ballagh Roisin Academy
3 160 Sophia Lasher Roisin Academy

2091A Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 1150 McKenna Geraghty Leneghan - OH
2 512 Ava Sagnella Francis Academy
2 1041 Jordan Dwyer McMahon
3 637 Abigail Trabucco Rince Na Sonas
3 682 Emmerson Weed Rince Na Sonas
3 721 Katherine Young Francis Academy
4 1194 Charlotte Grigg Boland
5 584 Lucy Spiegel Kinlough

2091B Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 436 Declan Reed Francis Academy
1 955 Fiona Culhane Boland
2 236 Alannah Mastroianni Rince Na Tiarna
3 538 Alexi Sheen Roisin Academy
4 499 Emma Rukavena McDonald School
4 238 Julia Maw Clann Na Cara
4 131 Kennedy Krempholtz Clann Na Cara

2092A Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 759 Luciana Atkins Johnston
2 355 Liliana O'Connor Rochester Academy
3 512 Ava Sagnella Francis Academy
3 1041 Jordan Dwyer McMahon
3 721 Katherine Young Francis Academy
4 245 Ellen McCaffrey Boland
4 1311 Samantha Kerley Johnston
4 593 Samantha Stacy Johnston

2092B Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 427 Jenna Quinn Rochester Academy
2 981 Clare Degnan Dunleavy - NY
2 1053 Morgan Ehrle Clann Na Cara
3 1214 Clara Harrington Murphy Academy
3 1284 Kristen Johnston Crane Irish Dance
4 1233 Jocelyn Herrle Boland

2093A Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 355 Liliana O'Connor Rochester Academy
2 721 Katherine Young Francis Academy
3 237 Maura Matthews Butler-Sheehan
4 866 Kaelyn Byrnes DoCairde
4 642 Mia Tumbry Kinlough
4 1311 Samantha Kerley Johnston
5 1194 Charlotte Grigg Boland
5 245 Ellen McCaffrey Boland

2093B Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 427 Jenna Quinn Rochester Academy
2 1053 Morgan Ehrle Clann Na Cara
2 1216 Quinn Harte Johnston
3 653 Claire Valenti Roisin Academy
3 1214 Clara Harrington Murphy Academy
4 499 Emma Rukavena McDonald School
4 955 Fiona Culhane Boland
4 238 Julia Maw Clann Na Cara

2094 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 512 Ava Sagnella Francis Academy
2 1214 Clara Harrington Murphy Academy
2 1041 Jordan Dwyer McMahon
2 188 Kayleigh Lowenguth Rochester Academy
3 355 Liliana O'Connor Rochester Academy
3 759 Luciana Atkins Johnston
4 538 Alexi Sheen Roisin Academy
4 1215 Ella Harrington Rince Na Tiarna
4 955 Fiona Culhane Boland

2095 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 1052 Nathan Ehnes Corrigan
2 1214 Clara Harrington Murphy Academy
2 427 Jenna Quinn Rochester Academy
2 234 Kiera Mascia McMahon
2 1053 Morgan Ehrle Clann Na Cara
3 512 Ava Sagnella Francis Academy
3 1215 Ella Harrington Rince Na Tiarna
3 1233 Jocelyn Herrle Boland
3 188 Kayleigh Lowenguth Rochester Academy
3 131 Kennedy Krempholtz Clann Na Cara
3 584 Lucy Spiegel Kinlough
4 1032 Keaghan Duffy Rince Na Tiarna
4 1284 Kristen Johnston Crane Irish Dance

2101 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 903 Addisyn Charpinsky Johnston
2 1199 Kelcy Haefele McMahon
3 1065 Ciara Falvey Farrell
3 864 Hannah Buza Carle
3 611 Isabelle Sullivan Johnston
4 210 Hannah Macmaster McDonald School
4 841 Julia Brown Johnston
4 586 Moira Spiegel Kinlough

2102 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 263 Mary McGinn McDonald School
2 1065 Ciara Falvey Farrell
2 210 Hannah Macmaster McDonald School
3 967 Ava Dardis Johnston
3 841 Julia Brown Johnston
4 864 Hannah Buza Carle
4 366 Lilly O'Shea Gallagher
5 1203 Madeline Hagner Rince Na Tiarna

2103 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1199 Kelcy Haefele McMahon
2 864 Hannah Buza Carle
3 903 Addisyn Charpinsky Johnston
3 263 Mary McGinn McDonald School
4 1065 Ciara Falvey Farrell
4 1307 Estella Kennedy Doherty Petri
4 210 Hannah Macmaster McDonald School

2104 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1307 Estella Kennedy Doherty Petri
2 574 Kate Sonner Rochester Academy
3 263 Mary McGinn McDonald School
4 641 Brigit Truesdell Johnston
5 1138 Elisabeth Gallagher Boland
5 864 Hannah Buza Carle

2105 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 641 Brigit Truesdell Johnston
2 574 Kate Sonner Rochester Academy
3 198 Ella Lynch Rince Na Tiarna
4 586 Moira Spiegel Kinlough

2111 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 824 Justine Borte McDonald School
2 762 Madilyn Babb McDonald School
3 364 Megan O'Malley Johnston
4 346 Katherine Noonan Johnston
5 492 Alexis Rotoli Boland

2112 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 435 Cayla Raye Boland
2 557 Abigail Smith Boland
2 824 Justine Borte McDonald School
3 1244 Catherine Holahan Rochester Academy
3 346 Katherine Noonan Johnston
3 908 Meghan Christian Johnston

2113 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 762 Madilyn Babb McDonald School
2 824 Justine Borte McDonald School
3 376 Phoebe Opela Boland
4 1213 Jude Hare Rochester Academy

2114 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 824 Justine Borte McDonald School
2 762 Madilyn Babb McDonald School
3 798 Sophia Benzin Rince Na Tiarna
4 1042 Kassandra Dwyer McDonald School
5 364 Megan O'Malley Johnston

2115 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 492 Alexis Rotoli Boland
2 1166 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
3 557 Abigail Smith Boland
3 435 Cayla Raye Boland

2121 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 258 Katie McGann Rochester Academy
2 1310 Courtney Kerley Johnston
3 635 Devon Tower Clann Na Cara
3 1241 Grace Hodkin Clann Na Cara

2122 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 612 Mary Sullivan Roisin Academy
2 1310 Courtney Kerley Johnston
3 258 Katie McGann Rochester Academy
4 566 Summer Smith Roisin Academy

2191 Boys & Girls Advanced Beginner Reel 12 & Over

Place # Dancer School
1 166 Erin Leahy Rince Na Tiarna
2 1066 Fiona Falvey Farrell
3 1095 Lena Fine Goodwin Academy

2192 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 985 Mairead Denver Broesler
2 892 Daiana Castro Butler-Sheehan
3 1095 Lena Fine Goodwin Academy

2193 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig 11 & Over

Place # Dancer School
1 1310 Courtney Kerley Johnston
2 985 Mairead Denver Broesler
3 292 Makayla Mohrman Rochester Academy
4 998 Abigail Docos Kinlough

2194 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig 11 & Over

Place # Dancer School
1 749 Haley Antoine Crane Academy
2 1095 Lena Fine Goodwin Academy
3 831 Maria Branche McMahon
4 998 Abigail Docos Kinlough
4 258 Katie McGann Rochester Academy

2195 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe 11 & Over

Place # Dancer School
1 831 Maria Branche McMahon
2 292 Makayla Mohrman Rochester Academy
3 258 Katie McGann Rochester Academy

3071 Boys & Girls Novice Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 139 Adele Kushner Wilson-Bryson-Dennis
2 1306 Marissa Kempf Rochester Academy
3 108 Liam Kissane Drumcliffe

3081 Boys & Girls Novice Reel Under 08

Place # Dancer School
1 714 Tatum Worth Butler-Fearon-Oconnor
2 184 Shay Linden Bell
3 931 Grace Conlan Rochester Academy
4 389 Breanna Passino Johnston
4 859 Nora Margaret Burns Francis Academy
5 573 Allie Sonner Rochester Academy
5 179 Brenna Lillis Rince Na Sonas
5 261 Catherine McGinn McDonald School
5 845 Mischa Buecheler Johnston
5 1291 Natalie Kearney Rince Na Sonas

3082 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 08 All

Place # Dancer School
1 1232 Maya Herman Goodwin Academy
2 859 Nora Margaret Burns Francis Academy
2 714 Tatum Worth Butler-Fearon-Oconnor
3 261 Catherine McGinn McDonald School
3 720 Madeline Yates Doyle Corrigan Academy
3 184 Shay Linden Bell
4 139 Adele Kushner Wilson-Bryson-Dennis
4 1291 Natalie Kearney Rince Na Sonas
5 553 Mary Slipko Clann Na Cara
5 1091 Natalia Fiacchi Francis Academy

3083 Boys & Girls Novice Light Jig Under 08 All

Place # Dancer School
1 714 Tatum Worth Butler-Fearon-Oconnor
2 720 Madeline Yates Doyle Corrigan Academy
3 261 Catherine McGinn McDonald School
3 121 Kimberly Kocak Carle
4 108 Liam Kissane Drumcliffe
5 862 Ailia Butler Rince Na Sonas
5 889 Caroline Casey Johnston
5 845 Mischa Buecheler Johnston
5 316 Paige Munger Roisin Academy
5 165 Sophia Lawrence Rince Na Sonas

3084 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 08 All

Place # Dancer School
1 261 Catherine McGinn McDonald School
2 139 Adele Kushner Wilson-Bryson-Dennis
3 1181 Delaney Greenwood Rince Na Sonas
3 859 Nora Margaret Burns Francis Academy
4 179 Brenna Lillis Rince Na Sonas
4 1291 Natalie Kearney Rince Na Sonas
4 714 Tatum Worth Butler-Fearon-Oconnor
5 931 Grace Conlan Rochester Academy
5 845 Mischa Buecheler Johnston
5 316 Paige Munger Roisin Academy

3085 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 08 All

Place # Dancer School
1 720 Madeline Yates Doyle Corrigan Academy
2 139 Adele Kushner Wilson-Bryson-Dennis
2 845 Mischa Buecheler Johnston
3 712 Victoria Wood Wilson-Bryson-Dennis
4 859 Nora Margaret Burns Francis Academy
4 184 Shay Linden Bell
5 964 Caitlin DaPonte Doyle Corrigan Academy
5 261 Catherine McGinn McDonald School
5 931 Grace Conlan Rochester Academy
5 121 Kimberly Kocak Carle

3091A Boys & Girls Novice Reel Under 09

Place # Dancer School
1 295 Anna Monette Fay-Healy
2 1273 Anna Jackson Fay-Healy
2 575 Madelyn Soule Francis Academy
3 318 Campbell Murphy McCarthy
3 188 Kayleigh Lowenguth Rochester Academy
3 355 Liliana O'Connor Rochester Academy
4 1215 Ella Harrington Rince Na Tiarna
4 1032 Keaghan Duffy Rince Na Tiarna
4 173 Rachela Lentlie An Clar
4 465 Reagan Rimmer Goodwin Academy

3091B Boys & Girls Novice Reel Under 09

Place # Dancer School
1 872 Carys Campbell Short
2 1096 Kaylee Finlay Short
2 154 Lauryn Lape Rince Na Sonas
2 1052 Nathan Ehnes Corrigan
3 780 Anabel Bartkowiak Johnston
3 856 Brigid Burns Francis Academy
3 1120 Lily Foley Johnston
4 785 Karlie Beamenderfer Murphy Academy
4 759 Luciana Atkins Johnston

3092A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 295 Anna Monette Fay-Healy
2 730 Julia Abbott Carle
2 465 Reagan Rimmer Goodwin Academy
2 1097 Roan Finn McMahon
3 1273 Anna Jackson Fay-Healy
3 1215 Ella Harrington Rince Na Tiarna
4 173 Rachela Lentlie An Clar
4 109 Vivian Kissane Drumcliffe

3092B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 1096 Kaylee Finlay Short
2 872 Carys Campbell Short
2 785 Karlie Beamenderfer Murphy Academy
3 977 Alena DeChick Rochester Academy
3 856 Brigid Burns Francis Academy
3 459 Elizabeth Riddolls Fay-Healy

3093 Boys & Girls Novice Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 295 Anna Monette Fay-Healy
1 1097 Roan Finn McMahon
2 1273 Anna Jackson Fay-Healy
2 1032 Keaghan Duffy Rince Na Tiarna
2 759 Luciana Atkins Johnston
3 780 Anabel Bartkowiak Johnston
3 459 Elizabeth Riddolls Fay-Healy
3 682 Emmerson Weed Rince Na Sonas
3 371 Grace Olivia Drumcliffe
3 1096 Kaylee Finlay Short
3 1120 Lily Foley Johnston
3 575 Madelyn Soule Francis Academy
3 775 Ryan Barr Drumcliffe

3094A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 295 Anna Monette Fay-Healy
2 1273 Anna Jackson Fay-Healy
2 730 Julia Abbott Carle
3 1072 Addyson Fedele Rince Na Sonas
3 623 Leanna Talma Jamieson
4 780 Anabel Bartkowiak Johnston
4 465 Reagan Rimmer Goodwin Academy

3094B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 870 Grace Camenga Boland
2 1120 Lily Foley Johnston
3 785 Karlie Beamenderfer Murphy Academy
3 565 Siobhan Smith Clann Na Cara
4 459 Elizabeth Riddolls Fay-Healy
4 775 Ryan Barr Drumcliffe
5 327 Katherine Murty Rochester Academy

3095A Boys & Girls Novice Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 456 Ella Rice Goodwin Academy
2 295 Anna Monette Fay-Healy
2 730 Julia Abbott Carle
3 1273 Anna Jackson Fay-Healy
3 606 Ava Stoddard Rince Na Tiarna
4 1072 Addyson Fedele Rince Na Sonas
4 886 Juliana Carter Rince Na Sonas

3095B Boys & Girls Novice Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 872 Carys Campbell Short
1 785 Karlie Beamenderfer Murphy Academy
2 1096 Kaylee Finlay Short
3 327 Katherine Murty Rochester Academy
3 1120 Lily Foley Johnston
3 542 Natalie Shelley Francis Academy

3101A Boys & Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 963 Madelyn Danesh Goodwin Academy
2 498 Marykate Rudnicki Goodwin Academy
2 854 McKayla Burke McDonald School
3 1229 Caileigh Hennessy Early-McLoughlin
3 1191 Evangeline Griffin Moran
3 515 Rebecca Sander McCarthy
4 795 Ashley Bellavia McMahon
4 487 Kara Rosenberger Drumcliffe

3101B Boys & Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 624 Veronica Talma Jamieson
2 477 Abigail Roderick-Cardoso Dunleavy-Boyle-Bremer
3 279 Anna McNulty Short
3 535 Brendan Shaw Rochester Academy
3 1282 Madelyn Jerge Rince Na Tiarna
4 732 Bella Ackley Clann Na Cara
4 970 Murphy David Drumcliffe
5 689 Ava Wickes Rince Na Sonas
5 407 Cadence Phillips McMahon
5 283 Cassidy Merriman Ardan-Rochez
5 1275 Morgan Jackson Dunleavy - NY

3102A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 194 Delaney Luther Roisin Academy
2 515 Rebecca Sander McCarthy
3 487 Kara Rosenberger Drumcliffe
4 1191 Evangeline Griffin Moran
4 854 McKayla Burke McDonald School
5 795 Ashley Bellavia McMahon
5 1229 Caileigh Hennessy Early-McLoughlin
5 705 Eliana Wise Boland

3102B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 477 Abigail Roderick-Cardoso Dunleavy-Boyle-Bremer
2 732 Bella Ackley Clann Na Cara
3 407 Cadence Phillips McMahon
3 1282 Madelyn Jerge Rince Na Tiarna
3 1275 Morgan Jackson Dunleavy - NY
4 1225 Emily Rose Henderson Short
4 939 Rebekah Conroy Gallagher
4 1062 Rory Etheridge Rince Na Tiarna
4 624 Veronica Talma Jamieson

3103A Boys & Girls Novice Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1191 Evangeline Griffin Moran
2 732 Bella Ackley Clann Na Cara
2 194 Delaney Luther Roisin Academy
3 854 McKayla Burke McDonald School
3 515 Rebecca Sander McCarthy
4 1147 Angelyna Geiger Johnston
4 409 Shaelin Phillips Rince Na Sonas

3103B Boys & Girls Novice Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 535 Brendan Shaw Rochester Academy
2 942 Teagan Costello Clann Na Cara
3 689 Ava Wickes Rince Na Sonas
3 1282 Madelyn Jerge Rince Na Tiarna
4 283 Cassidy Merriman Ardan-Rochez
4 970 Murphy David Drumcliffe

3104A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 854 McKayla Burke McDonald School
2 1229 Caileigh Hennessy Early-McLoughlin
2 921 Lauren Cockayne Goggin-Carroll
3 939 Rebekah Conroy Gallagher
3 409 Shaelin Phillips Rince Na Sonas
4 1147 Angelyna Geiger Johnston
5 795 Ashley Bellavia McMahon
5 732 Bella Ackley Clann Na Cara
5 608 Jocelyn Struebel Clann Na Cara

3104B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 279 Anna McNulty Short
2 535 Brendan Shaw Rochester Academy
3 477 Abigail Roderick-Cardoso Dunleavy-Boyle-Bremer
3 624 Veronica Talma Jamieson
4 407 Cadence Phillips McMahon
4 1275 Morgan Jackson Dunleavy - NY
5 1287 Kylee Kamm Dunleavy - NY
5 942 Teagan Costello Clann Na Cara

3105A Boys & Girls Novice Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 799 Keira Beresford-Labrecque Short
2 487 Kara Rosenberger Drumcliffe
3 1229 Caileigh Hennessy Early-McLoughlin
3 498 Marykate Rudnicki Goodwin Academy
4 795 Ashley Bellavia McMahon
4 732 Bella Ackley Clann Na Cara
4 194 Delaney Luther Roisin Academy

3105B Boys & Girls Novice Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 704 Claire Wirt Dunleavy - NY
2 477 Abigail Roderick-Cardoso Dunleavy-Boyle-Bremer
3 942 Teagan Costello Clann Na Cara
4 689 Ava Wickes Rince Na Sonas
4 1297 Erika Kellar Rince Na Tiarna
5 1282 Madelyn Jerge Rince Na Tiarna
5 629 Makayla Thibodeau Moran

3111A Boys & Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 779 Colleen Barry Francis Academy
2 303 Abbey Moose Rochester Academy
2 1159 Delaney Gilbraith Dunleavy - NY
2 1298 Grace Kelleher Verlin
2 1077 Julia Fellows Clann Na Cara
3 699 Erin Wilson Rochester Academy
3 879 Regan Carlson Gallagher
4 159 Ava Lasher Roisin Academy
4 196 Mackenzie Lyman Rince Na Sonas
5 1166 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
5 301 Nora Mooney An Clar

3111B Boys & Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 944 Cailey Cotter Rochester Academy
1 1245 Conor Holland Rince Na Sonas
2 504 Emily Ruth Clann Na Cara
2 134 Johannah Krull Rince Na Tiarna
3 167 Kaden LeChase Rochester Academy
4 189 Addie Lowery Johnston
4 1271 Alana Isley Johnston
4 422 Breanna Putnam Rince Na Sonas
4 971 Emma Davila Rochester Academy
4 1134 Grace Gaffney Carle
4 296 Molly Monette Fay-Healy

3112A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 483 susan roper Short
2 779 Colleen Barry Francis Academy
2 699 Erin Wilson Rochester Academy
3 159 Ava Lasher Roisin Academy
3 1061 Meredith Ernst Rince Na Tiarna
4 1298 Grace Kelleher Verlin
4 1042 Kassandra Dwyer McDonald School
5 1166 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
5 863 Lily Butler Gallagher
5 1249 Maeve Hooker Rince Na Sonas

3112B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 817 Ashley Bolesh Johnston
2 116 Jessica Klein McCarthy
2 1021 Morgan Donovan Dunleavy - NY
3 884 Brooke Carter Johnston
3 944 Cailey Cotter Rochester Academy
3 167 Kaden LeChase Rochester Academy
4 1271 Alana Isley Johnston
4 504 Emily Ruth Clann Na Cara
4 134 Johannah Krull Rince Na Tiarna
5 962 Alexis Curtis Rochester Academy
5 296 Molly Monette Fay-Healy

3113A Boys & Girls Novice Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 483 susan roper Short
2 779 Colleen Barry Francis Academy
2 863 Lily Butler Gallagher
2 879 Regan Carlson Gallagher
3 924 Eowyn Colley Rince Na Tiarna
3 172 Haley Lentlie An Clar

3113B Boys & Girls Novice Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 134 Johannah Krull Rince Na Tiarna
2 296 Molly Monette Fay-Healy
3 1024 Keagan Downes Rince Na Sonas
3 252 Solana McDougall An Clar
4 884 Brooke Carter Johnston
4 119 Catherine Klodzinski Rince Na Tiarna
5 1271 Alana Isley Johnston
5 116 Jessica Klein McCarthy

3114A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 779 Colleen Barry Francis Academy
2 1166 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
2 296 Molly Monette Fay-Healy
3 123 Jane Konieczny Rince Na Tiarna
3 483 susan roper Short
4 787 Annais Beaupre Short
4 1159 Delaney Gilbraith Dunleavy - NY
4 172 Haley Lentlie An Clar

3114B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 817 Ashley Bolesh Johnston
2 944 Cailey Cotter Rochester Academy
3 422 Breanna Putnam Rince Na Sonas
3 251 Claire McDonald Rince Na Tiarna
3 169 Maeve Lembke Clann Na Cara
4 883 Ashley Carter Johnston
4 884 Brooke Carter Johnston
4 167 Kaden LeChase Rochester Academy
4 683 Liana Weiss Clann Na Cara
4 1021 Morgan Donovan Dunleavy - NY
4 113 Siobhan Kivlehan Drumcliffe
5 189 Addie Lowery Johnston
5 962 Alexis Curtis Rochester Academy
5 971 Emma Davila Rochester Academy

3115A Boys & Girls Novice Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 646 Amelia Tyo Rochester Academy
2 296 Molly Monette Fay-Healy
3 1245 Conor Holland Rince Na Sonas
3 924 Eowyn Colley Rince Na Tiarna
3 1061 Meredith Ernst Rince Na Tiarna
4 1134 Grace Gaffney Carle
4 134 Johannah Krull Rince Na Tiarna
4 844 Madison Buckley Carle
5 863 Lily Butler Gallagher
5 1249 Maeve Hooker Rince Na Sonas
5 357 Meagan O'Gara Rochester Academy

3115B Boys & Girls Novice Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 1271 Alana Isley Johnston
1 817 Ashley Bolesh Johnston
2 884 Brooke Carter Johnston
2 288 Elizabeth Michalek Goodwin Academy
2 504 Emily Ruth Clann Na Cara
2 113 Siobhan Kivlehan Drumcliffe
3 189 Addie Lowery Johnston
3 1024 Keagan Downes Rince Na Sonas
3 683 Liana Weiss Clann Na Cara
4 971 Emma Davila Rochester Academy

3121A Boys & Girls Novice Reel Under 12

Place # Dancer School
1 595 Brianna Starr Clann Na Cara
2 334 Ashlynn Nannery Carle
2 1190 Ciara Griffin Rochester Academy
3 831 Maria Branche McMahon
3 1151 Michelle Germain Short
3 550 Sydney Slazak Clann Na Cara
4 680 Molly Wearne Ardan-Rochez
4 822 Savannah Bornheim Rochester Academy
5 454 Mallory Reynolds Rince Na Tiarna
5 280 Ridley McShane Johnston

3121B Boys & Girls Novice Reel Under 12

Place # Dancer School
1 514 Bridget Sander McCarthy
1 577 Madison Spakoski Dunleavy - NY
2 556 Abigail Smith Carle
2 772 Mira Barnard Butler-Sheehan
3 1209 Jesse Hamann Clann Na Cara
3 1094 Keegan Ficorilli Clann Na Cara
4 206 Jeremiah MacDonald Trillium
4 399 leilah perez Clann Na Cara

3122A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 595 Brianna Starr Clann Na Cara
2 334 Ashlynn Nannery Carle
2 126 Ella Kramer Clann Na Cara
3 1268 Emma Hunter Short
3 506 Kyla Ryan Boland
4 544 LORNA SHERIDAN Fay-Healy
4 454 Mallory Reynolds Rince Na Tiarna
5 634 Alicia Tow Francis Academy
5 211 Brigh Maczka Clann Na Cara
5 639 Jane Tresco Clann Na Cara

3122B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 810 Abigael Bleier Rochester Academy
2 1209 Jesse Hamann Clann Na Cara
2 289 Julia Milham Francis Academy
3 377 Caitlyn Oristian McDonald School
3 1239 Erin Hill Clann Na Cara
4 299 Adrianna Montour Short
4 995 Aeryn Digby Butler-Sheehan
5 1156 Gianna Giglia Boland
5 617 Meadow Supples Rince Na Tiarna
5 384 Mia Palmeri An Clar

3123A Boys & Girls Novice Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 126 Ella Kramer Clann Na Cara
2 831 Maria Branche McMahon
2 233 Natalie Martin Rochester Academy
3 639 Jane Tresco Clann Na Cara
3 822 Savannah Bornheim Rochester Academy
3 783 Teagan Bayne Fay-Healy
4 280 Ridley McShane Johnston

3123B Boys & Girls Novice Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 1094 Keegan Ficorilli Clann Na Cara
2 995 Aeryn Digby Butler-Sheehan
2 617 Meadow Supples Rince Na Tiarna
3 556 Abigail Smith Carle
3 399 leilah perez Clann Na Cara

3124A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 810 Abigael Bleier Rochester Academy
1 634 Alicia Tow Francis Academy
2 595 Brianna Starr Clann Na Cara
2 612 Mary Sullivan Roisin Academy
3 211 Brigh Maczka Clann Na Cara
3 454 Mallory Reynolds Rince Na Tiarna
3 822 Savannah Bornheim Rochester Academy
4 126 Ella Kramer Clann Na Cara
4 696 Morgan Williams Boland

3124B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 1209 Jesse Hamann Clann Na Cara
2 373 Annmarie Ong Gallagher
3 784 Courtney Beals Rince Na Tiarna
3 617 Meadow Supples Rince Na Tiarna
4 577 Madison Spakoski Dunleavy - NY
4 384 Mia Palmeri An Clar
5 556 Abigail Smith Carle
5 951 Marley Crane Dunleavy - NY
5 1124 Maya Fredette Johnston

3125A Boys & Girls Novice Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 334 Ashlynn Nannery Carle
2 126 Ella Kramer Clann Na Cara
2 696 Morgan Williams Boland
3 544 LORNA SHERIDAN Fay-Healy
3 233 Natalie Martin Rochester Academy
4 1268 Emma Hunter Short
4 1151 Michelle Germain Short
5 595 Brianna Starr Clann Na Cara
5 124 Madison Koryl McCarthy
5 772 Mira Barnard Butler-Sheehan

3125B Boys & Girls Novice Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 667 Gabby Wall McDonald School
2 1209 Jesse Hamann Clann Na Cara
2 290 Riley Mitchell Clann Na Cara
3 810 Abigael Bleier Rochester Academy
3 206 Jeremiah MacDonald Trillium
4 299 Adrianna Montour Short
4 1301 Jackson Kelly Rince Na Tiarna
5 341 Gavin Nist Burke-Conroy
5 577 Madison Spakoski Dunleavy - NY

3131 Boys & Girls Novice Reel Under 13

Place # Dancer School
1 1045 Jordan Dywan Clann Na Cara
2 402 Emma Perry Clann Na Cara
2 1044 John Dywan Clann Na Cara
3 876 Fiona Cappelli Fay-Healy
3 195 Gwendolyn Lybarger McFadden
3 452 Isabella Reyes Fay-Healy
4 596 Emma Steben Moran
4 647 Jasmine Uhr Fay-Healy
4 1204 Karli Hall Short
5 297 Chloe Monica Francis Academy
5 424 Grace Quagliana Clann Na Cara
5 526 Isabel Scheiderich Butler-Sheehan
5 668 Paige Wallace Butler-Sheehan

3132 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 195 Gwendolyn Lybarger McFadden
2 452 Isabella Reyes Fay-Healy
2 403 Molly Pert Fay-Healy
3 308 Ciara Morgan Wilson-Bryson-Dennis
3 843 Ella Buchanan Butler-Sheehan
4 774 Alexis Barr Drumcliffe
4 517 Macy Sansone Ardan-Rochez
4 1157 Madison Giguere Moran

3133 Boys & Girls Novice Light Jig Under 13

Place # Dancer School
1 278 Grace McNamara Rince Na Tiarna
2 647 Jasmine Uhr Fay-Healy
3 517 Macy Sansone Ardan-Rochez
3 1157 Madison Giguere Moran
4 1251 Kaylee Horne Gallagher
4 1192 Marianne Griffin Moran

3134 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 13

Place # Dancer School
1 402 Emma Perry Clann Na Cara
2 317 Agnes Murphy Ottawa Irish Dance Company
2 424 Grace Quagliana Clann Na Cara
3 262 Dustin Mcginn Short
3 647 Jasmine Uhr Fay-Healy
4 452 Isabella Reyes Fay-Healy
4 1157 Madison Giguere Moran
5 1192 Marianne Griffin Moran
5 403 Molly Pert Fay-Healy

3135 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 13

Place # Dancer School
1 403 Molly Pert Fay-Healy
2 647 Jasmine Uhr Fay-Healy
2 1192 Marianne Griffin Moran
3 876 Fiona Cappelli Fay-Healy
3 1045 Jordan Dywan Clann Na Cara
4 1044 John Dywan Clann Na Cara
4 175 Nia Lewis Carle
5 317 Agnes Murphy Ottawa Irish Dance Company
5 843 Ella Buchanan Butler-Sheehan
5 195 Gwendolyn Lybarger McFadden

3141 Boys & Girls Novice Reel Under 14

Place # Dancer School
1 823 Sierra Bornheim Rochester Academy
2 737 Nadia Adams Goodwin Academy
3 906 Beatrice Choroser Clann Na Cara
3 439 Theresa Reeve McDonald School
4 1039 Julie Duval Kinlough
4 1078 Kaitlyn Fellows Clann Na Cara

3142 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 823 Sierra Bornheim Rochester Academy
2 737 Nadia Adams Goodwin Academy
3 447 Claire Rennia Johnston
4 662 Claire Vlachos Clann Na Cara
5 505 Abbey Ryan Johnston
5 420 Isabella Pugliese An Clar

3143 Boys & Girls Novice Light Jig Under 14

Place # Dancer School
1 823 Sierra Bornheim Rochester Academy
2 447 Claire Rennia Johnston
3 1129 Amelia Fuller McDonald School

3144 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 14

Place # Dancer School
1 1179 Mackenzie Green Goodwin Academy
2 1246 Eilie Holland Rince Na Sonas
3 149 Megan Lana Drumcliffe
4 726 Anna Zeyak Carle
4 755 Molly Ard Johnston

3145 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 14

Place # Dancer School
1 726 Anna Zeyak Carle
2 1246 Eilie Holland Rince Na Sonas
3 662 Claire Vlachos Clann Na Cara
4 1039 Julie Duval Kinlough
5 149 Megan Lana Drumcliffe
5 823 Sierra Bornheim Rochester Academy

3151 Boys & Girls Novice Reel Under 15

Place # Dancer School
1 413 Gwynneth Poole Clann Na Cara
2 814 Amélie Boisvert Short
2 551 Julia Sleamaker McFadden
3 181 Abigail Lind Trillium

3152 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 15

Place # Dancer School
1 1255 Leah Hoy Ardan-Rochez
2 413 Gwynneth Poole Clann Na Cara
3 656 Raina Vanderwerf Rince Na Tiarna
4 814 Amélie Boisvert Short

3154 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 15

Place # Dancer School
1 656 Raina Vanderwerf Rince Na Tiarna
2 551 Julia Sleamaker McFadden
3 181 Abigail Lind Trillium

3155 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 15

Place # Dancer School
1 312 Erin Mosher Rince Na Tiarna
2 1125 Haley Freeman Kinlough
3 661 Carly Vlachos Clann Na Cara

3191 Boys & Girls Novice Reel 15 & Over

Place # Dancer School
1 1022 Kaitlyn Dostie Butler-Sheehan
2 749 Haley Antoine Crane Academy
3 640 Rosanne Trevail Short
3 209 Victoria MacLeod Short

3192 Boys & Girls Novice Slip Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 1022 Kaitlyn Dostie Butler-Sheehan
2 922 Shannon Cole Rince Na Sonas
3 1079 Alannah Ferreira Morris Short
3 975 Hannah Dearie Rince Na Sonas

3193 Boys & Girls Novice Light Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 975 Hannah Dearie Rince Na Sonas
2 205 Isaac MacDonald Trillium
3 789 Mollie Beaupre Short
4 640 Rosanne Trevail Short

3194 Boys & Girls Novice Treble Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 1163 Annabelle Girard Short
2 1022 Kaitlyn Dostie Butler-Sheehan
3 919 Jenna Coakley Roisin Academy
3 789 Mollie Beaupre Short
4 640 Rosanne Trevail Short
5 209 Victoria MacLeod Short

3195 Boys & Girls Novice Hornpipe 15 & Over

Place # Dancer School
1 749 Haley Antoine Crane Academy
2 1022 Kaitlyn Dostie Butler-Sheehan
3 1079 Alannah Ferreira Morris Short

4076 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 07 All

Place # Dancer School
1 139 Adele Kushner Wilson-Bryson-Dennis
2 964 Caitlin DaPonte Doyle Corrigan Academy
3 489 Satori Rossi Francis Academy

4081 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 08 All

Place # Dancer School
1 148 Payton Lamott Roisin Academy
2 396 Ellie Pecor McMahon
3 964 Caitlin DaPonte Doyle Corrigan Academy
4 277 Keira McMillan Rochester Academy
4 712 Victoria Wood Wilson-Bryson-Dennis

4082 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 08 All

Place # Dancer School
1 712 Victoria Wood Wilson-Bryson-Dennis
2 993 Shannon Dewar Fay-Healy
3 201 Ava Lyon Goodwin Academy

4084 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 08 All

Place # Dancer School
1 396 Ellie Pecor McMahon
2 201 Ava Lyon Goodwin Academy
3 1232 Maya Herman Goodwin Academy
4 964 Caitlin DaPonte Doyle Corrigan Academy

4085 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 08 All

Place # Dancer School
1 993 Shannon Dewar Fay-Healy
2 553 Mary Slipko Clann Na Cara
3 148 Payton Lamott Roisin Academy

4086 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 08

Place # Dancer School
1 993 Shannon Dewar Fay-Healy
2 714 Tatum Worth Butler-Fearon-Oconnor
3 859 Nora Margaret Burns Francis Academy
4 712 Victoria Wood Wilson-Bryson-Dennis
5 396 Ellie Pecor McMahon
5 845 Mischa Buecheler Johnston

4091 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 440 Hannah Reichard Francis Academy
2 606 Ava Stoddard Rince Na Tiarna
2 518 Francesca Santoro Francis Academy
3 977 Alena DeChick Rochester Academy

4092 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 154 Lauryn Lape Rince Na Sonas
2 518 Francesca Santoro Francis Academy
2 162 Lyla Lauffer Goodwin Academy
3 563 Julia Smith Wilson-Bryson-Dennis

4094 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 563 Julia Smith Wilson-Bryson-Dennis
2 1096 Kaylee Finlay Short
2 162 Lyla Lauffer Goodwin Academy
3 977 Alena DeChick Rochester Academy
3 518 Francesca Santoro Francis Academy

4095 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 518 Francesca Santoro Francis Academy
2 440 Hannah Reichard Francis Academy
3 154 Lauryn Lape Rince Na Sonas
3 162 Lyla Lauffer Goodwin Academy

4096 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 09

Place # Dancer School
1 518 Francesca Santoro Francis Academy
2 154 Lauryn Lape Rince Na Sonas
3 563 Julia Smith Wilson-Bryson-Dennis
4 1096 Kaylee Finlay Short
5 1273 Anna Jackson Fay-Healy
5 606 Ava Stoddard Rince Na Tiarna
5 856 Brigid Burns Francis Academy
5 459 Elizabeth Riddolls Fay-Healy
5 456 Ella Rice Goodwin Academy
5 870 Grace Camenga Boland
5 162 Lyla Lauffer Goodwin Academy

4101 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 182 Carter Linden Bell
2 902 Kylee Chapin Clann Na Cara
2 769 Olivia Barbarossa-Robinson Clann Na Cara
3 1127 Katelyn Frey Short
4 332 Karen Nalls McGrath
4 306 Kate Moran Moran
5 799 Keira Beresford-Labrecque Short

4102 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 799 Keira Beresford-Labrecque Short
2 704 Claire Wirt Dunleavy - NY
3 963 Madelyn Danesh Goodwin Academy
3 769 Olivia Barbarossa-Robinson Clann Na Cara
4 902 Kylee Chapin Clann Na Cara
4 146 Lillian Lake The Academy
4 1193 Sierra Griffin Boland
5 203 Allie MacDerment Rince Na Sonas
5 279 Anna McNulty Short
5 332 Karen Nalls McGrath

4104 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1127 Katelyn Frey Short
2 182 Carter Linden Bell
2 799 Keira Beresford-Labrecque Short
3 306 Kate Moran Moran
3 769 Olivia Barbarossa-Robinson Clann Na Cara
4 963 Madelyn Danesh Goodwin Academy
5 145 Emma Lake The Academy
5 658 Isabella Vesneske Short

4105 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 1127 Katelyn Frey Short
2 182 Carter Linden Bell
3 306 Kate Moran Moran
3 146 Lillian Lake The Academy
4 191 Aubrey Luce Rince Na Tiarna
4 145 Emma Lake The Academy
5 279 Anna McNulty Short
5 902 Kylee Chapin Clann Na Cara
5 925 Leah Collison Farrell

4106 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 10

Place # Dancer School
1 799 Keira Beresford-Labrecque Short
2 477 Abigail Roderick-Cardoso Dunleavy-Boyle-Bremer
3 1127 Katelyn Frey Short
4 191 Aubrey Luce Rince Na Tiarna
4 658 Isabella Vesneske Short
4 1193 Sierra Griffin Boland
5 203 Allie MacDerment Rince Na Sonas
5 925 Leah Collison Farrell
5 963 Madelyn Danesh Goodwin Academy

4111 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 1067 Kyleigh Fancy Butler-Fearon-Oconnor

4111A Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 978 Marina DeChick Dunleavy - NY
2 1226 Carmen Heneghan Boland
2 123 Jane Konieczny Rince Na Tiarna
3 787 Annais Beaupre Short
3 339 Elizabeth Nist Burke-Conroy

4111B Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 1272 Jaelyn Ivey Fay-Healy
2 329 Molly Murty Rochester Academy
2 1021 Morgan Donovan Dunleavy - NY
3 817 Ashley Bolesh Johnston
3 310 Lauren Mortimer Fay-Healy
3 169 Maeve Lembke Clann Na Cara
4 497 Eliana Rudnicki Goodwin Academy

4112 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 687 Cayla Wheatley Gallagher
1 978 Marina DeChick Dunleavy - NY
1 249 Phoebe McColville Yvonne Kelly Dance Academy
2 339 Elizabeth Nist Burke-Conroy
2 1077 Julia Fellows Clann Na Cara
2 1198 Kaylea Guilfoyle Carle
3 646 Amelia Tyo Rochester Academy
3 1037 Jacqueline Duteau Rince Na Sonas
3 329 Molly Murty Rochester Academy
4 1226 Carmen Heneghan Boland
4 251 Claire McDonald Rince Na Tiarna
4 497 Eliana Rudnicki Goodwin Academy
4 994 Iyla Dickerson Clann Na Cara
4 621 Katrina Tallo Legacy
4 310 Lauren Mortimer Fay-Healy

4114 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 1272 Jaelyn Ivey Fay-Healy
2 1226 Carmen Heneghan Boland
2 339 Elizabeth Nist Burke-Conroy
2 310 Lauren Mortimer Fay-Healy
3 497 Eliana Rudnicki Goodwin Academy
3 994 Iyla Dickerson Clann Na Cara
4 646 Amelia Tyo Rochester Academy
4 329 Molly Murty Rochester Academy
5 1134 Grace Gaffney Carle
5 621 Katrina Tallo Legacy

4115 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 1226 Carmen Heneghan Boland
2 779 Colleen Barry Francis Academy
2 621 Katrina Tallo Legacy
2 329 Molly Murty Rochester Academy
3 187 Connor Low Hurley
3 339 Elizabeth Nist Burke-Conroy
3 451 Mary Kate Rewakowski Francis Academy
3 702 Victoria Wilson Short
4 994 Iyla Dickerson Clann Na Cara
4 123 Jane Konieczny Rince Na Tiarna
4 249 Phoebe McColville Yvonne Kelly Dance Academy

4116A Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 11

Place # Dancer School
1 123 Jane Konieczny Rince Na Tiarna
2 548 Kylie Sikorski Rince Na Tiarna
2 483 susan roper Short
3 352 Callie O'Connell Hagen-Kavanagh
3 1061 Meredith Ernst Rince Na Tiarna
3 249 Phoebe McColville Yvonne Kelly Dance Academy

4116B Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 11

Place # Dancer School
1 1183 Margaret Grejda Goodwin Academy
2 310 Lauren Mortimer Fay-Healy
3 1272 Jaelyn Ivey Fay-Healy
4 883 Ashley Carter Johnston
4 884 Brooke Carter Johnston
4 1024 Keagan Downes Rince Na Sonas
4 702 Victoria Wilson Short

4121A Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 124 Madison Koryl McCarthy
1 997 Reagan Doan Rince Na Sonas
2 486 Anna Rosenberger Drumcliffe
2 107 Margaret Kirke Fay-Healy
3 126 Ella Kramer Clann Na Cara
3 289 Julia Milham Francis Academy
4 1121 Katelyn Ford Short
4 253 Katie McEnery Millennium - OH

4121B Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 701 Kiera Wilson Rochester Academy
2 1301 Jackson Kelly Rince Na Tiarna
2 1124 Maya Fredette Johnston
3 341 Gavin Nist Burke-Conroy
3 290 Riley Mitchell Clann Na Cara
4 1141 Brigid Gannon Clann Na Cara
4 458 Sawyer Richardson McMahon

4122A Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 696 Morgan Williams Boland
2 486 Anna Rosenberger Drumcliffe
2 124 Madison Koryl McCarthy
3 997 Reagan Doan Rince Na Sonas
3 793 Taylor Bell Doyle Corrigan Academy
4 1151 Michelle Germain Short
4 707 Natalie Wojnar The Academy

4122B Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 667 Gabby Wall McDonald School
2 1266 Brenna Hunt Bell
2 235 Mia Mason The Academy
3 991 Anna DeVito Rochester Academy
3 701 Kiera Wilson Rochester Academy
4 849 Allison Burd Rince Na Tiarna
4 458 Sawyer Richardson McMahon

4124 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 701 Kiera Wilson Rochester Academy
1 707 Natalie Wojnar The Academy
2 991 Anna DeVito Rochester Academy
2 124 Madison Koryl McCarthy
3 1190 Ciara Griffin Rochester Academy
3 667 Gabby Wall McDonald School
3 1301 Jackson Kelly Rince Na Tiarna
4 486 Anna Rosenberger Drumcliffe
4 235 Mia Mason The Academy
4 458 Sawyer Richardson McMahon
5 107 Margaret Kirke Fay-Healy
5 1151 Michelle Germain Short

4125 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 253 Katie McEnery Millennium - OH
2 849 Allison Burd Rince Na Tiarna
2 701 Kiera Wilson Rochester Academy
3 974 Caitlin Dean Millennium - OH
3 1206 Olivia Halpin McMahon
3 793 Taylor Bell Doyle Corrigan Academy
4 1141 Brigid Gannon Clann Na Cara
4 612 Mary Sullivan Roisin Academy
5 289 Julia Milham Francis Academy
5 997 Reagan Doan Rince Na Sonas

4126 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 12

Place # Dancer School
1 107 Margaret Kirke Fay-Healy
1 458 Sawyer Richardson McMahon
2 772 Mira Barnard Butler-Sheehan
2 707 Natalie Wojnar The Academy
3 634 Alicia Tow Francis Academy
3 1190 Ciara Griffin Rochester Academy
4 1301 Jackson Kelly Rince Na Tiarna
4 289 Julia Milham Francis Academy
4 1094 Keegan Ficorilli Clann Na Cara

4131 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 13

Place # Dancer School
1 659 Jocelynne Vesneske Short
1 724 Tori Zah Boland
2 638 Jordana Tramontozzi DeVoy Academy
2 175 Nia Lewis Carle
3 1221 Bridget Hayes Rochester Academy
3 828 Maggie boyle Johnston
3 697 Mairead Wilsch Johnston
4 791 Emily Beedle Boland
4 368 Kyra Odell Ottawa Irish Dance Company

4132 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 828 Maggie boyle Johnston
2 880 Julia Carney Bell
3 1221 Bridget Hayes Rochester Academy
3 276 Caitlin McMahon McDonald School
3 724 Tori Zah Boland
4 928 Ciara Conboy Lynn-O'Grady-Quinlan
4 791 Emily Beedle Boland
4 183 Kalista Linden Bell
5 532 Cassandra Sevigny Wilson-Bryson-Dennis
5 735 Clare Adams Rochester Academy
5 638 Jordana Tramontozzi DeVoy Academy
5 685 Rheanna Welsh Rince Na Tiarna

4134 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 13

Place # Dancer School
1 183 Kalista Linden Bell
2 255 Kayley McFarlane Ottawa Irish Dance Company
2 685 Rheanna Welsh Rince Na Tiarna
3 735 Clare Adams Rochester Academy
3 638 Jordana Tramontozzi DeVoy Academy
3 1204 Karli Hall Short
3 697 Mairead Wilsch Johnston
4 1217 Bridget Hastings Crane Academy
4 308 Ciara Morgan Wilson-Bryson-Dennis
4 368 Kyra Odell Ottawa Irish Dance Company
5 524 Grace Scalfaro Francis Academy
5 882 Miranda Carrabba Farrell

4135 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 13

Place # Dancer School
1 735 Clare Adams Rochester Academy
2 1221 Bridget Hayes Rochester Academy
2 368 Kyra Odell Ottawa Irish Dance Company
2 697 Mairead Wilsch Johnston
3 708 Chloe Wojtanik Rince Na Tiarna
3 928 Ciara Conboy Lynn-O'Grady-Quinlan
3 659 Jocelynne Vesneske Short
4 638 Jordana Tramontozzi DeVoy Academy
4 828 Maggie boyle Johnston
5 308 Ciara Morgan Wilson-Bryson-Dennis
5 255 Kayley McFarlane Ottawa Irish Dance Company
5 724 Tori Zah Boland

4136 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 13

Place # Dancer School
1 724 Tori Zah Boland
2 638 Jordana Tramontozzi DeVoy Academy
2 255 Kayley McFarlane Ottawa Irish Dance Company
2 368 Kyra Odell Ottawa Irish Dance Company
3 876 Fiona Cappelli Fay-Healy
3 195 Gwendolyn Lybarger McFadden
3 647 Jasmine Uhr Fay-Healy
3 668 Paige Wallace Butler-Sheehan
4 843 Ella Buchanan Butler-Sheehan
4 659 Jocelynne Vesneske Short

4141 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 14

Place # Dancer School
1 731 Lauren Abbott Carle
2 142 Leah Lacey Short
3 155 Genevieve Larose-de Billy Short
3 820 Georgia Bontempo Clann Na Cara
4 1303 Paige Kelly Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
5 1246 Eilie Holland Rince Na Sonas
5 765 Katie Bales McDonald School
5 1262 Maeve Hull Clann Na Cara
5 941 Nina Cooper Rince Na Sonas

4142 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 765 Katie Bales McDonald School
2 337 Emma Neufang Butler-Sheehan
2 932 Lily Conlan Rochester Academy
3 149 Megan Lana Drumcliffe
3 1303 Paige Kelly Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
4 731 Lauren Abbott Carle
4 142 Leah Lacey Short
4 457 Naomi Rice Rince Na Sonas
5 1078 Kaitlyn Fellows Clann Na Cara
5 1262 Maeve Hull Clann Na Cara

4144 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 14

Place # Dancer School
1 673 Jack Walters Francis Academy
2 645 Brelyn Tyler Roisin Academy
3 941 Nina Cooper Rince Na Sonas
4 662 Claire Vlachos Clann Na Cara
4 155 Genevieve Larose-de Billy Short
4 731 Lauren Abbott Carle
4 1303 Paige Kelly Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
5 765 Katie Bales McDonald School
5 142 Leah Lacey Short

4145 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 14

Place # Dancer School
1 141 Emily Laber Boland
2 673 Jack Walters Francis Academy
3 765 Katie Bales McDonald School
3 731 Lauren Abbott Carle
4 155 Genevieve Larose-de Billy Short
4 820 Georgia Bontempo Clann Na Cara
4 142 Leah Lacey Short
5 202 Fiona Lyons Broesler
5 1179 Mackenzie Green Goodwin Academy
5 1262 Maeve Hull Clann Na Cara

4146 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 14

Place # Dancer School
1 941 Nina Cooper Rince Na Sonas
2 142 Leah Lacey Short
2 1303 Paige Kelly Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
3 337 Emma Neufang Butler-Sheehan
4 505 Abbey Ryan Johnston
5 202 Fiona Lyons Broesler

4151 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 15

Place # Dancer School
1 834 Jasmine Brockway Johnston
2 671 Lindsey Walsh Murray
3 728 Reagan Zuber Clann Na Cara
3 426 Sarah Quinlan Rince Na Tiarna
4 568 Ana Snyder Butler-Sheehan
4 430 Caroline Radke McCarthy
4 312 Erin Mosher Rince Na Tiarna
4 264 Michaela Mcginn Short

4152 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 15

Place # Dancer School
1 728 Reagan Zuber Clann Na Cara
2 815 Audréanne Boisvert Short
3 442 Megan Reilly Goodwin Academy
4 671 Lindsey Walsh Murray
5 568 Ana Snyder Butler-Sheehan
5 312 Erin Mosher Rince Na Tiarna
5 834 Jasmine Brockway Johnston
5 727 Kathleen Ziemba Leneghan - OH
5 426 Sarah Quinlan Rince Na Tiarna
5 448 Tess Rennia Johnston

4154 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 15

Place # Dancer School
1 426 Sarah Quinlan Rince Na Tiarna
2 312 Erin Mosher Rince Na Tiarna
2 728 Reagan Zuber Clann Na Cara
3 814 Amélie Boisvert Short
3 430 Caroline Radke McCarthy
3 1103 Erin Fitzgerald Fay-Healy
4 815 Audréanne Boisvert Short
4 727 Kathleen Ziemba Leneghan - OH
5 185 Allison Lisciandro Rochester Academy
5 661 Carly Vlachos Clann Na Cara
5 264 Michaela Mcginn Short

4155 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 15

Place # Dancer School
1 671 Lindsey Walsh Murray
2 728 Reagan Zuber Clann Na Cara
3 430 Caroline Radke McCarthy
4 185 Allison Lisciandro Rochester Academy
4 727 Kathleen Ziemba Leneghan - OH
4 442 Megan Reilly Goodwin Academy
5 1103 Erin Fitzgerald Fay-Healy
5 264 Michaela Mcginn Short

4156 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 15

Place # Dancer School
1 815 Audréanne Boisvert Short
2 568 Ana Snyder Butler-Sheehan
3 814 Amélie Boisvert Short
3 473 Elissa Robillard Fay-Healy
4 1202 Anna Hagner Rince Na Tiarna
4 312 Erin Mosher Rince Na Tiarna

4191 Boys & Girls Prizewinner Reel 15 & Over

Place # Dancer School
1 788 Britanie Beaupre Short
1 1283 Margaret Jodlowski Crane Academy
2 480 Catherine Rollins Rochester Academy
3 1163 Annabelle Girard Short
3 826 Kristine Boryk Broesler
3 1222 Madison Heacock Rochester Academy
4 250 Brigid McCormack Rince Na Tiarna
4 1023 Kristen Dostie Butler-Sheehan
4 816 Lora Boisvert Short
5 803 Britta Berry Butler-Sheehan
5 742 Brooke Alder Butler-Sheehan
5 247 Shannon McCarthy Clann Na Cara

4192 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 480 Catherine Rollins Rochester Academy
1 1283 Margaret Jodlowski Crane Academy
2 788 Britanie Beaupre Short
2 247 Shannon McCarthy Clann Na Cara
3 1163 Annabelle Girard Short
3 803 Britta Berry Butler-Sheehan
4 125 Colleen Kosanke Rochester Academy
4 1023 Kristen Dostie Butler-Sheehan
5 1207 Haley Halvorsen Teelin
5 380 Stephanie Oswald Rochester Academy
5 1250 Trea Hooker Rince Na Sonas

4194 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 480 Catherine Rollins Rochester Academy
2 742 Brooke Alder Butler-Sheehan
3 250 Brigid McCormack Rince Na Tiarna
3 244 Caroline McCabe Ardan-Rochez
3 1023 Kristen Dostie Butler-Sheehan
4 816 Lora Boisvert Short
4 1154 Shannon Gestwick McCarthy
5 125 Colleen Kosanke Rochester Academy
5 1283 Margaret Jodlowski Crane Academy

4195 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe 15 & Over

Place # Dancer School
1 480 Catherine Rollins Rochester Academy
2 1154 Shannon Gestwick McCarthy
3 803 Britta Berry Butler-Sheehan
4 1222 Madison Heacock Rochester Academy
5 1163 Annabelle Girard Short
5 776 Bridgett Barrett Carle
5 125 Colleen Kosanke Rochester Academy
5 957 Kaitlin Culpepper Farrell
5 816 Lora Boisvert Short
5 380 Stephanie Oswald Rochester Academy

4196 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set 15 & Over

Place # Dancer School
1 788 Britanie Beaupre Short
2 1163 Annabelle Girard Short
2 1283 Margaret Jodlowski Crane Academy
3 803 Britta Berry Butler-Sheehan
3 380 Stephanie Oswald Rochester Academy
4 957 Kaitlin Culpepper Farrell
4 1022 Kaitlyn Dostie Butler-Sheehan
5 250 Brigid McCormack Rince Na Tiarna
5 816 Lora Boisvert Short
5 209 Victoria MacLeod Short

4900 Boys & Girls Special Child Dancers Choice All Ages

Place # Dancer School
1 136 Austin Kulp Johnston
1 1102 Kayla Fisher Rince Na Sonas

4981 Men & Ladies Adult Reel Adult

Place # Dancer School
1 274 Ellen McKenzie Clann Na Cara
2 778 Caragh Barry Niall O'Leary
3 599 Shannon Smith Clann Na Cara

4982 Men & Ladies Adult Slip Jig Adult

Place # Dancer School
1 1031 Kate Driscoll Young School - NY
2 226 Karen Markham Clann Na Cara
3 778 Caragh Barry Niall O'Leary

4983 Men & Ladies Adult Light Jig Adult

Place # Dancer School
1 599 Shannon Smith Clann Na Cara
2 274 Ellen McKenzie Clann Na Cara
3 240 Thai-Rei May Rochester Academy

4984 Men & Ladies Adult Treble Jig Adult

Place # Dancer School
1 226 Karen Markham Clann Na Cara
2 1031 Kate Driscoll Young School - NY
3 274 Ellen McKenzie Clann Na Cara

4985 Men & Ladies Adult Hornpipe Adult

Place # Dancer School
1 274 Ellen McKenzie Clann Na Cara
2 1031 Kate Driscoll Young School - NY

4992 Men & Ladies Ceili 2 Hand Reel Adult

Place # Dancer School
1 1026 Mark Drabicki Crane Irish Dance
2 1031 Kate Driscoll Young School - NY

4994 Men & Ladies Ceili 4 Hand By The Book Adult

Place # Dancer School
1 1026 Mark Drabicki Crane Irish Dance

7009 Boys & Girls Prelim and Champ Special Traditional Set Under 09 All

Place # Dancer School
1 740 Erin Adema Yvonne Kelly Dance Academy
2 686 Aoife Wey Butler-Fearon-Oconnor
3 1305 Evalyn Kelly-Taylor Yvonne Kelly Dance Academy
4 434 Annabelle Rajkowski Hooley

7011 Boys & Girls Prelim and Champ Special Traditional Set Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 1270 Michaela Isaacson Short
2 1180 Alexa Greenwood Rince Na Sonas
3 408 Langley Phillips Farrell
4 813 Rosalie Boisselle Fay-Healy

7014 Boys & Girls Prelim and Champ Special Traditional Set Under 14 / 3 yr

Place # Dancer School
1 313 Rosalia Motta Leneghan - OH
2 127 Gloria Kramer Rince Na Sonas
3 1123 Meagan Foster Corrigan
4 786 Mallory Beard Rince Na Sonas
5 649 Kaitlyn Unitas Ni Fhearraigh-O Ceallaigh

7019 Boys & Girls Prelim and Champ Special Traditional Set 14 & Over

Place # Dancer School
1 462 Kieran Michael Riley Heritage IDC
2 679 Heather Watt Fay-Healy
3 1281 Skylar Jenks Rochester Academy

7110 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 10 All

Place # Dancer School
1 813 Rosalie Boisselle Fay-Healy
2 549 Alexandra Elizabeth Sinyanskiy Hamilton School of Irish Dance
2 1107 Morgan Flanagan Short
3 176 Maeve Lickfeld Rince Na Tiarna

7111 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 11

Place # Dancer School
1 147 Mary Lake Francis Academy
2 417 Angelina Principe Short
2 410 Ava Pinckney Francis Academy
3 1258 Grace Hughes Short
3 713 Riley Worth Butler-Fearon-Oconnor
4 875 Kieran Capozzi Roisin Academy
4 801 Marlena Berger Goodwin Academy

7112 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 12

Place # Dancer School
1 390 Colleen Patrie Francis Academy
2 615 Teagan Summers Fay-Healy
3 672 Meghan Walsh Fay-Healy
4 1259 Rose Hughes Short

7113 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 13

Place # Dancer School
1 1182 Abigail Grejda Goodwin Academy
2 610 Fiona Sullivan Johnston
3 746 Megan Anderson Yvonne Kelly Dance Academy
4 331 Brigid Nalls McGrath
5 391 Sarah Paulen Fay-Healy
5 1263 Sheila Hulseman Heritage IDC

7114 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 14

Place # Dancer School
1 1304 Sarah Kelly Fay-Healy
2 482 Mary Roper Short
3 1205 Sara Hall Fay-Healy
4 174 Allison LeStrange Rochester Academy

7115 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 15

Place # Dancer School
1 675 Eimear Ward Fay-Healy
2 491 Laura Rossiter Short
3 679 Heather Watt Fay-Healy
4 275 Brody McLeish Short

7116 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 16

Place # Dancer School
1 840 Anya Brown Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
2 415 Liam Presser Broesler
3 1294 Blaine Keevern Boland

7117 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 17

Place # Dancer School
1 1036 Madison Dunn McCarthy
2 1236 Madelyn Heyden McCarthy
3 716 Gillian Wun Fay-Healy

7118 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set 17 & Over

Place # Dancer School