Central New York Feis 2017

All Grade Results:

1061 Boys & Girls Beginner Reel Under 06 All

Place # Dancer School
1 820 Isabella Guy Short
1 687 Kienen Duggan Rince Na Tiarna
2 1198 Anthony Musto Boland
2 673 Meagan Rose Donahue Clann Na Cara
3 562 Cassidy Carr Butler-Sheehan
3 379 Reagan Walsh Francis Academy
4 406 Cali Wilson Short
4 215 Lily Robbins Rince Na Sonas
4 816 Meeyah Grover Rince Na Sonas
5 219 Ava Robles Roisin Academy
5 809 Ella Griff Rince Na Sonas
5 134 Emma Olivia Drumcliffe
5 596 Reagan Coleman Roisin Academy
5 380 Riley Walsh Francis Academy
5 1180 Rowan Mott Kinlough
5 331 Sarah Sullivan Roisin Academy

1062 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 687 Kienen Duggan Rince Na Tiarna
2 673 Meagan Rose Donahue Clann Na Cara
3 820 Isabella Guy Short

1063 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 1198 Anthony Musto Boland
1 687 Kienen Duggan Rince Na Tiarna
1 1055 Madeline Maher Dunleavy - NY
1 673 Meagan Rose Donahue Clann Na Cara
2 219 Ava Robles Roisin Academy
2 562 Cassidy Carr Butler-Sheehan
2 134 Emma Olivia Drumcliffe
2 820 Isabella Guy Short
2 215 Lily Robbins Rince Na Sonas
2 596 Reagan Coleman Roisin Academy
3 406 Cali Wilson Short
3 809 Ella Griff Rince Na Sonas
3 816 Meeyah Grover Rince Na Sonas
3 379 Reagan Walsh Francis Academy
3 380 Riley Walsh Francis Academy
3 1180 Rowan Mott Kinlough
3 331 Sarah Sullivan Roisin Academy

1067 Boys & Girls Beginner Single (Hop) Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 687 Kienen Duggan Rince Na Tiarna

1071 Boys & Girls Beginner Reel Under 07

Place # Dancer School
1 924 Lucas Kelly Kinlough
2 531 Aiden Burke McDonald School
2 365 LOGAN VAN WIE Boland
3 143 Piper Pantano Dunleavy - NY
4 872 Marie Humbert Boland
5 895 Cassidy Johnson Carle
5 521 Ellie Brim Johnston
5 759 Hannah Gay Johnston
5 120 Isabel Normanly Roisin Academy
5 568 Matthew Carter Rince Na Sonas
5 726 Olivia Flansburg Butler-Sheehan

1072 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 220 Sophie Robles Roisin Academy
2 365 LOGAN VAN WIE Boland
3 143 Piper Pantano Dunleavy - NY

1073 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 759 Hannah Gay Johnston
1 726 Olivia Flansburg Butler-Sheehan
1 1013 Tate Linden Bell
2 531 Aiden Burke McDonald School
2 521 Ellie Brim Johnston
2 120 Isabel Normanly Roisin Academy
2 872 Marie Humbert Boland
2 143 Piper Pantano Dunleavy - NY
3 895 Cassidy Johnson Carle
3 365 LOGAN VAN WIE Boland
3 924 Lucas Kelly Kinlough
3 568 Matthew Carter Rince Na Sonas

1081 Boys & Girls Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 976 Audrey Larsen Crane Irish Dance
1 246 Emalie Ryan Farrell
2 837 Avery Harter Crane Academy
2 702 Jason Emke Rochester Academy
3 394 Calleigh Wierbinski Francis Academy
3 843 Simone Heath Carle
4 1077 Brynn Marvin Roisin Academy
4 1139 Isabella McSweeney Farrell
5 1034 Alice Lynch Roisin Academy
5 681 Ella Downing Crane Academy
5 560 Grace Card McDonald School
5 416 Leah Wood Francis Academy
5 597 Reilly Coleman Roisin Academy

1082 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 681 Ella Downing Crane Academy
2 873 Riley Humez Roisin Academy
3 1034 Alice Lynch Roisin Academy
3 1139 Isabella McSweeney Farrell

1083 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 976 Audrey Larsen Crane Irish Dance
2 837 Avery Harter Crane Academy
2 681 Ella Downing Crane Academy
3 1077 Brynn Marvin Roisin Academy
3 394 Calleigh Wierbinski Francis Academy
3 246 Emalie Ryan Farrell

1091 Boys & Girls Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 313 Adelynn Somers Francis Academy
1 841 Selina Hayes Roisin Academy
2 1126 Daniel McGrath Goodwin Academy
2 587 Zoey Christoffel McDonald School
3 708 Amelia Evans McDonald School
3 1141 Myla Meacher Farrell
3 855 Quinn Holdren McDonald School
4 499 Abiageal Bishop Butler-Sheehan
5 1049 Duncan Mackridge Rince Na Sonas
5 216 Emma Robertson Johnston
5 504 Jenna Board Jamieson
5 950 Katherine Knapp McDonald School
5 1031 Kathryn Lyman Johnston
5 604 Molly Condello Jamieson
5 488 Samantha Bender Butler-Sheehan

1092 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 950 Katherine Knapp McDonald School
2 708 Amelia Evans McDonald School
3 216 Emma Robertson Johnston

1093 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 841 Selina Hayes Roisin Academy
2 1049 Duncan Mackridge Rince Na Sonas
2 216 Emma Robertson Johnston
3 708 Amelia Evans McDonald School
3 1141 Myla Meacher Farrell

1097 Boys & Girls Beginner Single (Hop) Jig Under 09

Place # Dancer School
1 313 Adelynn Somers Francis Academy

1101 Boys & Girls Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 451 Molly Alexander Butler-Sheehan
2 839 Raegan Harter Crane Academy

1102 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 839 Raegan Harter Crane Academy

1103 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 473 Angela Barry Rince Na Sonas
2 839 Raegan Harter Crane Academy
3 451 Molly Alexander Butler-Sheehan

1111 Boys & Girls Beginner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 676 Maiya Doohan Jamieson
2 587 Zoey Christoffel McDonald School

1112 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 676 Maiya Doohan Jamieson

1113 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 587 Zoey Christoffel McDonald School
2 676 Maiya Doohan Jamieson

1121 Boys & Girls Beginner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 1301 Jenna Henry Clann Na Cara
2 341 Braeya Thomas Johnston
3 665 Reilly Dingy Crane Academy

1122 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 341 Braeya Thomas Johnston
2 665 Reilly Dingy Crane Academy

1123 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 665 Reilly Dingy Crane Academy
2 1301 Jenna Henry Clann Na Cara
3 341 Braeya Thomas Johnston

1127 Boys & Girls Beginner Single (Hop) Jig Under 12

Place # Dancer School
1 665 Reilly Dingy Crane Academy

1191 Boys & Girls Beginner Reel 12 & Over

Place # Dancer School
1 750 Sarah Gallagher Boland
2 268 Anna Scott Johnston

1192 Boys & Girls Beginner Slip Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 750 Sarah Gallagher Boland
2 268 Anna Scott Johnston

1193 Boys & Girls Beginner Light Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 268 Anna Scott Johnston
2 750 Sarah Gallagher Boland

2071A Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 248 Helene Ryan Johnston
1 1183 Melissa Munger Roisin Academy
2 399 Erin Williams Finnegan
2 297 Gabriella Smith Wilson-Bryson-Dennis
2 847 Rose Hennigan Roisin Academy
3 155 Anna Pecor McMahon
3 1147 Payge Merritt Rochester Academy
4 1036 Evelyn Lynch Johnston
4 859 Quinn Hoselton Crane Academy

2071B Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 896 Alyssa Johnston Crane Academy
1 758 Linden Gawronski Rochester Academy
2 581 Maggie Choquette Boland
2 221 Maggie Rochford Clann Na Cara
3 576 Brielle Chapin Clann Na Cara
3 486 Chloe Bell Rince Na Tiarna
3 770 Gavin Giglia Boland
3 945 Maren Klapec Rochester Academy
3 312 Mary Claire Solan Rochester Academy

2072 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 297 Gabriella Smith Wilson-Bryson-Dennis
1 945 Maren Klapec Rochester Academy
2 348 Brandy Towne Kinlough
2 258 Maleah Saussey Short
2 1147 Payge Merritt Rochester Academy
3 510 Ava Boon McMahon
3 312 Mary Claire Solan Rochester Academy
4 1195 Lauren Murty Rochester Academy
4 758 Linden Gawronski Rochester Academy
4 581 Maggie Choquette Boland

2073A Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 155 Anna Pecor McMahon
1 510 Ava Boon McMahon
2 765 Addison Gerhardt Boland
2 774 Alison Gilbraith Rochester Academy
3 1205 Alexandra Navarette Boland
3 892 Kinley Jenkins Francis Academy
3 258 Maleah Saussey Short

2073B Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 896 Alyssa Johnston Crane Academy
1 758 Linden Gawronski Rochester Academy
2 248 Helene Ryan Johnston
3 226 MaryGrace Roj Rochester Academy
3 220 Sophie Robles Roisin Academy
4 122 Ava O'Brien Carle
4 981 Francesca Lasinski Roisin Academy
4 191 Rayna Reed Francis Academy

2074 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 1074 Michaela Marshy Ottawa Irish Dance Company
2 155 Anna Pecor McMahon
2 399 Erin Williams Finnegan
3 765 Addison Gerhardt Boland
3 122 Ava O'Brien Carle

2075 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 07 All

Place # Dancer School
1 614 Emma Conrad Clann Na Cara
2 348 Brandy Towne Kinlough
3 945 Maren Klapec Rochester Academy
4 312 Mary Claire Solan Rochester Academy
5 221 Maggie Rochford Clann Na Cara
5 1147 Payge Merritt Rochester Academy

2077 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 399 Erin Williams Finnegan
2 859 Quinn Hoselton Crane Academy

2081 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 1075 Katie Martin Rince Na Sonas
2 570 Nora Carty Scoil Rince Luimni
3 292 Abbey Smith Francis Academy
3 907 Emily Kaufman DoCairde
3 901 Eoghan Jordan Francis Academy
3 688 Linnea Dukes Boland
3 656 Nia DeRose Farrell
4 611 Bridget Conover Butler-Sheehan
4 559 ISABELLA CARBONARO Crane Academy
4 237 Jillian Roth Rochester Academy
5 523 Corinna Brooks Rochester Academy
5 1106 Grace McGann Rochester Academy
5 601 William Colley Ardan-Rochez

2082 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 613 Ella-Dylan Conrad Short
1 642 Maya Dardis Johnston
2 705 Makayla Erb Carle
2 570 Nora Carty Scoil Rince Luimni
2 798 Nora Graves Drumcliffe
3 1178 Ira-Lyne Morton Short
3 569 Jane Carty Scoil Rince Luimni
3 1078 Molly Masterpole Francis Academy
4 611 Bridget Conover Butler-Sheehan
4 523 Corinna Brooks Rochester Academy

2083 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 1078 Molly Masterpole Francis Academy
2 133 Clare Olivia Drumcliffe
2 688 Linnea Dukes Boland
2 570 Nora Carty Scoil Rince Luimni
2 737 Taylor French Carle
3 901 Eoghan Jordan Francis Academy
3 559 ISABELLA CARBONARO Crane Academy
3 656 Nia DeRose Farrell
3 873 Riley Humez Roisin Academy
4 291 Amalia Sloan Kinlough
4 611 Bridget Conover Butler-Sheehan
4 447 Margaret Adelman Kinlough
4 966 Stella LaMorte Drumcliffe

2084 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 08

Place # Dancer School
1 528 Emily Buffan McMahon
2 1075 Katie Martin Rince Na Sonas
2 570 Nora Carty Scoil Rince Luimni
3 569 Jane Carty Scoil Rince Luimni
3 705 Makayla Erb Carle
3 807 Sadie Grethel Kinlough
3 966 Stella LaMorte Drumcliffe
4 688 Linnea Dukes Boland

2085 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 08

Place # Dancer School
1 237 Jillian Roth Rochester Academy
2 642 Maya Dardis Johnston
3 613 Ella-Dylan Conrad Short
4 523 Corinna Brooks Rochester Academy

2087 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 08

Place # Dancer School
1 1075 Katie Martin Rince Na Sonas
2 569 Jane Carty Scoil Rince Luimni
2 570 Nora Carty Scoil Rince Luimni

2091 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 865 Fiona Hughes McMahon
2 140 Aurora Palmateer Farrell
3 247 Evelyn Ryan Johnston
3 322 Evelyn Starns Carle
3 104 Lucy Neff Rochester Academy
4 393 Brianna white crane irish dance
5 242 Abigail Rudiger Roisin Academy
5 573 Dilyn Caza Kinlough
5 914 Preston Kearns Kinlough
5 694 Raeghan Duvall Rince Na Tiarna

2092 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 583 Leah Chretien McCarthy
2 195 Delaney Reilly Rince Na Sonas
2 865 Fiona Hughes McMahon
2 104 Lucy Neff Rochester Academy
3 1016 Alina Loginov Crane Academy
3 801 Caitlin Greene Johnston
4 549 Cecilia Calice Carle
4 344 Grace Tillinghast McMahon
4 314 Lauren Sonderman Johnston

2093 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 393 Brianna white crane irish dance
1 801 Caitlin Greene Johnston
2 242 Abigail Rudiger Roisin Academy
2 549 Cecilia Calice Carle
3 140 Aurora Palmateer Farrell
3 195 Delaney Reilly Rince Na Sonas
3 104 Lucy Neff Rochester Academy
3 694 Raeghan Duvall Rince Na Tiarna
4 146 Alexa Parker Butler-Sheehan
4 247 Evelyn Ryan Johnston
4 865 Fiona Hughes McMahon
5 958 Helena Kuligowski Clann Na Cara

2094 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 670 Mary Kate Dolan Rince Na Tiarna
2 195 Delaney Reilly Rince Na Sonas
3 644 Elliana Davis Rochester Academy
4 532 Connor Burke McDonald School
4 344 Grace Tillinghast McMahon
4 250 Molly Ryan Roisin Academy

2095 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 549 Cecilia Calice Carle
2 644 Elliana Davis Rochester Academy
2 670 Mary Kate Dolan Rince Na Tiarna
3 393 Brianna white crane irish dance
3 914 Preston Kearns Kinlough
4 344 Grace Tillinghast McMahon

2097 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 09

Place # Dancer School
1 1016 Alina Loginov Crane Academy
1 393 Brianna white crane irish dance

2101 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 879 Annalin Hyatt Francis Academy
2 175 Joralie Przybylowski Short
2 278 Kiev Sheir Costello
3 806 Eden Grethel Kinlough
4 785 Sidney Glover Johnston
5 145 Adrianna Parker Butler-Sheehan
5 225 Annie Rogers Carle
5 720 Ella Fiorino Dunleavy - NY
5 767 Jillian Germond Carle
5 466 Jocelyn Barnard Butler-Sheehan
5 923 Leah Kelly Kinlough
5 503 Lindsey Bleier Rochester Academy

2102 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 710 Alaina Farmer Carle
1 729 Caelyn Ford Goodwin Academy
2 1079 Alannah Mastroianni Rince Na Tiarna
2 654 Mckenna DeNave An Clar
3 764 Audrey Gerde Rince Na Tiarna
3 720 Ella Fiorino Dunleavy - NY
3 1091 Julia Maw Clann Na Cara
3 938 Kaela King-McDade McMahon
4 225 Annie Rogers Carle
4 767 Jillian Germond Carle
4 175 Joralie Przybylowski Short
4 923 Leah Kelly Kinlough
4 1081 Maura Matthews Butler-Sheehan

2103 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 175 Joralie Przybylowski Short
2 879 Annalin Hyatt Francis Academy
3 141 Eleanora Palmer Carle
3 612 MacKenzie Conover Butler-Sheehan
4 710 Alaina Farmer Carle
4 278 Kiev Sheir Costello
5 161 Abigayle Perry Carle
5 145 Adrianna Parker Butler-Sheehan
5 371 Ashleigh Vriesen Clann Na Cara
5 529 Leah Buffan McMahon
5 503 Lindsey Bleier Rochester Academy
5 654 Mckenna DeNave An Clar
5 785 Sidney Glover Johnston

2104 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 456 Luciana Atkins Johnston
2 815 Charlotte Grigg Boland
3 1039 Nathaniel Lynch Rochester Academy
4 370 Eva Vedder Goodwin Academy
4 278 Kiev Sheir Costello
4 529 Leah Buffan McMahon
5 729 Caelyn Ford Goodwin Academy
5 175 Joralie Przybylowski Short
5 353 Mia Tumbry Kinlough

2105 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 278 Kiev Sheir Costello
2 782 Aidan Glennon Drumcliffe
2 764 Audrey Gerde Rince Na Tiarna
3 720 Ella Fiorino Dunleavy - NY
3 175 Joralie Przybylowski Short
3 1039 Nathaniel Lynch Rochester Academy
4 141 Eleanora Palmer Carle

2107 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1079 Alannah Mastroianni Rince Na Tiarna
2 278 Kiev Sheir Costello
3 897 Kristen Johnston Crane Irish Dance

2111 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 821 Kelcy Haefele McMahon
2 524 Julia Brown Johnston
3 541 Mary Catherine Burtis Johnston
4 793 Madilynne Grady Butler-Sheehan
5 908 Lily Kaufman DoCairde

2112 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 821 Kelcy Haefele McMahon
2 123 Jocelyn O'Brien Carle
3 1059 Kaitlyn Malinowski Butler-Sheehan
3 913 Mairin Kearns Rince Na Tiarna
4 352 Brigit Truesdell Johnston
4 793 Madilynne Grady Butler-Sheehan

2113 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 1059 Kaitlyn Malinowski Butler-Sheehan
2 318 Moira Spiegel Kinlough
3 821 Kelcy Haefele McMahon
4 541 Mary Catherine Burtis Johnston
5 524 Julia Brown Johnston
5 793 Madilynne Grady Butler-Sheehan

2114 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 519 Isabelle Briggs Carle
2 497 Gwen Biaglow An Clar
3 1053 Hannah Macmaster McDonald School
4 352 Brigit Truesdell Johnston
5 578 Addisyn Charpinsky Johnston
5 646 Samara de Souza Carle

2115 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 646 Samara de Souza Carle
2 497 Gwen Biaglow An Clar
3 524 Julia Brown Johnston
4 519 Isabelle Briggs Carle

2117 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 11

Place # Dancer School
1 913 Mairin Kearns Rince Na Tiarna
2 184 Ryan Raab Rince Na Tiarna

2121 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 797 Brooke Grant-Butler Costello
2 512 Justine Borte McDonald School
3 277 Kayenna Sheir Costello
4 119 Katherine Noonan Johnston
5 464 Sarah Bangs Butler-Sheehan

2122 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 797 Brooke Grant-Butler Costello
2 121 Leah Nowak Francis Academy
3 459 Aurora Baker Kinlough
3 551 Megan Cameron Drumcliffe

2123 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 1063 Ava Malvaso Rochester Academy
2 797 Brooke Grant-Butler Costello
3 277 Kayenna Sheir Costello
4 121 Leah Nowak Francis Academy

2124 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 1063 Ava Malvaso Rochester Academy
2 277 Kayenna Sheir Costello
3 797 Brooke Grant-Butler Costello
3 335 Maya Sweeney An Clar

2125 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 797 Brooke Grant-Butler Costello
2 1063 Ava Malvaso Rochester Academy
3 457 Madilyn Babb McDonald School
4 695 Kassandra Dwyer McDonald School
4 551 Megan Cameron Drumcliffe
4 366 MORGAN VAN WIE Boland

2127 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig Under 12

Place # Dancer School
1 277 Kayenna Sheir Costello
2 797 Brooke Grant-Butler Costello
3 168 Emma Pollock Crane Irish Dance

2191 Boys & Girls Advanced Beginner Reel 12 & Over

Place # Dancer School
1 883 Stephanie Isenman Crane
2 342 Julia Thomas McCarthy
3 1159 Makayla Mohrman Rochester Academy

2192 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 883 Stephanie Isenman Crane
2 1204 Tristen Narrow Johnston
3 342 Julia Thomas McCarthy
3 187 Katelyn Rainwater Dunleavy - NY

2193 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 883 Stephanie Isenman Crane
2 590 Lily Clermont Short
3 682 Morgan Downing Crane Academy

2194 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 883 Stephanie Isenman Crane
2 479 Kaydance Baumes An Clar
3 682 Morgan Downing Crane Academy
4 1204 Tristen Narrow Johnston

2195 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe 12 & Over

Place # Dancer School
1 930 Courtney Kerley Johnston
2 187 Katelyn Rainwater Dunleavy - NY
3 1204 Tristen Narrow Johnston

2197 Boys & Girls Advanced Beginner Single (Hop) Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 883 Stephanie Isenman Crane
2 682 Morgan Downing Crane Academy

3071 Boys & Girls Novice Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 124 Emma Jane O'Connor Rochester Academy
2 348 Brandy Towne Kinlough
3 614 Emma Conrad Clann Na Cara

3072 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 124 Emma Jane O'Connor Rochester Academy
2 614 Emma Conrad Clann Na Cara
3 147 Josephine Parker Boland

3073 Boys & Girls Novice Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 614 Emma Conrad Clann Na Cara
2 1164 Fiona Moore Sue Fay Healy
3 103 Siobhan Neenan Rochester Academy

3074 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 1164 Fiona Moore Sue Fay Healy
2 147 Josephine Parker Boland
3 297 Gabriella Smith Wilson-Bryson-Dennis

3077 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 1164 Fiona Moore Sue Fay Healy
2 614 Emma Conrad Clann Na Cara

3081 Boys & Girls Novice Reel Under 08

Place # Dancer School
1 484 Maura Beckwith Butler-Sheehan
2 210 Katelyn Riley Boland
3 505 Dominic Boisselle Fay-Healy
3 245 Molly Russell Francis Academy
4 528 Emily Buffan McMahon
5 940 Liam Kissane Drumcliffe
5 252 Tina Sadler Fay-Healy

3082 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 803 Delaney Greenwood Rince Na Sonas
1 484 Maura Beckwith Butler-Sheehan
2 309 Madeline Snyder Clann Na Cara
2 928 Marissa Kempf Rochester Academy
3 505 Dominic Boisselle Fay-Healy
3 1051 Quinn Mackridge Rince Na Sonas

3083 Boys & Girls Novice Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 929 Keriana Hodson Fay-Healy
2 505 Dominic Boisselle Fay-Healy
2 484 Maura Beckwith Butler-Sheehan
2 245 Molly Russell Francis Academy
3 528 Emily Buffan McMahon
3 142 Nina Pandolfo Boland

3084 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 08

Place # Dancer School
1 252 Tina Sadler Fay-Healy
2 940 Liam Kissane Drumcliffe
3 929 Keriana Hodson Fay-Healy
4 309 Madeline Snyder Clann Na Cara
4 484 Maura Beckwith Butler-Sheehan

3085 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 08 All

Place # Dancer School
1 124 Emma Jane O'Connor Rochester Academy
2 103 Siobhan Neenan Rochester Academy
3 505 Dominic Boisselle Fay-Healy
4 1164 Fiona Moore Sue Fay Healy
4 929 Keriana Hodson Fay-Healy

3087 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 08

Place # Dancer School
1 252 Tina Sadler Fay-Healy
2 309 Madeline Snyder Clann Na Cara
3 929 Keriana Hodson Fay-Healy
3 1051 Quinn Mackridge Rince Na Sonas

3091A Boys & Girls Novice Reel Under 09

Place # Dancer School
1 583 Leah Chretien McCarthy
2 641 Gabriella Dardis Johnston
2 853 Joseph Hohman Drumcliffe
3 438 Irelyn Abbatiello Costello
3 631 Madison Csuha Clann Na Cara
4 1199 Mary Musto Boland
5 315 Allie Sonner Rochester Academy

3091B Boys & Girls Novice Reel Under 09

Place # Dancer School
1 540 Nora Margaret Burns Francis Academy
1 276 Porter Sheen Roisin Academy
2 571 Caroline Casey Johnston
2 250 Molly Ryan Roisin Academy
3 683 Natalie Dreyfuss McDonald School
4 289 Elizabeth Sleight McMahon

3092 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 269 Mazie Sellars Short
2 641 Gabriella Dardis Johnston
2 540 Nora Margaret Burns Francis Academy
2 423 Reagan Wright Francis Academy
3 886 Anna Jackson Roisin Academy
3 890 Ava Jenkins Legacy Irish Dance
3 683 Natalie Dreyfuss McDonald School
4 790 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
5 571 Caroline Casey Johnston
5 534 Delaney Burke Brady-Campbell
5 289 Elizabeth Sleight McMahon
5 438 Irelyn Abbatiello Costello

3093 Boys & Girls Novice Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 853 Joseph Hohman Drumcliffe
1 423 Reagan Wright Francis Academy
2 670 Mary Kate Dolan Rince Na Tiarna
3 667 Elena Dobson Celtic Academy - Canada
3 951 Kimberly Kocak Carle
4 890 Ava Jenkins Legacy Irish Dance
5 148 Breanna Passino Johnston
5 289 Elizabeth Sleight McMahon
5 790 Emma Godsoe Rince Na Tiarna

3094 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 853 Joseph Hohman Drumcliffe
2 790 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
3 315 Allie Sonner Rochester Academy
3 890 Ava Jenkins Legacy Irish Dance
3 641 Gabriella Dardis Johnston
4 951 Kimberly Kocak Carle
4 1037 Molly Lynch Rince Na Tiarna
4 683 Natalie Dreyfuss McDonald School
4 423 Reagan Wright Francis Academy
5 886 Anna Jackson Roisin Academy
5 534 Delaney Burke Brady-Campbell
5 667 Elena Dobson Celtic Academy - Canada
5 289 Elizabeth Sleight McMahon
5 659 Stella DiCesare McCarthy

3095 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 659 Stella DiCesare McCarthy
2 641 Gabriella Dardis Johnston
3 853 Joseph Hohman Drumcliffe
4 631 Madison Csuha Clann Na Cara
4 980 Sophia Lasher Roisin Academy
5 886 Anna Jackson Roisin Academy
5 571 Caroline Casey Johnston
5 534 Delaney Burke Brady-Campbell
5 438 Irelyn Abbatiello Costello

3097 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 09

Place # Dancer School
1 667 Elena Dobson Celtic Academy - Canada
2 790 Emma Godsoe Rince Na Tiarna
3 890 Ava Jenkins Legacy Irish Dance
3 670 Mary Kate Dolan Rince Na Tiarna
4 543 Ailia Butler Rince Na Sonas

3101A Boys & Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 456 Luciana Atkins Johnston
2 832 Ella Harrington Rince Na Tiarna
3 685 Keaghan Duffy Rince Na Tiarna
3 125 Liliana O'Connor Rochester Academy
4 102 Finley Neenan Rochester Academy
4 1143 Gavin Mediratta Goggin-Carroll
4 439 Julia Abbott Carle
4 1039 Nathaniel Lynch Rochester Academy
5 815 Charlotte Grigg Boland
5 846 Joely Henderson Fay-Healy
5 426 Katherine Young Francis Academy
5 214 Reagan Rimmer Goodwin Academy

3101B Boys & Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 273 Morgan Shaw Taylor Academy
1 302 Siobhan Smith Clann Na Cara
2 539 Brigid Burns Francis Academy
2 372 Kaitlyn Wadman Clann Na Cara
2 983 Lyla Lauffer Goodwin Academy
3 386 Emmerson Weed Rince Na Sonas
3 279 Natalie Shelley Francis Academy
3 732 Riley Ford Murphy Irish Arts
4 782 Aidan Glennon Drumcliffe
4 1079 Alannah Mastroianni Rince Na Tiarna
4 364 Isabella Vallely Francis Academy
4 1091 Julia Maw Clann Na Cara

3102A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 456 Luciana Atkins Johnston
2 672 Elionor M. Donahue Clann Na Cara
2 125 Liliana O'Connor Rochester Academy
3 711 Addyson Fedele Rince Na Sonas
3 724 Elise Flannery Drumcliffe
3 725 Sadie Flannery Drumcliffe
3 1169 Sydney Moran Rince Na Tiarna

3102B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 386 Emmerson Weed Rince Na Sonas
2 732 Riley Ford Murphy Irish Arts
3 253 Ava Sagnella Francis Academy
3 372 Kaitlyn Wadman Clann Na Cara
3 897 Kristen Johnston Crane Irish Dance
4 539 Brigid Burns Francis Academy
4 273 Morgan Shaw Taylor Academy
5 701 Morgan Ehrle Clann Na Cara

3103 Boys & Girls Novice Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 253 Ava Sagnella Francis Academy
1 426 Katherine Young Francis Academy
2 1138 Fiona McSweeney Heritage IDC
2 1143 Gavin Mediratta Goggin-Carroll
2 846 Joely Henderson Fay-Healy
2 372 Kaitlyn Wadman Clann Na Cara
2 701 Morgan Ehrle Clann Na Cara
3 815 Charlotte Grigg Boland
3 931 Samantha Kerley Johnston
4 711 Addyson Fedele Rince Na Sonas
4 190 Declan Reed Francis Academy
4 835 Quinn Harte Johnston
4 725 Sadie Flannery Drumcliffe

3104A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1143 Gavin Mediratta Goggin-Carroll
2 685 Keaghan Duffy Rince Na Tiarna
2 834 Kiara Harris Celtic Academy - Canada
2 864 Lauren Huff Dunleavy - NY
3 317 Madelyn Soule Francis Academy
3 1169 Sydney Moran Rince Na Tiarna
4 711 Addyson Fedele Rince Na Sonas
4 672 Elionor M. Donahue Clann Na Cara
4 724 Elise Flannery Drumcliffe
4 386 Emmerson Weed Rince Na Sonas
4 725 Sadie Flannery Drumcliffe

3104B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 850 Jocelyn Herrle Boland
2 782 Aidan Glennon Drumcliffe
3 539 Brigid Burns Francis Academy
3 720 Ella Fiorino Dunleavy - NY
4 1193 Katherine Murty Rochester Academy
4 302 Siobhan Smith Clann Na Cara
5 225 Annie Rogers Carle
5 651 Elizabeth DeHond Goodwin Academy
5 1138 Fiona McSweeney Heritage IDC
5 364 Isabella Vallely Francis Academy
5 471 Ryan Barr Drumcliffe

3105A Boys & Girls Novice Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 386 Emmerson Weed Rince Na Sonas
2 253 Ava Sagnella Francis Academy
2 846 Joely Henderson Fay-Healy
3 724 Elise Flannery Drumcliffe
3 125 Liliana O'Connor Rochester Academy
3 317 Madelyn Soule Francis Academy
4 832 Ella Harrington Rince Na Tiarna
5 834 Kiara Harris Celtic Academy - Canada
5 864 Lauren Huff Dunleavy - NY

3105B Boys & Girls Novice Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 475 Anabel Bartkowiak Johnston
1 539 Brigid Burns Francis Academy
2 1138 Fiona McSweeney Heritage IDC
3 651 Elizabeth DeHond Goodwin Academy
3 701 Morgan Ehrle Clann Na Cara
4 372 Kaitlyn Wadman Clann Na Cara
4 196 Reagan Reilly Goodwin Academy

3107 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 10

Place # Dancer School
1 711 Addyson Fedele Rince Na Sonas
2 846 Joely Henderson Fay-Healy

3111A Boys & Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 1024 Delaney Luther Roisin Academy
2 640 Ava Dardis Johnston
3 545 Hannah Buza Carle
4 913 Mairin Kearns Rince Na Tiarna
4 166 Nora Piotrowicz Rince Na Tiarna
5 578 Addisyn Charpinsky Johnston
5 283 Justin Shiaman Doyle-Corrigan
5 316 Kate Sonner Rochester Academy
5 646 Samara de Souza Carle

3111B Boys & Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 652 Lauren Demchuk Yvonne Kelly Dance Academy
2 430 Hannah Zepp Brady-Campbell
3 286 Emma Skurski McCarthy
4 935 Alexandra King Gallagher
4 519 Isabelle Briggs Carle
5 1073 Annika Marshy Ottawa Irish Dance Company
5 271 Brendan Shaw Rochester Academy
5 1163 Claire Mooney Murray
5 812 Evangeline Griffin Moran
5 703 Lauren Emke Rochester Academy

3112A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 1053 Hannah Macmaster McDonald School
2 646 Samara de Souza Carle
3 578 Addisyn Charpinsky Johnston
3 316 Kate Sonner Rochester Academy
4 640 Ava Dardis Johnston
5 1121 Mary McGinn McDonald School
5 166 Nora Piotrowicz Rince Na Tiarna

3112B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 906 Bridget Kaufman Rince Na Tiarna
2 274 Phoebe Sheehan Rochester Academy
3 935 Alexandra King Gallagher
3 1073 Annika Marshy Ottawa Irish Dance Company
3 1163 Claire Mooney Murray
4 823 Madeline Hagner Rince Na Tiarna
5 519 Isabelle Briggs Carle
5 621 Teagan Costello Clann Na Cara

3113 Boys & Girls Novice Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 823 Madeline Hagner Rince Na Tiarna
2 1163 Claire Mooney Murray
2 286 Emma Skurski McCarthy
3 1121 Mary McGinn McDonald School
4 497 Gwen Biaglow An Clar
4 519 Isabelle Briggs Carle
4 123 Jocelyn O'Brien Carle
4 621 Teagan Costello Clann Na Cara
5 1035 Ella Lynch Rince Na Tiarna
5 1053 Hannah Macmaster McDonald School
5 1151 Taylor Mezzacca DeNogla - Ardmore
5 383 Victoria Watkins Carle

3114A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 812 Evangeline Griffin Moran
2 412 Eliana Wise Boland
2 1035 Ella Lynch Rince Na Tiarna
3 166 Nora Piotrowicz Rince Na Tiarna
4 640 Ava Dardis Johnston
4 520 Fallon Bright Burke-Conroy

3114B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 1046 Benedict MacDonald Trillium
2 652 Lauren Demchuk Yvonne Kelly Dance Academy
3 1163 Claire Mooney Murray
4 749 Elisabeth Gallagher Boland
4 917 Erika Kellar Rince Na Tiarna
4 430 Hannah Zepp Brady-Campbell
5 935 Alexandra King Gallagher
5 906 Bridget Kaufman Rince Na Tiarna
5 339 Makayla Thibodeau Moran

3115 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 640 Ava Dardis Johnston
2 286 Emma Skurski McCarthy
2 652 Lauren Demchuk Yvonne Kelly Dance Academy
3 430 Hannah Zepp Brady-Campbell
3 166 Nora Piotrowicz Rince Na Tiarna
3 274 Phoebe Sheehan Rochester Academy
4 1163 Claire Mooney Murray
4 410 Elliana Winstanley McCarthy
5 271 Brendan Shaw Rochester Academy
5 1035 Ella Lynch Rince Na Tiarna
5 283 Justin Shiaman Doyle-Corrigan
5 823 Madeline Hagner Rince Na Tiarna

3117 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 11

Place # Dancer School
1 1073 Annika Marshy Ottawa Irish Dance Company
1 1046 Benedict MacDonald Trillium

3121A Boys & Girls Novice Reel Under 12

Place # Dancer School
1 818 Kaylea Guilfoyle Carle
2 335 Maya Sweeney An Clar
3 392 Audrey White Brady-Campbell
4 360 Izabella Vagnini Boland
5 457 Madilyn Babb McDonald School
5 857 Maeve Hooker Rince Na Sonas
5 127 Megan O'Malley Johnston
5 228 Mia Romanello Rince Na Tiarna

3121B Boys & Girls Novice Reel Under 12

Place # Dancer School
1 1103 Claire McDonald Rince Na Tiarna
2 948 Catherine Klodzinski Rince Na Tiarna
2 643 Emma Davila Rochester Academy
3 635 Alexis Curtis Rochester Academy
3 151 Amanda Pawelczyk Roisin Academy
3 854 Catherine Holahan Rochester Academy
3 189 Cayla Raye Boland

3122A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 775 Delaney Gilbraith Dunleavy - NY
2 789 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
3 695 Kassandra Dwyer McDonald School
4 598 Eowyn Colley Rince Na Tiarna
5 238 Alexis Rotoli Boland
5 1032 Mackenzie Lyman Rince Na Sonas
5 335 Maya Sweeney An Clar

3122B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 643 Emma Davila Rochester Academy
2 151 Amanda Pawelczyk Roisin Academy
2 178 Breanna Putnam Rince Na Sonas
2 679 Keagan Downes Rince Na Sonas
3 294 Abigail Smith Boland
3 756 Annie Gaughan Johnston
3 957 Johannah Krull Rince Na Tiarna

3123 Boys & Girls Novice Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 830 Jude Hare Rochester Academy
2 335 Maya Sweeney An Clar
3 756 Annie Gaughan Johnston
4 1032 Mackenzie Lyman Rince Na Sonas
5 168 Emma Pollock Crane Irish Dance
5 360 Izabella Vagnini Boland
5 1012 Shay Linden Bell

3124A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 789 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
2 979 Ava Lasher Roisin Academy
2 1032 Mackenzie Lyman Rince Na Sonas
3 1102 Ellen McClain Francis Academy
3 544 Lily Butler Gallagher
3 857 Maeve Hooker Rince Na Sonas
4 186 Faith Rainis An Clar
5 526 Madison Buckley Carle
5 126 Meagan O'Gara Rochester Academy

3124B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 566 Brooke Carter Johnston
2 854 Catherine Holahan Rochester Academy
2 679 Keagan Downes Rince Na Sonas
3 756 Annie Gaughan Johnston
3 643 Emma Davila Rochester Academy
3 121 Leah Nowak Francis Academy

3125A Boys & Girls Novice Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 598 Eowyn Colley Rince Na Tiarna
1 207 Sarah Rice Taylor
2 789 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
2 857 Maeve Hooker Rince Na Sonas
3 979 Ava Lasher Roisin Academy
3 830 Jude Hare Rochester Academy
3 526 Madison Buckley Carle
3 126 Meagan O'Gara Rochester Academy

3125B Boys & Girls Novice Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 1167 Abbey Moose Rochester Academy
2 988 Kaden LeChase Rochester Academy
3 622 Cailey Cotter Rochester Academy
4 643 Emma Davila Rochester Academy
5 756 Annie Gaughan Johnston
5 745 Grace Gaffney Carle
5 584 Meghan Christian Johnston

3127 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 12

Place # Dancer School
1 830 Jude Hare Rochester Academy

3131A Boys & Girls Novice Reel Under 13

Place # Dancer School
1 1203 Ashlynn Nannery Carle
2 287 Sydney Slazak Clann Na Cara
3 930 Courtney Kerley Johnston
3 1137 Ridley McShane Johnston
4 480 Teagan Bayne Fay-Healy
5 293 Abigail Smith Carle
5 696 Hannah Dykens Dunleavy - NY

3131B Boys & Girls Novice Reel Under 13

Place # Dancer School
1 1107 Katie McGann Rochester Academy
2 626 Marley Crane Dunleavy - NY
3 182 Mary Quigley Carle
3 467 Mira Barnard Butler-Sheehan
4 772 Gianna Giglia Boland
5 713 Ally Ferguson Finnegan
5 107 Caitlin Nevin Ottawa Irish Dance Company
5 479 Kaydance Baumes An Clar

3132 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 346 Alicia Tow Francis Academy
2 511 Savannah Bornheim Rochester Academy
3 479 Kaydance Baumes An Clar
4 1159 Makayla Mohrman Rochester Academy
4 345 Nicole Toncheva Short
5 713 Ally Ferguson Finnegan
5 1158 Allyson Mohrman Rochester Academy
5 107 Caitlin Nevin Ottawa Irish Dance Company
5 930 Courtney Kerley Johnston
5 182 Mary Quigley Carle
5 467 Mira Barnard Butler-Sheehan
5 287 Sydney Slazak Clann Na Cara

3133 Boys & Girls Novice Light Jig Under 13

Place # Dancer School
1 293 Abigail Smith Carle
2 479 Kaydance Baumes An Clar
3 930 Courtney Kerley Johnston
4 772 Gianna Giglia Boland
4 1137 Ridley McShane Johnston
5 663 Aeryn Digby Butler-Sheehan
5 692 Julia Ann Dunn Boland
5 159 leilah perez Clann Na Cara

3134 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 13

Place # Dancer School
1 293 Abigail Smith Carle
2 1158 Allyson Mohrman Rochester Academy
2 1137 Ridley McShane Johnston
3 1203 Ashlynn Nannery Carle
3 751 Brigid Gannon Clann Na Cara
3 718 Keegan Ficorilli Clann Na Cara
3 467 Mira Barnard Butler-Sheehan
4 481 Courtney Beals Rince Na Tiarna
4 876 Emma Hunter Short
4 1159 Makayla Mohrman Rochester Academy
5 668 Abigail Docos Kinlough
5 663 Aeryn Digby Butler-Sheehan
5 713 Ally Ferguson Finnegan
5 930 Courtney Kerley Johnston
5 849 Sara Herkey Clann Na Cara

3135 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 13

Place # Dancer School
1 502 Abigael Bleier Rochester Academy
2 346 Alicia Tow Francis Academy
3 345 Nicole Toncheva Short
3 1137 Ridley McShane Johnston
4 293 Abigail Smith Carle
4 713 Ally Ferguson Finnegan
4 692 Julia Ann Dunn Boland
4 287 Sydney Slazak Clann Na Cara
5 876 Emma Hunter Short
5 899 Janaya Jones Roisin Academy
5 718 Keegan Ficorilli Clann Na Cara
5 626 Marley Crane Dunleavy - NY
5 480 Teagan Bayne Fay-Healy

3137 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 13

Place # Dancer School
1 1047 Jeremiah MacDonald Trillium
2 107 Caitlin Nevin Ottawa Irish Dance Company
3 481 Courtney Beals Rince Na Tiarna
3 480 Teagan Bayne Fay-Healy

3141 Boys & Girls Novice Reel Under 14

Place # Dancer School
1 813 Marianne Griffin Moran
2 181 Grace Quagliana Clann Na Cara
2 376 Paige Wallace Butler-Sheehan
3 264 Isabel Scheiderich Butler-Sheehan

3142 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 1148 Katelyn Mesch Rince Na Tiarna
2 773 Madison Giguere Moran
3 323 Emma Steben Moran
4 181 Grace Quagliana Clann Na Cara
4 264 Isabel Scheiderich Butler-Sheehan

3143 Boys & Girls Novice Light Jig Under 14

Place # Dancer School
1 376 Paige Wallace Butler-Sheehan
2 1148 Katelyn Mesch Rince Na Tiarna
3 323 Emma Steben Moran
3 398 Magnolia Wilkinson Johnston

3144 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 14

Place # Dancer School
1 522 Claire Broderick Kinlough
2 181 Grace Quagliana Clann Na Cara
3 323 Emma Steben Moran
3 910 Leah Kay Young Academy - QC

3145 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 14

Place # Dancer School
1 522 Claire Broderick Kinlough
2 773 Madison Giguere Moran
3 987 Erin Leahy Rince Na Tiarna
3 181 Grace Quagliana Clann Na Cara
4 1148 Katelyn Mesch Rince Na Tiarna

3147 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig Under 14

Place # Dancer School
1 1148 Katelyn Mesch Rince Na Tiarna

3151 Boys & Girls Novice Reel Under 15

Place # Dancer School
1 1160 Mackenzie Moir Moran
2 167 Alida Piracci Rince Na Tiarna
3 112 Ethan Nist Burke-Conroy

3154 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 15

Place # Dancer School
1 167 Alida Piracci Rince Na Tiarna
2 1160 Mackenzie Moir Moran
3 689 Kaesye Duncan Young Academy - QC

3155 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 15

Place # Dancer School
1 1160 Mackenzie Moir Moran
2 112 Ethan Nist Burke-Conroy
3 689 Kaesye Duncan Young Academy - QC

3191 Boys & Girls Novice Reel 15 & Over

Place # Dancer School
1 160 Nathalie Perron Short
2 965 Catherine Lambert Crane Irish Dance
3 747 Chloe Gainor Coyle
4 239 Shannon Rowlands Butler-Sheehan

3192 Boys & Girls Novice Slip Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 1052 Victoria MacLeod Short
2 985 Julianne Lauzon Moran
3 288 Julia Sleamaker McFadden
4 1160 Mackenzie Moir Moran

3193 Boys & Girls Novice Light Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 985 Julianne Lauzon Moran
2 1160 Mackenzie Moir Moran
3 741 Amelia Fuller McDonald School
3 112 Ethan Nist Burke-Conroy

3194 Boys & Girls Novice Treble Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 648 Hannah Dearie Rince Na Sonas
2 786 Ariana Gnad Bell
3 288 Julia Sleamaker McFadden
4 965 Catherine Lambert Crane Irish Dance

3195 Boys & Girls Novice Hornpipe 15 & Over

Place # Dancer School
1 288 Julia Sleamaker McFadden
2 160 Nathalie Perron Short
3 368 Raina Vanderwerf Rince Na Tiarna
3 239 Shannon Rowlands Butler-Sheehan

3197 Boys & Girls Novice Single (Hop) Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 689 Kaesye Duncan Young Academy - QC

4086 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 08 All

Place # Dancer School
1 803 Delaney Greenwood Rince Na Sonas
2 484 Maura Beckwith Butler-Sheehan
3 1164 Fiona Moore Sue Fay Healy
3 929 Keriana Hodson Fay-Healy
4 505 Dominic Boisselle Fay-Healy
4 385 Madison Watson Rochester Academy

4091 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 1172 Jillian Morgan Butler-Fearon-Oconnor
2 715 Bianca Ficorilli Clann Na Cara
3 269 Mazie Sellars Short
3 1037 Molly Lynch Rince Na Tiarna
4 463 Elliana Ballagh Roisin Academy
4 290 Mary Slipko Clann Na Cara

4092 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 659 Stella DiCesare McCarthy
2 463 Elliana Ballagh Roisin Academy
3 1172 Jillian Morgan Butler-Fearon-Oconnor
3 527 Mischa Buecheler Johnston
4 290 Mary Slipko Clann Na Cara
5 1037 Molly Lynch Rince Na Tiarna
5 1184 Paige Munger Roisin Academy

4094 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 605 Grace Conlan Rochester Academy
1 540 Nora Margaret Burns Francis Academy
2 1043 Ava Lyon Goodwin Academy
2 527 Mischa Buecheler Johnston
3 715 Bianca Ficorilli Clann Na Cara
3 803 Delaney Greenwood Rince Na Sonas
3 269 Mazie Sellars Short

4095 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 527 Mischa Buecheler Johnston
2 385 Madison Watson Rochester Academy
2 269 Mazie Sellars Short
3 803 Delaney Greenwood Rince Na Sonas
3 463 Elliana Ballagh Roisin Academy
3 290 Mary Slipko Clann Na Cara
3 1012 Shay Linden Bell

4096 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 09

Place # Dancer School
1 540 Nora Margaret Burns Francis Academy
2 1043 Ava Lyon Goodwin Academy
2 1172 Jillian Morgan Butler-Fearon-Oconnor
3 269 Mazie Sellars Short
4 996 Brenna Lillis Rince Na Sonas
4 667 Elena Dobson Celtic Academy - Canada
4 1199 Mary Musto Boland

4101 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 1138 Fiona McSweeney Heritage IDC
2 1127 Avery McGregor Celtic Academy - Canada
2 781 Lélia Girard Short
3 649 Alena DeChick Rochester Academy
3 475 Anabel Bartkowiak Johnston
3 625 Brigid Coyne Brady-Campbell
3 850 Jocelyn Herrle Boland

4102 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1127 Avery McGregor Celtic Academy - Canada
2 649 Alena DeChick Rochester Academy
2 685 Keaghan Duffy Rince Na Tiarna
3 832 Ella Harrington Rince Na Tiarna
3 1138 Fiona McSweeney Heritage IDC
3 781 Lélia Girard Short
4 625 Brigid Coyne Brady-Campbell
4 567 Juliana Carter Rince Na Sonas

4104 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 781 Lélia Girard Short
2 1127 Avery McGregor Celtic Academy - Canada
3 279 Natalie Shelley Francis Academy
4 273 Morgan Shaw Taylor Academy
5 884 Anna Jackson Fay-Healy
5 625 Brigid Coyne Brady-Campbell

4105 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 273 Morgan Shaw Taylor Academy
2 1127 Avery McGregor Celtic Academy - Canada
2 567 Juliana Carter Rince Na Sonas
3 850 Jocelyn Herrle Boland
3 781 Lélia Girard Short
4 439 Julia Abbott Carle
4 214 Reagan Rimmer Goodwin Academy
5 550 Grace Camenga Boland
5 983 Lyla Lauffer Goodwin Academy
5 302 Siobhan Smith Clann Na Cara

4106 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 10

Place # Dancer School
1 781 Lélia Girard Short
2 539 Brigid Burns Francis Academy
3 625 Brigid Coyne Brady-Campbell
3 273 Morgan Shaw Taylor Academy
3 196 Reagan Reilly Goodwin Academy
3 941 Vivian Kissane Drumcliffe
4 711 Addyson Fedele Rince Na Sonas
4 550 Grace Camenga Boland
4 983 Lyla Lauffer Goodwin Academy
5 884 Anna Jackson Fay-Healy

4111 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 106 Linnea Neureuther Rince Na Tiarna
2 997 Carter Linden Bell
2 1202 Karen Nalls McGrath
3 425 Ava Wunder Carle
3 906 Bridget Kaufman Rince Na Tiarna
4 410 Elliana Winstanley McCarthy
4 650 Ethne Degan Carle
4 441 Sabrina Abramowitz Rince Na Tiarna
5 1021 Aubrey Luce Rince Na Tiarna
5 823 Madeline Hagner Rince Na Tiarna
5 536 McKayla Burke McDonald School

4112 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 425 Ava Wunder Carle
2 652 Lauren Demchuk Yvonne Kelly Dance Academy
2 431 Molly Zepp Brady-Campbell
3 650 Ethne Degan Carle
3 106 Linnea Neureuther Rince Na Tiarna
4 1024 Delaney Luther Roisin Academy
4 286 Emma Skurski McCarthy
5 1021 Aubrey Luce Rince Na Tiarna
5 1202 Karen Nalls McGrath

4114 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 650 Ethne Degan Carle
2 106 Linnea Neureuther Rince Na Tiarna
3 441 Sabrina Abramowitz Rince Na Tiarna
3 223 Samantha Roddy Johnston
4 425 Ava Wunder Carle
4 1024 Delaney Luther Roisin Academy
5 997 Carter Linden Bell
5 845 Emily Rose Henderson Short

4115 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 106 Linnea Neureuther Rince Na Tiarna
2 431 Molly Zepp Brady-Campbell
3 1021 Aubrey Luce Rince Na Tiarna
3 425 Ava Wunder Carle
3 650 Ethne Degan Carle
4 997 Carter Linden Bell
4 1202 Karen Nalls McGrath
5 428 Ariana Zacchigna Young Academy - QC
5 906 Bridget Kaufman Rince Na Tiarna
5 1024 Delaney Luther Roisin Academy
5 412 Eliana Wise Boland

4116 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 11

Place # Dancer School
1 106 Linnea Neureuther Rince Na Tiarna
2 428 Ariana Zacchigna Young Academy - QC
2 223 Samantha Roddy Johnston
3 1024 Delaney Luther Roisin Academy
3 520 Fallon Bright Burke-Conroy
4 1021 Aubrey Luce Rince Na Tiarna
4 652 Lauren Demchuk Yvonne Kelly Dance Academy
5 1046 Benedict MacDonald Trillium
5 164 Cadence Phillips McMahon
5 412 Eliana Wise Boland
5 845 Emily Rose Henderson Short

4121A Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 544 Lily Butler Gallagher
2 354 Amelia Tyo Rochester Academy
3 474 Colleen Barry Francis Academy
3 1065 Molly Manning Murphy Irish Arts
4 707 Meredith Ernst Rince Na Tiarna
4 207 Sarah Rice Taylor

4121B Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 990 Maeve Lembke Clann Na Cara
2 391 Cayla Wheatley Gallagher
2 1176 Lauren Mortimer Fay-Healy
3 565 Ashley Carter Johnston
3 805 Margaret Grejda Goodwin Academy
4 693 Jacqueline Duteau Rince Na Sonas
4 944 Siobhan Kivlehan Drumcliffe

4122 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 1103 Claire McDonald Rince Na Tiarna
2 1176 Lauren Mortimer Fay-Healy
2 707 Meredith Ernst Rince Na Tiarna
2 1097 Tara McCabe Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
3 354 Amelia Tyo Rochester Academy
3 243 Eliana Rudnicki Goodwin Academy
3 620 fiona costello Verlin
3 231 susan roper Short
4 392 Audrey White Brady-Campbell
4 186 Faith Rainis An Clar
4 693 Jacqueline Duteau Rince Na Sonas
4 988 Kaden LeChase Rochester Academy
4 818 Kaylea Guilfoyle Carle
4 805 Margaret Grejda Goodwin Academy

4124 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 474 Colleen Barry Francis Academy
1 243 Eliana Rudnicki Goodwin Academy
2 354 Amelia Tyo Rochester Academy
2 745 Grace Gaffney Carle
2 952 Jane Konieczny Rince Na Tiarna
2 1176 Lauren Mortimer Fay-Healy
3 151 Amanda Pawelczyk Roisin Academy
3 565 Ashley Carter Johnston
3 622 Cailey Cotter Rochester Academy
3 988 Kaden LeChase Rochester Academy
3 818 Kaylea Guilfoyle Carle
3 990 Maeve Lembke Clann Na Cara
3 1065 Molly Manning Murphy Irish Arts
3 742 Olivia Fuller Rince Na Tiarna

4125 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 952 Jane Konieczny Rince Na Tiarna
2 354 Amelia Tyo Rochester Academy
2 730 Caitlin Ford Murphy Irish Arts
2 243 Eliana Rudnicki Goodwin Academy
2 544 Lily Butler Gallagher
2 990 Maeve Lembke Clann Na Cara
2 231 susan roper Short
3 392 Audrey White Brady-Campbell
3 474 Colleen Barry Francis Academy
3 693 Jacqueline Duteau Rince Na Sonas
3 805 Margaret Grejda Goodwin Academy
3 1065 Molly Manning Murphy Irish Arts

4126 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 12

Place # Dancer School
1 1176 Lauren Mortimer Fay-Healy
2 1103 Claire McDonald Rince Na Tiarna
2 474 Colleen Barry Francis Academy
2 789 Elizabeth Godsoe Rince Na Tiarna
2 1097 Tara McCabe Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
3 635 Alexis Curtis Rochester Academy
3 566 Brooke Carter Johnston
3 643 Emma Davila Rochester Academy
3 1032 Mackenzie Lyman Rince Na Sonas
3 857 Maeve Hooker Rince Na Sonas
3 207 Sarah Rice Taylor
4 565 Ashley Carter Johnston
4 243 Eliana Rudnicki Goodwin Academy
4 745 Grace Gaffney Carle
4 818 Kaylea Guilfoyle Carle

4131 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 13

Place # Dancer School
1 811 Ciara Griffin Rochester Academy
2 403 Morgan Williams Boland
3 511 Savannah Bornheim Rochester Academy
4 502 Abigael Bleier Rochester Academy
4 1047 Jeremiah MacDonald Trillium
5 874 Brenna Hunt Bell
5 254 Bridget Sander McCarthy
5 848 Emily Henry Short
5 921 Jackson Kelly Rince Na Tiarna
5 329 Mary Sullivan Roisin Academy
5 1076 Natalie Martin Rochester Academy

4132 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 811 Ciara Griffin Rochester Academy
2 502 Abigael Bleier Rochester Academy
2 696 Hannah Dykens Dunleavy - NY
3 874 Brenna Hunt Bell
3 254 Bridget Sander McCarthy
3 329 Mary Sullivan Roisin Academy
4 281 LORNA SHERIDAN Fay-Healy
4 1076 Natalie Martin Rochester Academy

4134 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 13

Place # Dancer School
1 921 Jackson Kelly Rince Na Tiarna
2 1047 Jeremiah MacDonald Trillium
2 828 Jesse Hamann Clann Na Cara
3 696 Hannah Dykens Dunleavy - NY
4 1076 Natalie Martin Rochester Academy
5 346 Alicia Tow Francis Academy
5 811 Ciara Griffin Rochester Academy
5 182 Mary Quigley Carle
5 766 Michelle Germain Short
5 1156 Riley Mitchell Clann Na Cara
5 511 Savannah Bornheim Rochester Academy

4135 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 13

Place # Dancer School
1 811 Ciara Griffin Rochester Academy
2 1156 Riley Mitchell Clann Na Cara
3 696 Hannah Dykens Dunleavy - NY
3 766 Michelle Germain Short
3 303 Summer Smith Roisin Academy
4 921 Jackson Kelly Rince Na Tiarna
4 1047 Jeremiah MacDonald Trillium
5 1203 Ashlynn Nannery Carle
5 254 Bridget Sander McCarthy
5 783 Danielle Glor Rince Na Tiarna
5 848 Emily Henry Short

4136 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 13

Place # Dancer School
1 766 Michelle Germain Short
2 811 Ciara Griffin Rochester Academy
2 403 Morgan Williams Boland
2 287 Sydney Slazak Clann Na Cara
3 921 Jackson Kelly Rince Na Tiarna
4 848 Emily Henry Short
4 953 Madison Koryl McCarthy
4 467 Mira Barnard Butler-Sheehan
5 346 Alicia Tow Francis Academy
5 783 Danielle Glor Rince Na Tiarna
5 281 LORNA SHERIDAN Fay-Healy

4141 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 14

Place # Dancer School
1 1096 Erin McCabe Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
1 130 Kyra Odell Ottawa Irish Dance Company
2 414 Chloe Wojtanik Rince Na Tiarna
2 152 Miranda Payne Graham
3 1187 Agnes Murphy Ottawa Irish Dance Company
3 516 Maggie boyle Johnston
3 198 Mary Rembold Rochester Academy

4142 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 1096 Erin McCabe Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
2 557 Fiona Cappelli Fay-Healy
3 201 Isabella Reyes Fay-Healy
4 152 Miranda Payne Graham
5 1187 Agnes Murphy Ottawa Irish Dance Company
5 1171 Ciara Morgan Wilson-Bryson-Dennis
5 350 Molly Trapasso Francis Academy

4144 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 14

Place # Dancer School
1 1096 Erin McCabe Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
2 130 Kyra Odell Ottawa Irish Dance Company
2 516 Maggie boyle Johnston
3 201 Isabella Reyes Fay-Healy
3 350 Molly Trapasso Francis Academy
3 1093 Paige McAndrew McDonald School
4 1187 Agnes Murphy Ottawa Irish Dance Company
4 1029 Gwendolyn Lybarger McFadden

4145 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 14

Place # Dancer School
1 516 Maggie boyle Johnston
2 1096 Erin McCabe Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
3 1093 Paige McAndrew McDonald School
4 1187 Agnes Murphy Ottawa Irish Dance Company
4 557 Fiona Cappelli Fay-Healy
5 414 Chloe Wojtanik Rince Na Tiarna
5 198 Mary Rembold Rochester Academy

4146 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 14

Place # Dancer School
1 557 Fiona Cappelli Fay-Healy
2 1096 Erin McCabe Ni Fhearraigh-O Ceallaigh
3 152 Miranda Payne Graham
4 201 Isabella Reyes Fay-Healy
5 1187 Agnes Murphy Ottawa Irish Dance Company
5 130 Kyra Odell Ottawa Irish Dance Company

4151 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 15

Place # Dancer School
1 105 Emma Neufang Butler-Sheehan
2 870 Maeve Hull Clann Na Cara
3 856 Eilie Holland Rince Na Sonas
3 975 Genevieve Larose-de Billy Short
4 1045 Anna MacDonald Trillium
4 962 Emily Laber Boland

4152 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 15

Place # Dancer School
1 1045 Anna MacDonald Trillium
2 962 Emily Laber Boland
3 975 Genevieve Larose-de Billy Short
4 870 Maeve Hull Clann Na Cara
5 105 Emma Neufang Butler-Sheehan
5 968 Megan Lana Drumcliffe

4154 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 15

Place # Dancer School
1 1045 Anna MacDonald Trillium
2 870 Maeve Hull Clann Na Cara
3 856 Eilie Holland Rince Na Sonas
4 975 Genevieve Larose-de Billy Short
4 968 Megan Lana Drumcliffe
5 105 Emma Neufang Butler-Sheehan

4155 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 15

Place # Dancer School
1 1045 Anna MacDonald Trillium
2 856 Eilie Holland Rince Na Sonas
3 968 Megan Lana Drumcliffe
4 975 Genevieve Larose-de Billy Short
5 206 Naomi Rice Rince Na Sonas

4156 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 15

Place # Dancer School
1 1045 Anna MacDonald Trillium
2 975 Genevieve Larose-de Billy Short
3 689 Kaesye Duncan Young Academy - QC
4 206 Naomi Rice Rince Na Sonas

4191 Boys & Girls Prizewinner Reel 15 & Over

Place # Dancer School
1 678 Kristen Dostie Butler-Sheehan
2 677 Kaitlyn Dostie Butler-Sheehan
3 1140 Morgan Mctighe Rochester Academy
4 495 Britta Berry Butler-Sheehan
5 306 Ana Snyder Butler-Sheehan
5 822 Anna Hagner Rince Na Tiarna
5 810 Bridget Griffin Moran
5 169 Gwynneth Poole Clann Na Cara
5 454 Haley Antoine Crane Academy
5 648 Hannah Dearie Rince Na Sonas
5 902 Natalie Kachmarik Carle
5 138 Stephanie Oswald Rochester Academy

4192 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 677 Kaitlyn Dostie Butler-Sheehan
2 722 Erin Fitzgerald Fay-Healy
3 648 Hannah Dearie Rince Na Sonas
3 678 Kristen Dostie Butler-Sheehan
4 495 Britta Berry Butler-Sheehan
5 810 Bridget Griffin Moran
5 747 Chloe Gainor Coyle
5 169 Gwynneth Poole Clann Na Cara
5 229 Jessica Roney Young Academy - QC
5 1122 Michaela Mcginn Short
5 1140 Morgan Mctighe Rochester Academy
5 160 Nathalie Perron Short
5 138 Stephanie Oswald Rochester Academy

4194 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 677 Kaitlyn Dostie Butler-Sheehan
2 138 Stephanie Oswald Rochester Academy
3 919 Austen Kelly Jamieson
4 925 Parker Kelly Rince Na Tiarna
5 1064 Alexis Mandell Bell
5 472 Bridgett Barrett Carle
5 495 Britta Berry Butler-Sheehan
5 185 Caroline Radke McCarthy
5 351 Emma Love Trombley McFadden
5 722 Erin Fitzgerald Fay-Healy
5 1179 Erin Mosher Rince Na Tiarna
5 678 Kristen Dostie Butler-Sheehan
5 862 Leah Hoy Ardan-Rochez
5 902 Natalie Kachmarik Carle

4195 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe 15 & Over

Place # Dancer School
1 678 Kristen Dostie Butler-Sheehan
2 822 Anna Hagner Rince Na Tiarna
2 495 Britta Berry Butler-Sheehan
2 902 Natalie Kachmarik Carle
2 138 Stephanie Oswald Rochester Academy
3 472 Bridgett Barrett Carle
3 722 Erin Fitzgerald Fay-Healy
3 1140 Morgan Mctighe Rochester Academy
3 433 Sarah Ziarniak Clann Na Cara
4 919 Austen Kelly Jamieson
4 824 Greta Hahn Johnston
4 169 Gwynneth Poole Clann Na Cara
4 677 Kaitlyn Dostie Butler-Sheehan
4 925 Parker Kelly Rince Na Tiarna

4196 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set 15 & Over

Place # Dancer School
1 648 Hannah Dearie Rince Na Sonas
2 919 Austen Kelly Jamieson
3 454 Haley Antoine Crane Academy
3 925 Parker Kelly Rince Na Tiarna
3 138 Stephanie Oswald Rochester Academy
4 824 Greta Hahn Johnston
5 678 Kristen Dostie Butler-Sheehan
5 239 Shannon Rowlands Butler-Sheehan

4801 Boys & Girls PreBeginner Reel All Ages

Place # Dancer School
1 779 Brynn Gilmore Crane Academy
1 851 Caelan Hodson Fay-Healy
1 395 Ciara Wierbinski Francis Academy
1 744 Claire Gaffey Rince Na Sonas
1 204 Clara Rhyde Rince Na Sonas
1 533 Declan Burke McDonald School
1 434 Elana Zieno Francis Academy
1 270 Elizabeth shannon Butler-Sheehan
1 1026 James Lutwin Francis Academy
1 496 Madelyn Berube Francis Academy
1 1027 Mary Grace Lutwin Francis Academy
1 1166 Patrick Moore Fay-Healy
1 132 Reagan Oliver Crane Academy
1 176 Ruby Purtell Francis Academy

4803 Boys & Girls PreBeginner Light Jig All Ages

Place # Dancer School
1 434 Elana Zieno Francis Academy
1 270 Elizabeth shannon Butler-Sheehan
1 132 Reagan Oliver Crane Academy
2 395 Ciara Wierbinski Francis Academy
2 1027 Mary Grace Lutwin Francis Academy
3 779 Brynn Gilmore Crane Academy
3 744 Claire Gaffey Rince Na Sonas
3 204 Clara Rhyde Rince Na Sonas
3 176 Ruby Purtell Francis Academy
4 533 Declan Burke McDonald School
4 496 Madelyn Berube Francis Academy
5 851 Caelan Hodson Fay-Healy
5 1166 Patrick Moore Fay-Healy

4981 Men & Ladies Adult Reel Adult

Place # Dancer School
1 903 Camille Kaniecki Clann Na Cara
2 877 Kimberlee Hurley Niall O'Leary
3 1132 Ellen McKenzie Clann Na Cara
4 1192 Melody Murphy Ottawa Irish Dance Company

4982 Men & Ladies Adult Slip Jig Adult

Place # Dancer School
1 1192 Melody Murphy Ottawa Irish Dance Company
2 903 Camille Kaniecki Clann Na Cara
3 984 Laura Hodson Fay-Healy

4983 Men & Ladies Adult Light Jig Adult

Place # Dancer School
1 599 Kristyne Colley Ardán-Rochez
2 109 Sherri Nevin Ottawa Irish Dance Company
3 1092 Thai-Rei May Rochester Academy

4984 Men & Ladies Adult Treble Jig Adult

Place # Dancer School
1 903 Camille Kaniecki Clann Na Cara
2 984 Laura Hodson Fay-Healy
3 684 Kate Driscoll Young School - NY
3 877 Kimberlee Hurley Niall O'Leary

4985 Men & Ladies Adult Hornpipe Adult

Place # Dancer School
1 903 Camille Kaniecki Clann Na Cara
2 1192 Melody Murphy Ottawa Irish Dance Company
3 1132 Ellen McKenzie Clann Na Cara

4992 Men & Ladies Ceili 2 Hand Reel Adult

Place # Dancer School
1 1192 Melody Murphy Ottawa Irish Dance Company

7012 Boys & Girls Prelim and Champ Special Traditional Set Under 12 All Perpetual Trophy - The Kitty Hickey Perpetual

Place # Dancer School
1 156 Ellie Pecor McMahon
2 974 Lauryn Lape Rince Na Sonas
3 1128 Madalynn McGregor Celtic Academy - Canada
3 506 Rosalie Boisselle Fay-Healy
4 1120 Catherine McGinn McDonald School
4 1057 Emma Mahoney Rince Na Tiarna

7013 Boys & Girls Prelim and Champ Special Traditional Set 12 & Over Perpetual Trophy - RInca Na Sonas Parent Organization

Place # Dancer School
1 211 Kieran Michael Riley Heritage IDC
2 378 Meghan Walsh Fay-Healy
3 179 Erin Putnam Rince Na Sonas
3 973 Hannah Lape Rince Na Sonas
3 633 Samantha Cunniff DeNogla - Ardmore
4 1185 Cassandra Murchland Doyle Corrigan Academy
4 826 Mackenzie Hall Celtic Academy - Canada
5 483 Mallory Beard Rince Na Sonas
5 617 Nina Cooper Rince Na Sonas

7110 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 10 All

Place # Dancer School
1 194 Hannah Reichard Francis Academy
2 296 Alexandra Smith Rince Na Tiarna
2 1128 Madalynn McGregor Celtic Academy - Canada
3 960 Colleen Kustermans Doyle Corrigan

7111 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 11

Place # Dancer School
1 402 Megan Williams Finnegan
2 407 Cassidy Wilson Short
3 577 Kylee Chapin Clann Na Cara
4 1071 Abigail Marsh Short

7112 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 12

Place # Dancer School
1 866 Madeleine Hughes Doyle
2 1105 Keira McFarland Clann Na Cara
3 174 Angelina Principe Short
4 443 Jolie Acton Boland

7113 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 13

Place # Dancer School
1 1017 Morgan Low Boland
2 409 Kiera Wilson Rochester Academy
3 628 Mackenzie Cripps Butler-Fearon-Oconnor

7114 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 14

Place # Dancer School
1 871 Sheila Hulseman Heritage IDC
2 1155 Matthew Minton Rince Na Tiarna
3 619 Cara Costello Verlin
4 1014 Allison Lizotte Rince Na Sonas
4 671 Brianna Dollar Boland

7115 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 15

Place # Dancer School
1 784 Shannon Glor Rince Na Tiarna
2 887 Fiona Jagelewski Celtic Academy - Canada
3 586 Alexandra Christie Finnegan

7116 Boys & Girls Prelim Special Contemporary Set Under 16

Place # Dancer School
1 381 Eimear Ward