Cummins Feis at the Beach 2017

All Grade Results:

51 Boys & Girls Beginner Reel Under 06 All

Place # Dancer School
1 360 Molly Klous McHugh
2 659 Claire Noonan Teelin
2 152 Lucas Gillmeister Broesler
2 1072 Luke Veeneman Broesler
2 182 Victoria Greiman Cummins
3 844 Julianne Rubin Cummins
3 513 Lillie McCurdy Devrin Academy
3 1490 Maggie Dombard Cummins
4 1304 Declan Burke McDonald School
4 601 John Morgan O'Malley
4 529 Mary Kate McGlasson Cummins
4 1144 Sophia Wolferman Broesler

53 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 152 Lucas Gillmeister Broesler
2 360 Molly Klous McHugh
3 1304 Declan Burke McDonald School
3 601 John Morgan O'Malley
3 844 Julianne Rubin Cummins
3 513 Lillie McCurdy Devrin Academy
3 1556 Lucy Ferry McDade-Cara
3 1072 Luke Veeneman Broesler
3 1490 Maggie Dombard Cummins
3 529 Mary Kate McGlasson Cummins
3 1144 Sophia Wolferman Broesler
3 182 Victoria Greiman Cummins

54 Boys & Girls Beginner Reel Under 07

Place # Dancer School
1 987 Riley Stryker O'Malley
2 1185 Gemma Ansello Dunleavy-Boyle-Bremer
2 411 Kathleen Lepkowski Marie Moore
2 227 Mackenzie Hayhurst McAleer
2 483 Nuala Rose Matthews Doherty Petri
2 489 Pearse McAleer Cummins
3 791 Anthony Resuta Tir Na Nog
3 1363 Courtney Christie Mulvihill-Lynch
3 488 Lucy McAleenan McHugh
3 1391 Maggie Collins Cummins
3 1222 Meghan Bennett Broesler
4 1301 Aiden Burke McDonald School
4 1201 Ann Baker Cummins
4 241 Ariana Hess Cummins
4 1281 Bailey Brown McAleer
4 327 Brannagh Kelly Cummins
4 331 Emma Kelly Cummins
4 122 Ginny Gareau McGrath
4 231 Katie Healey Cummins
4 1154 Maeve Wyant Cummins
4 320 Mallory Kehner McHugh
4 952 Mikaela Smylie O'Malley

55 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 411 Kathleen Lepkowski Marie Moore
2 1185 Gemma Ansello Dunleavy-Boyle-Bremer
2 227 Mackenzie Hayhurst McAleer
3 1281 Bailey Brown McAleer
3 987 Riley Stryker O'Malley

56 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 227 Mackenzie Hayhurst McAleer
1 987 Riley Stryker O'Malley
2 1185 Gemma Ansello Dunleavy-Boyle-Bremer
2 411 Kathleen Lepkowski Marie Moore
2 1222 Meghan Bennett Broesler
2 483 Nuala Rose Matthews Doherty Petri
3 1301 Aiden Burke McDonald School
3 241 Ariana Hess Cummins
3 1281 Bailey Brown McAleer
3 327 Brannagh Kelly Cummins
3 320 Mallory Kehner McHugh

57 Boys & Girls Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 830 Aidan Rosche Hester Academy
2 782 Cara Rehnert Sabo School
2 855 Kaitlyn Ryan Broesler
2 856 Keira Ryan Broesler
3 457 Brenna Mahoney Hester Academy
3 1369 Caroline Clauson Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1250 Clare Boyce Sabo School
3 216 Clare Harrington Shea-Jennings
3 1504 Jordyn Dooley Cummins
3 718 Maddie Peltzer Cummins
4 766 Ellen Ramsey McAleer
4 206 Emmet Hansen Cummins
4 1021 Jazmin Tavares Hester Academy
4 446 Molly Lyons Cummins
4 841 Neave Royster Cummins

58 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 1021 Jazmin Tavares Hester Academy
2 216 Clare Harrington Shea-Jennings
3 1504 Jordyn Dooley Cummins

59 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 1021 Jazmin Tavares Hester Academy
2 766 Ellen Ramsey McAleer
2 446 Molly Lyons Cummins
3 830 Aidan Rosche Hester Academy
3 1369 Caroline Clauson Lynn-O'Grady-Quinlan
3 855 Kaitlyn Ryan Broesler
3 718 Maddie Peltzer Cummins

60 Boys & Girls Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 1360 Fiona Chisholm Hooley
1 107 Isabella Fuentes Harper Academy
1 1448 Molly D'Intino Cummins
2 574 Alexa Milazzo O'Malley
2 1412 Aoife Corbett Culkin
2 1032 Savannah Timney Hester Academy
3 1470 Charlotte Delia Cummins
3 1107 Elizabeth Ward Cummins
3 448 Emma Rose Macklin Acosta
3 645 Erin Murtagh O'Malley
3 1175 Miranda Alferoff O'Malley
3 208 Sadie Hansen Cummins
4 586 David Mitchell Cummins
4 449 Duncan Mackridge Rince Na Sonas

61 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 1360 Fiona Chisholm Hooley
2 1470 Charlotte Delia Cummins
3 1412 Aoife Corbett Culkin
3 1448 Molly D'Intino Cummins

62 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 574 Alexa Milazzo O'Malley
1 1360 Fiona Chisholm Hooley
2 107 Isabella Fuentes Harper Academy
3 159 Bennett Goldberg Hurley
3 1470 Charlotte Delia Cummins
3 1175 Miranda Alferoff O'Malley
3 1448 Molly D'Intino Cummins
3 208 Sadie Hansen Cummins

63 Boys & Girls Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 1259 Anna Bray Southern Academy
2 581 lillian miller Cummins
3 498 Ashlyn McCann Cummins
3 1485 Mya DiSabatino McAleer
4 217 Emily Harrington Shea-Jennings
4 108 Liliana Fuentes Harper Academy
4 612 Rory Mowen Broesler
4 127 Tony Gareau McGrath

64 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1259 Anna Bray Southern Academy
2 498 Ashlyn McCann Cummins
2 1485 Mya DiSabatino McAleer
3 217 Emily Harrington Shea-Jennings
3 612 Rory Mowen Broesler

65 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 108 Liliana Fuentes Harper Academy
2 498 Ashlyn McCann Cummins
3 1259 Anna Bray Southern Academy
3 1485 Mya DiSabatino McAleer

72 Boys & Girls Beginner Reel 10 & Over

Place # Dancer School
1 739 anthony pinto O'Malley
2 1514 Christopher Duffy O'Malley
3 257 Anna Holmgaard O'Grady-Quinlan

73 Boys & Girls Beginner Slip Jig 10 & Over

Place # Dancer School
1 257 Anna Holmgaard O'Grady-Quinlan

74 Boys & Girls Beginner Light Jig 10 & Over

Place # Dancer School
1 257 Anna Holmgaard O'Grady-Quinlan
1 739 anthony pinto O'Malley
1 1514 Christopher Duffy O'Malley

106 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 1474 Claire Denham McAleer
2 519 Addison McDonough Verlin
2 265 Kyla Horvath Hooley
2 1544 Violet Falcone Cummins
3 1333 Brooke Cancro McDade-Cara
3 203 Cailyn Hanna O'Malley
3 1331 Erin Callinan Broesler
3 660 Erin Noonan McAleer
4 145 Alison Gilbraith Rochester Academy
4 477 Phoebe Marshall Boyle

107 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 1331 Erin Callinan Broesler
2 519 Addison McDonough Verlin
3 1474 Claire Denham McAleer
3 660 Erin Noonan McAleer
3 220 Moira Hartley Boyle

108 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 1331 Erin Callinan Broesler
2 1474 Claire Denham McAleer
3 1333 Brooke Cancro McDade-Cara
3 660 Erin Noonan McAleer
3 265 Kyla Horvath Hooley
3 1166 Maya Abdrashitova McGrath

109 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 265 Kyla Horvath Hooley
2 660 Erin Noonan McAleer
2 220 Moira Hartley Boyle
3 1474 Claire Denham McAleer

110 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 07 All

Place # Dancer School
1 1331 Erin Callinan Broesler
2 265 Kyla Horvath Hooley
3 220 Moira Hartley Boyle

111 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 1311 Annabelle Burns Shea-Jennings
1 573 Bridget Migueis Marie Moore
2 510 brenna McCormick McDade-Cara
2 312 Emily Kaufman DoCairde
2 1313 Hannah Burns McDade-Cara
2 1285 Katelyn Brunick Hooley
3 799 Gwendolyn Reyes O'Malley
3 391 Maeve Larrimore Hooley
3 761 Maeve Raffaele McDade-Cara
3 1256 Reagan Bradley Hooley
3 636 Scarlett Murphy McAleer
4 928 Abbey Smith Francis Academy
4 103 Addison Freebery McAleer
4 1239 Aislinn Rose Bloom McDade-Cara
4 1133 Aoibhinn Williams Hagen-Kavanagh
4 1435 Brianna Crooks Teelin
4 862 Celia Ryerson DoCairde
4 935 Connor Smith McGough Academy
4 1195 Danielle Aslan O'Grady-Quinlan
4 1570 Keira Fletcher McAleer
4 613 Ryan Mowen Broesler

112 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 1285 Katelyn Brunick Hooley
2 1311 Annabelle Burns Shea-Jennings
2 636 Scarlett Murphy McAleer
3 573 Bridget Migueis Marie Moore
3 799 Gwendolyn Reyes O'Malley
3 391 Maeve Larrimore Hooley
3 309 Megan Joss Muggivan

113 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 560 Nicholas McSweeney Tir Na Nog
2 573 Bridget Migueis Marie Moore
2 761 Maeve Raffaele McDade-Cara
3 1239 Aislinn Rose Bloom McDade-Cara
3 862 Celia Ryerson DoCairde
3 312 Emily Kaufman DoCairde
3 1285 Katelyn Brunick Hooley
3 391 Maeve Larrimore Hooley
3 613 Ryan Mowen Broesler
3 636 Scarlett Murphy McAleer

114 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 08

Place # Dancer School
1 560 Nicholas McSweeney Tir Na Nog
2 103 Addison Freebery McAleer
2 450 Quinn Mackridge Rince Na Sonas
3 1239 Aislinn Rose Bloom McDade-Cara
3 1133 Aoibhinn Williams Hagen-Kavanagh
3 510 brenna McCormick McDade-Cara
3 1195 Danielle Aslan O'Grady-Quinlan
3 1570 Keira Fletcher McAleer
3 391 Maeve Larrimore Hooley

115 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 08

Place # Dancer School
1 613 Ryan Mowen Broesler
2 1285 Katelyn Brunick Hooley
2 636 Scarlett Murphy McAleer
3 1133 Aoibhinn Williams Hagen-Kavanagh
3 391 Maeve Larrimore Hooley

116A Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 793 Francesca Resuta Tir Na Nog
1 167 Susan Gorman Cummins
2 724 Abigail Perreault Marie Moore
2 326 Aine Kelly Cummins
2 925 Madeline Slaton Cummins
2 1438 Maura Crosson Cummins
2 164 Mia Gordon McAleer
3 244 Abigail Hilgendorf O'Malley
3 1334 Callie Cancro McDade-Cara
3 1530 Caroline Eckman Broesler
3 1410 Kaitlyn Conway Doherty Petri
3 204 Lila Gallagher McHugh
3 508 Sarah McCollum McDade-Cara
4 1266 Abbey Breslin McDade-Cara
4 1493 Caitlin Donahue Cummins
4 583 Roisin Miller DoCairde

116B Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 467 Elena Manopella Donny Golden
2 1042 Amy Trani Hagen-Kavanagh
2 319 Audrey Kehner McHugh
2 1234 Kaley River Birmingham Coyle
2 1406 Kate Connolly Verlin
3 487 Alice McAleenan McHugh
3 741 Chloe Claycomb Hester Academy
3 1109 James Watson Coyle
4 1303 Connor Burke McDonald School
4 893 Julia Scott Inishfree
4 1518 Kerri Duggan Cummins
4 781 Niamh Regan Cummins
4 763 Shay Raiford Hurley

117A Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 167 Susan Gorman Cummins
2 244 Abigail Hilgendorf O'Malley
2 793 Francesca Resuta Tir Na Nog
3 1530 Caroline Eckman Broesler
3 295 Olivia Jenkins Paloma

117B Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 467 Elena Manopella Donny Golden
2 741 Chloe Claycomb Hester Academy
2 164 Mia Gordon McAleer
3 326 Aine Kelly Cummins
3 1042 Amy Trani Hagen-Kavanagh
3 763 Shay Raiford Hurley

118A Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 167 Susan Gorman Cummins
2 244 Abigail Hilgendorf O'Malley
3 1334 Callie Cancro McDade-Cara
3 1530 Caroline Eckman Broesler
3 1410 Kaitlyn Conway Doherty Petri
3 925 Madeline Slaton Cummins
3 583 Roisin Miller DoCairde

118B Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 467 Elena Manopella Donny Golden
2 763 Shay Raiford Hurley
3 1042 Amy Trani Hagen-Kavanagh
3 319 Audrey Kehner McHugh
3 1303 Connor Burke McDonald School
3 893 Julia Scott Inishfree
3 1234 Kaley River Birmingham Coyle

119 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 467 Elena Manopella Donny Golden
2 1370 James Clauson Lynn-O'Grady-Quinlan
3 487 Alice McAleenan McHugh
4 724 Abigail Perreault Marie Moore
4 1406 Kate Connolly Verlin

120 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 594 Anna Molyneaux Bell
2 1042 Amy Trani Hagen-Kavanagh
3 467 Elena Manopella Donny Golden

121 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 753 Maeve Prosser Marie Moore
2 201 Grace Hanlon Hester Academy
2 246 Gwen Hillery Mulvihill-Lynch
2 780 Maeve Regan Cummins
3 1249 Brody Boyce Sabo School
3 969 Emily Stauffer Hooley
3 974 Olivia Steinheimer Devrin Academy
3 1264 Riley Brennan Verlin
4 769 Brenna Randolph-Murphy O'Malley
4 507 Campbell McCluskey Coyle
4 577 Caroline Miller DoCairde
4 754 Gabriela Puntel Cummins
4 764 Jennifer Rakowski Kotelnicki
4 1432 Shannon Craig Broesler

122 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 753 Maeve Prosser Marie Moore
2 769 Brenna Randolph-Murphy O'Malley
2 246 Gwen Hillery Mulvihill-Lynch
3 754 Gabriela Puntel Cummins
3 764 Jennifer Rakowski Kotelnicki
3 780 Maeve Regan Cummins
3 1237 Rachel Blawas Bell

123 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 246 Gwen Hillery Mulvihill-Lynch
1 753 Maeve Prosser Marie Moore
2 1249 Brody Boyce Sabo School
3 769 Brenna Randolph-Murphy O'Malley
3 969 Emily Stauffer Hooley
3 754 Gabriela Puntel Cummins
3 201 Grace Hanlon Hester Academy
3 764 Jennifer Rakowski Kotelnicki
3 780 Maeve Regan Cummins

124 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 780 Maeve Regan Cummins
2 345 Samantha Kerley Johnston
3 969 Emily Stauffer Hooley
3 754 Gabriela Puntel Cummins
3 201 Grace Hanlon Hester Academy

125 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 969 Emily Stauffer Hooley
2 201 Grace Hanlon Hester Academy
2 1237 Rachel Blawas Bell
3 769 Brenna Randolph-Murphy O'Malley

126 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 332 Eva Kelly Lynn-O'Grady-Quinlan
2 1425 Aidan Cox Ryan-Kilcoyne - PA/MD
2 1569 Bailey Fletcher McAleer
2 596 Bridget Mooney DoCairde
2 1057 Delia Ucciardino O'Malley
2 733 Erin Phelps O'Connor
2 260 Hunter Hope Coyle
2 465 Kaitlyn Malinowski Butler-Sheehan
2 1411 Kaleigh Coombs Hester Academy
3 1489 Brenna Dombard Cummins
3 811 Erin Roach Cummins
3 848 Maggie Russell Hagen-Kavanagh
3 460 Taylor Mahoney Hester Academy
4 313 Lily Kaufman DoCairde
4 745 Nina Prabhakaran Cummins

127 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 1373 Madeline Clauson Lynn-O'Grady-Quinlan
2 596 Bridget Mooney DoCairde
2 465 Kaitlyn Malinowski Butler-Sheehan
2 1411 Kaleigh Coombs Hester Academy
3 1489 Brenna Dombard Cummins
3 1057 Delia Ucciardino O'Malley
3 811 Erin Roach Cummins

128 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 794 Gianna Resuta Tir Na Nog
2 1569 Bailey Fletcher McAleer
3 1497 Claire Donnelly Hurley
3 1057 Delia Ucciardino O'Malley
3 465 Kaitlyn Malinowski Butler-Sheehan
3 848 Maggie Russell Hagen-Kavanagh
3 460 Taylor Mahoney Hester Academy

129 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 332 Eva Kelly Lynn-O'Grady-Quinlan
1 1373 Madeline Clauson Lynn-O'Grady-Quinlan
2 460 Taylor Mahoney Hester Academy
3 1569 Bailey Fletcher McAleer
3 1141 Brady Witt Slattery
3 733 Erin Phelps O'Connor
3 811 Erin Roach Cummins
3 260 Hunter Hope Coyle

130 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 848 Maggie Russell Hagen-Kavanagh
2 733 Erin Phelps O'Connor
3 1569 Bailey Fletcher McAleer

131 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 688 Shannon O'Sullivan McAleer
2 1352 Abigail Castano Marie Moore
2 1031 Daisy Timney Hester Academy
2 277 Moira Hurst Cummins
3 1512 Abigail Dray O'Neill-James
3 1539 Mia Faciano O'Malley

132 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 1539 Mia Faciano O'Malley
2 1031 Daisy Timney Hester Academy
3 1352 Abigail Castano Marie Moore
3 277 Moira Hurst Cummins

133 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 1031 Daisy Timney Hester Academy
2 1512 Abigail Dray O'Neill-James
2 688 Shannon O'Sullivan McAleer
3 1352 Abigail Castano Marie Moore
3 1539 Mia Faciano O'Malley
3 277 Moira Hurst Cummins

134 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 1539 Mia Faciano O'Malley
2 1326 Eva Cain Culkin
3 688 Shannon O'Sullivan McAleer

136 Boys & Girls Advanced Beginner Reel 12 & Over

Place # Dancer School
1 202 Madison Hanlon Hester Academy
2 393 Brianna Lassen O'Malley
2 317 Cailin Kearns D'Arcy School
3 1511 Morgan Downing Crane Academy
3 205 Victoria Gallagher McDade-Cara
4 737 Aileen Pike D'Arcy School
4 605 Katelyn Morrison Hurley
4 796 Maria Resuta Tir Na Nog
4 463 Nikita Makulov McGrath

137 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 317 Cailin Kearns D'Arcy School
2 202 Madison Hanlon Hester Academy
3 393 Brianna Lassen O'Malley
3 1511 Morgan Downing Crane Academy

138 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 383 Catherine Lambert Crane Irish Dance
2 202 Madison Hanlon Hester Academy
3 317 Cailin Kearns D'Arcy School
3 205 Victoria Gallagher McDade-Cara

139 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 792 Christopher Resuta Tir Na Nog
2 393 Brianna Lassen O'Malley
3 383 Catherine Lambert Crane Irish Dance

140 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe 11 & Over

Place # Dancer School
1 1511 Morgan Downing Crane Academy
2 393 Brianna Lassen O'Malley
2 383 Catherine Lambert Crane Irish Dance
3 1539 Mia Faciano O'Malley

201 Boys & Girls Novice Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 1166 Maya Abdrashitova McGrath
2 186 Abigail Hackett Lynn-O'Grady-Quinlan
2 1210 Garret Basta Lynn-O'Grady-Quinlan
3 765 Mairead Raley McHugh
3 1130 Paige Wilcox Lynn-O'Grady-Quinlan
4 673 Fallon O'Brien Fitzpatrick Academy
4 1444 Grace Curran-Burns Ryan-Kilcoyne - PA/MD
4 402 Helen Leahy Duffy
4 1071 Joseph Veeneman Broesler
4 220 Moira Hartley Boyle
4 556 Ryan McNeill Broesler

202 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 673 Fallon O'Brien Fitzpatrick Academy
2 1166 Maya Abdrashitova McGrath
3 1444 Grace Curran-Burns Ryan-Kilcoyne - PA/MD
3 1130 Paige Wilcox Lynn-O'Grady-Quinlan

203 Boys & Girls Novice Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 186 Abigail Hackett Lynn-O'Grady-Quinlan
2 1210 Garret Basta Lynn-O'Grady-Quinlan
3 402 Helen Leahy Duffy
3 1071 Joseph Veeneman Broesler
3 556 Ryan McNeill Broesler

204 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 1071 Joseph Veeneman Broesler
2 403 June Leahy Teelin
3 1106 Coco Ward Teelin
3 765 Mairead Raley McHugh

206 Boys & Girls Novice Reel Under 08

Place # Dancer School
1 1337 Molly Anne Canning Brennan-Lucey
2 187 Fiona Hagan McHugh
2 1216 Maura Beckwith Butler-Sheehan
2 450 Quinn Mackridge Rince Na Sonas
3 1206 Delaney Barron Lynn-O'Grady-Quinlan
3 179 Delaney Greenwood Rince Na Sonas
3 413 Eileen Lesinski Marie Moore
3 1367 Zofia Cintron Marie Moore
4 226 Charlotte Hayes Doherty Petri
4 934 Claire Smith McDade-Cara
4 704 Delaney Partridge Boyle
4 1179 Greta Almquist Broesler
4 1430 Julianne Coyle McDade-Cara
4 606 Molly Morrison Hurley
4 849 Molly Russell Francis Academy
4 560 Nicholas McSweeney Tir Na Nog
4 236 Reagan Hellwig Heritage IDC

207 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 1367 Zofia Cintron Marie Moore
2 1337 Molly Anne Canning Brennan-Lucey
3 934 Claire Smith McDade-Cara
3 179 Delaney Greenwood Rince Na Sonas
3 413 Eileen Lesinski Marie Moore
3 187 Fiona Hagan McHugh
3 1216 Maura Beckwith Butler-Sheehan
3 849 Molly Russell Francis Academy

208 Boys & Girls Novice Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 413 Eileen Lesinski Marie Moore
2 309 Megan Joss Muggivan
2 1337 Molly Anne Canning Brennan-Lucey
2 1367 Zofia Cintron Marie Moore
3 1206 Delaney Barron Lynn-O'Grady-Quinlan
3 187 Fiona Hagan McHugh
3 606 Molly Morrison Hurley
3 849 Molly Russell Francis Academy

209 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 08

Place # Dancer School
1 309 Megan Joss Muggivan
2 226 Charlotte Hayes Doherty Petri
2 606 Molly Morrison Hurley
2 1367 Zofia Cintron Marie Moore
3 928 Abbey Smith Francis Academy
3 1216 Maura Beckwith Butler-Sheehan
3 236 Reagan Hellwig Heritage IDC

210 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 08 All

Place # Dancer School
1 1120 Madison Watson Rochester Academy
2 606 Molly Morrison Hurley
2 236 Reagan Hellwig Heritage IDC
3 309 Megan Joss Muggivan
3 1367 Zofia Cintron Marie Moore

211A Boys & Girls Novice Reel Under 09

Place # Dancer School
1 1260 Bethan Bray Southern Academy
2 965 Abigail Stack Bell
2 594 Anna Molyneaux Bell
2 629 ERIN MURPHY O'Malley
3 328 Brigid Kelly McDade-Cara
3 496 Kylie McCaffrey Hagen-Kavanagh
3 370 Sydney Kramer Muggivan
3 1226 Yuka Bertram Early-McLoughlin
4 286 Anna Jackson Roisin Academy
4 1416 Annie Corzine Teelin
4 1209 Fiona Basta Lynn-O'Grady-Quinlan
4 1171 Ian Ailes McDade-Cara
4 661 Keira Noonan Teelin
4 857 Lorelai Ryan Broesler
4 1276 Madeline Briskey McGrath
4 295 Olivia Jenkins Paloma
4 1152 Reagan Wright Francis Academy

211B Boys & Girls Novice Reel Under 09

Place # Dancer School
1 166 Aoife Gorman Lynn-O'Grady-Quinlan
2 1423 Brady Cowden Coyle
3 474 Anna Marshall Boyle
3 1347 Caroline Casey Johnston
3 1479 Kathryn Diaz McDade-Cara
3 169 Mairead Gowran Scoil Rince Saoirse
3 905 Porter Sheen Roisin Academy
4 406 Billie Leet Carle
4 1054 Elizabeth Tynan Doherty Petri
4 1366 Isabel Chupka Hurley
4 524 Kathleen McGee Hurley
4 1462 Kathryn DeCicco Kelly-Oster
4 818 Kerryann Rogers Inishfree
4 381 Mira Lacy O'Neill-James
4 954 Samantha Snyder Francis Academy
4 428 Sofia Lopez Hurley

212A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 705 Cecilia Patino McHugh
2 965 Abigail Stack Bell
2 1260 Bethan Bray Southern Academy
2 370 Sydney Kramer Muggivan
3 594 Anna Molyneaux Bell
3 328 Brigid Kelly McDade-Cara
3 496 Kylie McCaffrey Hagen-Kavanagh
3 1226 Yuka Bertram Early-McLoughlin

212B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 166 Aoife Gorman Lynn-O'Grady-Quinlan
2 1406 Kate Connolly Verlin
2 169 Mairead Gowran Scoil Rince Saoirse
3 474 Anna Marshall Boyle
3 406 Billie Leet Carle
3 1347 Caroline Casey Johnston
3 1054 Elizabeth Tynan Doherty Petri
3 524 Kathleen McGee Hurley
3 818 Kerryann Rogers Inishfree
3 381 Mira Lacy O'Neill-James

213 Boys & Girls Novice Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 965 Abigail Stack Bell
2 1260 Bethan Bray Southern Academy
2 1423 Brady Cowden Coyle
3 474 Anna Marshall Boyle
3 594 Anna Molyneaux Bell
3 166 Aoife Gorman Lynn-O'Grady-Quinlan
3 406 Billie Leet Carle
3 1054 Elizabeth Tynan Doherty Petri
3 793 Francesca Resuta Tir Na Nog
3 524 Kathleen McGee Hurley
3 661 Keira Noonan Teelin
3 169 Mairead Gowran Scoil Rince Saoirse

214A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 1260 Bethan Bray Southern Academy
2 166 Aoife Gorman Lynn-O'Grady-Quinlan
3 286 Anna Jackson Roisin Academy
3 1416 Annie Corzine Teelin
3 496 Kylie McCaffrey Hagen-Kavanagh
3 857 Lorelai Ryan Broesler
3 1226 Yuka Bertram Early-McLoughlin

214B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 905 Porter Sheen Roisin Academy
2 169 Mairead Gowran Scoil Rince Saoirse
2 954 Samantha Snyder Francis Academy
3 1479 Kathryn Diaz McDade-Cara
3 818 Kerryann Rogers Inishfree
3 428 Sofia Lopez Hurley

215A Boys & Girls Novice Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 1260 Bethan Bray Southern Academy
2 553 Emma McNeill Broesler
2 661 Keira Noonan Teelin
3 965 Abigail Stack Bell
3 286 Anna Jackson Roisin Academy
3 857 Lorelai Ryan Broesler

215B Boys & Girls Novice Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 954 Samantha Snyder Francis Academy
2 496 Kylie McCaffrey Hagen-Kavanagh
3 474 Anna Marshall Boyle
3 1347 Caroline Casey Johnston
3 818 Kerryann Rogers Inishfree
3 428 Sofia Lopez Hurley

216A Boys & Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 964 Isabelle Stacey McDade-Cara
2 1482 Gabrielle Dinardo DoCairde
2 1186 Libby Ansello Dunleavy-Boyle-Bremer
3 1552 Addyson Fedele Rince Na Sonas
3 1236 Bridget Blaney McDade-Cara
3 478 Emma Martin Donny Golden
3 662 Lily Noonan McAleer
4 1299 Abigail Rose Burke McAleer
4 837 Camryn Rotkowitz Broesler
4 404 Curran Lyn Leaver Aisling Mor Academy
4 1123 Emmerson Weed Rince Na Sonas
4 253 Grace Hoban McDade-Cara
4 302 Jenna Jones Hooley
4 345 Samantha Kerley Johnston
4 1471 Summer Delli Carpini Cummins

216B Boys & Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 961 Havilah Spinetti Hooley
2 904 Alexi Sheen Roisin Academy
2 572 Brianna Michalak Walker Academy
3 234 Abigail Heelen Southern Academy
3 1567 Audrey Fleischman Kelly-Oster
3 973 Clara Steffens Lenahan - NJ
3 1168 Ella Abramson Boyle
3 559 Isabelle McSweeney Tir Na Nog
3 1165 Kayla Abbes D'Arcy School
3 1022 Nora Tegeler Hurley
3 1102 Riley Walsh McDade-Cara
4 1178 Cecelia Almquist Broesler
4 430 Jillian Lotito Hurley
4 1545 Kallista Fanning Coyle
4 170 Katherine Grant McAleer
4 872 Maura Sayles Cummins
4 1237 Rachel Blawas Bell

217A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 662 Lily Noonan McAleer
2 1552 Addyson Fedele Rince Na Sonas
2 1482 Gabrielle Dinardo DoCairde
2 253 Grace Hoban McDade-Cara
3 1299 Abigail Rose Burke McAleer
3 263 Avery Horrigan Muggivan
3 837 Camryn Rotkowitz Broesler
3 478 Emma Martin Donny Golden

217B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1567 Audrey Fleischman Kelly-Oster
2 904 Alexi Sheen Roisin Academy
2 572 Brianna Michalak Walker Academy
2 973 Clara Steffens Lenahan - NJ
2 1022 Nora Tegeler Hurley
3 234 Abigail Heelen Southern Academy
3 1178 Cecelia Almquist Broesler
3 1123 Emmerson Weed Rince Na Sonas
3 170 Katherine Grant McAleer
3 1102 Riley Walsh McDade-Cara

218 Boys & Girls Novice Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 662 Lily Noonan McAleer
2 234 Abigail Heelen Southern Academy
2 1482 Gabrielle Dinardo DoCairde
2 253 Grace Hoban McDade-Cara
3 572 Brianna Michalak Walker Academy
3 1168 Ella Abramson Boyle
3 559 Isabelle McSweeney Tir Na Nog
3 430 Jillian Lotito Hurley
3 1545 Kallista Fanning Coyle
3 1022 Nora Tegeler Hurley
3 345 Samantha Kerley Johnston

219A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1123 Emmerson Weed Rince Na Sonas
2 1552 Addyson Fedele Rince Na Sonas
3 404 Curran Lyn Leaver Aisling Mor Academy
3 478 Emma Martin Donny Golden
3 964 Isabelle Stacey McDade-Cara
3 302 Jenna Jones Hooley
3 1186 Libby Ansello Dunleavy-Boyle-Bremer

219B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 234 Abigail Heelen Southern Academy
2 430 Jillian Lotito Hurley
2 1102 Riley Walsh McDade-Cara
3 572 Brianna Michalak Walker Academy
3 961 Havilah Spinetti Hooley
3 559 Isabelle McSweeney Tir Na Nog
3 1022 Nora Tegeler Hurley

220A Boys & Girls Novice Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 478 Emma Martin Donny Golden
2 1325 Charlotte Cain McGrath
2 1186 Libby Ansello Dunleavy-Boyle-Bremer
3 837 Camryn Rotkowitz Broesler
3 1123 Emmerson Weed Rince Na Sonas
3 775 Maura Read McAleer

220B Boys & Girls Novice Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 1168 Ella Abramson Boyle
2 572 Brianna Michalak Walker Academy
2 1165 Kayla Abbes D'Arcy School
3 234 Abigail Heelen Southern Academy
3 430 Jillian Lotito Hurley
3 552 Sara McMullin Harney-Pender-Keady

221A Boys & Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 984 Anna Stratton McElligott
2 1213 Brianna Bauer Kotelnicki
2 699 Elizabeth Panfile Slattery
2 557 Grace Anne McNerney Hagen-Kavanagh
3 1365 Avery Chupka Hurley
3 1141 Brady Witt Slattery
3 1296 Fíona Bunnell Ryan-Kilcoyne - PA/MD
3 1580 KATIE FOX Kelly-Oster
3 1446 Lauren D'Elia McDade-Cara
3 1127 Lillian Whippo Kelly-Oster
3 860 Megan Ryan Broesler
3 634 Reagan Murphy O'Malley
4 1492 Abigail Donahue Cummins
4 798 Aibhlinn Reyes O'Malley
4 1549 Cana Fass Walker Academy
4 1383 Clare Coleman O'Grady-Quinlan
4 595 Katelyn Molyneaux Bell
4 207 Lilly Hansen Cummins
4 1373 Madeline Clauson Lynn-O'Grady-Quinlan
4 528 Mary McGinn McDonald School
4 970 Maya Staunton Aherne Sheehan
4 1385 McKenna Coleman O'Grady-Quinlan

221B Boys & Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 288 Corie Jahr Southern Academy
2 238 Delaney Hendrickson DoCairde
2 421 Katherine Lindell Harney-Pender-Keady
2 116 Madeline Gallagher Kelly-Oster
2 864 McAllister Salter Aherne Sheehan
3 287 Ava Jacobsen Southern Academy
3 1289 Cillian Bubb Lynn-O'Grady-Quinlan
3 621 John Patrick Mullery Rhythm of Ireland
3 1420 Kathryn Cottrell Kotelnicki
3 1124 Madeline Weilage Aherne Sheehan
3 1477 Peter DePasqule Bell
3 899 Ryan Sestak Aherne Sheehan
4 908 Bridget Sheridan McDade-Cara
4 1497 Claire Donnelly Hurley
4 644 Courtney Murtagh O'Malley
4 794 Gianna Resuta Tir Na Nog
4 1335 Isabella Cannan O'Grady-Quinlan
4 1344 Madison Carreiro O'Grady-Quinlan
4 1397 Maggie Conchado Coyle
4 1433 Neave Crean Boyle
4 1407 Ryan Connolly Verlin
4 732 Siena Phaup Hurley

222A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 699 Elizabeth Panfile Slattery
2 984 Anna Stratton McElligott
2 1446 Lauren D'Elia McDade-Cara
3 798 Aibhlinn Reyes O'Malley
3 1365 Avery Chupka Hurley
3 1213 Brianna Bauer Kotelnicki
3 1296 Fíona Bunnell Ryan-Kilcoyne - PA/MD
3 595 Katelyn Molyneaux Bell
3 1127 Lillian Whippo Kelly-Oster
3 970 Maya Staunton Aherne Sheehan

222B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 288 Corie Jahr Southern Academy
2 644 Courtney Murtagh O'Malley
2 1420 Kathryn Cottrell Kotelnicki
2 192 Madeline Hagner Rince Na Tiarna
2 864 McAllister Salter Aherne Sheehan
2 1407 Ryan Connolly Verlin
3 908 Bridget Sheridan McDade-Cara
3 238 Delaney Hendrickson DoCairde
3 1564 Erin Flanagan McDade-Cara
3 794 Gianna Resuta Tir Na Nog
3 1335 Isabella Cannan O'Grady-Quinlan
3 116 Madeline Gallagher Kelly-Oster
3 1397 Maggie Conchado Coyle
3 634 Reagan Murphy O'Malley

223A Boys & Girls Novice Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 332 Eva Kelly Lynn-O'Grady-Quinlan
2 1213 Brianna Bauer Kotelnicki
2 1446 Lauren D'Elia McDade-Cara
3 1141 Brady Witt Slattery
3 1383 Clare Coleman O'Grady-Quinlan
3 1296 Fíona Bunnell Ryan-Kilcoyne - PA/MD
3 595 Katelyn Molyneaux Bell
3 1373 Madeline Clauson Lynn-O'Grady-Quinlan
3 970 Maya Staunton Aherne Sheehan
3 634 Reagan Murphy O'Malley

223B Boys & Girls Novice Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 621 John Patrick Mullery Rhythm of Ireland
2 1420 Kathryn Cottrell Kotelnicki
2 1397 Maggie Conchado Coyle
2 864 McAllister Salter Aherne Sheehan
3 908 Bridget Sheridan McDade-Cara
3 644 Courtney Murtagh O'Malley
3 1575 Isabelle Fontana Broesler
3 1344 Madison Carreiro O'Grady-Quinlan
3 603 Mairead Morris McDade-Cara
3 1407 Ryan Connolly Verlin

224A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 634 Reagan Murphy O'Malley
2 1296 Fíona Bunnell Ryan-Kilcoyne - PA/MD
2 950 Jake Smull Coyle
2 1446 Lauren D'Elia McDade-Cara
2 207 Lilly Hansen Cummins
3 1549 Cana Fass Walker Academy
3 1383 Clare Coleman O'Grady-Quinlan
3 1275 Fallon Bright Burke-Conroy
3 1580 KATIE FOX Kelly-Oster
3 1127 Lillian Whippo Kelly-Oster
3 970 Maya Staunton Aherne Sheehan

224B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 421 Katherine Lindell Harney-Pender-Keady
2 1420 Kathryn Cottrell Kotelnicki
2 1397 Maggie Conchado Coyle
3 287 Ava Jacobsen Southern Academy
3 1289 Cillian Bubb Lynn-O'Grady-Quinlan
3 238 Delaney Hendrickson DoCairde
3 621 John Patrick Mullery Rhythm of Ireland
3 116 Madeline Gallagher Kelly-Oster
3 864 McAllister Salter Aherne Sheehan
3 723 Meghan Perez Broesler

225A Boys & Girls Novice Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 1275 Fallon Bright Burke-Conroy
2 950 Jake Smull Coyle
3 1213 Brianna Bauer Kotelnicki
3 1549 Cana Fass Walker Academy
3 970 Maya Staunton Aherne Sheehan

225B Boys & Girls Novice Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 288 Corie Jahr Southern Academy
2 984 Anna Stratton McElligott
2 421 Katherine Lindell Harney-Pender-Keady
3 287 Ava Jacobsen Southern Academy
3 621 John Patrick Mullery Rhythm of Ireland
3 116 Madeline Gallagher Kelly-Oster
3 192 Madeline Hagner Rince Na Tiarna
3 864 McAllister Salter Aherne Sheehan
3 899 Ryan Sestak Aherne Sheehan

226A Boys & Girls Novice Reel Under 12

Place # Dancer School
1 829 Illyana Rosado Devrin Academy
2 329 Clare Kelly McDade-Cara
2 185 Kaylea Guilfoyle Carle
2 1228 Mallory Bertrand Kotelnicki
3 1214 Ania Bayait Carle
3 506 Brigid McCluskey Coyle
3 245 Erin Hill DoCairde
4 884 Ella Schnitzer McGrath
4 261 Grace Hopkins Cummins
4 681 Kaelan O'Neill Coyle
4 184 Molly Grimaldi O'Malley
4 1343 Regan Carlson Gallagher
4 1190 Teresa Arndt Baffa

226B Boys & Girls Novice Reel Under 12

Place # Dancer School
1 648 Catherine Nelson Devrin Academy
2 1326 Eva Cain Culkin
2 802 Faith Richardson Baffa
2 1528 Grace Eagen Coyle
3 708 Amanda Pawelczyk Roisin Academy
3 993 Cayleigh Sullivan Hurley
4 932 Brennan Smith Hurley
4 1205 Brooke Barrie McDade-Cara
4 1467 Bryn Delaney Coyle
4 105 Collette Fridell Southern Academy
4 578 Ella Miller Cummins
4 112 Grace Gaffney Carle
4 1012 Julia Sweeney Cummins
4 1104 Lucy Walton Hurley

227A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 1190 Teresa Arndt Baffa
2 248 Claire Hinkle Hooley
2 329 Clare Kelly McDade-Cara
2 1208 Colleen Barry Francis Academy
3 506 Brigid McCluskey Coyle
3 146 Delaney Gilbraith Dunleavy - NY
3 261 Grace Hopkins Cummins
3 184 Molly Grimaldi O'Malley

227B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 648 Catherine Nelson Devrin Academy
2 802 Faith Richardson Baffa
3 708 Amanda Pawelczyk Roisin Academy
3 1467 Bryn Delaney Coyle
3 578 Ella Miller Cummins
3 582 Madison Miller Southern Academy
3 568 Rebecca Mello Hurley

228 Boys & Girls Novice Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 578 Ella Miller Cummins
2 932 Brennan Smith Hurley
2 329 Clare Kelly McDade-Cara
2 710 Lily Pearson O'Neill-James
3 1214 Ania Bayait Carle
3 1467 Bryn Delaney Coyle
3 829 Illyana Rosado Devrin Academy

229A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 495 Kaelin McCaffrey Hagen-Kavanagh
2 1214 Ania Bayait Carle
2 1291 Madison Buckley Carle
2 1190 Teresa Arndt Baffa
3 248 Claire Hinkle Hooley
3 884 Ella Schnitzer McGrath

229B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 802 Faith Richardson Baffa
2 648 Catherine Nelson Devrin Academy
3 993 Cayleigh Sullivan Hurley
3 829 Illyana Rosado Devrin Academy
3 568 Rebecca Mello Hurley
3 1465 Sarah Degnan Bell

230A Boys & Girls Novice Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 495 Kaelin McCaffrey Hagen-Kavanagh
2 1291 Madison Buckley Carle
2 1228 Mallory Bertrand Kotelnicki
3 1214 Ania Bayait Carle
3 245 Erin Hill DoCairde
3 359 Grace Klous McHugh
3 681 Kaelan O'Neill Coyle

230B Boys & Girls Novice Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 648 Catherine Nelson Devrin Academy
2 112 Grace Gaffney Carle
3 713 Caelan Pedersen Broesler
3 399 Chloe Lawrence McElligott
3 105 Collette Fridell Southern Academy
3 802 Faith Richardson Baffa
3 731 Grace Petrich Shovlin
3 1012 Julia Sweeney Cummins
3 582 Madison Miller Southern Academy

231 Boys & Girls Novice Reel Under 13

Place # Dancer School
1 1527 Samantha Dyer Southern Academy
2 1314 Kaylee Burns Broesler
2 218 Lara Hartle Slattery
3 429 Ainsley Lord Walker Academy
3 742 Anna Plowman Hester Academy
3 138 Brenna Geidel DoCairde
3 1517 Caileigh Duggan O'Malley
3 792 Christopher Resuta Tir Na Nog
3 344 Courtney Kerley Johnston
3 676 Dora O'Connor O'Neill-James
3 960 Grace Spinetti Hooley
3 641 Kerry Murray Broesler
3 1364 Ryann Christie Mulvihill-Lynch
3 569 Savanna Meredith Hooley
3 160 Spencer Goldberg Hurley
3 357 Zachary Kline Aisling Mor Academy
4 1481 Aeryn Digby Butler-Sheehan
4 1198 Alison Bailey Cummins
4 162 Catherine Gonzalez Lynn
4 995 Cora Sullivan Hurley
4 1091 Joy Wagner Hooley
4 898 Katie Sestak Aherne Sheehan
4 1393 Mary Comer O'Malley
4 825 Nora Ronan Heritage IDC
4 563 Saorla Meenagh Cummins
4 455 Trip Magwood McGrath

232 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 569 Savanna Meredith Hooley
2 995 Cora Sullivan Hurley
2 960 Grace Spinetti Hooley
3 1481 Aeryn Digby Butler-Sheehan
3 1517 Caileigh Duggan O'Malley
3 1091 Joy Wagner Hooley
3 1393 Mary Comer O'Malley
3 1527 Samantha Dyer Southern Academy

233 Boys & Girls Novice Light Jig Under 13

Place # Dancer School
1 641 Kerry Murray Broesler
2 792 Christopher Resuta Tir Na Nog
3 742 Anna Plowman Hester Academy
3 162 Catherine Gonzalez Lynn
3 898 Katie Sestak Aherne Sheehan
3 1314 Kaylee Burns Broesler
3 825 Nora Ronan Heritage IDC

234 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 13

Place # Dancer School
1 1314 Kaylee Burns Broesler
2 130 Lily Garretson McGrath
2 1364 Ryann Christie Mulvihill-Lynch
3 1517 Caileigh Duggan O'Malley
3 344 Courtney Kerley Johnston
3 1091 Joy Wagner Hooley
3 825 Nora Ronan Heritage IDC
3 1527 Samantha Dyer Southern Academy
3 160 Spencer Goldberg Hurley

235 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 13

Place # Dancer School
1 1314 Kaylee Burns Broesler
2 1364 Ryann Christie Mulvihill-Lynch
2 1527 Samantha Dyer Southern Academy
3 1517 Caileigh Duggan O'Malley
3 960 Grace Spinetti Hooley
3 357 Zachary Kline Aisling Mor Academy

236 Boys & Girls Novice Reel Under 14

Place # Dancer School
1 1572 Piper Florio Devrin Academy
2 620 Alexandra Mullery Rhythm of Ireland
2 511 Kiera McCormick McHugh
3 680 Bailey O'Neill Coyle
3 1146 Caden Wood D'Arcy School
3 259 Hannah Hope Coyle
4 919 Eliza Silletto Early-McLoughlin
4 1538 Isabella Faciano O'Malley
4 1342 Kennedy Carlin DoCairde
4 283 Leilani Ingham Coyle
4 846 Lilly Ruske Hester Academy
4 210 Maggie Harahan McDade-Cara
4 1582 Michela Francesconi Cummins
4 611 Reily Mowen Broesler
4 362 Sara Knauss Coyle

237 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 511 Kiera McCormick McHugh
2 680 Bailey O'Neill Coyle
2 654 Delaney Niebo Devrin Academy
2 1572 Piper Florio Devrin Academy
3 1146 Caden Wood D'Arcy School
3 919 Eliza Silletto Early-McLoughlin
3 1582 Michela Francesconi Cummins
3 611 Reily Mowen Broesler

238 Boys & Girls Novice Light Jig Under 14

Place # Dancer School
1 511 Kiera McCormick McHugh
2 654 Delaney Niebo Devrin Academy
2 259 Hannah Hope Coyle
2 463 Nikita Makulov McGrath
3 1538 Isabella Faciano O'Malley
3 283 Leilani Ingham Coyle
3 846 Lilly Ruske Hester Academy

239 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 14

Place # Dancer School
1 1572 Piper Florio Devrin Academy
2 1146 Caden Wood D'Arcy School
3 654 Delaney Niebo Devrin Academy
3 1582 Michela Francesconi Cummins
3 362 Sara Knauss Coyle

240 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 14

Place # Dancer School
1 1146 Caden Wood D'Arcy School
2 283 Leilani Ingham Coyle
3 620 Alexandra Mullery Rhythm of Ireland
3 654 Delaney Niebo Devrin Academy
3 1538 Isabella Faciano O'Malley
3 511 Kiera McCormick McHugh
3 1572 Piper Florio Devrin Academy

241 Boys & Girls Novice Reel 14 & Over

Place # Dancer School
1 541 Mara McInroy Coyle
2 638 Abigail Murray McHugh
2 1388 Brittany Collins Cumascaigh
2 324 Ciara Keller Coyle
3 383 Catherine Lambert Crane Irish Dance
3 1163 Juliana Zeller Caitrin
3 199 Keelin Hammill O'Malley
3 1131 Regina Wilcox Marie Moore
4 639 Alexa Murray Cummins
4 1197 Amanda Aydelotte Cummins
4 155 Ariana Gnad Bell
4 113 Bridget Galiczynski Cummins
4 789 Claire Rennia Johnston
4 330 Eileen Kelly O'Malley
4 795 Jessica Resuta Tir Na Nog
4 352 Kayla Kirkwood Cummins
4 1469 Lauren Delgado Hooley
4 110 Mary Gabriele Coyle

242 Boys & Girls Novice Slip Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 541 Mara McInroy Coyle
2 330 Eileen Kelly O'Malley
3 1388 Brittany Collins Cumascaigh
3 795 Jessica Resuta Tir Na Nog
3 110 Mary Gabriele Coyle
3 1131 Regina Wilcox Marie Moore

243 Boys & Girls Novice Light Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 1131 Regina Wilcox Marie Moore
2 1197 Amanda Aydelotte Cummins
2 113 Bridget Galiczynski Cummins
3 1219 BOBBI BENASSA Boyle
3 795 Jessica Resuta Tir Na Nog

244 Boys & Girls Novice Treble Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 1197 Amanda Aydelotte Cummins
2 541 Mara McInroy Coyle
3 323 Brighid Keller Coyle
3 1388 Brittany Collins Cumascaigh
3 352 Kayla Kirkwood Cummins
3 878 Lexie Scharnberger Culkin
3 110 Mary Gabriele Coyle
3 124 Matt Gareau McGrath
3 1131 Regina Wilcox Marie Moore

245 Boys & Girls Novice Hornpipe 14 & Over

Place # Dancer School
1 199 Keelin Hammill O'Malley
2 795 Jessica Resuta Tir Na Nog
3 1197 Amanda Aydelotte Cummins
3 1219 BOBBI BENASSA Boyle
3 1163 Juliana Zeller Caitrin

301 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 08 All

Place # Dancer School
1 1120 Madison Watson Rochester Academy
2 443 Kate Lyons Wick-Hegarty
3 475 Carolyn Marshall Boyle
3 624 Mary Grace Mulvey Donny Golden

302 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 08 All

Place # Dancer School
1 624 Mary Grace Mulvey Donny Golden
2 475 Carolyn Marshall Boyle
3 704 Delaney Partridge Boyle
3 403 June Leahy Teelin

303 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 08 All

Place # Dancer School
1 475 Carolyn Marshall Boyle
2 443 Kate Lyons Wick-Hegarty
2 1543 Maeve Falcone Cummins
3 704 Delaney Partridge Boyle
3 1120 Madison Watson Rochester Academy

304 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 08 All

Place # Dancer School
1 624 Mary Grace Mulvey Donny Golden
2 475 Carolyn Marshall Boyle
3 443 Kate Lyons Wick-Hegarty
3 1543 Maeve Falcone Cummins

305 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 1398 Grace Conlan Rochester Academy
2 1257 Olivia Branco Dowds Irish Dance Academy
2 1262 Sadie Breault McDade-Cara
3 1418 Caroline Cosgrove Hagen-Kavanagh
3 705 Cecilia Patino McHugh
3 553 Emma McNeill Broesler
3 1245 Juliana Borresen Coward Teelin

306 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 128 Brigid Garlick Aisling Mor Academy
2 1257 Olivia Branco Dowds Irish Dance Academy
2 1262 Sadie Breault McDade-Cara
3 440 Ava Lyon Goodwin Academy
3 1398 Grace Conlan Rochester Academy

307 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 128 Brigid Garlick Aisling Mor Academy
2 1245 Juliana Borresen Coward Teelin
2 340 Mia Kelly Hooley
3 440 Ava Lyon Goodwin Academy
3 328 Brigid Kelly McDade-Cara
3 1401 Reagan Connelly Hunt

308 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 1418 Caroline Cosgrove Hagen-Kavanagh
2 1059 Makenna Urban Hooley
3 1245 Juliana Borresen Coward Teelin
3 1257 Olivia Branco Dowds Irish Dance Academy
3 1212 Victoria Bates Fay-Healy

309 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 144 Kaitlyn Gibney DeNogla - Ardmore
2 1203 Alexandra Barnet Hunt
2 533 Claire McGrellis McHugh
2 1389 Grace Collins Teelin
3 1255 Alice Bradley Culkin
3 1015 FAHREN SWEET Lynn-O'Grady-Quinlan
3 854 Jeddy Ryan Broesler
3 249 Paige Hinkle Hooley

310 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1015 FAHREN SWEET Lynn-O'Grady-Quinlan
2 1203 Alexandra Barnet Hunt
2 1325 Charlotte Cain McGrath
3 961 Havilah Spinetti Hooley
3 1045 Sara Treaster Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1488 Sarah Doherty McDade-Cara

311 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 266 Carly Hughes Cummins
2 544 Clare McKeown McDade-Cara
2 552 Sara McMullin Harney-Pender-Keady
3 1325 Charlotte Cain McGrath
3 533 Claire McGrellis McHugh
3 1015 FAHREN SWEET Lynn-O'Grady-Quinlan
3 854 Jeddy Ryan Broesler

312 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 144 Kaitlyn Gibney DeNogla - Ardmore
2 1203 Alexandra Barnet Hunt
2 1567 Audrey Fleischman Kelly-Oster
2 854 Jeddy Ryan Broesler
3 266 Carly Hughes Cummins
3 1015 FAHREN SWEET Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1389 Grace Collins Teelin

313 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 192 Madeline Hagner Rince Na Tiarna
2 285 Abigail Jackson Cumascaigh
2 1122 Anna Weaver McGrath
2 525 Mairead McGill Aisling Mor Academy
2 1308 McKayla Burke McDonald School
3 1081 Ashleigh Vrablik McGrath
3 442 Erin Lyons Wick-Hegarty
3 1312 Fiona Burns Devrin Academy
3 950 Jake Smull Coyle
3 723 Meghan Perez Broesler
3 915 Moira Shupack McDade-Cara
3 346 Rachel Kiel Heritage IDC

314 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 1463 Ethne Degan Carle
2 212 Ava Harman Kelly-Oster
2 951 Julianna Smull Coyle
2 239 Kiera Henson Coyle
2 723 Meghan Perez Broesler
3 285 Abigail Jackson Cumascaigh
3 1238 Amelia Blazek O'Connor
3 1312 Fiona Burns Devrin Academy
3 1575 Isabelle Fontana Broesler
3 1519 Keva Duggan Cummins
3 915 Moira Shupack McDade-Cara

315 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 285 Abigail Jackson Cumascaigh
2 1122 Anna Weaver McGrath
2 1153 Ava Wunder Carle
2 815 Grace Rodenberg D'Arcy School
2 915 Moira Shupack McDade-Cara
3 1238 Amelia Blazek O'Connor
3 212 Ava Harman Kelly-Oster
3 1483 Davina Dineen Kelly-Oster
3 442 Erin Lyons Wick-Hegarty
3 1463 Ethne Degan Carle
3 557 Grace Anne McNerney Hagen-Kavanagh
3 1519 Keva Duggan Cummins
3 1308 McKayla Burke McDonald School
3 1475 Sabrina Dennehy Verlin

316 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 1153 Ava Wunder Carle
2 1463 Ethne Degan Carle
2 815 Grace Rodenberg D'Arcy School
3 1122 Anna Weaver McGrath
3 1312 Fiona Burns Devrin Academy
3 557 Grace Anne McNerney Hagen-Kavanagh
3 1575 Isabelle Fontana Broesler
3 951 Julianna Smull Coyle
3 525 Mairead McGill Aisling Mor Academy
3 1308 McKayla Burke McDonald School
3 915 Moira Shupack McDade-Cara
3 1475 Sabrina Dennehy Verlin

317A Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 495 Kaelin McCaffrey Hagen-Kavanagh
2 675 Callie O'Connell Hagen-Kavanagh
2 1231 Sophia Beyazoglu Donny Golden
2 1374 Veronica Clauson Lynn-O'Grady-Quinlan
3 851 Abigail Ryan Sabo School
3 535 Caitlyn McGrory McDade-Cara
3 1208 Colleen Barry Francis Academy
3 1349 Elizabeth Casey Johnston
3 359 Grace Klous McHugh
3 1221 Kylie Bennett Walker Academy
3 591 Liath Mollenhauer Teelin
3 710 Lily Pearson O'Neill-James
3 712 Riley Pecoraro Heritage IDC

317B Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 731 Grace Petrich Shovlin
2 1508 Caitlin Dougherty Coyle
2 1403 Carolyn Connolly Ryan-Kilcoyne - PA/MD
2 568 Rebecca Mello Hurley
3 133 Ciara Garvey Coyle
3 180 Leanne Gregory Heritage IDC
3 1457 Mia De Cerbo Marie Moore
3 1465 Sarah Degnan Bell

318A Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 1457 Mia De Cerbo Marie Moore
2 501 Julia Ryan McCarron Heritage IDC
2 495 Kaelin McCaffrey Hagen-Kavanagh
2 1221 Kylie Bennett Walker Academy
3 308 Alice Joss Muggivan
3 1214 Ania Bayait Carle
3 1132 Genevieve Willens Culkin
3 101 Hadley Frazier Hurley
3 185 Kaylea Guilfoyle Carle
3 1291 Madison Buckley Carle

318B Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 731 Grace Petrich Shovlin
2 380 Emma Lacy O'Neill-James
2 1515 Eryn Duffy McElligott
2 1326 Eva Cain Culkin
3 1461 Abigail DeBlasio Coyle
3 1422 Caitlin Covert Slattery
3 1403 Carolyn Connolly Ryan-Kilcoyne - PA/MD
3 112 Grace Gaffney Carle

319A Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 1506 Esme Dorsey Teelin
2 675 Callie O'Connell Hagen-Kavanagh
2 1208 Colleen Barry Francis Academy
2 1132 Genevieve Willens Culkin
2 501 Julia Ryan McCarron Heritage IDC
3 1349 Elizabeth Casey Johnston
3 101 Hadley Frazier Hurley
3 185 Kaylea Guilfoyle Carle
3 1457 Mia De Cerbo Marie Moore
3 1231 Sophia Beyazoglu Donny Golden
3 1283 Tessa Brown Sullivan-Stewart

319B Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 375 Marin Kriner Teelin
2 380 Emma Lacy O'Neill-James
3 1461 Abigail DeBlasio Coyle
3 708 Amanda Pawelczyk Roisin Academy
3 932 Brennan Smith Hurley
3 1422 Caitlin Covert Slattery
3 133 Ciara Garvey Coyle
3 112 Grace Gaffney Carle
3 1104 Lucy Walton Hurley
3 923 Maria Siravo McDade-Cara

320A Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 1208 Colleen Barry Francis Academy
2 1283 Tessa Brown Sullivan-Stewart
3 675 Callie O'Connell Hagen-Kavanagh
3 101 Hadley Frazier Hurley
3 1221 Kylie Bennett Walker Academy
3 591 Liath Mollenhauer Teelin
3 1457 Mia De Cerbo Marie Moore

320B Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 380 Emma Lacy O'Neill-James
2 1461 Abigail DeBlasio Coyle
2 375 Marin Kriner Teelin
3 708 Amanda Pawelczyk Roisin Academy
3 932 Brennan Smith Hurley
3 1422 Caitlin Covert Slattery
3 1508 Caitlin Dougherty Coyle
3 133 Ciara Garvey Coyle
3 1515 Eryn Duffy McElligott
3 923 Maria Siravo McDade-Cara

321A Boys & Girls Prizewinner Reel Under 13

Place # Dancer School
1 1533 Alexandra Emerson McGrath
2 1108 Caitlin Watson O'Neill-James
2 292 Catherine Jans Southern Academy
3 1428 Caitlyn Coyle McDade-Cara
3 237 Charlotte Helson Broesler
3 1359 Claire Chisholm Hooley
3 1317 Kellsey Byrne Devrin Academy
3 517 Lukus McDonald Lynn-O'Grady-Quinlan
3 476 Lydia Marshall Boyle

321B Boys & Girls Prizewinner Reel Under 13

Place # Dancer School
1 254 Maura Hogan Hooley
2 172 Molly Grant McAleer
3 270 Brenna Hunt Bell
3 130 Lily Garretson McGrath
3 1225 Maika Bertram Early-McLoughlin
3 1277 Meghan Briskey McGrath
3 491 Tierney McAuliffe Marie Moore

322A Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 292 Catherine Jans Southern Academy
2 415 Brigitte Lew Hagen-Kavanagh
2 218 Lara Hartle Slattery
3 1533 Alexandra Emerson McGrath
3 1359 Claire Chisholm Hooley
3 221 Hannah Hartnett Heritage IDC
3 476 Lydia Marshall Boyle
3 376 Meghan Kuczinski Shovlin

322B Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 1198 Alison Bailey Cummins
2 948 Emma Smull Coyle
2 822 Margaret Rommel Gray
3 1108 Caitlin Watson O'Neill-James
3 379 Corinne Lacey McDade-Cara
3 1520 Kylie Duggan Cummins
3 130 Lily Garretson McGrath
3 491 Tierney McAuliffe Marie Moore

323A Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 13

Place # Dancer School
1 415 Brigitte Lew Hagen-Kavanagh
2 1108 Caitlin Watson O'Neill-James
2 218 Lara Hartle Slattery
3 237 Charlotte Helson Broesler
3 1359 Claire Chisholm Hooley
3 517 Lukus McDonald Lynn-O'Grady-Quinlan
3 476 Lydia Marshall Boyle
3 543 Molly McKenna Shovlin
3 1319 Tommy Byrnes O'Malley

323B Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 13

Place # Dancer School
1 104 Molly Frick Shovlin
2 880 Arlene Schindler Maple
2 491 Tierney McAuliffe Marie Moore
3 1198 Alison Bailey Cummins
3 162 Catherine Gonzalez Lynn
3 379 Corinne Lacey McDade-Cara
3 948 Emma Smull Coyle
3 1277 Meghan Briskey McGrath

324A Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 13

Place # Dancer School
1 237 Charlotte Helson Broesler
2 1108 Caitlin Watson O'Neill-James
2 218 Lara Hartle Slattery
2 376 Meghan Kuczinski Shovlin
3 1533 Alexandra Emerson McGrath
3 1317 Kellsey Byrne Devrin Academy
3 822 Margaret Rommel Gray
3 543 Molly McKenna Shovlin
3 1129 Sheila Wiese Early-McLoughlin

324B Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 13

Place # Dancer School
1 1319 Tommy Byrnes O'Malley
2 379 Corinne Lacey McDade-Cara
2 578 Ella Miller Cummins
2 948 Emma Smull Coyle
2 1520 Kylie Duggan Cummins
3 162 Catherine Gonzalez Lynn
3 1225 Maika Bertram Early-McLoughlin
3 254 Maura Hogan Hooley
3 1277 Meghan Briskey McGrath
3 104 Molly Frick Shovlin

325 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 14

Place # Dancer School
1 1571 Ashling Florio Devrin Academy
2 722 Kelly Ann Perez Broesler
2 298 Nicole Jimenez D'Arcy School
3 1217 Amber Beebe Rhythm of Ireland
3 992 Cassy Sullivan Broesler
3 1273 Grace Bridges Doherty Petri
3 598 Isabella Morais Coyle
3 466 Kirstina Mandable Boyle
3 610 Ryleigh Moule Cummins
3 1368 Sarah Clark Coyle

326 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 1571 Ashling Florio Devrin Academy
2 992 Cassy Sullivan Broesler
2 610 Ryleigh Moule Cummins
3 876 Juliana Schafer Hooley
3 722 Kelly Ann Perez Broesler
3 1486 Laura Dixon Heritage IDC
3 1368 Sarah Clark Coyle

327 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 14

Place # Dancer School
1 992 Cassy Sullivan Broesler
2 1274 Audrey Brienza Bell
2 441 Erin Lyons Maple
2 1273 Grace Bridges Doherty Petri
2 1458 Meagan Dean D'Arcy School
3 983 Alexander Stratton McElligott
3 876 Juliana Schafer Hooley
3 466 Kirstina Mandable Boyle
3 210 Maggie Harahan McDade-Cara
3 610 Ryleigh Moule Cummins
3 1105 Savannah Walton Hurley

328 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 14

Place # Dancer School
1 722 Kelly Ann Perez Broesler
2 992 Cassy Sullivan Broesler
2 441 Erin Lyons Maple
2 876 Juliana Schafer Hooley
2 610 Ryleigh Moule Cummins
2 1105 Savannah Walton Hurley
3 1571 Ashling Florio Devrin Academy
3 680 Bailey O'Neill Coyle
3 1273 Grace Bridges Doherty Petri
3 466 Kirstina Mandable Boyle

329A Boys & Girls Prizewinner Reel Under 16 / 2 yr

Place # Dancer School
1 1067 Alexander Vann McGrath
2 154 Riley Gleason Cummins
3 890 Cate Schultz Culkin
3 1261 Kasondra Bream An Clar
3 1202 Katie Bales McDonald School
3 176 Mackenzie Green Goodwin Academy
3 823 Madelyn Ronan Cummins
3 944 Molly Smith Shovlin

329B Boys & Girls Prizewinner Reel Under 16 / 2 yr

Place # Dancer School
1 1440 Celia Cumiskey Hester Academy
2 1328 Annemarie Cake O'Neill-James
2 790 Tess Rennia Johnston
3 1066 Allison Vanisko Teelin
3 323 Brighid Keller Coyle
3 252 Erin Hoban McDade-Cara
3 520 Quincy McElhaney Culkin

330A Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 16 / 2 yr

Place # Dancer School
1 195 Alyssa Hall Boyle
2 1148 Michaela Wood D'Arcy School
2 154 Riley Gleason Cummins
3 1386 Bridget Coll Schade
3 502 Ella McCarthy Coyle
3 223 Ellie Hartranft Hooley
3 1261 Kasondra Bream An Clar
3 176 Mackenzie Green Goodwin Academy
3 942 Maeve Smith Hurley

330B Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 16 / 2 yr

Place # Dancer School
1 520 Quincy McElhaney Culkin
2 953 Ana Snyder Butler-Sheehan
2 1328 Annemarie Cake O'Neill-James
3 323 Brighid Keller Coyle
3 1440 Celia Cumiskey Hester Academy
3 324 Ciara Keller Coyle
3 252 Erin Hoban McDade-Cara
3 1193 Meredith Ashley Boyle
3 790 Tess Rennia Johnston

331A Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 16 / 2 yr

Place # Dancer School
1 890 Cate Schultz Culkin
2 1067 Alexander Vann McGrath
2 195 Alyssa Hall Boyle
3 1202 Katie Bales McDonald School
3 823 Madelyn Ronan Cummins
3 154 Riley Gleason Cummins
3 945 Sarah Smitheman McHugh

331B Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 16 / 2 yr

Place # Dancer School
1 1156 Julianna Yapur Hurley
2 1440 Celia Cumiskey Hester Academy
2 280 jillian husk Flynn
2 1193 Meredith Ashley Boyle
3 953 Ana Snyder Butler-Sheehan
3 1328 Annemarie Cake O'Neill-James
3 252 Erin Hoban McDade-Cara
3 679 Melina O'Neal Hooley
3 520 Quincy McElhaney Culkin
3 790 Tess Rennia Johnston

332A Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 16 / 2 yr

Place # Dancer School
1 1067 Alexander Vann McGrath
2 890 Cate Schultz Culkin
2 1261 Kasondra Bream An Clar
3 670 Anneli Nurmi Burke Connolly Academy of
3 223 Ellie Hartranft Hooley
3 847 Lauren Russell Scoil Rince Saoirse
3 823 Madelyn Ronan Cummins
3 561 Morgan Mctighe Rochester Academy
3 154 Riley Gleason Cummins

332B Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 16 / 2 yr

Place # Dancer School
1 1328 Annemarie Cake O'Neill-James
2 497 Dinah McCahan Duffy
2 1156 Julianna Yapur Hurley
3 953 Ana Snyder Butler-Sheehan
3 323 Brighid Keller Coyle
3 1469 Lauren Delgado Hooley
3 679 Melina O'Neal Hooley
3 1193 Meredith Ashley Boyle
3 790 Tess Rennia Johnston

333 Boys & Girls Prizewinner Reel 16 & Over

Place # Dancer School
1 361 Annelise Knauf McElligott
2 250 Anne Hirlinger Cumascaigh
2 878 Lexie Scharnberger Culkin
3 427 Katherine Longabaugh O'Connor
3 445 Kimberly Greenfield McGrath
3 339 Mairead Kelly O'Rourke
3 1537 Rachel Eskridge DoCairde

334 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig 16 & Over

Place # Dancer School
1 427 Katherine Longabaugh O'Connor
2 486 Jacklyn Mazzarisi D'Arcy School
3 361 Annelise Knauf McElligott
3 447 Caitlin MacDermott Mulvihill-Lynch
3 445 Kimberly Greenfield McGrath
3 339 Mairead Kelly O'Rourke

335 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig 16 & Over

Place # Dancer School
1 486 Jacklyn Mazzarisi D'Arcy School
2 649 Elizabeth Nelson Teelin
2 1537 Rachel Eskridge DoCairde
3 957 Claire Sparks Culkin
3 339 Mairead Kelly O'Rourke
3 492 Shannon McBride Coyle

336 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe 16 & Over

Place # Dancer School
1 486 Jacklyn Mazzarisi D'Arcy School
2 878 Lexie Scharnberger Culkin
3 447 Caitlin MacDermott Mulvihill-Lynch
3 339 Mairead Kelly O'Rourke

601 Boys & Girls Novice & Prizewinner Charity Treble Reel Under 11 All

Place # Dancer School
1 699 Elizabeth Panfile Slattery
2 1543 Maeve Falcone Cummins
2 249 Paige Hinkle Hooley
2 1488 Sarah Doherty McDade-Cara
3 381 Mira Lacy O'Neill-James

602 Boys & Girls Novice & Prizewinner Charity Treble Reel Under 13 / 2 yr

Place # Dancer School
1 380 Emma Lacy O'Neill-James
2 851 Abigail Ryan Sabo School
2 1422 Caitlin Covert Slattery
2 430 Jillian Lotito Hurley
2 376 Meghan Kuczinski Shovlin
3 1034 Bronwyn Titus-Rogan O'Neill-James
3 162 Catherine Gonzalez Lynn
3 1104 Lucy Walton Hurley
3 517 Lukus McDonald Lynn-O'Grady-Quinlan
3 943 Meli Smith O'Neill-James
3 156 Olivia Gnad Bell

603 Boys & Girls Novice & Prizewinner Charity Treble Reel Under 15 / 2 yr

Place # Dancer School
1 1273 Grace Bridges Doherty Petri
2 670 Anneli Nurmi Burke Connolly Academy of
3 154 Riley Gleason Cummins
3 1105 Savannah Walton Hurley

604 Boys & Girls Novice & Prizewinner Charity Treble Reel 15 & Over

Place # Dancer School
1 1328 Annemarie Cake O'Neill-James
2 486 Jacklyn Mazzarisi D'Arcy School
3 1066 Allison Vanisko Teelin
3 445 Kimberly Greenfield McGrath

610A Boys & Girls Prelim & Champ Charity Treble Reel Under 13 All

Place # Dancer School
1 760 Katie Radian Dillon Magh Adhair
2 358 Alexandra Klotz DeNogla - Ardmore
3 1162 Garet Zagorski Southern Academy
3 632 Maya Murphy Hooley

610B Boys & Girls Prelim & Champ Charity Treble Reel Under 13 All

Place # Dancer School
1 1151 Bridget Wright Wick-Hegarty
2 314 rachel kazanecki Lynn-O'Grady-Quinlan
3 432 Connor Low Hurley
3 1468 Nora Delehanty Aherne Sheehan

611 Boys & Girls Prelim & Champ Charity Treble Reel 13 & Over

Place # Dancer School
1 1338 Aisling Cantillon Donny Golden
2 1196 Katherine Atchison Cummins
3 1404 Erin Connolly McElligott
3 658 Julia Nonnenkamp Hurley

700 Boys & Girls Novice & Prizewinner Traditional Set Under 08 All

Place # Dancer School
1 1337 Molly Anne Canning Brennan-Lucey
2 1120 Madison Watson Rochester Academy
2 1216 Maura Beckwith Butler-Sheehan
3 624 Mary Grace Mulvey Donny Golden
3 849 Molly Russell Francis Academy
3 1367 Zofia Cintron Marie Moore

701 Boys & Girls Novice & Prizewinner Traditional Set Under 09

Place # Dancer School
1 467 Elena Manopella Donny Golden
2 965 Abigail Stack Bell
2 440 Ava Lyon Goodwin Academy
2 169 Mairead Gowran Scoil Rince Saoirse
2 954 Samantha Snyder Francis Academy
3 1260 Bethan Bray Southern Academy
3 406 Billie Leet Carle
3 553 Emma McNeill Broesler
3