Holly Feis 2015

All Grade Results:

10 Girls Beginner Reel Under 06 All

Place # Dancer School
1 503 Aoife McDonagh Haley
1 645 Courtney O'Shaughnessy Harney-Pender-Keady
1 817 Emma Tully O'Dwyer
1 705 Maeve Reyes Keane-O'Brien
1 677 Scarlett Petrarca Murray
2 710 Ruby Roche O'Dwyer
2 976 Saoirse Carrigan McDonough-Grimes
2 167 Sonja Curley Kanaley
3 446 Aine Marie Leonard Smith-Houlihan
3 124 Caitlin Condon Clann Lir Academy
3 561 Kylie Mitchell Smith-Houlihan
4 986 caitlyn casserly Smith-Houlihan
4 424 Catherine Lacey Haley
4 481 Gemma Maxwell Early-McLoughlin
4 485 Madeline Mazza Keane-O'Brien
4 727 Riley Salmon O'Shea-Chaplin
4 257 Rylie Fitzgerald Smith-Houlihan
4 622 Sasha O Broin Haley
4 535 Teresa McNally Smith-Houlihan

11 Girls Beginner Slip Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 645 Courtney O'Shaughnessy Harney-Pender-Keady
1 622 Sasha O Broin Haley
2 424 Catherine Lacey Haley
2 817 Emma Tully O'Dwyer
2 677 Scarlett Petrarca Murray
2 167 Sonja Curley Kanaley
2 535 Teresa McNally Smith-Houlihan
3 503 Aoife McDonagh Haley

12 Girls Beginner Light Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 503 Aoife McDonagh Haley
1 535 Teresa McNally Smith-Houlihan
2 705 Maeve Reyes Keane-O'Brien
2 727 Riley Salmon O'Shea-Chaplin
2 677 Scarlett Petrarca Murray
2 167 Sonja Curley Kanaley
3 257 Rylie Fitzgerald Smith-Houlihan
3 976 Saoirse Carrigan McDonough-Grimes

13 Girls Beginner Reel Under 07

Place # Dancer School
1 914 Caela Bolger Smith-Houlihan
1 525 Caitlin McKiernan Haley
1 930 Fionnbharr Brisbane Dunleavy-Boyle-Bremer
1 112 Kera Clifford Kanaley
2 840 Allison Waterman Dunleavy-Boyle-Bremer
2 147 Emily Conway Clann Lir Academy
2 904 Erin Bigham Haley
2 423 Kendall Labanara Haley
2 963 Mairi Carchrie-Leigh Scoil Rince Luimni
2 166 Molly Crowley Keane-O'Brien
3 474 Abigail Manning Kanaley
3 829 Bailey Walsh Haley
3 326 Caroline Hanley Brady Academy
3 876 Ella Aiello Keane-O'Brien
3 576 Fiona Mott Haley
3 859 Kerrin Williams Connolly Academy

14 Girls Beginner Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 166 Molly Crowley Keane-O'Brien
2 914 Caela Bolger Smith-Houlihan
2 112 Kera Clifford Kanaley
3 829 Bailey Walsh Haley
3 326 Caroline Hanley Brady Academy
3 963 Mairi Carchrie-Leigh Scoil Rince Luimni

15 Girls Beginner Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 525 Caitlin McKiernan Haley
1 930 Fionnbharr Brisbane Dunleavy-Boyle-Bremer
2 147 Emily Conway Clann Lir Academy
2 576 Fiona Mott Haley
3 829 Bailey Walsh Haley
3 904 Erin Bigham Haley
3 423 Kendall Labanara Haley

16 Girls Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 970 Maeve Carey Haley
1 848 Maya Weil-Meggison Harney-Pender-Keady
1 680 Nina Pierre Kanaley
2 534 Ciara McMenamin Haley
2 632 Fiona O'Connor Haley
2 386 Maeve Kealy Kenny Academy
2 846 Maggie Webber Haley
2 313 Malia Grant Harney-Pender-Keady
3 491 Abigail McCarthy Haley
3 353 Claire Hemeon Haley
3 495 Emily McCarthy Haley
3 813 Gianna Toomey Haley
3 969 Lillian Carey Brady Academy
3 883 Sophie Arroyo McDonough-Grimes

17 Girls Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 495 Emily McCarthy Haley
1 970 Maeve Carey Haley
2 491 Abigail McCarthy Haley
2 813 Gianna Toomey Haley
2 386 Maeve Kealy Kenny Academy
3 534 Ciara McMenamin Haley

18 Girls Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 632 Fiona O'Connor Haley
1 846 Maggie Webber Haley
2 353 Claire Hemeon Haley
2 813 Gianna Toomey Haley
2 386 Maeve Kealy Kenny Academy
3 534 Ciara McMenamin Haley
3 848 Maya Weil-Meggison Harney-Pender-Keady

21 Girls Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 358 Lillian Higgins Sullivan-Stewart
2 175 Caroline Dalton Sullivan-Stewart
2 905 Kaitlin Bigham Haley
2 475 Lillian Manning Kanaley
3 745 Brynn Scott Boston Academy
3 637 Clare O'Holleran Clann Lir Academy

22 Girls Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 745 Brynn Scott Boston Academy
1 175 Caroline Dalton Sullivan-Stewart
2 872 Ciara Zelano Haley
2 101 Hoffshire Charlotte Haley
2 944 Kori Burke Clann Lir Academy
3 637 Clare O'Holleran Clann Lir Academy
3 540 Danielle Medeiros Proto Casano
3 905 Kaitlin Bigham Haley
4 935 Addison Brown Dunleavy-Boyle-Bremer
4 879 Houston Anna Dunleavy-Boyle-Bremer
4 974 Julia Carpenito Kenny Academy
4 358 Lillian Higgins Sullivan-Stewart
4 475 Lillian Manning Kanaley
4 884 Morgan Arthurs Sullivan-Stewart

23 Girls Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 475 Lillian Manning Kanaley
1 884 Morgan Arthurs Sullivan-Stewart
2 101 Hoffshire Charlotte Haley
3 872 Ciara Zelano Haley

34 Boys Beginner Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 669 Cameron Peacock Keane-O'Brien
2 791 Kyle Sullivan Smith-Houlihan
2 142 Seamus Connolly Smith-Houlihan
3 384 Michael Jensen Scoil Rince Luimni

35 Boys Beginner Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 669 Cameron Peacock Keane-O'Brien
2 791 Kyle Sullivan Smith-Houlihan
2 142 Seamus Connolly Smith-Houlihan
3 384 Michael Jensen Scoil Rince Luimni

38 Boys Beginner Reel Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 842 Elijah Watson Clann Lir Academy
2 980 Sean Carroll Heavey-Quinn

39 Boys Beginner Light Jig Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 980 Sean Carroll Heavey-Quinn
2 842 Elijah Watson Clann Lir Academy

105 Girls Advanced Beginner Reel Under 07

Place # Dancer School
1 841 Darla Waters Murray
1 223 Julia Egan Forbes
2 182 Ella Darling Keane-O'Brien
2 823 Maeve Verzella Mulcahy Academy
2 194 Saoirse Diver Haley
3 165 Ireland Cronin Clann Lir Academy
3 173 Isabel Cusack Haley
3 132 Nicole Conneely Keane-O'Brien

106 Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 841 Darla Waters Murray
1 223 Julia Egan Forbes
2 182 Ella Darling Keane-O'Brien
2 822 Maeve Vermette Forbes
3 158 Caroline Cortright Boston Academy
3 165 Ireland Cronin Clann Lir Academy
3 560 Olivia Minahan Sullivan-Stewart
3 985 Rebecca Casey Goulding

107 Girls Advanced Beginner Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 841 Darla Waters Murray
2 158 Caroline Cortright Boston Academy
2 823 Maeve Verzella Mulcahy Academy
3 165 Ireland Cronin Clann Lir Academy
3 173 Isabel Cusack Haley
3 244 Kathleen Fernandez Heavey-Quinn
3 132 Nicole Conneely Keane-O'Brien
3 194 Saoirse Diver Haley

108 Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 07

Place # Dancer School
1 223 Julia Egan Forbes
2 158 Caroline Cortright Boston Academy
2 841 Darla Waters Murray
3 173 Isabel Cusack Haley
3 823 Maeve Verzella Mulcahy Academy
3 985 Rebecca Casey Goulding

109 Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 07

Place # Dancer School
1 140 Niamh Connolly Haley
1 663 Reese Palenscar Haley
2 841 Darla Waters Murray
2 141 Nora Connolly Haley
3 165 Ireland Cronin Clann Lir Academy

110 Girls Advanced Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 208 Lily Donovan Dunleavy-Boyle-Bremer
2 862 alexis wilson Kanaley
2 219 Madalyn Ebert McInerney
2 664 Taylor Palinski Sullivan-Stewart
3 218 Katherine Earley Hansen-Keohane
3 529 Kieran McLaughlin Harney-Pender-Keady
3 714 Libby Rogers Dunleavy-Boyle-Bremer
3 726 Niamh Ryan Kanaley
4 587 Amy Murphy Haley
4 421 Aoibhe Kutka Scoil Rince Naomh Attracta
4 559 Charlotte Milligan Clann Lir Academy
4 881 Libby Ansello Dunleavy-Boyle-Bremer
4 739 Libby Schiffmann Woods
4 853 Lindsay White Dunleavy-Boyle-Bremer
4 676 Meghan Peterson Harney-Pender-Keady

111 Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 862 alexis wilson Kanaley
1 664 Taylor Palinski Sullivan-Stewart
2 421 Aoibhe Kutka Scoil Rince Naomh Attracta
2 881 Libby Ansello Dunleavy-Boyle-Bremer
2 208 Lily Donovan Dunleavy-Boyle-Bremer
2 219 Madalyn Ebert McInerney
2 533 Paige McManus Boston Academy
3 587 Amy Murphy Haley
3 639 Clare O'Keefe Dunleavy-Boyle-Bremer
3 801 Delia Terry Heavey-Quinn
3 714 Libby Rogers Dunleavy-Boyle-Bremer
3 422 Mackenzie Kycia Inishfree
3 330 Margot Harper Woods
3 726 Niamh Ryan Kanaley

112 Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 862 alexis wilson Kanaley
1 664 Taylor Palinski Sullivan-Stewart
2 189 Alice Desjardins Heavey-Quinn
2 829 Bailey Walsh Haley
2 714 Libby Rogers Dunleavy-Boyle-Bremer
2 208 Lily Donovan Dunleavy-Boyle-Bremer
2 726 Niamh Ryan Kanaley
3 639 Clare O'Keefe Dunleavy-Boyle-Bremer
3 712 Grace Rochelle Clann Lir Academy
3 218 Katherine Earley Hansen-Keohane
3 515 Kayleigh McEvoy Heavey-Quinn
3 739 Libby Schiffmann Woods
3 676 Meghan Peterson Harney-Pender-Keady
3 887 Molly Aubertine Forbes

113 Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 08

Place # Dancer School
1 421 Aoibhe Kutka Scoil Rince Naomh Attracta
1 422 Mackenzie Kycia Inishfree
2 529 Kieran McLaughlin Harney-Pender-Keady
2 881 Libby Ansello Dunleavy-Boyle-Bremer
2 714 Libby Rogers Dunleavy-Boyle-Bremer
3 587 Amy Murphy Haley
3 218 Katherine Earley Hansen-Keohane
3 536 Lily McNamara Haley

114 Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 08

Place # Dancer School
1 676 Meghan Peterson Harney-Pender-Keady
2 189 Alice Desjardins Heavey-Quinn
2 881 Libby Ansello Dunleavy-Boyle-Bremer
2 536 Lily McNamara Haley
2 853 Lindsay White Dunleavy-Boyle-Bremer
3 218 Katherine Earley Hansen-Keohane
3 513 Natalie McDonough Heavey-Quinn

115A Girls Advanced Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 272 Brady Fox Sullivan-Stewart
1 416 Vivian Krawiecki Greene
2 445 Anna Lehan Haley
2 767 Jillian Smith-Rasmussen Clann Lir Academy
2 464 Molly Madaio Dunleavy-Boyle-Bremer
2 945 ROISIN BURKE Keane-O'Brien
2 105 Violet Churchill Clann Lir Academy
3 925 Autumn Braid McDonough-Grimes
3 942 Reese Bunker Haley

115B Girls Advanced Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 915 Caitlin Bolger Smith-Houlihan
1 785 Jane Stravin Haley
1 264 Liana Flood Woods
2 701 Caleigh Renzella Heavey-Quinn
3 506 Erin McDonald Haley
3 249 Hannah Finn Brady Academy
3 796 Hope Sylvester Connolly Academy

116A Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 945 ROISIN BURKE Keane-O'Brien
2 464 Molly Madaio Dunleavy-Boyle-Bremer
3 416 Vivian Krawiecki Greene
4 519 Saere McGuinness McDonough-Grimes

116B Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 785 Jane Stravin Haley
1 264 Liana Flood Woods
2 915 Caitlin Bolger Smith-Houlihan
2 506 Erin McDonald Haley
2 899 Kenzie Bennett Haley
3 249 Hannah Finn Brady Academy

117A Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 464 Molly Madaio Dunleavy-Boyle-Bremer
2 272 Brady Fox Sullivan-Stewart
2 942 Reese Bunker Haley
3 287 Maeve Gallagher Connolly Academy
3 945 ROISIN BURKE Keane-O'Brien
3 519 Saere McGuinness McDonough-Grimes

117B Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 915 Caitlin Bolger Smith-Houlihan
1 785 Jane Stravin Haley
1 264 Liana Flood Woods
2 506 Erin McDonald Haley
2 249 Hannah Finn Brady Academy
2 814 Lia Tripp Heavey-Quinn
3 796 Hope Sylvester Connolly Academy
3 899 Kenzie Bennett Haley

118A Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 272 Brady Fox Sullivan-Stewart
1 416 Vivian Krawiecki Greene
2 522 Katrina McKenna Closed - Carney USE O'Dwyer
2 321 Molly Hackett O'Dwyer
3 287 Maeve Gallagher Connolly Academy
3 945 ROISIN BURKE Keane-O'Brien
3 519 Saere McGuinness McDonough-Grimes

118B Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 249 Hannah Finn Brady Academy
2 785 Jane Stravin Haley
3 899 Kenzie Bennett Haley
3 814 Lia Tripp Heavey-Quinn

119A Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 272 Brady Fox Sullivan-Stewart
1 321 Molly Hackett O'Dwyer
2 522 Katrina McKenna Closed - Carney USE O'Dwyer
2 464 Molly Madaio Dunleavy-Boyle-Bremer
3 287 Maeve Gallagher Connolly Academy

119B Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 785 Jane Stravin Haley
2 506 Erin McDonald Haley
2 814 Lia Tripp Heavey-Quinn
3 704 Fiona Rexford Heavey-Quinn

120 Girls Advanced Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 758 Abigail Silvasy Haley
2 557 Jane Miller Inishfree
2 362 Maren Hines Connolly Academy
3 811 Ava Toglia Connolly Academy
3 593 Elise Murphy Haley
3 746 Kaitlyn Seibert Keane-O'Brien
3 939 Tessa Brown Sullivan-Stewart

121 Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 557 Jane Miller Inishfree
2 811 Ava Toglia Connolly Academy
2 362 Maren Hines Connolly Academy
3 758 Abigail Silvasy Haley
3 655 Katie Ray OReilly Kanaley
3 128 Lindsey Condon Clann Lir Academy
3 939 Tessa Brown Sullivan-Stewart

122 Girls Advanced Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 811 Ava Toglia Connolly Academy
2 557 Jane Miller Inishfree
2 362 Maren Hines Connolly Academy
2 939 Tessa Brown Sullivan-Stewart
3 746 Kaitlyn Seibert Keane-O'Brien
3 655 Katie Ray OReilly Kanaley
3 634 Mary O'Connor Clann Lir Academy

123 Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 939 Tessa Brown Sullivan-Stewart
2 362 Maren Hines Connolly Academy
3 557 Jane Miller Inishfree
4 856 Hannah Willetts Cassin Academy

124 Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 557 Jane Miller Inishfree
3 811 Ava Toglia Connolly Academy
3 856 Hannah Willetts Cassin Academy
3 362 Maren Hines Connolly Academy

130 Girls Advanced Beginner Reel Under 12 / 2 yr

Place # Dancer School
1 574 Jillian Morse McDonough-Grimes
2 279 Meghan Friday Haley
3 820 Abigail Veitkus Haley
3 920 Anna Borrelli Kanaley
3 845 Annabelle Webber McInerney School of Iris
3 964 Bridget Cardarelli Haley
3 454 Gabriella Eileen Luciani Inishfree
3 653 Tess Olson Kanaley

131 Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 12 / 2 yr

Place # Dancer School
1 886 Kayla Aschiero Sullivan-Stewart
2 697 Caroline Reed Haley
2 454 Gabriella Eileen Luciani Inishfree
2 279 Meghan Friday Haley
2 653 Tess Olson Kanaley
3 964 Bridget Cardarelli Haley
3 728 Francesca Samuel Heavey-Quinn
3 873 Gabriella Zive Sullivan-Stewart
3 766 Georgia Smith-Rasmussen Clann Lir Academy

132 Girls Advanced Beginner Light Jig Under 12 / 2 yr

Place # Dancer School
1 964 Bridget Cardarelli Haley
2 920 Anna Borrelli Kanaley
2 766 Georgia Smith-Rasmussen Clann Lir Academy
3 820 Abigail Veitkus Haley
3 845 Annabelle Webber McInerney School of Iris
3 697 Caroline Reed Haley
4 653 Tess Olson Kanaley

133 Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 12 / 2 yr

Place # Dancer School
1 820 Abigail Veitkus Haley
2 964 Bridget Cardarelli Haley
2 454 Gabriella Eileen Luciani Inishfree
3 697 Caroline Reed Haley
4 873 Gabriella Zive Sullivan-Stewart
4 886 Kayla Aschiero Sullivan-Stewart
4 653 Tess Olson Kanaley

134 Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 12 / 2 yr

Place # Dancer School
1 574 Jillian Morse McDonough-Grimes
2 820 Abigail Veitkus Haley
2 886 Kayla Aschiero Sullivan-Stewart
3 431 Alexis Lappin Kenny Academy
3 279 Meghan Friday Haley
4 964 Bridget Cardarelli Haley
4 452 Clare Lowre Sullivan-Stewart
4 653 Tess Olson Kanaley

140 Girls Advanced Beginner Reel 13 & Over

Place # Dancer School
1 731 Brynne Santos Haley
2 516 Cecelia McGee Clann Lir Academy

141 Girls Advanced Beginner Slip Jig 13 & Over

Place # Dancer School
1 516 Cecelia McGee Clann Lir Academy
2 731 Brynne Santos Haley

142 Girls Advanced Beginner Light Jig 13 & Over

Place # Dancer School
1 731 Brynne Santos Haley
1 516 Cecelia McGee Clann Lir Academy

143 Girls Advanced Beginner Treble Jig 13 & Over

Place # Dancer School
1 731 Brynne Santos Haley
2 516 Cecelia McGee Clann Lir Academy

144 Girls Advanced Beginner Hornpipe 13 & Over

Place # Dancer School
1 731 Brynne Santos Haley
2 516 Cecelia McGee Clann Lir Academy

152 Boys Advanced Beginner Hornpipe Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 247 Liam Fetter Harney-Pender-Keady
2 926 Joseph Braid McDonough-Grimes

153 Boys Advanced Beginner Reel Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 861 Tyler Williams O'Shea-Chaplin
2 451 Will Lowney Dunleavy-Boyle-Bremer
3 926 Joseph Braid McDonough-Grimes
3 247 Liam Fetter Harney-Pender-Keady

154 Boys Advanced Beginner Light Jig Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 861 Tyler Williams O'Shea-Chaplin
2 247 Liam Fetter Harney-Pender-Keady
2 451 Will Lowney Dunleavy-Boyle-Bremer
3 926 Joseph Braid McDonough-Grimes

155 Boys Advanced Beginner Treble Jig Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 247 Liam Fetter Harney-Pender-Keady
2 861 Tyler Williams O'Shea-Chaplin
3 926 Joseph Braid McDonough-Grimes

200 Girls Novice Reel Under 06 All

Place # Dancer School
1 285 Katelyn Gagliard Smith-Houlihan
1 137 Lillian Connolly Smith-Houlihan
2 472 Ryan Maida Hansen-Keohane
3 164 Ella Cronin Harney-Pender-Keady
3 787 Kiley Sudhalter Harney-Pender-Keady

201 Girls Novice Slip Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 285 Katelyn Gagliard Smith-Houlihan
1 787 Kiley Sudhalter Harney-Pender-Keady
2 164 Ella Cronin Harney-Pender-Keady
3 137 Lillian Connolly Smith-Houlihan

202 Girls Novice Light Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 285 Katelyn Gagliard Smith-Houlihan
1 137 Lillian Connolly Smith-Houlihan
2 164 Ella Cronin Harney-Pender-Keady
3 787 Kiley Sudhalter Harney-Pender-Keady
3 472 Ryan Maida Hansen-Keohane

203 Girls Novice Treble Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 137 Lillian Connolly Smith-Houlihan
2 787 Kiley Sudhalter Harney-Pender-Keady
3 472 Ryan Maida Hansen-Keohane

204 Girls Novice Hornpipe Under 06 All

Place # Dancer School
1 137 Lillian Connolly Smith-Houlihan
2 472 Ryan Maida Hansen-Keohane
3 285 Katelyn Gagliard Smith-Houlihan

205 Girls Novice Traditional Set Under 06 All

Place # Dancer School
1 137 Lillian Connolly Smith-Houlihan
2 472 Ryan Maida Hansen-Keohane
3 285 Katelyn Gagliard Smith-Houlihan
3 787 Kiley Sudhalter Harney-Pender-Keady

206 Girls Novice Reel Under 07

Place # Dancer School
1 141 Nora Connolly Haley
1 684 Olivia Posk Sullivan-Stewart
2 497 Isla Mccloskey Coogan
2 140 Niamh Connolly Haley
3 418 Ava Krueger Murray

207 Girls Novice Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 141 Nora Connolly Haley
1 684 Olivia Posk Sullivan-Stewart
2 827 Mia Waldron Forbes
3 418 Ava Krueger Murray
3 927 Caroline Brennan Harney-Pender-Keady

208 Girls Novice Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 418 Ava Krueger Murray
1 684 Olivia Posk Sullivan-Stewart
2 497 Isla Mccloskey Coogan
2 140 Niamh Connolly Haley
2 141 Nora Connolly Haley
3 663 Reese Palenscar Haley

209 Girls Novice Treble Jig Under 07

Place # Dancer School
1 141 Nora Connolly Haley
2 827 Mia Waldron Forbes
3 684 Olivia Posk Sullivan-Stewart

210 Girls Novice Hornpipe Under 07

Place # Dancer School
1 827 Mia Waldron Forbes
2 497 Isla Mccloskey Coogan
3 927 Caroline Brennan Harney-Pender-Keady
4 418 Ava Krueger Murray

211 Girls Novice Traditional Set Under 07

Place # Dancer School
1 841 Darla Waters Murray
1 684 Olivia Posk Sullivan-Stewart
2 182 Ella Darling Keane-O'Brien
3 663 Reese Palenscar Haley
4 418 Ava Krueger Murray
4 140 Niamh Connolly Haley
4 141 Nora Connolly Haley
4 194 Saoirse Diver Haley

212 Girls Novice Reel Under 08

Place # Dancer School
1 468 Colleen Mahoney Kanaley
2 221 Áine Egan Forbes
2 742 Madeline schnitzer Kanaley
3 837 Abigail Ward Murray
3 373 Caroline Hubbard O'Dwyer
3 628 Mairead O'Brien O'Dwyer
3 698 Misha Reilly Harney-Pender-Keady
3 635 Siobhan O'Connor Haley

213 Girls Novice Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 343 Bridget Healy O'Shea-Chaplin
1 741 Tess Schmidt Trinity
2 308 Addison Graham Harney-Pender-Keady
2 742 Madeline schnitzer Kanaley
3 221 Áine Egan Forbes
3 437 Katelyn Lawson Proto Casano
4 373 Caroline Hubbard O'Dwyer
4 322 Jenna Haley Haley
4 698 Misha Reilly Harney-Pender-Keady

214 Girls Novice Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 742 Madeline schnitzer Kanaley
2 221 Áine Egan Forbes
2 468 Colleen Mahoney Kanaley
2 262 Fiona Fleming Woods
3 308 Addison Graham Harney-Pender-Keady
3 628 Mairead O'Brien O'Dwyer

215 Girls Novice Treble Jig Under 08

Place # Dancer School
1 742 Madeline schnitzer Kanaley
2 468 Colleen Mahoney Kanaley
2 741 Tess Schmidt Trinity
3 221 Áine Egan Forbes
3 909 Allyson Bligh Harney-Pender-Keady
3 343 Bridget Healy O'Shea-Chaplin
3 437 Katelyn Lawson Proto Casano
3 698 Misha Reilly Harney-Pender-Keady
3 635 Siobhan O'Connor Haley

216 Girls Novice Hornpipe Under 08

Place # Dancer School
1 468 Colleen Mahoney Kanaley
2 221 Áine Egan Forbes
2 909 Allyson Bligh Harney-Pender-Keady
3 308 Addison Graham Harney-Pender-Keady
3 343 Bridget Healy O'Shea-Chaplin
3 742 Madeline schnitzer Kanaley
3 698 Misha Reilly Harney-Pender-Keady
3 741 Tess Schmidt Trinity

217 Girls Novice Traditional Set Under 08

Place # Dancer School
1 468 Colleen Mahoney Kanaley
2 221 Áine Egan Forbes
2 909 Allyson Bligh Harney-Pender-Keady
2 881 Libby Ansello Dunleavy-Boyle-Bremer
2 742 Madeline schnitzer Kanaley
3 837 Abigail Ward Murray
3 308 Addison Graham Harney-Pender-Keady
3 626 Grace O'Brien Hansen-Keohane
3 322 Jenna Haley Haley
3 437 Katelyn Lawson Proto Casano
3 714 Libby Rogers Dunleavy-Boyle-Bremer
3 698 Misha Reilly Harney-Pender-Keady
3 133 Stephanie Conneely Keane-O'Brien

218 Girls Novice Reel Under 09

Place # Dancer School
1 799 Lauren Tenney Burke-Conroy
1 369 Madison Holmberg Heavey-Quinn
2 824 Anya Voehl Harney-Pender-Keady
2 355 Emily Rose Henderson Short
2 298 Jacqueline Gilbride Forbes
2 692 Kendall Quinn Dunleavy-Boyle-Bremer
2 781 Maeve Stipkovich Haley
3 364 Abigail Hogan Woods
3 293 Grace Garrity Dunleavy-Boyle-Bremer
3 871 Gracie Yang Hansen-Keohane
3 345 Maeve Healy O'Shea-Chaplin
3 839 Olivia Ward Dawn Doherty

219 Girls Novice Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 298 Jacqueline Gilbride Forbes
1 799 Lauren Tenney Burke-Conroy
1 369 Madison Holmberg Heavey-Quinn
2 174 Emma Daley Haley
2 293 Grace Garrity Dunleavy-Boyle-Bremer
2 345 Maeve Healy O'Shea-Chaplin
2 781 Maeve Stipkovich Haley
3 692 Kendall Quinn Dunleavy-Boyle-Bremer
3 236 Michaela Fay O'Shea-Chaplin

220 Girls Novice Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 364 Abigail Hogan Woods
1 174 Emma Daley Haley
2 799 Lauren Tenney Burke-Conroy
3 824 Anya Voehl Harney-Pender-Keady
3 355 Emily Rose Henderson Short
3 369 Madison Holmberg Heavey-Quinn
4 345 Maeve Healy O'Shea-Chaplin

221 Girls Novice Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 824 Anya Voehl Harney-Pender-Keady
1 692 Kendall Quinn Dunleavy-Boyle-Bremer
1 799 Lauren Tenney Burke-Conroy
2 412 Brynn Kleiner Gallagher
3 410 Caitlin Killeen Clann Lir Academy
3 148 Katherine Conway Bracken
4 426 Alexandra LaFleur Cassin Academy
4 355 Emily Rose Henderson Short
4 921 Madelyn Bowles Sullivan-Stewart
4 345 Maeve Healy O'Shea-Chaplin
4 236 Michaela Fay O'Shea-Chaplin

222 Girls Novice Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 799 Lauren Tenney Burke-Conroy
2 426 Alexandra LaFleur Cassin Academy
2 174 Emma Daley Haley
2 692 Kendall Quinn Dunleavy-Boyle-Bremer
3 824 Anya Voehl Harney-Pender-Keady
3 293 Grace Garrity Dunleavy-Boyle-Bremer
3 298 Jacqueline Gilbride Forbes

223 Girls Novice Traditional Set Under 09

Place # Dancer School
1 799 Lauren Tenney Burke-Conroy
2 824 Anya Voehl Harney-Pender-Keady
2 410 Caitlin Killeen Clann Lir Academy
2 298 Jacqueline Gilbride Forbes
2 692 Kendall Quinn Dunleavy-Boyle-Bremer
3 412 Brynn Kleiner Gallagher
3 174 Emma Daley Haley
3 814 Lia Tripp Heavey-Quinn
3 921 Madelyn Bowles Sullivan-Stewart
4 426 Alexandra LaFleur Cassin Academy
4 690 Amelia Quinn Inishfree
4 272 Brady Fox Sullivan-Stewart
4 148 Katherine Conway Bracken
4 345 Maeve Healy O'Shea-Chaplin
4 781 Maeve Stipkovich Haley

224A Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 271 Abigail Forrest O'Shea-Chaplin
2 351 Faith Heffernan Harney-Pender-Keady
2 490 Ned McCann Dunleavy-Boyle-Bremer
3 131 Caitlin Conneely Griffith
3 436 Chloe Lawson Haley
3 195 Ella Doble Heavey-Quinn
3 530 Tayla McLaughlin Harney-Pender-Keady

224B Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 831 Ciara Walsh Kenny Academy
2 651 Alyssa OKeefe Heavey-Quinn
2 227 Ciara Enright Haley
2 819 Mackenzie Vegnani Hansen-Keohane
2 972 Olivia Carnelli Griffith
2 578 Sophia Mouzakis Heavey-Quinn
3 683 Alannah Pont Spirited Soles
3 936 Amelia Brown Heavey-Quinn

225A Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 530 Tayla McLaughlin Harney-Pender-Keady
2 271 Abigail Forrest O'Shea-Chaplin
2 149 Katie Conway Clann Lir Academy
3 436 Chloe Lawson Haley
3 195 Ella Doble Heavey-Quinn
3 351 Faith Heffernan Harney-Pender-Keady
3 520 Neve McHugh Forbes

225B Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 831 Ciara Walsh Kenny Academy
2 683 Alannah Pont Spirited Soles
2 227 Ciara Enright Haley
2 514 Greta McEvoy Dunleavy-Boyle-Bremer
3 803 Maureen Terry Heavey-Quinn
3 432 McKenna Lappin Smith-Houlihan
3 972 Olivia Carnelli Griffith

226A Girls Novice Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 685 Margaret Potts Keane-O'Brien
2 898 Delaney Benevides Harney-Pender-Keady
2 149 Katie Conway Clann Lir Academy
3 271 Abigail Forrest O'Shea-Chaplin
3 458 Jade Ma Clann Lir Academy
3 520 Neve McHugh Forbes

226B Girls Novice Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 651 Alyssa OKeefe Heavey-Quinn
1 227 Ciara Enright Haley
1 831 Ciara Walsh Kenny Academy
2 936 Amelia Brown Heavey-Quinn
2 514 Greta McEvoy Dunleavy-Boyle-Bremer
3 715 Eveline Ronzoni Kenny Academy
3 819 Mackenzie Vegnani Hansen-Keohane

227A Girls Novice Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 685 Margaret Potts Keane-O'Brien
2 910 Lilian Bligh Harney-Pender-Keady
2 520 Neve McHugh Forbes
3 898 Delaney Benevides Harney-Pender-Keady
3 490 Ned McCann Dunleavy-Boyle-Bremer

227B Girls Novice Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 651 Alyssa OKeefe Heavey-Quinn
1 831 Ciara Walsh Kenny Academy
2 227 Ciara Enright Haley
2 514 Greta McEvoy Dunleavy-Boyle-Bremer
3 683 Alannah Pont Spirited Soles
3 439 Kara Leahy Dunleavy-Boyle-Bremer
3 803 Maureen Terry Heavey-Quinn
3 972 Olivia Carnelli Griffith
3 893 Sarah Barberian Goulding

228A Girls Novice Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 910 Lilian Bligh Harney-Pender-Keady
1 490 Ned McCann Dunleavy-Boyle-Bremer
2 520 Neve McHugh Forbes
3 271 Abigail Forrest O'Shea-Chaplin
3 898 Delaney Benevides Harney-Pender-Keady

228B Girls Novice Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 983 Anna Casey Goulding
1 831 Ciara Walsh Kenny Academy
1 715 Eveline Ronzoni Kenny Academy
2 683 Alannah Pont Spirited Soles
3 439 Kara Leahy Dunleavy-Boyle-Bremer
3 819 Mackenzie Vegnani Hansen-Keohane
3 972 Olivia Carnelli Griffith

229A Girls Novice Traditional Set Under 10

Place # Dancer School
1 898 Delaney Benevides Harney-Pender-Keady
2 351 Faith Heffernan Harney-Pender-Keady
2 490 Ned McCann Dunleavy-Boyle-Bremer
3 354 Alexa Henderson Heavey-Quinn
3 195 Ella Doble Heavey-Quinn
3 520 Neve McHugh Forbes
3 530 Tayla McLaughlin Harney-Pender-Keady

229B Girls Novice Traditional Set Under 10

Place # Dancer School
1 831 Ciara Walsh Kenny Academy
2 227 Ciara Enright Haley
3 774 Chloe Sprague McDonough-Grimes
3 715 Eveline Ronzoni Kenny Academy
3 578 Sophia Mouzakis Heavey-Quinn

230A Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 691 Anna Quinn Haley
1 979 Riley Carroll Griffith
2 730 Caroline Santacroce Woods
2 795 Keira Sweetnam Kenny Academy
3 483 Alexa Mayo Haley
3 185 Arden Degan McDonough-Grimes
3 350 Caroline Heelen Brady Academy
3 734 Sarah Duval Hansen-Keohane

230B Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 325 Andrea Halpin Clann Lir Academy
2 646 Anna O'Sullivan Haley
2 215 Brigid Duffy O'Shea-Chaplin
3 102 Claudia Chesnes Spirited Soles
3 753 Maeve Sheehan Haley
4 335 Abigail Hastings Griffith
4 596 Rory murphy Clann Lir Academy

231A Girls Novice Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 795 Keira Sweetnam Kenny Academy
1 734 Sarah Duval Hansen-Keohane
3 730 Caroline Santacroce Woods
3 751 Reily Shea Connolly Academy
4 583 Ava Mulkerrin Boston Academy
4 350 Caroline Heelen Brady Academy
4 274 Keelin Fox Inishfree
4 608 Marianna Nader Haley

231B Girls Novice Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 802 Mary Kate Terry Heavey-Quinn
2 902 Meghan Bernard Sullivan-Stewart
3 215 Brigid Duffy O'Shea-Chaplin
3 114 Lisa Clinton Mulvihill-Lynch
3 753 Maeve Sheehan Haley
4 335 Abigail Hastings Griffith
4 240 Tara Feeney Haley

232A Girls Novice Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 483 Alexa Mayo Haley
1 430 Kerran Langley Forbes
2 691 Anna Quinn Haley
2 795 Keira Sweetnam Kenny Academy
2 979 Riley Carroll Griffith
3 274 Keelin Fox Inishfree
4 583 Ava Mulkerrin Boston Academy

232B Girls Novice Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 847 Cate Weidenbach Inishfree
2 215 Brigid Duffy O'Shea-Chaplin
3 562 Emily Moffett O'Shea-Chaplin

233A Girls Novice Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 751 Reily Shea Connolly Academy
2 274 Keelin Fox Inishfree
2 795 Keira Sweetnam Kenny Academy
2 671 Mia Pecevich Forbes
3 483 Alexa Mayo Haley
3 691 Anna Quinn Haley
3 430 Kerran Langley Forbes
3 331 Olivia Harrington Kenny Academy

233B Girls Novice Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 114 Lisa Clinton Mulvihill-Lynch
2 847 Cate Weidenbach Inishfree
3 636 Josephine O'Hare An Clar
3 709 Marilyn Roche O'Dwyer
4 646 Anna O'Sullivan Haley
4 226 Kaya Engelmann Heavey-Quinn
4 753 Maeve Sheehan Haley
4 155 Taya Corn McGonagle

234A Girls Novice Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 361 Megan Hillaker McGonagle
2 795 Keira Sweetnam Kenny Academy
2 751 Reily Shea Connolly Academy
3 483 Alexa Mayo Haley
3 185 Arden Degan McDonough-Grimes
3 583 Ava Mulkerrin Boston Academy
3 430 Kerran Langley Forbes

234B Girls Novice Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 636 Josephine O'Hare An Clar
2 335 Abigail Hastings Griffith
2 114 Lisa Clinton Mulvihill-Lynch
3 325 Andrea Halpin Clann Lir Academy
4 115 Cora Cloherty Hansen-Keohane
4 695 Hannah Ray Haley
4 226 Kaya Engelmann Heavey-Quinn

235A Girls Novice Traditional Set Under 11

Place # Dancer School
1 361 Megan Hillaker McGonagle
2 274 Keelin Fox Inishfree
2 671 Mia Pecevich Forbes
3 483 Alexa Mayo Haley
3 691 Anna Quinn Haley
3 393 Ashlyn Keating Cassin Academy
3 795 Keira Sweetnam Kenny Academy
3 392 Mia Kearns Haley
3 331 Olivia Harrington Kenny Academy

235B Girls Novice Traditional Set Under 11

Place # Dancer School
1 240 Tara Feeney Haley
2 325 Andrea Halpin Clann Lir Academy
2 646 Anna O'Sullivan Haley
2 697 Caroline Reed Haley
3 215 Brigid Duffy O'Shea-Chaplin
3 539 Erin McNulty Heavey-Quinn
4 753 Maeve Sheehan Haley
4 902 Meghan Bernard Sullivan-Stewart

236A Girls Novice Reel Under 12

Place # Dancer School
1 143 Siobhan Connolly Harney-Pender-Keady
2 357 Lauren Hernon Haley
2 162 Olivia Crawford Clann Lir Academy
3 163 Delaney Cronan Clann Lir Academy
3 687 Niamh Prentiss Heavey-Quinn
4 951 Alexis Butts Proto Casano
4 675 Maeve Perry Dunleavy-Boyle-Bremer

236B Girls Novice Reel Under 12

Place # Dancer School
1 572 Jacqueline Morrison Proto Casano
2 238 Emma Feeley Scoil Rince Luimni
2 394 Leah Keating Cassin Academy
2 975 Mary Kate Carr O'Shea-Chaplin
3 338 Lily Hazam Haley
3 332 Sophia Harrington Kenny Academy
3 337 Sophia Hayes Haley

237A Girls Novice Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 952 Courtney Butts Proto Casano
1 216 Olivia Duffy Haley
2 130 Caitlin Connarton Heavey-Quinn
2 597 Samantha Murphy Keane-O'Brien
3 674 Mary Kate Perkins Boston Academy
3 162 Olivia Crawford Clann Lir Academy

237B Girls Novice Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 547 Julia Melcher Haley
1 975 Mary Kate Carr O'Shea-Chaplin
2 572 Jacqueline Morrison Proto Casano
2 736 Lily Sava Bracken
3 145 Kylie Considine Bracken
3 118 Leah Cody Proto Casano
3 394 Leah Keating Cassin Academy
3 617 Sarah Nicholls Murray

238A Girls Novice Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 597 Samantha Murphy Keane-O'Brien
2 687 Niamh Prentiss Heavey-Quinn
3 163 Delaney Cronan Clann Lir Academy

238B Girls Novice Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 975 Mary Kate Carr O'Shea-Chaplin
2 572 Jacqueline Morrison Proto Casano
3 892 Dana Bane O'Shea-Chaplin
3 338 Lily Hazam Haley
3 736 Lily Sava Bracken

239A Girls Novice Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 621 Eve O Broin Haley
2 130 Caitlin Connarton Heavey-Quinn
2 357 Lauren Hernon Haley
2 276 Maureen Fox O'Dwyer
3 163 Delaney Cronan Clann Lir Academy
3 733 Mary Santos Dunleavy-Boyle-Bremer
3 143 Siobhan Connolly Harney-Pender-Keady

239B Girls Novice Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 617 Sarah Nicholls Murray
2 736 Lily Sava Bracken
2 239 Mackenzie Feeley Cassin Academy
2 975 Mary Kate Carr O'Shea-Chaplin
3 461 Amanda MacKinnon Kenny Academy
3 572 Jacqueline Morrison Proto Casano
3 145 Kylie Considine Bracken
3 118 Leah Cody Proto Casano
3 210 Megan Dow Bracken

240A Girls Novice Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 952 Courtney Butts Proto Casano
2 621 Eve O Broin Haley
2 276 Maureen Fox O'Dwyer
3 130 Caitlin Connarton Heavey-Quinn
3 687 Niamh Prentiss Heavey-Quinn
3 597 Samantha Murphy Keane-O'Brien
4 951 Alexis Butts Proto Casano
4 674 Mary Kate Perkins Boston Academy

240B Girls Novice Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 118 Leah Cody Proto Casano
2 975 Mary Kate Carr O'Shea-Chaplin
2 617 Sarah Nicholls Murray
3 363 Eliza Hirsch Inishfree
3 238 Emma Feeley Scoil Rince Luimni
3 572 Jacqueline Morrison Proto Casano
3 394 Leah Keating Cassin Academy
3 239 Mackenzie Feeley Cassin Academy
3 210 Megan Dow Bracken
3 232 Megan Farrell Kanaley

241A Girls Novice Traditional Set Under 12

Place # Dancer School
1 621 Eve O Broin Haley
2 130 Caitlin Connarton Heavey-Quinn
2 162 Olivia Crawford Clann Lir Academy
3 357 Lauren Hernon Haley
3 276 Maureen Fox O'Dwyer
3 687 Niamh Prentiss Heavey-Quinn
4 675 Maeve Perry Dunleavy-Boyle-Bremer

241B Girls Novice Traditional Set Under 12

Place # Dancer School
1 736 Lily Sava Bracken
2 238 Emma Feeley Scoil Rince Luimni
2 145 Kylie Considine Bracken
2 118 Leah Cody Proto Casano
2 975 Mary Kate Carr O'Shea-Chaplin
3 461 Amanda MacKinnon Kenny Academy
3 521 Deirdre McKenna O'Dwyer
3 572 Jacqueline Morrison Proto Casano
3 210 Megan Dow Bracken
3 617 Sarah Nicholls Murray

242 Girls Novice Reel Under 13

Place # Dancer School
1 382 Maria Jacques Murray
1 946 Sarah Burns Bracken
2 176 Rylee Dalton Murray
2 713 Sonya Roderiques Proto Casano
3 268 Meghan Flynn Griffith
3 616 Michaela Newhall Woods
3 228 Tori Fagundes Heavey-Quinn

243 Girls Novice Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 382 Maria Jacques Murray
1 713 Sonya Roderiques Proto Casano
2 616 Michaela Newhall Woods
2 946 Sarah Burns Bracken
3 482 Summer Maxwell Heavey-Quinn
3 228 Tori Fagundes Heavey-Quinn

244 Girls Novice Light Jig Under 13

Place # Dancer School
1 713 Sonya Roderiques Proto Casano
2 382 Maria Jacques Murray
3 429 Caelan Langley Forbes

245 Girls Novice Treble Jig Under 13

Place # Dancer School
1 616 Michaela Newhall Woods
2 382 Maria Jacques Murray
2 713 Sonya Roderiques Proto Casano
3 696 Peyton Redfield Clann Lir Academy
4 843 Ellanna Watson Clann Lir Academy
4 235 Katherine Fay Heavey-Quinn

246 Girls Novice Hornpipe Under 13

Place # Dancer School
1 382 Maria Jacques Murray
2 176 Rylee Dalton Murray
2 713 Sonya Roderiques Proto Casano
3 429 Caelan Langley Forbes
4 946 Sarah Burns Bracken

247 Girls Novice Traditional Set Under 13

Place # Dancer School
1 713 Sonya Roderiques Proto Casano
2 382 Maria Jacques Murray
2 696 Peyton Redfield Clann Lir Academy
3 429 Caelan Langley Forbes
3 616 Michaela Newhall Woods
4 946 Sarah Burns Bracken
4 482 Summer Maxwell Heavey-Quinn

248 Girls Novice Reel Under 14

Place # Dancer School
1 305 Isabella Gooley Haley
2 255 Abigail Fitzgerald O'Shea-Chaplin
2 290 Lauren Gardner Heavey-Quinn
3 961 Caitlyn Carberry Haley
3 854 Emma Wilcoxson Coogan

249 Girls Novice Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 255 Abigail Fitzgerald O'Shea-Chaplin
1 960 Emma Canning Hansen-Keohane
2 310 julia graham Greenway Academy
2 280 Tatyana Frost Clann Lir Academy
3 854 Emma Wilcoxson Coogan
3 549 Rachael Mello Clann Lir Academy

250 Girls Novice Light Jig Under 14

Place # Dancer School
1 854 Emma Wilcoxson Coogan
2 255 Abigail Fitzgerald O'Shea-Chaplin
3 146 Abby Conway O'Shea-Chaplin
3 280 Tatyana Frost Clann Lir Academy

251 Girls Novice Treble Jig Under 14

Place # Dancer School
1 961 Caitlyn Carberry Haley
1 290 Lauren Gardner Heavey-Quinn
2 821 Caitlin Veneto Haley
3 255 Abigail Fitzgerald O'Shea-Chaplin

252 Girls Novice Hornpipe Under 14

Place # Dancer School
1 821 Caitlin Veneto Haley
1 961 Caitlyn Carberry Haley
2 305 Isabella Gooley Haley
3 146 Abby Conway O'Shea-Chaplin
3 549 Rachael Mello Clann Lir Academy

253 Girls Novice Traditional Set Under 14

Place # Dancer School
1 821 Caitlin Veneto Haley
2 290 Lauren Gardner Heavey-Quinn
3 961 Caitlyn Carberry Haley

260 Girls Novice Reel 15 & Over

Place # Dancer School
1 566 Lianna Montgomery Haley
2 304 Makaisha Gonzalez Heavey-Quinn
3 825 Catherine Waclawik McInerney
4 901 Claire Benstead Haley

261 Girls Novice Slip Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 524 Erin McKenney McGonagle
2 566 Lianna Montgomery Haley
3 304 Makaisha Gonzalez Heavey-Quinn

263 Girls Novice Treble Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 825 Catherine Waclawik McInerney
2 665 Olivia Parchesky Clann Lir Academy
3 901 Claire Benstead Haley
3 387 Nell Kealy Kenny Academy

264 Girls Novice Hornpipe 15 & Over

Place # Dancer School
1 246 Margaret Ferreira Forbes
2 825 Catherine Waclawik McInerney
2 184 Kelly Davis Heavey-Quinn
3 387 Nell Kealy Kenny Academy
3 877 Olivia Alcott Heavey-Quinn

265 Girls Novice Traditional Set 15 & Over

Place # Dancer School
1 387 Nell Kealy Kenny Academy
2 304 Makaisha Gonzalez Heavey-Quinn
3 901 Claire Benstead Haley
4 184 Kelly Davis Heavey-Quinn
4 665 Olivia Parchesky Clann Lir Academy

270 Boys Novice Traditional Set Under 07 All

Place # Dancer School
1 791 Kyle Sullivan Smith-Houlihan
2 142 Seamus Connolly Smith-Houlihan

271 Boys Novice Reel Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 113 Davin Clinton Mulvihill-Lynch

272 Boys Novice Light Jig Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 113 Davin Clinton Mulvihill-Lynch

273 Boys Novice Treble Jig Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 113 Davin Clinton Mulvihill-Lynch

274 Boys Novice Hornpipe Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 113 Davin Clinton Mulvihill-Lynch

275 Boys Novice Traditional Set Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 113 Davin Clinton Mulvihill-Lynch

281 Boys Novice Reel 11 & Over

Place # Dancer School
1 245 Jack Ferreira Forbes

282 Boys Novice Light Jig 11 & Over

Place # Dancer School
1 245 Jack Ferreira Forbes

283 Boys Novice Treble Jig 11 & Over

Place # Dancer School
1 245 Jack Ferreira Forbes

284 Boys Novice Hornpipe 11 & Over

Place # Dancer School
1 245 Jack Ferreira Forbes

285 Boys Novice Traditional Set 11 & Over

Place # Dancer School
1 245 Jack Ferreira Forbes

310 Girls Prizewinner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 427 Rowan LaFleur Spirited Soles
2 729 Sadie Sanford Dunleavy-Boyle-Bremer
3 123 Avery Condon Harney-Pender-Keady
3 502 Devin McDermott Golding Academy
3 517 Emma McGeoghean Goulding
3 295 Francesca Gennari Harney-Pender-Keady
3 261 Siofra Flaherty Keane-O'Brien

311 Girls Prizewinner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 427 Rowan LaFleur Spirited Soles
1 729 Sadie Sanford Dunleavy-Boyle-Bremer
2 735 hannah saunders McDonough-Grimes
2 261 Siofra Flaherty Keane-O'Brien
3 123 Avery Condon Harney-Pender-Keady
3 517 Emma McGeoghean Goulding
3 860 Kyara Williams O'Shea-Chaplin

312 Girls Prizewinner Treble Jig Under 08

Place # Dancer School
1 517 Emma McGeoghean Goulding
2 502 Devin McDermott Golding Academy
2 427 Rowan LaFleur Spirited Soles
3 729 Sadie Sanford Dunleavy-Boyle-Bremer
3 261 Siofra Flaherty Keane-O'Brien

313 Girls Prizewinner Hornpipe Under 08

Place # Dancer School
1 295 Francesca Gennari Harney-Pender-Keady
2 732 Jane Santos Dunleavy-Boyle-Bremer
2 217 Molly Duignan Harney-Pender-Keady
3 123 Avery Condon Harney-Pender-Keady
3 860 Kyara Williams O'Shea-Chaplin

314 Girls Prizewinner Traditional Set Under 08

Place # Dancer School
1 261 Siofra Flaherty Keane-O'Brien
2 123 Avery Condon Harney-Pender-Keady
2 735 hannah saunders McDonough-Grimes
3 295 Francesca Gennari Harney-Pender-Keady
3 427 Rowan LaFleur Spirited Soles

315 Girls Prizewinner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 642 Molleigh O'Neil-O'Connell Dunleavy-Boyle-Bremer
2 694 Ava Rahn Murray
2 419 Grace Krueger Murray
3 504 Meabh McDonagh Haley
4 154 Willow Cooney Sullivan-Stewart

316 Girls Prizewinner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 419 Grace Krueger Murray
2 921 Madelyn Bowles Sullivan-Stewart
2 154 Willow Cooney Sullivan-Stewart
3 694 Ava Rahn Murray
3 642 Molleigh O'Neil-O'Connell Dunleavy-Boyle-Bremer
4 504 Meabh McDonagh Haley

317 Girls Prizewinner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 419 Grace Krueger Murray
2 694 Ava Rahn Murray
3 654 Eva Olszewski Harney-Pender-Keady
3 383 Isabella Jensen Scoil Rince Luimni
3 359 Madeline Hill Harney-Pender-Keady

318 Girls Prizewinner Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 154 Willow Cooney Sullivan-Stewart
2 234 Cosette Fay Forbes
3 419 Grace Krueger Murray
3 642 Molleigh O'Neil-O'Connell Dunleavy-Boyle-Bremer
4 694 Ava Rahn Murray

319 Girls Prizewinner Traditional Set Under 09

Place # Dancer School
1 642 Molleigh O'Neil-O'Connell Dunleavy-Boyle-Bremer
2 383 Isabella Jensen Scoil Rince Luimni
2 154 Willow Cooney Sullivan-Stewart
3 234 Cosette Fay Forbes
3 839 Olivia Ward Dawn Doherty

320 Girls Prizewinner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 723 Catherine Ruo Harney-Pender-Keady
2 686 Carey Power Murray
2 609 Elaina Nasr Murray
3 528 aisling mclaughlin Keane-O'Brien
3 983 Anna Casey Goulding
4 933 Abigail Brooks Dunleavy-Boyle-Bremer

321 Girls Prizewinner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 686 Carey Power Murray
2 723 Catherine Ruo Harney-Pender-Keady
3 528 aisling mclaughlin Keane-O'Brien
3 983 Anna Casey Goulding
3 940 Caitlin Bruscino Dunleavy-Boyle-Bremer
3 609 Elaina Nasr Murray

322 Girls Prizewinner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 723 Catherine Ruo Harney-Pender-Keady
1 609 Elaina Nasr Murray
2 933 Abigail Brooks Dunleavy-Boyle-Bremer
2 528 aisling mclaughlin Keane-O'Brien
2 738 Amanda Scally Murray
3 908 Abby Bligh Harney-Pender-Keady
3 131 Caitlin Conneely Griffith
3 686 Carey Power Murray
3 670 Meredith Peacock Keane-O'Brien

323 Girls Prizewinner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 738 Amanda Scally Murray
1 609 Elaina Nasr Murray
2 908 Abby Bligh Harney-Pender-Keady
2 723 Catherine Ruo Harney-Pender-Keady
3 774 Chloe Sprague McDonough-Grimes
3 757 Hannah Shimp Sabo School
3 670 Meredith Peacock Keane-O'Brien

324 Girls Prizewinner Traditional Set Under 10

Place # Dancer School
1 723 Catherine Ruo Harney-Pender-Keady
2 933 Abigail Brooks Dunleavy-Boyle-Bremer
3 983 Anna Casey Goulding
3 940 Caitlin Bruscino Dunleavy-Boyle-Bremer
3 757 Hannah Shimp Sabo School
3 432 McKenna Lappin Smith-Houlihan
3 893 Sarah Barberian Goulding

325 Girls Prizewinner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 790 Katrina Sullivan Proto Casano
1 545 Meghan O'Shaughnessy Harney-Pender-Keady
2 702 Abigail Reuter Harney-Pender-Keady
2 929 Catherine Brisbane Kenny Academy
2 191 Kathryn DeSousa Griffith
3 891 Alexandra Baldwin O'Shea-Chaplin
3 456 Ava Lynch Brady Academy
3 380 David Irwin Hooley
3 709 Marilyn Roche O'Dwyer

326 Girls Prizewinner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 702 Abigail Reuter Harney-Pender-Keady
1 191 Kathryn DeSousa Griffith
1 790 Katrina Sullivan Proto Casano
1 545 Meghan O'Shaughnessy Harney-Pender-Keady
2 325 Andrea Halpin Clann Lir Academy
2 456 Ava Lynch Brady Academy
2 929 Catherine Brisbane Kenny Academy
3 115 Cora Cloherty Hansen-Keohane
3 931 Frances Brisbane Kenny Academy

327 Girls Prizewinner Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 456 Ava Lynch Brady Academy
1 790 Katrina Sullivan Proto Casano
1 545 Meghan O'Shaughnessy Harney-Pender-Keady
2 191 Kathryn DeSousa Griffith
2 769 Richie Sommers Dunleavy-Boyle-Bremer
3 891 Alexandra Baldwin O'Shea-Chaplin
3 325 Andrea Halpin Clann Lir Academy
3 929 Catherine Brisbane Kenny Academy
3 463 Maggie Madaio Dunleavy-Boyle-Bremer
3 772 Ruthie Spencer Cassin Academy

328 Girls Prizewinner Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 790 Katrina Sullivan Proto Casano
2 891 Alexandra Baldwin O'Shea-Chaplin
2 191 Kathryn DeSousa Griffith
2 709 Marilyn Roche O'Dwyer
3 380 David Irwin Hooley
3 619 Katherine Nugent Flynn
3 769 Richie Sommers Dunleavy-Boyle-Bremer
3 979 Riley Carroll Griffith
3 772 Ruthie Spencer Cassin Academy

329 Girls Prizewinner Traditional Set Under 11

Place # Dancer School
1 790 Katrina Sullivan Proto Casano
2 545 Meghan O'Shaughnessy Harney-Pender-Keady
2 769 Richie Sommers Dunleavy-Boyle-Bremer
3 702 Abigail Reuter Harney-Pender-Keady
3 456 Ava Lynch Brady Academy
3 929 Catherine Brisbane Kenny Academy
3 115 Cora Cloherty Hansen-Keohane
3 931 Frances Brisbane Kenny Academy
3 463 Maggie Madaio Dunleavy-Boyle-Bremer
3 709 Marilyn Roche O'Dwyer

330 Girls Prizewinner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 480 Arina Matkevich Stillson
1 465 Emma Magnani Scoil Rince Luimni
2 134 Grace Connelly Brady Academy
2 782 Margaret Stockbridge Brady Academy
3 407 Chloe Kereage Murray
3 621 Eve O Broin Haley
4 836 Mia Walsh Haley

331 Girls Prizewinner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 480 Arina Matkevich Stillson
1 407 Chloe Kereage Murray
2 134 Grace Connelly Brady Academy
2 706 Hadley Rhodes Haley
3 473 Mary Malloy Brady Academy
4 122 Alison Concagh Harney-Pender-Keady
4 551 Emily Messier Scoil Rince Luimni

332 Girls Prizewinner Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 480 Arina Matkevich Stillson
2 407 Chloe Kereage Murray
2 938 Norah Brown Haley
3 401 ella kelly Kanaley
3 134 Grace Connelly Brady Academy
3 782 Margaret Stockbridge Brady Academy
3 473 Mary Malloy Brady Academy
3 570 Michaela Moore Keane

333 Girls Prizewinner Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 480 Arina Matkevich Stillson
2 134 Grace Connelly Brady Academy
2 570 Michaela Moore Keane
3 122 Alison Concagh Harney-Pender-Keady
3 401 ella kelly Kanaley
3 706 Hadley Rhodes Haley
3 473 Mary Malloy Brady Academy
3 143 Siobhan Connolly Harney-Pender-Keady

334 Girls Prizewinner Traditional Set Under 12

Place # Dancer School
1 706 Hadley Rhodes Haley
2 480 Arina Matkevich Stillson
2 938 Norah Brown Haley
3 401 ella kelly Kanaley
3 551 Emily Messier Scoil Rince Luimni
3 134 Grace Connelly Brady Academy
3 489 Maeve McCann Dunleavy-Boyle-Bremer
3 570 Michaela Moore Keane

335 Girls Prizewinner Reel Under 13

Place # Dancer School
1 160 Caroline Coughlin Forbes
1 761 Loren Skelly Cassin Academy
2 688 Hailey Prive Cassin Academy
2 895 Mallory Beard Rince Na Sonas
2 457 Norah Lynch McInerney
3 320 Bridget Hackett O'Dwyer
3 260 Saoirse Flaherty Keane-O'Brien

336 Girls Prizewinner Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 895 Mallory Beard Rince Na Sonas
2 320 Bridget Hackett O'Dwyer
2 591 Ciara Murphy Kenny Academy
3 160 Caroline Coughlin Forbes
3 214 Katie Dudley Griffith
3 747 Sarah Servidio Santacroce
4 125 Celia Condon Kenny Academy
4 761 Loren Skelly Cassin Academy

337 Girls Prizewinner Treble Jig Under 13

Place # Dancer School
1 747 Sarah Servidio Santacroce
1 119 Shannon Cody Griffith
2 214 Katie Dudley Griffith
2 268 Meghan Flynn Griffith
3 229 Aiden Falla Griffith
3 160 Caroline Coughlin Forbes
3 591 Ciara Murphy Kenny Academy
4 492 Caroline McCarthy Goulding

338 Girls Prizewinner Hornpipe Under 13

Place # Dancer School
1 160 Caroline Coughlin Forbes
2 320 Bridget Hackett O'Dwyer
2 214 Katie Dudley Griffith
3 420 Grace Kubat Bracken
3 895 Mallory Beard Rince Na Sonas
3 268 Meghan Flynn Griffith
4 125 Celia Condon Kenny Academy
4 260 Saoirse Flaherty Keane-O'Brien

339 Girls Prizewinner Traditional Set Under 13

Place # Dancer School
1 320 Bridget Hackett O'Dwyer
2 688 Hailey Prive Cassin Academy
2 214 Katie Dudley Griffith
3 160 Caroline Coughlin Forbes
3 420 Grace Kubat Bracken

340 Girls Prizewinner Reel Under 14

Place # Dancer School
1 821 Caitlin Veneto Haley
2 960 Emma Canning Hansen-Keohane
2 594 Rachel Murphy Clann Lir Academy
3 467 Alexcis Mahoney Heavey-Quinn
3 568 Brenna Mooney Murray
3 834 Lindsey Walsh Murray
4 241 Fionna Feerick Connolly Academy

341 Girls Prizewinner Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 256 Celia Fitzgerald Kenny Academy
2 832 Eleanore Walsh O'Shea-Chaplin
2 470 Erin Mahoney Kanaley
3 897 Abaigael Belcher Hansen-Keohane
3 172 Meghan Curtin Murray
4 443 Caileigh Leger Smith-Houlihan
4 299 Chloe Gilligan O'Shea-Chaplin

342 Girls Prizewinner Treble Jig Under 14

Place # Dancer School
1 172 Meghan Curtin Murray
2 241 Fionna Feerick Connolly Academy
3 568 Brenna Mooney Murray
4 897 Abaigael Belcher Hansen-Keohane
4 443 Caileigh Leger Smith-Houlihan
4 832 Eleanore Walsh O'Shea-Chaplin

343 Girls Prizewinner Hornpipe Under 14

Place # Dancer School
1 722 Annmarie Rotatori Griffith
1 172 Meghan Curtin Murray
2 897 Abaigael Belcher Hansen-Keohane
2 834 Lindsey Walsh Murray
3 241 Fionna Feerick Connolly Academy
4 832 Eleanore Walsh O'Shea-Chaplin

344 Girls Prizewinner Traditional Set Under 14

Place # Dancer School
1 722 Annmarie Rotatori Griffith
2 443 Caileigh Leger Smith-Houlihan
2 241 Fionna Feerick Connolly Academy
3 467 Alexcis Mahoney Heavey-Quinn
3 568 Brenna Mooney Murray

345 Girls Prizewinner Reel Under 15

Place # Dancer School
1 987 Elsa Catellier Short
2 665 Olivia Parchesky Clann Lir Academy
2 441 Rebecca Leary Heavey-Quinn
3 567 Colleen Moody Sullivan-Stewart
3 805 Natalie Tewksbary Heavey-Quinn

346 Girls Prizewinner Slip Jig Under 15

Place # Dancer School
1 668 Isabelle Patriquin Heavey-Quinn
2 352 Margaret Heller Woods
3 567 Colleen Moody Sullivan-Stewart
3 246 Margaret Ferreira Forbes

347 Girls Prizewinner Treble Jig Under 15

Place # Dancer School
1 987 Elsa Catellier Short
2 237 Caitlyn Feeley Cassin Academy
3 567 Colleen Moody Sullivan-Stewart
4 441 Rebecca Leary Heavey-Quinn

348 Girls Prizewinner Hornpipe Under 15

Place # Dancer School
1 805 Natalie Tewksbary Heavey-Quinn
2 237 Caitlyn Feeley Cassin Academy
3 567 Colleen Moody Sullivan-Stewart

349 Girls Prizewinner Traditional Set Under 15

Place # Dancer School
1 567 Colleen Moody Sullivan-Stewart
2 852 Beth Whalen Kanaley
2 441 Rebecca Leary Heavey-Quinn
3 237 Caitlyn Feeley Cassin Academy

350 Girls Prizewinner Reel 15 & Over

Place # Dancer School
1 188 Colleen Dennehy Murray
2 192 Abigail Devaney Dunleavy-Boyle-Bremer
3 806 Cassidy Thatcher Kanaley
3 360 Grace Hillaker McGonagle
3 894 Kendra Bastarache Sullivan-Stewart

351 Girls Prizewinner Slip Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 188 Colleen Dennehy Murray
2 360 Grace Hillaker McGonagle
3 192 Abigail Devaney Dunleavy-Boyle-Bremer
4 890 Alexandra Baker Manning Academy
4 894 Kendra Bastarache Sullivan-Stewart
4 187 Siobhan Delorey Scoil Rince Luimni

352 Girls Prizewinner Treble Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 360 Grace Hillaker McGonagle
1 894 Kendra Bastarache Sullivan-Stewart
2 806 Cassidy Thatcher Kanaley
2 188 Colleen Dennehy Murray
3 890 Alexandra Baker Manning Academy
3 693 Marissa Raftery Haley
3 679 Savannah Pierce McFadden

353 Girls Prizewinner Hornpipe 15 & Over

Place # Dancer School
1 806 Cassidy Thatcher Kanaley
1 188 Colleen Dennehy Murray
2 894 Kendra Bastarache Sullivan-Stewart
3 988 Anna Catlett Gray

354 Girls Prizewinner Traditional Set 15 & Over

Place # Dancer School
1 188 Colleen Dennehy Murray
2 192 Abigail Devaney Dunleavy-Boyle-Bremer
3 360 Grace Hillaker McGonagle
4 988 Anna Catlett Gray
4 187 Siobhan Delorey Scoil Rince Luimni

359 Boys Prizewinner Reel Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 607 Liam Murtagh Keane-O'Brien

360 Boys Prizewinner Treble Jig Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 607 Liam Murtagh Keane-O'Brien

362 Boys Prizewinner Traditional Set Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 607 Liam Murtagh Keane-O'Brien

367 Boys Prizewinner Reel 11 & Over

Place # Dancer School
1 544 Andrew Meeker Heavey-Quinn

368 Boys Prizewinner Treble Jig 11 & Over

Place # Dancer School
1 544 Andrew Meeker Heavey-Quinn

369 Boys Prizewinner Hornpipe 11 & Over

Place # Dancer School
1 544 Andrew Meeker Heavey-Quinn

370 Boys Prizewinner Traditional Set 11 & Over

Place # Dancer School
1 544 Andrew Meeker Heavey-Quinn

401 Boys & Girls Figure 3 Hand Reel Under 10 All

Place # Dancer School
1 189 Alice Desjardins Heavey-Quinn

402 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel Under 10 All

Place # Dancer School
1 936 Amelia Brown Heavey-Quinn
2 410 Caitlin Killeen Clann Lir Academy
3 128 Lindsey Condon Clann Lir Academy

404 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel Under 12 All

Place # Dancer School
1 278 Brenna French Haley
2 598 Avery Murray Haley
3 601 Georgia Murray Clann Lir Academy

406 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel Under 15 All

Place # Dancer School
1 584 Katherine Mullahy Kenny Academy
2 270 Colleen Foley Haley
3 786 Abigail Stubelis Haley
3 650 Norah Jane O'Toole Heavey-Quinn

408 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel 15 & Over

Place # Dancer School
1 659 Meghan OToole Haley
2 660 Michaela OToole Haley
3 962 Erin Carberry Haley

701 Boys & Girls All Levels Treble Reel Under 10 All

Place # Dancer School
1 199 Kaelin Donahue Harney-Pender-Keady
2 913 Rosalie Boisselle Fay-Healy
3 383 Isabella Jensen Scoil Rince Luimni

702 Boys & Girls All Levels Treble Reel Under 14 / 4 yr

Place # Dancer School
1 136 Erin Connolly McElligott
2 844 Heather Watt Fay-Healy
3 725 Madison Ryan Griffith
4 551 Emily Messier Scoil Rince Luimni

703 Boys & Girls All Levels Treble Reel 14 & Over

Place # Dancer School
1 659 Meghan OToole Haley
2 657 Ashley OToole Haley
3 658 Mary-Kate OToole Haley

PDF Archived Results (Old Style):

Grade PDF archive results not available.

All Champ Results:

Champ Tabular Results:

Champ Tabular results not available.

Holly (Haley & Nevin) Feis 2015 As Tabulated by Jim M from FeisWeb.Com on December 6, 2015
Overall ReCap: There were 252 Champions registered for the feis and 218 danced. 123 were awarded (56.4%)
Champion regular events ended shortly after 5:20 PM when last regular events was tabulated. There were 3 rounds for OC and 2 rounds for PC. Round awards for Both PC and OC Events
I congratulate Maureen Haley and Maura Nevin, their Committee, and the wonderful group of parents and friendly, knowledgable volunteers involved with this success.
My special thanks to Brendan Haley for assisting my tabulations throughout the day.
My thanks to the Committee for asking us back.
.
3:23 PM
Event #500 Preliminary Boys and Girls Under 8
Judged by Maureen Greene-O'Leary, MA, Maura Gray, CT & Ellen Riordan, NY
5 Registered, 4 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 4 Finishers ( 100% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > … #248 Maeve Fetter (Harney)
2 < 210 > … #199 Kaelin Donahue (Hansen-Keohane)
3 < 205 > … #973 Joan Caron (O'Shea-Chaplin)
4 < 185 > … #968 Liliana Carey (Dunleavy Shaffer - MA)
.
3:30 PM
Event #501 Preliminary Boys and Girls Under 9
Judged by Sheila Cloherty, MA, Cathy Spencer Revis, NY & Irene Horgan, CT
10 Registered, 10 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 5 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 231 > … #887 Molly Aubertine (Forbes)
2 < 230 > … #913 Rosalie Boisselle (Fay-Healy)
3 < 200 > … #958 Murray Callahan (Proto Casano)
4 < 193 > … #759 Kathleen Simmons (Goulding)
5 < 178 > … #505 Annabel McDonald (Dunleavy Shaffer - MA)
.
10:05 AM
Event #502 Preliminary Boys and Girls Under 10
Judged by Sheila Cloherty, MA, Cathy Spencer Revis, NY & Maureen Greene-O'Leary, MA
16 Registered, 14 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 7 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 265 > … #763 Reese Smith (Brady Academy)
2 < 230 > … #284 Dara Gadbois (McInerney)
3 < 200 > … #601 Georgia Murray (Nevin)
4 < 185 > … #917 Sophia Bonacci (Boland)
5 < 169 > … #554 Alexis Miller (Boland)
6 < 151 > … #922 Haley Boylan (Keane-O'Brien)
7 < 145 > … #624 Ciara O'Brien (Scoil Rince Naomh Attracta)
.
10:22 AM
Event #503 Preliminary Boys and Girls Under 11
Judged by Irene Horgan, CT, Maura Gray, CT & Ellen Riordan, NY
20 Registered, 18 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 9 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 275 > … #776 Annie Stewart (Sullivan-Stewart)
2 < 235 > … #604 Daniel Murtagh (Keane-O'Brien)
3 < 186 > … #126 Julie Condon (Nevin)
4 < 171.5 > … #586 Peter Munn (Harney)
5 < 154 > … #773 Caitlin Speyer (Harney)
6 < 150.5 > … #630 Emma O'Connell (Inishfree)
7 < 150 > … #835 Meghan Walsh (Fay-Healy)
8 < 149 > … #571 Emily Morehouse (O'Shea-Chaplin)
9 < 144 > … #211 Maggie Dowd (McInerney)
.
9:38 AM
Event #504 Preliminary Boys and Girls Under 12
Judged by Irene Horgan, CT, Maura Gray, CT & Ellen Riordan, NY
24 Registered, 21 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 11 Finishers ( 52% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 222.5 > … #603 Eily Murray MacRitchie (Murray)
2 < 213 > … #169 Anne Curtin (Murray)
3 < 192.5 > … #919 Elizabeth Borah (Sullivan-Stewart)
4 < 187 > … #602 Grace Murray (Nevin)
5 < 178 > … #718 Nora Rooney (Haley)
6 < 170.5 > … #864 Maeve Wiser (McInerney)
7 < 153 > … #129 Alexandra Conley (O'Shea-Chaplin)
8 < 141 > … #486 Savannah McAuliffe (Brady Academy)
9 < 140 > … #598 Avery Murray (Haley)
10 < 131 > … #403 Heather Kelly (Forbes)
11 < 126 > … #957 Aisling Callahan (O'Shea-Chaplin)
.
5:20 PM
Event #505 Preliminary Boys and Girls Under 13
Judged by Ellen Riordan, NY, Maura Gray, CT & Maureen Greene-O'Leary, MA
28 Registered, 26 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 13 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 250 > … #612 Elizabeth Nee (Murray)
2 < 235 > … #319 Rebecca Gustafson (Dunleavy Shaffer - MA)
3 < 212 > … #778 Fiona Stewart (Sullivan-Stewart)
4 < 159 > … #334 McKayla Hartman (Murray)
5 < 158 > … #220 Elsa Edgar (Murray)
6 < 134.5 > … #385 Shannon Joan Jordan (Harney)
7 < 131 > … #339 Kate Hazard (Griffith)
8 < 129 > … #924 Caroline Boyle (Dunleavy Shaffer - MA)
9 < 128 > … #786 Abigail Stubelis (Haley)
10 < 126.5 > … #375 Sarah Hurley (McInerney)
11 < 124 > … #283 Nina Furlong (Goulding)
12 < 123.5 > … #707 Ainslee Rice (McInerney)
13 < 121.5 > … #275 Mary Kate Fox (Nevin)
.
4:44 PM
Event #506 Preliminary Boys and Girls Under 14
Judged by Ellen Riordan, NY, Maura Gray, CT & Maureen Greene-O'Leary, MA
28 Registered, 23 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 12 Finishers ( 52% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 265 > … #396 Fiona Kelley (Murray)
2 < 210 > … #643 Erin O'Neill (O'Shea-Chaplin)
3 < 189 > … #301 Grace Gilmore (Dunleavy Shaffer - MA)
4 < 168 > … #984 Caitlin Casey (Dunleavy Shaffer - MA)
5 T < 159 > … #509 Bridget McDonnell (Goulding)
5 T < 159 > … #740 Katherine Schmidt (Harney)
6 < 142 > … #589 Aoife Murphy (Cunniffe)
7 < 128 > … #404 Claire Kennedy (Nevin)
8 < 126.5 > … #546 Alexa Mehlman (Haley)
9 < 126 > … #476 Sydney Manning (O'Shea-Chaplin)
10 < 125.5 > … #281 Meagan Frye (Goulding)
11 < 125 > … #315 Lorna Grey (Kenny Academy)
.
10:40 AM
Event #507 Preliminary Boys and Girls Under 15
Judged by Sheila Cloherty, MA, Cathy Spencer Revis, NY & Maureen Greene-O'Leary, MA
20 Registered, 16 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 9 Finishers ( 56% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > … #956 Molly Cahill (Heavey-Quinn)
2 < 204.5 > … #541 Maddie Medico (Woods)
3 < 194.5 > … #1002 Elise Kaplan (Verlin)
4 < 176 > … #340 Breah Healey (Goulding)
5 < 169 > … #947 Owen Busser (Heavey-Quinn)
6 < 159 > … #460 Alisha Mackin (Haley)
7 < 137 > … #595 Rhiannon Murphy (Kenny Academy)
8 T < 134.5 > … #156 Melina Corrao (Griffith)
8 T < 134.5 > … #225 Katie Ellis (Murray)
.
4:04 PM
Event #508 Preliminary Boys and Girls Under 16
Judged by Sheila Cloherty, MA, Cathy Spencer Revis, NY & Irene Horgan, CT
16 Registered, 16 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 8 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 235 > … #317 Bridget Griffin (Heavey-Quinn)
2 < 230 > … #269 Aidan Foley (McDonough-Grimes)
3 T < 210 > … #372 Kaitlyn Howley (Dunleavy Shaffer - MA)
3 T < 210 > … #479 Kailee Masse (Kenny Academy)
4 < 171 > … #719 Ingrid Rosko (Haley)
5 < 159 > … #780 Meredith Stewart (Heavey-Quinn)
6 < 147 > … #592 Elise Murphy (McGonagle)
7 < 141 > … #273 Bridget Fox (O'Dwyer)
.
4:54 PM
Event #509 Preliminary Boys and Girls Under 17
Judged by Sheila Cloherty, MA, Cathy Spencer Revis, NY & Irene Horgan, CT
11 Registered, 11 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 7 Finishers ( 64% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 240 > … #390 Elise Keane (Haley)
2 < 210 > … #523 Megan McKenna (Verlin)
3 < 205 > … #488 Erin Flynn McCaffrey (Sullivan-Stewart)
4 < 186 > … #104 Jennifer Choate (McGonagle)
5 < 178 > … #768 Abigail Snow (McFadden)
6 T < 159 > … #414 Zaria Kos (McDonough-Grimes)
6 T < 159 > … #455 Jessica Lutts (Haley)
.
5:02 PM
Event #510 Preliminary Men & Ladies 17 and Over
Judged by Sheila Cloherty, MA, Cathy Spencer Revis, NY & Irene Horgan, CT
7 Registered, 6 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 3 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 260 > … #661 Meghan Owens (Haley)
2 < 220 > … #689 Kelsey Prive (Golden Harp)
3 < 215 > … #627 Maeve O'Brien (Brady Academy)
.
2:20 PM
Event #600 Open Champion Boys & Girls Under 9
Judged by Maggie Revis Basenberg, AL, Joe Seletski, NY & Siobhan Moore, NY
6 Registered, 4 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 4 Finishers ( 100% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > … #789 Daniel Sullivan (Greene-O'Leary)
2 < 212.5 > … #783 Chloe Stowe (Hansen-Keohane)
3 < 195 > … #296 Reagan George (Sullivan-Stewart)
4 < 192.5 > … #417 Sarah Kroeger (Keane-O'Brien)
.
4:27 PM
Event #602 Open Champion Boys & Girls Under 11
Judged by Maggie Revis Basenberg, AL, Joe Seletski, NY & Siobhan Moore, NY
8 Registered, 6 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 3 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 260 > … #402 Fiona Kelly (Forbes)
2 < 221 > … #870 Anna Wyndham (McInerney)
3 < 203 > … #288 Mairead Gallagher (Dunleavy Shaffer - MA)
.
10:59 AM
Event #603 Open Champion Boys & Girls Under 12
Judged by Maggie Revis Basenberg, AL, Joe Seletski, NY & Siobhan Moore, NY
6 Registered, 5 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 3 Finishers ( 60% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > … #764 Ryleigh Smith (Brady Academy)
2 < 210 > … #906 Ava Bisbee (Haley)
3 < 200 > … #371 Christina Horne (O'Shea-Chaplin)
.
3:54 PM
Event #604 Open Champion Boys & Girls Under 13
Judged by Maggie Revis Basenberg, AL, Joe Seletski, NY & Siobhan Moore, NY
8 Registered, 6 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 3 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 265 > … #760 Isabel Siu-Zmuidzinas (O'Shea-Chaplin)
2 < 240 > … #415 Gloria Kramer (Rince Na Sonas)
3 < 215 > … #297 Brianna Gerold (Scoil Rince Saoirse)
.
11:28 AM
Event #605 Open Champion Boys & Girls Under 14
Judged by Maggie Revis Basenberg, AL, Joe Seletski, NY & Siobhan Moore, NY
7 Registered, 6 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 3 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > … #850 Eli Weldon (O'Shea-Chaplin)
2 < 215 > … #563 Haley Molloy (Haley)
3 < 205 > … #116 Meg Clougherty (Murray)
.
12:20 PM
Event #606 Open Champion Boys & Girls Under 15
Judged by Maggie Revis Basenberg, AL, Joe Seletski, NY & Siobhan Moore, NY
6 Registered, 5 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 5 Finishers ( 100% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 T < 240 > … #204 John Donohoe (Brady Academy)
1 T < 240 > … #582 Madeline Mulkern (Murray)
2 < 221 > … #233 Olivia Faulkner (Murray)
3 < 193 > … #435 Caitlin Law (Harney)
4 < 174 > … #882 Lauryn Anthony (Goulding)
.
3:19 PM
Event #607 Open Champion Boys & Girls Under 16
Judged by Maggie Revis Basenberg, AL, Joe Seletski, NY & Siobhan Moore, NY
6 Registered, 4 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 4 Finishers ( 100% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > … #398 Bailey Kelly (Murray)
2 < 210 > … #590 Cassidy Murphy (Nevin)
3 < 200 > … #878 Sarah Anderson (Harney)
4 < 190 > … #370 Mia Hopkins (Kenny Academy)
.
9:12 AM
Event #608 Open Champion Men & Ladies Under 17
Judged by Maggie Revis Basenberg, AL, Joe Seletski, NY & Siobhan Moore, NY
6 Registered, 5 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 3 Finishers ( 60% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > … #151 Leah Cook (Nevin)
2 < 210 > … #775 Megan Stella (McInerney)
3 < 193 > … #462 Marina MacKinnon (Dunleavy Shaffer - MA)
.
10:53 AM
Event #609 Open Champion Men & Ladies 17 & Over
Judged by Maggie Revis Basenberg, AL, Joe Seletski, NY & Siobhan Moore, NY
14 Registered, 12 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 7 Finishers ( 58% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > … #982 Olivia Casano (Proto Casano)
2 < 215 > … #127 Kathlynn Condon (Nevin)
3 T < 181 > … #659 Meghan OToole (Haley)
3 T < 181 > … #190 Karaleigh Irene Desmond (Kenny Academy)
4 < 163 > … #658 Mary-Kate OToole (Haley)
5 T < 153 > … #548 Alexandra Melendez (Haley)
5 T < 153 > … #205 Melissa Donohoe (Brady Academy)