Holly Feis 2016

All Grade Results:

7 Girls Beginner Reel Under 05 All

Place # Dancer School
1 696 Kristen Sellers Sullivan-Stewart
1 594 Mairin Palenscar Haley
2 951 Emily Connor Harney-Pender-Keady
2 461 Maille McLoughlin Boston Academy
3 477 Charlotte Minahan Sullivan-Stewart
4 591 Irelyn Pagliuca McDonough-Grimes
4 506 Lila Mulkerrin Boston Academy
4 224 Teagan Furlong Sullivan

8 Girls Beginner Slip Jig Under 05 All

Place # Dancer School
1 951 Emily Connor Harney-Pender-Keady
2 224 Teagan Furlong Sullivan

9 Girls Beginner Light Jig Under 05 All

Place # Dancer School
1 696 Kristen Sellers Sullivan-Stewart
2 951 Emily Connor Harney-Pender-Keady
2 594 Mairin Palenscar Haley
3 461 Maille McLoughlin Boston Academy
4 477 Charlotte Minahan Sullivan-Stewart
4 591 Irelyn Pagliuca McDonough-Grimes
4 506 Lila Mulkerrin Boston Academy

10 Girls Beginner Reel Under 06

Place # Dancer School
1 139 Anna Donovan Dunleavy-Boyle-Bremer
1 347 Eleanor Kidd O'Shea-Chaplin
1 802 Gemma Ansello Dunleavy-Boyle-Bremer
1 339 Maeve Kennally Kanaley
1 334 Sofia Kelley Murray
2 512 Addison Murphy Kanaley
2 232 Casey Gately Clann Lir Academy
2 709 Catherine Shea Forbes
2 367 Claire LaRonde Clann Lir Academy
2 269 Julia Hall Harney-Pender-Keady
2 889 Karina Carey Dunleavy-Boyle-Bremer
2 663 Maeve Roche Kanaley
2 341 Mairead Kennedy Keane-O'Brien
2 382 Nina Leonard Clann Lir Academy
2 553 Sophie O'Connor Keane-O'Brien
3 447 Claire McDonough Heavey-Quinn
3 713 meghan Sheehan Haley
3 792 Nora Cate Wiser McInerney
3 254 Ruth Grendol McInerney
3 460 Sinead McLaughlin Dunleavy-Boyle-Bremer

11 Girls Beginner Slip Jig Under 06

Place # Dancer School
1 341 Mairead Kennedy Keane-O'Brien
2 334 Sofia Kelley Murray
3 347 Eleanor Kidd O'Shea-Chaplin

12 Girls Beginner Light Jig Under 06

Place # Dancer School
1 447 Claire McDonough Heavey-Quinn
1 347 Eleanor Kidd O'Shea-Chaplin
1 889 Karina Carey Dunleavy-Boyle-Bremer
1 713 meghan Sheehan Haley
1 382 Nina Leonard Clann Lir Academy
2 139 Anna Donovan Dunleavy-Boyle-Bremer
2 709 Catherine Shea Forbes
2 367 Claire LaRonde Clann Lir Academy
2 802 Gemma Ansello Dunleavy-Boyle-Bremer
2 269 Julia Hall Harney-Pender-Keady
2 341 Mairead Kennedy Keane-O'Brien
2 334 Sofia Kelley Murray
3 232 Casey Gately Clann Lir Academy
3 792 Nora Cate Wiser McInerney

13A Girls Beginner Reel Under 07

Place # Dancer School
1 607 Maeve Pelletier Spirited Soles
2 229 Anna Galvin Clann Lir Academy
3 551 Morgan O'Connor Haley
4 893 Abigail Carnevale Heavey-Quinn
4 145 calley doyon Heavey-Quinn

13B Girls Beginner Reel Under 07

Place # Dancer School
1 155 Kiera Durkin Heavey-Quinn
1 239 Lauren Gill Kenny Academy
2 641 Abby Reid Heavey-Quinn
2 731 Amelia Stoots Kanaley
3 392 Honor Lucas Heavey-Quinn
3 426 Julianna McCann McDonough-Grimes
3 483 Nola Monahan Haley
3 109 Norah Curran Connolly Academy

14A Girls Beginner Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 914 Emma Clarke Brady Academy
2 290 Keira Heneghan Murray
3 607 Maeve Pelletier Spirited Soles
4 893 Abigail Carnevale Heavey-Quinn
4 498 Lily Morrison Sullivan-Stewart

14B Girls Beginner Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 239 Lauren Gill Kenny Academy
2 155 Kiera Durkin Heavey-Quinn
3 641 Abby Reid Heavey-Quinn
3 731 Amelia Stoots Kanaley

15A Girls Beginner Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 551 Morgan O'Connor Haley
2 498 Lily Morrison Sullivan-Stewart
3 384 Brigid Little Forbes
3 290 Keira Heneghan Murray
4 893 Abigail Carnevale Heavey-Quinn
4 229 Anna Galvin Clann Lir Academy
4 475 Cailey Miller Haley
4 145 calley doyon Heavey-Quinn
4 687 Cecily Sawicki Haley
4 914 Emma Clarke Brady Academy
4 607 Maeve Pelletier Spirited Soles

15B Girls Beginner Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 155 Kiera Durkin Heavey-Quinn
1 239 Lauren Gill Kenny Academy
2 641 Abby Reid Heavey-Quinn
2 731 Amelia Stoots Kanaley
2 338 Caroline Kennally Kanaley
2 109 Norah Curran Connolly Academy
3 931 Caitlin Condon Clann Lir Academy
3 282 Emma Healy Haley
3 426 Julianna McCann McDonough-Grimes
3 711 kiley sheehan Haley
3 483 Nola Monahan Haley
4 867 Chloe Burns Kanaley
4 392 Honor Lucas Heavey-Quinn
4 263 Stella Gutierrez Clann Lir Academy

16A Girls Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 908 Annabelle Chown Kanaley
1 876 Aoife Cahill Haley
2 830 Anna BIERWIRTH Heavey-Quinn
2 778 Avery Welch Heavey-Quinn
3 746 Teagan Tierney Kanaley
4 411 Abigail Manning Kanaley
4 708 Annmarie Shea Hansen-Keohane
4 462 Catherine McMurray Greene-O'Leary
4 611 Claire Phelan Hansen-Keohane
4 510 Claudia Mulvey Brady Academy
4 170 Madeline Faucher McInerney
4 301 Nora Horton Greene-O'Leary

16B Girls Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 198 AnnaLise Floyd Haley
1 957 Emily Conway Clann Lir Academy
1 915 Sarah Clarke Brady Academy
2 910 Chloe Clark Kanaley
2 662 Kendall Robinson Haley
2 689 Madeline Scheck Smith-Houlihan
2 360 Priscilla LaBranche Kanaley
2 667 Violet Roche Kanaley
3 707 Aileen Shea Connolly Academy
3 799 Ella Aiello Keane-O'Brien
3 739 Hannah Symes Kenny Academy
3 193 Kelsey Flanagan McDonough-Grimes

17A Girls Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 908 Annabelle Chown Kanaley
1 746 Teagan Tierney Kanaley
2 778 Avery Welch Heavey-Quinn
2 462 Catherine McMurray Greene-O'Leary
3 411 Abigail Manning Kanaley

17B Girls Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 198 AnnaLise Floyd Haley
1 689 Madeline Scheck Smith-Houlihan
2 360 Priscilla LaBranche Kanaley
3 799 Ella Aiello Keane-O'Brien
3 739 Hannah Symes Kenny Academy

18A Girls Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 462 Catherine McMurray Greene-O'Leary
2 411 Abigail Manning Kanaley
3 830 Anna BIERWIRTH Heavey-Quinn
3 908 Annabelle Chown Kanaley
4 510 Claudia Mulvey Brady Academy

18B Girls Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 689 Madeline Scheck Smith-Houlihan
1 915 Sarah Clarke Brady Academy
2 707 Aileen Shea Connolly Academy
3 957 Emily Conway Clann Lir Academy
3 193 Kelsey Flanagan McDonough-Grimes
3 662 Kendall Robinson Haley
3 667 Violet Roche Kanaley

19 Girls Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 892 Abigail Carlo Smith-Houlihan
1 242 Kateri Golden Kanaley
2 668 Julia Rockwell Bracken
3 322 Isabel Keane Kenny Academy
3 319 Laura Kaser Kanaley
4 417 Caileigh Marsh Proto Casano

20 Girls Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 319 Laura Kaser Kanaley
2 234 Phoebe gaulin McDonough-Grimes
3 417 Caileigh Marsh Proto Casano
3 322 Isabel Keane Kenny Academy

21 Girls Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 892 Abigail Carlo Smith-Houlihan
2 234 Phoebe gaulin McDonough-Grimes
3 242 Kateri Golden Kanaley
4 417 Caileigh Marsh Proto Casano
4 668 Julia Rockwell Bracken
4 497 Mary Rose Moroney-Ghanem Haley

22 Girls Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 865 Kori Burke Clann Lir Academy
2 496 Christina Moroney-Ghanem Haley
3 383 Annie Lindsay Haley
4 262 Eliza Gutierrez Clann Lir Academy
4 752 Kira Twarog-Kelly Kanaley

23 Girls Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 496 Christina Moroney-Ghanem Haley
2 383 Annie Lindsay Haley

24 Girls Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 865 Kori Burke Clann Lir Academy
2 262 Eliza Gutierrez Clann Lir Academy
3 496 Christina Moroney-Ghanem Haley

25 Girls Beginner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 240 Emily Gillis Kenny Academy
2 783 Natalie Whitecross Haley
3 880 Madison Cangelosi Clann Lir Academy

26 Girls Beginner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 240 Emily Gillis Kenny Academy

27 Girls Beginner Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 240 Emily Gillis Kenny Academy
2 783 Natalie Whitecross Haley
3 880 Madison Cangelosi Clann Lir Academy

36 Boys Beginner Reel Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 592 Vincent Pagliuca McDonough-Grimes
2 323 Jonathan Keane Kenny Academy
2 320 Wesley Kaser Kanaley

37 Boys Beginner Light Jig Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 592 Vincent Pagliuca McDonough-Grimes
2 323 Jonathan Keane Kenny Academy

38 Boys Beginner Reel Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 324 Michael Keane Kenny Academy

39 Boys Beginner Light Jig Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 324 Michael Keane Kenny Academy

40 Boys Beginner Reel 11 & Over

Place # Dancer School
1 206 Jonathan Ford Kanaley

41 Boys Beginner Light Jig 11 & Over

Place # Dancer School
1 206 Jonathan Ford Kanaley

100 Girls Advanced Beginner Reel Under 06 All

Place # Dancer School
1 945 Mairead Connolly Haley
2 977 Anna Maeve Cronin McDonough-Grimes
3 627 Addison Prindeville Dunleavy-Boyle-Bremer
3 750 Emma Tully O'Dwyer

101 Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 627 Addison Prindeville Dunleavy-Boyle-Bremer
2 750 Emma Tully O'Dwyer
3 599 Josephine Parker Boland
3 945 Mairead Connolly Haley

102 Girls Advanced Beginner Light Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 944 Maeve Connolly Haley
1 945 Mairead Connolly Haley
2 627 Addison Prindeville Dunleavy-Boyle-Bremer
3 454 Bridget McHugh Connolly Academy

103 Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 750 Emma Tully O'Dwyer
2 977 Anna Maeve Cronin McDonough-Grimes

104 Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 06 All

Place # Dancer School
1 750 Emma Tully O'Dwyer
2 977 Anna Maeve Cronin McDonough-Grimes

105 Girls Advanced Beginner Reel Under 07

Place # Dancer School
1 665 Ruby Roche O'Dwyer
2 577 Nicole Opalenik Spirited Soles
2 202 Vivian Foley Smith-Houlihan
3 124 Claudia Dayon McDonough-Grimes
3 162 Jordan Egan Sullivan-Stewart
3 539 Sasha O Broin Haley
4 779 Katherine Welch Cassin Academy

106 Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 665 Ruby Roche O'Dwyer
1 202 Vivian Foley Smith-Houlihan
2 162 Jordan Egan Sullivan-Stewart
2 539 Sasha O Broin Haley
3 779 Katherine Welch Cassin Academy
4 577 Nicole Opalenik Spirited Soles

107 Girls Advanced Beginner Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 202 Vivian Foley Smith-Houlihan
2 665 Ruby Roche O'Dwyer
2 539 Sasha O Broin Haley
3 124 Claudia Dayon McDonough-Grimes
3 167 Keira Emery McDonough-Grimes
4 361 Catherine Lacey Haley
4 779 Katherine Welch Cassin Academy

108 Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 07

Place # Dancer School
1 665 Ruby Roche O'Dwyer
2 124 Claudia Dayon McDonough-Grimes
3 361 Catherine Lacey Haley
3 167 Keira Emery McDonough-Grimes
4 289 Grace Heneghan Harney-Pender-Keady

109 Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 07

Place # Dancer School
1 361 Catherine Lacey Haley
2 665 Ruby Roche O'Dwyer
3 124 Claudia Dayon McDonough-Grimes
3 167 Keira Emery McDonough-Grimes
4 539 Sasha O Broin Haley

110 Girls Advanced Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 346 Bridget Kidd O'Shea-Chaplin
2 457 Caitlin McKiernan Haley
2 563 Delaney O'Neil Clann Lir Academy
3 188 Alana Fitzpatrick D'Arcy School
3 762 Bailey Walsh Haley
3 821 Claire Bauer Inishfree
3 501 Fiona Mott Haley
3 148 Madeleine Driscoll Forbes
3 471 maya mercurio Clann Lir Academy
3 298 Molly Hogan Dunleavy-Boyle-Bremer

111 Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 346 Bridget Kidd O'Shea-Chaplin
2 770 Allison Waterman Dunleavy-Boyle-Bremer
2 563 Delaney O'Neil Clann Lir Academy
2 298 Molly Hogan Dunleavy-Boyle-Bremer
3 762 Bailey Walsh Haley
3 457 Caitlin McKiernan Haley
3 821 Claire Bauer Inishfree
3 831 Erin Bigham Haley
3 148 Madeleine Driscoll Forbes
3 609 Reagan Peters Sullivan-Stewart

112 Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 346 Bridget Kidd O'Shea-Chaplin
2 831 Erin Bigham Haley
3 770 Allison Waterman Dunleavy-Boyle-Bremer
3 762 Bailey Walsh Haley
3 563 Delaney O'Neil Clann Lir Academy
3 358 Kendall Labanara Haley
3 148 Madeleine Driscoll Forbes
3 714 Maren Shinney O'Dwyer
3 609 Reagan Peters Sullivan-Stewart

113 Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 08

Place # Dancer School
1 821 Claire Bauer Inishfree
2 457 Caitlin McKiernan Haley
2 358 Kendall Labanara Haley
3 770 Allison Waterman Dunleavy-Boyle-Bremer
3 545 Anna O'Connell Haley
3 762 Bailey Walsh Haley
3 563 Delaney O'Neil Clann Lir Academy
3 831 Erin Bigham Haley

114 Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 08

Place # Dancer School
1 831 Erin Bigham Haley
2 762 Bailey Walsh Haley
3 103 Ireland Cronin Harney-Pender-Keady
3 358 Kendall Labanara Haley
3 395 Madelyn Lyons O'Shea-Chaplin

115A Girls Advanced Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 550 Fiona O'Connor Haley
1 614 Nina Pierre Kanaley
2 556 Clare O'Keefe Dunleavy-Boyle-Bremer
3 418 Mia Marsh Clann Lir Academy
3 602 Nora Pavento Harney-Pender-Keady
4 164 Seamus Egan Forbes

115B Girls Advanced Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 161 Jenava Egan Sullivan-Stewart
2 672 Annie Rondini Greene
2 544 Ciara O'Callaghan Dunleavy-Boyle-Bremer
2 690 Libby Schiffmann Woods
3 513 Amy Murphy Haley
3 642 Brevnee Reilly Kanaley
3 203 Madison Follett Harney-Pender-Keady
3 251 Malia Grant Harney-Pender-Keady

116A Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 614 Nina Pierre Kanaley
2 625 Amaya Press Aherne Sheehan
2 550 Fiona O'Connor Haley
3 556 Clare O'Keefe Dunleavy-Boyle-Bremer
3 903 Erin Casco Bracken
3 195 Sadie Flannery Drumcliffe

116B Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 544 Ciara O'Callaghan Dunleavy-Boyle-Bremer
1 161 Jenava Egan Sullivan-Stewart
2 238 Maisie Gilchrist Harney Academy
2 251 Malia Grant Harney-Pender-Keady
3 428 Abigail McCarthy Haley
3 513 Amy Murphy Haley
3 672 Annie Rondini Greene
3 642 Brevnee Reilly Kanaley
3 753 Erin Vaillancourt Woods

117A Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 550 Fiona O'Connor Haley
1 614 Nina Pierre Kanaley
2 625 Amaya Press Aherne Sheehan
2 164 Seamus Egan Forbes
3 292 Kathleen Higgins Sullivan-Stewart

117B Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 161 Jenava Egan Sullivan-Stewart
2 513 Amy Murphy Haley
2 672 Annie Rondini Greene
2 690 Libby Schiffmann Woods
2 251 Malia Grant Harney-Pender-Keady
3 428 Abigail McCarthy Haley
3 544 Ciara O'Callaghan Dunleavy-Boyle-Bremer
3 194 Elise Flannery Drumcliffe
3 432 Emily McCarthy Haley
3 753 Erin Vaillancourt Woods
3 203 Madison Follett Harney-Pender-Keady
3 238 Maisie Gilchrist Harney Academy
4 128 Alice Desjardins Heavey-Quinn
4 642 Brevnee Reilly Kanaley
4 639 Lauren Ravanesi Woods
4 891 Maeve Carey Haley
4 448 Natalie McDonough Heavey-Quinn

118A Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 556 Clare O'Keefe Dunleavy-Boyle-Bremer
2 625 Amaya Press Aherne Sheehan
3 418 Mia Marsh Clann Lir Academy
3 614 Nina Pierre Kanaley
3 195 Sadie Flannery Drumcliffe

118B Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 251 Malia Grant Harney-Pender-Keady
2 544 Ciara O'Callaghan Dunleavy-Boyle-Bremer
3 513 Amy Murphy Haley
3 448 Natalie McDonough Heavey-Quinn

119A Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 550 Fiona O'Connor Haley
2 556 Clare O'Keefe Dunleavy-Boyle-Bremer
3 418 Mia Marsh Clann Lir Academy

119B Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 513 Amy Murphy Haley
2 448 Natalie McDonough Heavey-Quinn
3 128 Alice Desjardins Heavey-Quinn

120 Girls Advanced Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 377 Anna Lehan Haley
1 491 Brady Moore McInerney
2 185 Hannah Finn Brady Academy
2 175 Kiley Federow Greene
2 973 Madeline Courtemanche Heavey-Quinn
2 866 ROISIN BURKE Keane-O'Brien
3 896 Julia Carpenito Kenny Academy
3 403 Nora Magel Griffith

121 Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 377 Anna Lehan Haley
2 185 Hannah Finn Brady Academy
2 775 Maya Weil-Meggison Harney-Pender-Keady
3 650 Fiona Rexford Heavey-Quinn
3 896 Julia Carpenito Kenny Academy
3 973 Madeline Courtemanche Heavey-Quinn
3 866 ROISIN BURKE Keane-O'Brien

122 Girls Advanced Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 175 Kiley Federow Greene
2 491 Brady Moore McInerney
2 185 Hannah Finn Brady Academy
3 862 Emma Buckley Brady Academy
3 650 Fiona Rexford Heavey-Quinn
3 973 Madeline Courtemanche Heavey-Quinn

123 Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 491 Brady Moore McInerney
2 896 Julia Carpenito Kenny Academy
3 377 Anna Lehan Haley
3 866 ROISIN BURKE Keane-O'Brien

124 Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 377 Anna Lehan Haley
2 403 Nora Magel Griffith
3 491 Brady Moore McInerney
3 864 Reese Bunker Haley

125 Girls Advanced Beginner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 241 Karmen Goggin Heavey-Quinn
2 935 Lindsey Condon Clann Lir Academy
3 645 Peyton Reilly Kanaley
4 832 Kaitlin Bigham Haley

126 Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 832 Kaitlin Bigham Haley
2 412 Lillian Manning Kanaley
2 935 Lindsey Condon Clann Lir Academy
3 645 Peyton Reilly Kanaley

127 Girls Advanced Beginner Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 935 Lindsey Condon Clann Lir Academy
2 832 Kaitlin Bigham Haley
3 645 Peyton Reilly Kanaley
4 412 Lillian Manning Kanaley

128 Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 412 Lillian Manning Kanaley
2 241 Karmen Goggin Heavey-Quinn
3 832 Kaitlin Bigham Haley

129 Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 935 Lindsey Condon Clann Lir Academy
2 241 Karmen Goggin Heavey-Quinn
3 832 Kaitlin Bigham Haley

130 Girls Advanced Beginner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 260 Maya Gustafson Proto Casano

131 Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 260 Maya Gustafson Proto Casano

132 Girls Advanced Beginner Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 260 Maya Gustafson Proto Casano

134 Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 260 Maya Gustafson Proto Casano

140 Girls Advanced Beginner Reel 12 & Over

Place # Dancer School
1 398 Leanna Maclone Kanaley
2 695 Samantha Scully Proto Casano

141 Girls Advanced Beginner Slip Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 398 Leanna Maclone Kanaley
2 695 Samantha Scully Proto Casano

142 Girls Advanced Beginner Light Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 378 Madeline Leno McDonough-Grimes
2 695 Samantha Scully Proto Casano
3 398 Leanna Maclone Kanaley

143 Girls Advanced Beginner Treble Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 398 Leanna Maclone Kanaley

144 Girls Advanced Beginner Hornpipe 12 & Over

Place # Dancer School
1 149 Caeli Drummey McDonough-Grimes
2 695 Samantha Scully Proto Casano

145 Boys Advanced Beginner Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 196 Robert Fleury Coogan

146 Boys Advanced Beginner Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 196 Robert Fleury Coogan

148 Boys Advanced Beginner Hornpipe Under 07 All

Place # Dancer School
1 196 Robert Fleury Coogan

149 Boys Advanced Beginner Reel Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 313 Michael Jensen Scoil Rince Luimni
2 219 Aidan Furlong Sullivan

150 Boys Advanced Beginner Light Jig Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 313 Michael Jensen Scoil Rince Luimni
2 219 Aidan Furlong Sullivan

206 Girls Novice Reel Under 07

Place # Dancer School
1 486 Ceara Montgomery Heavey-Quinn
2 438 Aoife McDonagh Haley

207 Girls Novice Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 438 Aoife McDonagh Haley
2 486 Ceara Montgomery Heavey-Quinn

208 Girls Novice Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 486 Ceara Montgomery Heavey-Quinn
2 438 Aoife McDonagh Haley

209 Girls Novice Treble Jig Under 07

Place # Dancer School
1 438 Aoife McDonagh Haley

210 Girls Novice Hornpipe Under 07

Place # Dancer School
1 458 Ciara McKiernan Haley
2 718 Ciera Smidga Sheahan-Gormley

211 Girls Novice Traditional Set Under 07

Place # Dancer School
1 978 Ella Cronin Harney-Pender-Keady
1 750 Emma Tully O'Dwyer
2 438 Aoife McDonagh Haley
2 945 Mairead Connolly Haley
3 486 Ceara Montgomery Heavey-Quinn
3 665 Ruby Roche O'Dwyer
3 202 Vivian Foley Smith-Houlihan

212 Girls Novice Reel Under 08

Place # Dancer School
1 595 Reese Palenscar Haley
2 478 Olivia Minahan Sullivan-Stewart
3 443 Austin McDonnell Forbes
3 978 Ella Cronin Harney-Pender-Keady
3 103 Ireland Cronin Harney-Pender-Keady
3 758 Maeve Vermette Forbes
3 285 Mairead Hebard Harney-Pender-Keady

213 Girls Novice Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 478 Olivia Minahan Sullivan-Stewart
2 758 Maeve Vermette Forbes
3 843 Caela Bolger Smith-Houlihan
3 119 Ella Darling Keane-O'Brien
3 702 Emily Shaker Smith-Houlihan

214 Girls Novice Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 478 Olivia Minahan Sullivan-Stewart
2 119 Ella Darling Keane-O'Brien
3 978 Ella Cronin Harney-Pender-Keady
3 113 Isabel Cusack Haley
3 758 Maeve Vermette Forbes
3 285 Mairead Hebard Harney-Pender-Keady

215 Girls Novice Treble Jig Under 08

Place # Dancer School
1 443 Austin McDonnell Forbes
2 702 Emily Shaker Smith-Houlihan
3 113 Isabel Cusack Haley
4 103 Ireland Cronin Harney-Pender-Keady

216 Girls Novice Hornpipe Under 08

Place # Dancer School
1 702 Emily Shaker Smith-Houlihan
2 946 Niamh Connolly Haley
3 758 Maeve Vermette Forbes

217 Girls Novice Traditional Set Under 08

Place # Dancer School
1 443 Austin McDonnell Forbes
2 758 Maeve Vermette Forbes
3 843 Caela Bolger Smith-Houlihan
3 821 Claire Bauer Inishfree
3 119 Ella Darling Keane-O'Brien
3 831 Erin Bigham Haley
3 113 Isabel Cusack Haley
4 545 Anna O'Connell Haley
4 702 Emily Shaker Smith-Houlihan

218 Girls Novice Reel Under 09

Place # Dancer School
1 789 alexis wilson Kanaley
2 274 Clara Harrington Murphy Academy
2 751 Frances Turley O'Dwyer
2 140 Lily Donovan Dunleavy-Boyle-Bremer
2 596 Taylor Palinski Sullivan-Stewart
3 279 Bridget Healy O'Shea-Chaplin
3 304 Caroline Hubbard O'Dwyer
3 671 Libby Rogers Dunleavy-Boyle-Bremer
3 693 Margaret Schwab Coogan
3 606 Samuel Peckinpaugh McFadden

219 Girls Novice Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 596 Taylor Palinski Sullivan-Stewart
2 751 Frances Turley O'Dwyer
2 671 Libby Rogers Dunleavy-Boyle-Bremer
2 140 Lily Donovan Dunleavy-Boyle-Bremer
3 297 Abigail Hogan Woods
3 789 alexis wilson Kanaley
3 279 Bridget Healy O'Shea-Chaplin
3 304 Caroline Hubbard O'Dwyer
3 803 Libby Ansello Dunleavy-Boyle-Bremer

220 Girls Novice Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 751 Frances Turley O'Dwyer
1 596 Taylor Palinski Sullivan-Stewart
2 542 Mairead O'Brien O'Dwyer
3 789 alexis wilson Kanaley
3 693 Margaret Schwab Coogan

221 Girls Novice Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 751 Frances Turley O'Dwyer
1 671 Libby Rogers Dunleavy-Boyle-Bremer
2 304 Caroline Hubbard O'Dwyer
2 903 Erin Casco Bracken
3 372 Katelyn Lawson Proto Casano
3 542 Mairead O'Brien O'Dwyer
4 606 Samuel Peckinpaugh McFadden

222 Girls Novice Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 304 Caroline Hubbard O'Dwyer
1 693 Margaret Schwab Coogan
2 751 Frances Turley O'Dwyer
2 606 Samuel Peckinpaugh McFadden
3 903 Erin Casco Bracken
3 671 Libby Rogers Dunleavy-Boyle-Bremer
3 596 Taylor Palinski Sullivan-Stewart
4 140 Lily Donovan Dunleavy-Boyle-Bremer

223 Girls Novice Traditional Set Under 09

Place # Dancer School
1 304 Caroline Hubbard O'Dwyer
1 671 Libby Rogers Dunleavy-Boyle-Bremer
2 596 Taylor Palinski Sullivan-Stewart
3 279 Bridget Healy O'Shea-Chaplin
3 751 Frances Turley O'Dwyer
3 542 Mairead O'Brien O'Dwyer
4 297 Abigail Hogan Woods
4 789 alexis wilson Kanaley
4 140 Lily Donovan Dunleavy-Boyle-Bremer
4 614 Nina Pierre Kanaley

224A Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 683 Norah Santos Cassin Academy
2 828 Kenzie Bennett Haley
3 897 Catherine Carr O'Dwyer
3 114 Emma Daley Haley
3 788 Eva Williams Stillson
3 576 Keara Opalenik Spirited Soles
3 835 Madison Black Sullivan-Stewart

224B Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 806 Kailey Araujo Proto Casano
2 362 Kaleigh Laidlaw Heavey-Quinn
2 894 Katherine Carnevale Heavey-Quinn
3 489 Claire Mooney Murray
3 288 Emily Rose Henderson Short
3 299 Madison Holmberg Heavey-Quinn
3 730 Maeve Stipkovich Haley
3 812 Morgan Arthurs Sullivan-Stewart

225A Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 380 Gabriella McEwen Lenzmeier Corda Mor
1 237 Jacqueline Gilbride Forbes
2 828 Kenzie Bennett Haley
2 835 Madison Black Sullivan-Stewart
3 114 Emma Daley Haley
3 788 Eva Williams Stillson

225B Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 299 Madison Holmberg Heavey-Quinn
2 806 Kailey Araujo Proto Casano
2 362 Kaleigh Laidlaw Heavey-Quinn
2 812 Morgan Arthurs Sullivan-Stewart
3 204 Bailey Ford Kanaley
3 763 Brenna Walsh O'Shea-Chaplin
3 844 Caitlin Bolger Smith-Houlihan
3 489 Claire Mooney Murray
3 288 Emily Rose Henderson Short
3 928 Maggie Collins Goulding

226A Girls Novice Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 788 Eva Williams Stillson
2 835 Madison Black Sullivan-Stewart
2 683 Norah Santos Cassin Academy
3 828 Kenzie Bennett Haley
3 864 Reese Bunker Haley

226B Girls Novice Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 362 Kaleigh Laidlaw Heavey-Quinn
2 197 Liana Flood Woods
2 812 Morgan Arthurs Sullivan-Stewart
3 844 Caitlin Bolger Smith-Houlihan
3 489 Claire Mooney Murray

227A Girls Novice Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 788 Eva Williams Stillson
2 237 Jacqueline Gilbride Forbes
3 174 Michaela Fay O'Shea-Chaplin
3 265 Molly Hackett O'Dwyer
3 683 Norah Santos Cassin Academy

227B Girls Novice Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 763 Brenna Walsh O'Shea-Chaplin
1 299 Madison Holmberg Heavey-Quinn
2 362 Kaleigh Laidlaw Heavey-Quinn
2 894 Katherine Carnevale Heavey-Quinn
3 288 Emily Rose Henderson Short

228A Girls Novice Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 237 Jacqueline Gilbride Forbes
2 114 Emma Daley Haley
2 788 Eva Williams Stillson
3 441 Erin McDonald Haley
3 828 Kenzie Bennett Haley
3 265 Molly Hackett O'Dwyer
3 683 Norah Santos Cassin Academy

228B Girls Novice Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 204 Bailey Ford Kanaley
1 489 Claire Mooney Murray
2 730 Maeve Stipkovich Haley
3 763 Brenna Walsh O'Shea-Chaplin
4 288 Emily Rose Henderson Short
4 894 Katherine Carnevale Heavey-Quinn
4 812 Morgan Arthurs Sullivan-Stewart

229A Girls Novice Traditional Set Under 10

Place # Dancer School
1 237 Jacqueline Gilbride Forbes
2 114 Emma Daley Haley
2 650 Fiona Rexford Heavey-Quinn
3 897 Catherine Carr O'Dwyer
3 896 Julia Carpenito Kenny Academy
3 958 Katherine Conway Bracken
3 265 Molly Hackett O'Dwyer
3 683 Norah Santos Cassin Academy

229B Girls Novice Traditional Set Under 10

Place # Dancer School
1 299 Madison Holmberg Heavey-Quinn
2 812 Morgan Arthurs Sullivan-Stewart
3 204 Bailey Ford Kanaley
3 763 Brenna Walsh O'Shea-Chaplin
4 288 Emily Rose Henderson Short
4 894 Katherine Carnevale Heavey-Quinn

230 Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 785 Hannah Willetts Cassin Academy
2 959 Katie Conway Clann Lir Academy
2 293 Lillian Higgins Sullivan-Stewart
2 295 Maren Hines Connolly Academy
3 747 Ava Toglia Connolly Academy
3 102 Emma Cronin McDonough-Grimes
4 631 Coral Punch Kanaley
4 455 Neve McHugh Forbes

231 Girls Novice Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 959 Katie Conway Clann Lir Academy
2 409 Ava Malone Heavey-Quinn
3 547 Callie O'Connell Hagen-Kavanagh
3 631 Coral Punch Kanaley
3 293 Lillian Higgins Sullivan-Stewart
3 295 Maren Hines Connolly Academy
4 747 Ava Toglia Connolly Academy
4 785 Hannah Willetts Cassin Academy

232 Girls Novice Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 295 Maren Hines Connolly Academy
2 409 Ava Malone Heavey-Quinn
2 747 Ava Toglia Connolly Academy
2 785 Hannah Willetts Cassin Academy
3 631 Coral Punch Kanaley
3 449 Greta McEvoy Dunleavy-Boyle-Bremer

233 Girls Novice Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 476 Jane Miller Inishfree
2 336 Caitlin Kelly Haley
2 547 Callie O'Connell Hagen-Kavanagh
3 747 Ava Toglia Connolly Academy
3 631 Coral Punch Kanaley
3 102 Emma Cronin McDonough-Grimes
3 449 Greta McEvoy Dunleavy-Boyle-Bremer
3 817 Sarah Barberian Goulding
3 781 Sophia Wenglin O'Shea-Chaplin

234 Girls Novice Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 336 Caitlin Kelly Haley
2 547 Callie O'Connell Hagen-Kavanagh
2 755 Mackenzie Vegnani Hansen-Keohane
3 409 Ava Malone Heavey-Quinn
3 168 Ciara Enright Haley
3 826 Erin Belger McInerney
3 449 Greta McEvoy Dunleavy-Boyle-Bremer
3 785 Hannah Willetts Cassin Academy

235 Girls Novice Traditional Set Under 11

Place # Dancer School
1 409 Ava Malone Heavey-Quinn
1 476 Jane Miller Inishfree
2 747 Ava Toglia Connolly Academy
2 547 Callie O'Connell Hagen-Kavanagh
2 102 Emma Cronin McDonough-Grimes
3 859 Amelia Brown Heavey-Quinn
3 826 Erin Belger McInerney
3 449 Greta McEvoy Dunleavy-Boyle-Bremer
3 785 Hannah Willetts Cassin Academy
3 241 Karmen Goggin Heavey-Quinn

236A Girls Novice Reel Under 12

Place # Dancer School
1 326 Mia Kearns Haley
1 578 Tegan Opalenik Spirited Soles
2 421 Alexa Mayo Haley
2 634 Anna Quinn Haley
2 902 Grace Carroll Heavey-Quinn
3 393 Gabriella Eileen Luciani Inishfree
3 528 Marianna Nader Haley

236B Girls Novice Reel Under 12

Place # Dancer School
1 218 Aisling Frugoli Heavey-Quinn
2 566 Anna O'Sullivan Haley
3 466 Erin McNulty Heavey-Quinn
3 741 Morgan Taylor Dunleavy-Boyle-Bremer
3 967 Taya Corn McGonagle

237A Girls Novice Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 634 Anna Quinn Haley
2 421 Alexa Mayo Haley
3 505 Ava Mulkerrin Clann Lir Academy
3 393 Gabriella Eileen Luciani Inishfree
3 902 Grace Carroll Heavey-Quinn
4 578 Tegan Opalenik Spirited Soles

237B Girls Novice Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 566 Anna O'Sullivan Haley
2 218 Aisling Frugoli Heavey-Quinn
2 741 Morgan Taylor Dunleavy-Boyle-Bremer
3 886 Bridget Cardarelli Haley
3 860 Callie Brown Clann Lir Academy
3 780 Molly Wells O'Dwyer
3 178 Tara Feeney Haley

238A Girls Novice Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 634 Anna Quinn Haley
1 326 Mia Kearns Haley
2 421 Alexa Mayo Haley
3 485 Abigail Monteau An Clar
3 528 Marianna Nader Haley

238B Girls Novice Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 886 Bridget Cardarelli Haley
2 722 Emma Sprague McDonough-Grimes
3 680 Francesca Samuel Heavey-Quinn
3 572 Jillian Odabashian McGonagle

239A Girls Novice Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 528 Marianna Nader Haley
2 421 Alexa Mayo Haley
2 578 Tegan Opalenik Spirited Soles
3 634 Anna Quinn Haley
3 505 Ava Mulkerrin Clann Lir Academy
3 393 Gabriella Eileen Luciani Inishfree

239B Girls Novice Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 712 Maeve Sheehan Haley
2 566 Anna O'Sullivan Haley
2 886 Bridget Cardarelli Haley
2 741 Morgan Taylor Dunleavy-Boyle-Bremer
2 178 Tara Feeney Haley
3 218 Aisling Frugoli Heavey-Quinn
3 466 Erin McNulty Heavey-Quinn

240A Girls Novice Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 684 Sarah Duval Hansen-Keohane
2 505 Ava Mulkerrin Clann Lir Academy
2 528 Marianna Nader Haley
3 421 Alexa Mayo Haley
3 852 Caroline Bresson Teelin
3 725 Keira Stack McGonagle
3 326 Mia Kearns Haley

240B Girls Novice Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 275 Abigail Hastings Griffith
2 566 Anna O'Sullivan Haley
2 519 Rory murphy Clann Lir Academy
3 886 Bridget Cardarelli Haley
3 466 Erin McNulty Heavey-Quinn
3 712 Maeve Sheehan Haley
3 178 Tara Feeney Haley

241A Girls Novice Traditional Set Under 12

Place # Dancer School
1 684 Sarah Duval Hansen-Keohane
2 528 Marianna Nader Haley
3 421 Alexa Mayo Haley
3 634 Anna Quinn Haley
3 902 Grace Carroll Heavey-Quinn
3 716 Molly Skinner Sullivan-Stewart

241B Girls Novice Traditional Set Under 12

Place # Dancer School
1 566 Anna O'Sullivan Haley
1 466 Erin McNulty Heavey-Quinn
2 741 Morgan Taylor Dunleavy-Boyle-Bremer
3 257 Elzashira Grossman Murray
3 712 Maeve Sheehan Haley

242 Girls Novice Reel Under 13

Place # Dancer School
1 277 Lily Hazam Haley
2 359 Charlotte LaBranche Kanaley
2 813 Kayla Aschiero Sullivan-Stewart
2 150 Olivia Duffy Haley
3 756 Abigail Veitkus Haley
3 847 Anna Borrelli Kanaley
3 976 Delaney Cronan Clann Lir Academy
3 586 Erin Owens Clann Lir Academy

243 Girls Novice Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 756 Abigail Veitkus Haley
1 359 Charlotte LaBranche Kanaley
2 847 Anna Borrelli Kanaley
2 586 Erin Owens Clann Lir Academy
2 813 Kayla Aschiero Sullivan-Stewart
3 567 Brynn O'Toole Heavey-Quinn
3 216 Meghan Friday Haley

244 Girls Novice Light Jig Under 13

Place # Dancer School
1 756 Abigail Veitkus Haley
2 216 Meghan Friday Haley
2 796 Sonia Abdel-Fattah Kanaley
3 847 Anna Borrelli Kanaley
3 181 Jack Ferreira Forbes

245 Girls Novice Treble Jig Under 13

Place # Dancer School
1 586 Erin Owens Clann Lir Academy
2 820 Cayla Batz Scoil Rince Luimni
3 756 Abigail Veitkus Haley
3 976 Delaney Cronan Clann Lir Academy
3 181 Jack Ferreira Forbes
3 277 Lily Hazam Haley
3 216 Meghan Friday Haley
3 150 Olivia Duffy Haley
3 613 Olivia L. Pierce O'Dwyer
3 796 Sonia Abdel-Fattah Kanaley

246 Girls Novice Hornpipe Under 13

Place # Dancer School
1 813 Kayla Aschiero Sullivan-Stewart
2 847 Anna Borrelli Kanaley
2 216 Meghan Friday Haley
3 756 Abigail Veitkus Haley
3 586 Erin Owens Clann Lir Academy
3 975 Olivia Crawford Clann Lir Academy
4 567 Brynn O'Toole Heavey-Quinn
4 359 Charlotte LaBranche Kanaley
4 277 Lily Hazam Haley
4 796 Sonia Abdel-Fattah Kanaley

247 Girls Novice Traditional Set Under 13

Place # Dancer School
1 359 Charlotte LaBranche Kanaley
2 813 Kayla Aschiero Sullivan-Stewart
2 975 Olivia Crawford Clann Lir Academy
3 976 Delaney Cronan Clann Lir Academy
3 613 Olivia L. Pierce O'Dwyer
3 575 Tess Olson Kanaley
4 847 Anna Borrelli Kanaley
4 456 Deirdre McKenna O'Dwyer
4 277 Lily Hazam Haley

248 Girls Novice Reel Under 14

Place # Dancer School
1 107 Sarah Cunningham Clann Lir Academy
2 420 Summer Maxwell Heavey-Quinn
3 365 Caelan Langley Forbes

249 Girls Novice Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 107 Sarah Cunningham Clann Lir Academy
2 420 Summer Maxwell Heavey-Quinn
3 259 Abigail Gullick Murray

250 Girls Novice Light Jig Under 14

Place # Dancer School
1 499 Michaela Morrison Heavey-Quinn
2 259 Abigail Gullick Murray

251 Girls Novice Treble Jig Under 14

Place # Dancer School
1 107 Sarah Cunningham Clann Lir Academy
2 259 Abigail Gullick Murray
3 420 Summer Maxwell Heavey-Quinn

252 Girls Novice Hornpipe Under 14

Place # Dancer School
1 107 Sarah Cunningham Clann Lir Academy
2 499 Michaela Morrison Heavey-Quinn
3 420 Summer Maxwell Heavey-Quinn

253 Girls Novice Traditional Set Under 14

Place # Dancer School
1 107 Sarah Cunningham Clann Lir Academy
2 499 Michaela Morrison Heavey-Quinn
3 116 Fiona Daly Heavey-Quinn
3 420 Summer Maxwell Heavey-Quinn

254 Girls Novice Reel Under 15

Place # Dancer School
1 960 Maddy Conway O'Shea-Chaplin
2 883 Caitlyn Carberry Haley
3 244 Isabella Gooley Haley
3 231 Lauren Gardner Heavey-Quinn

255 Girls Novice Slip Jig Under 15

Place # Dancer School
1 231 Lauren Gardner Heavey-Quinn
2 244 Isabella Gooley Haley
3 430 Colleen McCarthy McInerney

256 Girls Novice Light Jig Under 15

Place # Dancer School
1 960 Maddy Conway O'Shea-Chaplin
2 430 Colleen McCarthy McInerney

257 Girls Novice Treble Jig Under 15

Place # Dancer School
1 960 Maddy Conway O'Shea-Chaplin
2 231 Lauren Gardner Heavey-Quinn
3 244 Isabella Gooley Haley

258 Girls Novice Hornpipe Under 15

Place # Dancer School
1 231 Lauren Gardner Heavey-Quinn
2 960 Maddy Conway O'Shea-Chaplin
3 244 Isabella Gooley Haley

259 Girls Novice Traditional Set Under 15

Place # Dancer School
1 231 Lauren Gardner Heavey-Quinn
2 244 Isabella Gooley Haley
3 430 Colleen McCarthy McInerney
3 841 Katie Blinn Heavey-Quinn

260 Girls Novice Reel 15 & Over

Place # Dancer School
1 487 Lianna Montgomery Haley
2 243 Makaisha Gonzalez Heavey-Quinn

261 Girls Novice Slip Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 487 Lianna Montgomery Haley
2 243 Makaisha Gonzalez Heavey-Quinn

263 Girls Novice Treble Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 243 Makaisha Gonzalez Heavey-Quinn

264 Girls Novice Hornpipe 15 & Over

Place # Dancer School
1 487 Lianna Montgomery Haley
1 243 Makaisha Gonzalez Heavey-Quinn

265 Girls Novice Traditional Set 15 & Over

Place # Dancer School
1 243 Makaisha Gonzalez Heavey-Quinn

310 Girls Prizewinner Reel Under 08 / 2 yr

Place # Dancer School
1 947 Nora Connolly Haley
1 610 Scarlett Petrarca Murray
2 308 Cailin Hurrie Murray
2 772 Darla Waters Murray
3 946 Niamh Connolly Haley

311 Girls Prizewinner Slip Jig Under 08 / 2 yr

Place # Dancer School
1 946 Niamh Connolly Haley
1 947 Nora Connolly Haley
2 658 Caroline Robbins Dunleavy-Boyle-Bremer
2 610 Scarlett Petrarca Murray
3 772 Darla Waters Murray
3 595 Reese Palenscar Haley

312 Girls Prizewinner Treble Jig Under 08 / 2 yr

Place # Dancer School
1 947 Nora Connolly Haley
2 266 Mollie Hagearty McInerney
2 946 Niamh Connolly Haley
2 595 Reese Palenscar Haley
3 772 Darla Waters Murray

313 Girls Prizewinner Hornpipe Under 08 / 2 yr

Place # Dancer School
1 947 Nora Connolly Haley
2 308 Cailin Hurrie Murray
2 772 Darla Waters Murray
3 610 Scarlett Petrarca Murray

314 Girls Prizewinner Traditional Set Under 08 All

Place # Dancer School
1 946 Niamh Connolly Haley
2 947 Nora Connolly Haley
2 595 Reese Palenscar Haley
3 308 Cailin Hurrie Murray
3 266 Mollie Hagearty McInerney

315 Girls Prizewinner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 568 Isabel O'Toole Coogan
2 389 Ellen Siobhan Love Dunleavy-Boyle-Bremer
3 723 Lilliana St. Pierre McDonough-Grimes
3 643 Misha Reilly Harney-Pender-Keady

316 Girls Prizewinner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 568 Isabel O'Toole Coogan
1 643 Misha Reilly Harney-Pender-Keady
2 158 Madalyn Ebert McInerney
2 151 Molly Duignan Harney-Pender-Keady
3 723 Lilliana St. Pierre McDonough-Grimes

317 Girls Prizewinner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 643 Misha Reilly Harney-Pender-Keady
2 404 Colleen Mahoney Kanaley
2 622 Riley Postage Murray
3 389 Ellen Siobhan Love Dunleavy-Boyle-Bremer
3 158 Madalyn Ebert McInerney

318 Girls Prizewinner Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 158 Madalyn Ebert McInerney
2 249 Addison Graham Harney-Pender-Keady
3 568 Isabel O'Toole Coogan

319 Girls Prizewinner Traditional Set Under 09

Place # Dancer School
1 404 Colleen Mahoney Kanaley
1 158 Madalyn Ebert McInerney
2 622 Riley Postage Murray
3 122 Phoebe Davis Dunleavy-Boyle-Bremer

320 Girls Prizewinner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 766 Hannah Walsh Griffith
2 464 Maeve McNamara Haley
2 439 Meabh McDonagh Haley
3 211 Brady Fox Sullivan-Stewart
3 380 Gabriella McEwen Lenzmeier Corda Mor
3 848 Madelyn Bowles Sullivan-Stewart

321 Girls Prizewinner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 766 Hannah Walsh Griffith
2 211 Brady Fox Sullivan-Stewart
2 311 Isabella Jensen Scoil Rince Luimni
2 439 Meabh McDonagh Haley
3 956 Ciara Conway Hansen-Keohane
3 848 Madelyn Bowles Sullivan-Stewart
3 464 Maeve McNamara Haley

322 Girls Prizewinner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 766 Hannah Walsh Griffith
1 848 Madelyn Bowles Sullivan-Stewart
2 283 Maeve Healy O'Shea-Chaplin
2 464 Maeve McNamara Haley
3 380 Gabriella McEwen Lenzmeier Corda Mor
3 311 Isabella Jensen Scoil Rince Luimni

323 Girls Prizewinner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 348 Caitlin Killeen Clann Lir Academy
1 766 Hannah Walsh Griffith
2 848 Madelyn Bowles Sullivan-Stewart
2 439 Meabh McDonagh Haley
3 924 Leah Coffey Harney-Pender-Keady

324 Girls Prizewinner Traditional Set Under 10

Place # Dancer School
1 956 Ciara Conway Hansen-Keohane
1 439 Meabh McDonagh Haley
2 633 Amelia Quinn Inishfree
2 848 Madelyn Bowles Sullivan-Stewart
3 211 Brady Fox Sullivan-Stewart
3 348 Caitlin Killeen Clann Lir Academy

325 Girls Prizewinner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 250 Emerson Graham Harney-Pender-Keady
2 938 Caitlin Conneely Griffith
2 336 Caitlin Kelly Haley
2 126 Evyan DeGeorge Sullivan
3 887 Amelia Carey Dunleavy-Boyle-Bremer
3 906 Sinnian Chalifour Short

326 Girls Prizewinner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 126 Evyan DeGeorge Sullivan
2 102 Emma Cronin McDonough-Grimes
3 573 Alyssa OKeefe Heavey-Quinn
3 887 Amelia Carey Dunleavy-Boyle-Bremer
3 938 Caitlin Conneely Griffith
3 336 Caitlin Kelly Haley

327 Girls Prizewinner Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 887 Amelia Carey Dunleavy-Boyle-Bremer
2 603 Amanda Pawelczyk Roisin Academy
3 573 Alyssa OKeefe Heavey-Quinn
3 168 Ciara Enright Haley
3 250 Emerson Graham Harney-Pender-Keady
3 126 Evyan DeGeorge Sullivan
3 527 Meghan Mylod Brady Academy

328 Girls Prizewinner Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 938 Caitlin Conneely Griffith
2 527 Meghan Mylod Brady Academy
3 857 Abigail Brooks Dunleavy-Boyle-Bremer
3 603 Amanda Pawelczyk Roisin Academy
3 827 Delaney Benevides Harney-Pender-Keady
3 126 Evyan DeGeorge Sullivan

329 Girls Prizewinner Traditional Set Under 11

Place # Dancer School
1 857 Abigail Brooks Dunleavy-Boyle-Bremer
2 887 Amelia Carey Dunleavy-Boyle-Bremer
2 336 Caitlin Kelly Haley
3 827 Delaney Benevides Harney-Pender-Keady
3 250 Emerson Graham Harney-Pender-Keady

330 Girls Prizewinner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 366 Kerran Langley Forbes
1 749 Samantha Tuck Heavey-Quinn
1 684 Sarah Duval Hansen-Keohane
2 648 Abigail Reuter Harney-Pender-Keady
2 678 Faith Ryan Dunleavy-Boyle-Bremer
2 640 Hannah Ray Haley
2 974 Isabelle Crawford Greene
2 519 Rory murphy Clann Lir Academy
3 375 Courtney Lee Brady Academy
3 584 Haley Outwater Broesler
3 605 Mia Pecevich Forbes
3 710 Reily Shea Connolly Academy

331 Girls Prizewinner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 640 Hannah Ray Haley
1 684 Sarah Duval Hansen-Keohane
2 678 Faith Ryan Dunleavy-Boyle-Bremer
2 855 Frances Brisbane Kenny Academy
2 974 Isabelle Crawford Greene
2 710 Reily Shea Connolly Academy
3 275 Abigail Hastings Griffith
3 375 Courtney Lee Brady Academy
3 605 Mia Pecevich Forbes
3 749 Samantha Tuck Heavey-Quinn

332 Girls Prizewinner Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 640 Hannah Ray Haley
2 648 Abigail Reuter Harney-Pender-Keady
2 375 Courtney Lee Brady Academy
2 710 Reily Shea Connolly Academy
3 659 Catherine Robbins Dunleavy-Boyle-Bremer
3 678 Faith Ryan Dunleavy-Boyle-Bremer
3 584 Haley Outwater Broesler
3 605 Mia Pecevich Forbes

333 Girls Prizewinner Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 640 Hannah Ray Haley
2 659 Catherine Robbins Dunleavy-Boyle-Bremer
2 974 Isabelle Crawford Greene
3 648 Abigail Reuter Harney-Pender-Keady
3 678 Faith Ryan Dunleavy-Boyle-Bremer
3 855 Frances Brisbane Kenny Academy
3 710 Reily Shea Connolly Academy

334 Girls Prizewinner Traditional Set Under 12

Place # Dancer School
1 519 Rory murphy Clann Lir Academy
2 640 Hannah Ray Haley
2 710 Reily Shea Connolly Academy
3 774 Cate Weidenbach Inishfree
3 974 Isabelle Crawford Greene

335 Girls Prizewinner Reel Under 13

Place # Dancer School
1 872 Courtney Butts Proto Casano
2 937 Caitlin Connarton Heavey-Quinn
2 784 Cleo Whitney Sullivan
2 975 Olivia Crawford Clann Lir Academy
3 929 Alison Concagh Harney-Pender-Keady
3 343 Chloe Kereage Murray
3 686 Lily Sava Bracken
3 143 Megan Dow Bracken
3 520 Samantha Murphy Keane-O'Brien
3 742 Shannon Taylor Dunleavy-Boyle-Bremer
3 950 Siobhan Connolly Harney-Pender-Keady

336 Girls Prizewinner Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 872 Courtney Butts Proto Casano
2 343 Chloe Kereage Murray
3 397 Amanda MacKinnon Kenny Academy
3 937 Caitlin Connarton Heavey-Quinn
3 798 Juliana Abramson Hansen-Keohane
3 291 Lauren Hernon Haley
3 921 Leah Cody Proto Casano
3 143 Megan Dow Bracken
3 342 Ryleigh Kenney O'Dwyer
3 534 Sarah Nicholls Murray

337 Girls Prizewinner Treble Jig Under 13

Place # Dancer School
1 686 Lily Sava Bracken
2 343 Chloe Kereage Murray
2 872 Courtney Butts Proto Casano
2 975 Olivia Crawford Clann Lir Academy
3 929 Alison Concagh Harney-Pender-Keady
3 397 Amanda MacKinnon Kenny Academy
3 784 Cleo Whitney Sullivan
3 329 Leah Keating Cassin Academy
3 520 Samantha Murphy Keane-O'Brien
4 937 Caitlin Connarton Heavey-Quinn

338 Girls Prizewinner Hornpipe Under 13

Place # Dancer School
1 742 Shannon Taylor Dunleavy-Boyle-Bremer
2 784 Cleo Whitney Sullivan
2 872 Courtney Butts Proto Casano
2 492 Michaela Moore Keane
2 520 Samantha Murphy Keane-O'Brien
2 534 Sarah Nicholls Murray
3 397 Amanda MacKinnon Kenny Academy
3 329 Leah Keating Cassin Academy
3 143 Megan Dow Bracken
3 342 Ryleigh Kenney O'Dwyer

339 Girls Prizewinner Traditional Set Under 13

Place # Dancer School
1 492 Michaela Moore Keane
2 397 Amanda MacKinnon Kenny Academy
2 742 Shannon Taylor Dunleavy-Boyle-Bremer
3 406 grace mahoney Forbes
3 921 Leah Cody Proto Casano
3 329 Leah Keating Cassin Academy
3 143 Megan Dow Bracken
3 520 Samantha Murphy Keane-O'Brien

340 Girls Prizewinner Reel Under 14

Place # Dancer School
1 276 Evy Hatzigiannis Goulding
2 429 Caroline McCarthy Goulding
2 669 Sonya Roderiques Proto Casano
3 374 Colleen Leary Connolly Academy
3 357 Grace Kubat Bracken
3 350 Madeline Klipfel Goulding
3 869 Sarah Burns Bracken

341 Girls Prizewinner Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 669 Sonya Roderiques Proto Casano
2 357 Grace Kubat Bracken
3 350 Madeline Klipfel Goulding
4 365 Caelan Langley Forbes
4 374 Colleen Leary Connolly Academy
4 276 Evy Hatzigiannis Goulding
4 869 Sarah Burns Bracken

342 Girls Prizewinner Treble Jig Under 14

Place # Dancer School
1 816 Jodi Babineau Boston Academy
1 669 Sonya Roderiques Proto Casano
2 357 Grace Kubat Bracken
2 350 Madeline Klipfel Goulding
3 374 Colleen Leary Connolly Academy
3 490 Keara Mooney Forbes
4 434 Roisin McCarthy Hansen-Keohane
4 869 Sarah Burns Bracken

343 Girls Prizewinner Hornpipe Under 14

Place # Dancer School
1 669 Sonya Roderiques Proto Casano
2 276 Evy Hatzigiannis Goulding
2 357 Grace Kubat Bracken
3 490 Keara Mooney Forbes
3 350 Madeline Klipfel Goulding
4 429 Caroline McCarthy Goulding
4 816 Jodi Babineau Boston Academy
4 434 Roisin McCarthy Hansen-Keohane

344 Girls Prizewinner Traditional Set Under 14

Place # Dancer School
1 357 Grace Kubat Bracken
2 669 Sonya Roderiques Proto Casano
3 374 Colleen Leary Connolly Academy
3 136 Genevra Donnelly Connolly Academy
3 816 Jodi Babineau Boston Academy

345 Girls Prizewinner Reel Under 15

Place # Dancer School
1 966 Rose Cooper Connolly Academy
2 703 Allison Shanahan Harney-Pender-Keady
2 767 Lindsey Walsh Murray
3 518 Rachel Murphy Clann Lir Academy

346 Girls Prizewinner Slip Jig Under 15

Place # Dancer School
1 767 Lindsey Walsh Murray
2 703 Allison Shanahan Harney-Pender-Keady
3 797 Clara Grace Abplanalp Gray

347 Girls Prizewinner Treble Jig Under 15

Place # Dancer School
1 966 Rose Cooper Connolly Academy
2 757 Caitlin Veneto Haley
3 703 Allison Shanahan Harney-Pender-Keady

348 Girls Prizewinner Hornpipe Under 15

Place # Dancer School
1 966 Rose Cooper Connolly Academy
2 518 Rachel Murphy Clann Lir Academy
3 757 Caitlin Veneto Haley
3 882 Emma Canning Hansen-Keohane

349 Girls Prizewinner Traditional Set Under 15

Place # Dancer School
1 364 Aileen Langley Forbes
2 757 Caitlin Veneto Haley
3 883 Caitlyn Carberry Haley
3 767 Lindsey Walsh Murray

350 Girls Prizewinner Reel 15 & Over

Place # Dancer School
1 436 Brigid McCormack Rince Na Tiarna
2 502 Robin Moynihan Kanaley
3 598 Olivia Parchesky Clann Lir Academy

351 Girls Prizewinner Slip Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 782 Beth Whalen Kanaley
2 436 Brigid McCormack Rince Na Tiarna
2 598 Olivia Parchesky Clann Lir Academy
3 526 Kathryn Myers Griffith
3 502 Robin Moynihan Kanaley

352 Girls Prizewinner Treble Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 502 Robin Moynihan Kanaley
2 598 Olivia Parchesky Clann Lir Academy
3 436 Brigid McCormack Rince Na Tiarna
3 487 Lianna Montgomery Haley

353 Girls Prizewinner Hornpipe 15 & Over

Place # Dancer School
1 782 Beth Whalen Kanaley
2 436 Brigid McCormack Rince Na Tiarna
3 526 Kathryn Myers Griffith
3 182 Margaret Ferreira Forbes
3 768 Olivia Walz Heavey-Quinn

354 Girls Prizewinner Traditional Set 15 & Over

Place # Dancer School
1 502 Robin Moynihan Kanaley
2 182 Margaret Ferreira Forbes
3 837 Jean Blanchard Heavey-Quinn

401 Boys & Girls Figure 3 Hand Reel Under 10 All

Place # Dancer School
1 830 Anna BIERWIRTH Heavey-Quinn
2 778 Avery Welch Heavey-Quinn

402 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel Under 10 All

Place # Dancer School
1 948 Seamus Connolly Smith-Houlihan
2 894 Katherine Carnevale Heavey-Quinn
3 595 Reese Palenscar Haley

404 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel Under 12 All

Place # Dancer School
1 573 Alyssa OKeefe Heavey-Quinn
2 218 Aisling Frugoli Heavey-Quinn
3 204 Bailey Ford Kanaley

406 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel Under 15 All

Place # Dancer School
1 201 Colleen Foley Haley
2 469 Alexa Mehlman Haley
2 215 Brenna French Haley
3 337 ella kelly Kanaley
3 575 Tess Olson Kanaley

408 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel 15 & Over

Place # Dancer School
1 396 Alisha Mackin Haley
2 337 ella kelly Kanaley

701 Boys & Girls Charity Special Treble Reel Under 10 All

Place # Dancer School
1 311 Isabella Jensen Scoil Rince Luimni
2 389 Ellen Siobhan Love Dunleavy-Boyle-Bremer
3 299 Madison Holmberg Heavey-Quinn

702 Boys & Girls Charity Special Treble Reel Under 14 / 4 yr

Place # Dancer School
1 329 Leah Keating Cassin Academy
2 330 Kayla Kehoe Aherne Sheehan
3 974 Isabelle Crawford Greene

PDF Archived Results (Old Style):

Grade PDF archive results not available.

All Champ Results:

Champ Tabular Results:

Champ Tabular results not available.

Holly (Haley & Nevin) Feis 2016 As Tabulated by Jim M from FeisWeb.Com on December 4, 2016
Overall ReCap: There were 282 Champions registered for the feis and 221 danced. 122 were awarded (55.2%)
Champion regular events ended shortly after 4:16 PM when last regular events was tabulated. There were 3 rounds for OC and 2 rounds for PC. Round awards for both PC and OC Events
I congratulate Chairs Maura Nevin and Maureen Haley, their Committee, and the wonderful group of parents and friendly, knowledgable volunteers involved with this success.
My special thanks to Brendan Haley for assisting my tabulations throughout the day.
My thanks to the Committee for asking us back.
.
9:48 AM
Event #500 Preliminary Boys and Girls Under 8
Judged by Iris Gray, CT, Joanie T. Cass, NY & Siobhan Moore, NY
13 Registered, 10 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 5 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 275 > … #191 Elizabeth Flaherty (Harney-Pender-Keady)
2 < 221 > … #207 Molly Forde (Broesler)
3 < 191 > … #930 Avery Condon (Harney-Pender-Keady)
4 < 181 > … #737 Kyle Sullivan (Smith-Houlihan)
5 < 178 > … #225 Katelyn Gagliard (Smith-Houlihan)
.
11:45 AM
Event #501 Preliminary Boys and Girls Under 9
Judged by Noreen Melvin, MA, John Cunniffe, MA & Sheila Cloherty, MA
15 Registered, 14 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 7 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 221 > … #508 Shannon Mullaney (Smith-Houlihan)
2 < 194 > … #561 Olivia O'Mara (Scoil Rince Saoirse)
3 < 193.5 > … #682 Jane Santos (Dunleavy Boyle Connolly)
4 < 191 > … #349 Kensington Kirk (McDonough-Grimes)
5 < 176 > … #895 Joan Caron (O'Shea-Chaplin)
6 < 165 > … #160 Áine Egan (Forbes)
7 < 149.5 > … #450 Emma McGeoghean (Goulding)
.
11:28 AM
Event #502 Preliminary Boys and Girls Under 10
Judged by Maureen Greene-O'Leary, MA, Sheila Stevens, CT & Maura Gray, CT
14 Registered, 9 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 5 Finishers ( 56% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 260 > … #445 Isabella McDonnell (Forbes)
2 < 250 > … #637 Ava Rahn (Murray)
3 < 181 > … #294 Madeline Hill (Harney-Pender-Keady)
4 < 169.5 > … #787 Colleen Williams (Scoil Rince Luimni)
5 < 167 > … #331 Maggie Kelleher (Harney-Pender-Keady)
.
10:18 AM
Event #503 Preliminary Boys and Girls Under 11
Judged by Noreen Melvin, MA, John Cunniffe, MA & Joan McNiff Cass, NY
27 Registered, 22 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 11 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 275 > … #688 Amanda Scally (Murray)
2 < 183 > … #192 Margaret Flaherty (Harney-Pender-Keady)
3 < 173 > … #437 Molly McCullough (Dunleavy Boyle Connolly)
4 < 156 > … #677 Catherine Ruo (Harney-Pender-Keady)
5 < 148.5 > … #863 Rogan Ann Buckley (Hagen-Kavanagh)
6 < 146.5 > … #431 Dorothy McCarthy (Goulding)
7 < 142 > … #503 Abigail Mulhall (Heavey-Quinn)
8 < 138 > … #220 Maya Furlong (Goulding)
9 < 132 > … #849 Haley Boylan (Keane-O'Brien)
10 < 131.5 > … #814 Elizabeth Astorina (Lynn-O'Grady Quinlan-Connick)
11 < 129.5 > … #604 Meredith Peacock (Keane-O'Brien)
.
11:16 AM
Event #504 Preliminary Boys and Girls Under 12
Judged by Noreen Melvin, MA, John Cunniffe, MA & Joan McNiff Cass, NY
28 Registered, 24 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 12 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 216 > … #565 Meghan O'Shaughnessy (Harney-Pender-Keady)
2 < 214 > … #851 Morgan Brennan (McDade-Cara)
3 < 179 > … #736 Katrina Sullivan (Proto Casano)
4 < 178 > … #141 Emma Doran (Forbes)
5 < 170 > … #535 Riley Nichols (Dunleavy Boyle Connolly)
6 < 149.5 > … #760 Isabelle Waldron (Sullivan-Stewart)
7 < 147.5 > … #129 kathryn desousa (Griffith)
8 < 141.5 > … #933 Julie Condon (Clann Lir Academy)
9 < 135 > … #927 Keilani Collins (Aherne Sheehan)
10 < 134 > … #425 Madeline McCabe (Goulding)
11 T < 126 > … #394 Ava Lynch (Brady Academy)
11 T < 126 > … #554 Maeve O'Hara (Harney-Pender-Keady)
.
11:03 AM
Event #505 Preliminary Boys and Girls Under 13
Judged by Iris Gray, CT, Joanie T. Cass, NY & Siobhan Moore, NY
34 Registered, 31 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 16 Finishers ( 52% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 207 > … #523 Grace Murray (Clann Lir Academy)
2 < 201 > … #369 Erin Lavelle (Cassin Academy)
3 < 185 > … #104 Rory Cronin (Lynn-O'Grady Quinlan-Connick)
4 < 172 > … #842 Isabel Bohan (Smith-Houlihan)
5 < 168.5 > … #652 Hadley Rhodes (Haley)
6 < 162 > … #936 Alexandra Conley (O'Shea-Chaplin)
7 < 149 > … #726 Shannon Stanton (Kenny Academy)
8 < 145.5 > … #856 Caitlin Britt (Harney-Pender-Keady)
9 < 136 > … #674 Nora Rooney (Haley)
10 < 134 > … #791 Maeve Wiser (McInerney)
11 < 133 > … #108 Lila Curran (O'Dwyer)
12 < 125 > … #118 Jessica Danilecki (O'Shea-Chaplin)
13 < 115.5 > … #794 Emily Wright (Goulding)
14 < 113 > … #521 Avery Murray (Haley)
15 T < 112 > … #306 Gabrielle Hughes (Heavey-Quinn)
15 T < 112 > … #468 Shauna Meehan (O'Shea-Chaplin)
.
9:25 AM
Event #506 Preliminary Boys and Girls Under 14
Judged by Maureen Greene-O'Leary, MA, Sheila Stevens, CT & Maura Gray, CT
19 Registered, 15 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 8 Finishers ( 53% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 262.5 > … #121 Olivia Davis (Murray)
2 < 210 > … #278 Kate Hazard (Griffith)
3 < 206 > … #733 Abigail Stubelis (Haley)
4 < 170.5 > … #653 Ainslee Rice (McInerney)
5 < 167.5 > … #264 Bridget Hackett (Carney)
6 < 161.5 > … #221 Nina Furlong (Goulding)
7 < 157 > … #183 Chantal Finlay (Murray)
8 < 151.5 > … #601 Julia Clare Paskale (Griffith)
.
10:28 AM
Event #507 Preliminary Boys and Girls Under 15
Judged by Maureen Greene-O'Leary, MA, Sheila Stevens, CT & Maura Gray, CT
21 Registered, 18 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 9 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 275 > … #727 Colleen Stapleton (Doherty Petri)
2 < 201.5 > … #256 Lorna Grey (Kenny Academy)
3 < 190 > … #469 Alexa Mehlman (Haley)
4 < 184.5 > … #673 Maeve Rooney (Haley)
5 < 164.5 > … #201 Colleen Foley (Haley)
6 < 155.5 > … #376 Caileigh Leger (Smith-Houlihan)
7 < 153 > … #719 Kayla Solino (Lynn-O'Grady Quinlan-Connick)
8 < 134.5 > … #546 Caitlin O'Connell (Inishfree)
9 < 134 > … #511 Madeline Mumford (Goulding)
.
9:35 AM
Event #508 Preliminary Boys and Girls Under 16
Judged by Noreen Melvin, MA, John Cunniffe, MA & Joan McNiff Cass, NY
20 Registered, 16 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 8 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 265 > … #870 Owen Busser (Heavey-Quinn)
2 < 221 > … #385 Caroline Logan (Griffith)
3 < 200 > … #917 Megan Clifford (Proto Casano)
4 < 168 > … #166 Katie Ellis (Murray)
5 < 159 > … #968 Melina Corrao (Griffith)
6 < 156 > … #899 Ciara Carroll (O'Shea-Chaplin)
7 < 149 > … #571 Norah Jane O'Toole (Heavey-Quinn)
8 < 147 > … #120 Caitlynn Davis (Santacroce)
.
12:00 PM
Event #509 Preliminary Boys and Girls Under 17
Judged by Maureen Greene-O'Leary, MA, Sheila Stevens, CT & Maura Gray, CT
14 Registered, 12 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 6 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > … #312 Leah Jensen (Griffith)
2 < 206 > … #199 Sophie Fogarty (Short)
3 < 205 > … #127 Colleen Dennehy (Murray)
4 < 178 > … #819 Kendra Bastarache (Sullivan-Stewart)
5 < 161 > … #969 Brianna Corrigan (Sullivan-Stewart)
6 < 153 > … #351 Lauren Kneeland (Inishfree)
.
1:40 PM
Event #510 Preliminary Men & Ladies 17 and Over
Judged by Iris Gray, CT, Joanie T. Cass, NY & Siobhan Moore, NY
8 Registered, 5 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 3 Finishers ( 60% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > … #626 Schuyler Press (Aherne Sheehan)
2 < 215 > … #373 Kathleen Leahy (Haley)
3 < 200 > … #952 Caroline Conroy (Harney-Pender-Keady)
.
12:28 PM
Event #600 Open Championships Under 9
Judged by Iris Gray, CT, Joanie T. Cass, NY & Siobhan Moore, NY
4 Registered, 2 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 2 Finishers ( 100% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > … #732 Chloe Stowe (Hansen-Keohane)
2 < 225 > … #890 Liliana Carey (Dunleavy Boyle Connolly)
.
12:24 PM
Event #601 Open Championships Under 10
Judged by Iris Gray, CT, Joanie T. Cass, NY & Siobhan Moore, NY
4 Registered, 3 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 3 Finishers ( 100% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 275 > … #815 Molly Aubertine (Forbes)
2 < 230 > … #227 Ciara Gallagher (Lynn-O'Grady Quinlan-Connick)
3 < 215 > … #440 Annabel McDonald (Dunleavy Boyle Connolly)
.
3:25 PM
Event #602 Open Championships Under 11
Judged by Iris Gray, CT, Joanie T. Cass, NY & Siobhan Moore, NY
4 Registered, 2 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 2 Finishers ( 100% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > … #507 Devin Mullaney (Smith-Houlihan)
2 < 225 > … #692 Julia Rose Schrader (Goodwin Academy)
.
3:34 PM
Event #603 Open Championships Under 12
Judged by Iris Gray, CT, Joanie T. Cass, NY & Siobhan Moore, NY
7 Registered, 4 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 4 Finishers ( 100% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 275 > … #442 Rachel McDonald (Dunleavy Boyle Connolly)
2 < 225 > … #795 Anna Wyndham (McInerney)
3 T < 200 > … #773 Evah Waters (Murray)
3 T < 200 > … #644 Nora Maeve Reilly (Griffith)
.
2:51 PM
Event #604 Open Championships Under 13
Judged by Iris Gray, CT, Joanie T. Cass, NY & Siobhan Moore, NY
6 Registered, 5 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 3 Finishers ( 60% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 237.5 > … #940 Alanna Connolly (Harney-Pender-Keady)
2 < 235 > … #481 Maeve Molloy (Haley)
3 < 225 > … #834 Ava Bisbee (Haley)
.
9:41 AM
Event #605 Open Championships Under 14
Judged by Iris Gray, CT, Joanie T. Cass, NY & Siobhan Moore, NY
9 Registered, 6 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 3 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 265 > … #427 Brianna McCarron (Kenny Academy)
2 < 225 > … #647 Lindsay Resca (Harney-Pender-Keady)
3 < 220 > … #315 Shannon Jordan (Harney-Pender-Keady)
.
4:01 PM
Event #606 Open Championships Under 15
Judged by Iris Gray, CT, Joanie T. Cass, NY & Siobhan Moore, NY
7 Registered, 5 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 3 Finishers ( 60% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > … #480 Haley Molloy (Haley)
2 < 215 > … #325 Lily Keans (Murray)
3 < 195 > … #525 Grace Mussari (Dunleavy Boyle Connolly)
.
4:16 PM
Event #607 Open Championships Under 16
Judged by Iris Gray, CT, Joanie T. Cass, NY & Siobhan Moore, NY
7 Registered, 5 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 3 Finishers ( 60% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 275 > … #138 John Donohoe (Brady Academy)
2 < 235 > … #661 Ailis Robinson (Dunleavy Boyle Connolly)
3 < 205 > … #371 Caitlin Law (Harney-Pender-Keady)
.
2:32 PM
Event #608 Open Championships Under 17
Judged by Iris Gray, CT, Joanie T. Cass, NY & Siobhan Moore, NY
7 Registered, 4 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 4 Finishers ( 100% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > … #574 Jillian OKeefe (Heavey-Quinn)
2 < 215 > … #363 Erin Lange (Fay-Healy)
3 < 205 > … #623 Fiona Powers Ozyurt (O'Dwyer)
4 < 180 > … #514 Cassidy Murphy (Clann Lir Academy)
.
12:16 PM
Event #609 Open Championships 17 and Over
Judged by Iris Gray, CT, Joanie T. Cass, NY & Siobhan Moore, NY
14 Registered, 9 Entered, 1 Withdrew . . . Awards To Top 5 Finishers ( 63% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > … #582 Meghan OToole (Haley)
2 < 225 > … #934 Kathlynn Condon (Clann Lir Academy)
3 < 190 > … #581 Mary-Kate OToole (Haley)
4 < 174 > … #562 Erin O'Meara (Forbes)
5 < 172 > … #157 Natalie Ebeling-Koning (Sheahan-Gormley)