Heritage Irish Dance Company 2015

All Grade Results:

1 Boys & Girls Beginner Reel Under 05 All

Place # Dancer School
1 1134 Ava Christy O'Faolain Academy
2 790 Joseph Veeneman Broesler
3 1392 Charlotte Ferruggia Heritage IDC
3 1081 Hannah Carey Broesler

2 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 05 All

Place # Dancer School
1 1081 Hannah Carey Broesler
2 1134 Ava Christy O'Faolain Academy
3 790 Joseph Veeneman Broesler

3 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 05 All

Place # Dancer School
1 1134 Ava Christy O'Faolain Academy

4 Boys & Girls Beginner Reel Under 06

Place # Dancer School
1 1347 Erin Eberle Heritage IDC
2 834 Cara Maye Williams Scoil Rince Luimni
2 1012 Elise Browne O'Malley
2 799 Kiera Vowells Heritage IDC
2 337 Maeve Morton Heritage IDC
2 1291 Sophie Doherty Verlin
2 1135 Zofia Cintron Marie Moore
3 307 Bridget Migueis Marie Moore
3 287 Charlotte McLoughlin Lynn-O'Grady-Quinlan
3 923 Delaney Barron Lynn-O'Grady-Quinlan
3 529 Giada Reali Slattery
3 884 Molly Altman Marie Moore
3 871 Olivia Zywicki Heritage IDC
3 1564 Reagan Hellwig Heritage IDC

5 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 06

Place # Dancer School
1 1135 Zofia Cintron Marie Moore
2 307 Bridget Migueis Marie Moore
2 1291 Sophie Doherty Verlin
3 834 Cara Maye Williams Scoil Rince Luimni
3 1347 Erin Eberle Heritage IDC
3 529 Giada Reali Slattery

6 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 06

Place # Dancer School
1 1135 Zofia Cintron Marie Moore
2 834 Cara Maye Williams Scoil Rince Luimni
3 1347 Erin Eberle Heritage IDC

7 Boys & Girls Beginner Reel Under 07

Place # Dancer School
1 711 Paige Suhocki Sabo School
2 1695 Alexandra Klotz DeNogla - Ardmore
2 130 Caitlin Linehan McGough Academy
2 1501 Devon Gray Slattery
2 929 Keira Barth Kerri Smith Academy
2 1333 Kerri Duggan Cummins
2 244 Kiera Ann McDonagh Lynn-O'Grady-Quinlan
2 892 Maryjane Andrade Heritage IDC
2 1226 Riley Curran Kotelnicki
2 1154 Tess Coffey Marie Moore
3 899 Aoibheann Hillman Heritage IDC
3 915 Cecilia Barreiro Fitzsimmons
3 1645 Fiona Kelleher O'Grady-Quinlan
3 1140 James Clauson Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1062 John Callanan Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1716 Matthew Krumm O'Malley
3 262 Rosaleen McGowan Early-McLoughlin
3 479 Sofia Pereyra Lynn
3 1563 Zoryana Hellenga Hester Academy

8 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 1154 Tess Coffey Marie Moore
2 130 Caitlin Linehan McGough Academy
2 1716 Matthew Krumm O'Malley
3 1501 Devon Gray Slattery
3 1140 James Clauson Lynn-O'Grady-Quinlan
3 892 Maryjane Andrade Heritage IDC
3 711 Paige Suhocki Sabo School

9 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 711 Paige Suhocki Sabo School
2 130 Caitlin Linehan McGough Academy
2 1154 Tess Coffey Marie Moore
3 929 Keira Barth Kerri Smith Academy
3 1226 Riley Curran Kotelnicki

10 Boys & Girls Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 891 Fiona Andrade Curran
1 993 Madigan Brown O'Malley
1 601 Maeve Ryan Marie Moore
1 478 Theresa Peres Marie Moore
2 381 Alexandria Nichols O'Grady-Quinlan
2 961 Ava Boylan Slattery
2 798 Gracie Vowells Heritage IDC
2 375 Macy Neider Mulvihill-Lynch
2 1213 Maeve Crossan Teelin
2 1578 Maggie Higgins Lenahan - NJ
2 1573 Mairead Herzog Lenahan - NJ
3 1815 Arianna Nodes Heritage IDC
3 589 Camryn Rotkowitz Broesler
3 1541 Emily Harrington Shea-Jennings
3 726 FAHREN SWEET Lynn-O'Grady-Quinlan
3 893 Fionn Andrews D'Arcy School
3 1816 Isabella Nodes Heritage IDC
3 514 Jillian Puluka Lynn
3 1463 Kaitlyn Gibney DeNogla - Ardmore
3 703 Olivia Steinheimer Devrin Academy
3 448 Price Olivia Hester Academy
3 1376 Riordan Farley Heritage IDC

11 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 1213 Maeve Crossan Teelin
1 601 Maeve Ryan Marie Moore
2 1578 Maggie Higgins Lenahan - NJ
2 1573 Mairead Herzog Lenahan - NJ
3 867 Addison Ziegler Lynn
3 726 FAHREN SWEET Lynn-O'Grady-Quinlan
3 891 Fiona Andrade Curran
3 375 Macy Neider Mulvihill-Lynch

12 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 726 FAHREN SWEET Lynn-O'Grady-Quinlan
2 993 Madigan Brown O'Malley
3 381 Alexandria Nichols O'Grady-Quinlan
3 961 Ava Boylan Slattery

13 Boys & Girls Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 405 Devyn O'Callaghan Lynn-O'Grady-Quinlan
1 1562 Helena Geraghty Heritage IDC
1 205 Melanie Marucci Fitzsimmons
2 680 Jake Smull Coyle
2 196 Liam Martin O'Malley
2 1431 Michael Frolio Kotelnicki
2 1145 Molly Cleary Kotelnicki
3 1192 Jaime Cote Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1122 Jonah Celentana Kotelnicki
3 603 Megan Ryan Broesler
3 1107 Michelle Cassata O'Malley
3 1665 Reagan Kelly Heritage IDC

14 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 680 Jake Smull Coyle
2 405 Devyn O'Callaghan Lynn-O'Grady-Quinlan
2 205 Melanie Marucci Fitzsimmons
3 1192 Jaime Cote Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1107 Michelle Cassata O'Malley
3 1665 Reagan Kelly Heritage IDC

15 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 405 Devyn O'Callaghan Lynn-O'Grady-Quinlan
2 1145 Molly Cleary Kotelnicki
3 1562 Helena Geraghty Heritage IDC
3 1107 Michelle Cassata O'Malley

16 Boys & Girls Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 460 Audrey Panik Heritage IDC
1 1242 Mia De Cerbo Marie Moore
2 1673 Kate Kepuladze Marie Moore
2 1375 Keeley Farley Heritage IDC
2 484 Michael Peter Heritage IDC
3 581 Illyana Rosado Devrin Academy
3 1244 Keeley De Siena Heritage IDC
3 856 Natalia Yamka Sheeaun Academy
3 917 Sofia Barreiro Fitzsimmons

17 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1242 Mia De Cerbo Marie Moore
2 1673 Kate Kepuladze Marie Moore
3 460 Audrey Panik Heritage IDC
3 856 Natalia Yamka Sheeaun Academy
3 917 Sofia Barreiro Fitzsimmons

18 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1242 Mia De Cerbo Marie Moore
2 484 Michael Peter Heritage IDC
3 1244 Keeley De Siena Heritage IDC

19 Boys & Girls Beginner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 1704 Ryan Konecny Marie Moore
2 875 Charlotte Adam Heritage IDC
2 1284 Olivia DiRado Heritage IDC
3 1552 Amy Hawks D'Arcy School
3 331 Molly Morris DeNogla - Ardmore
3 239 Roisin McDaid Kotelnicki
3 1433 Stephanie Frolio Kotelnicki

20 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 1433 Stephanie Frolio Kotelnicki
2 1704 Ryan Konecny Marie Moore
3 1284 Olivia DiRado Heritage IDC

21 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 239 Roisin McDaid Kotelnicki
2 1704 Ryan Konecny Marie Moore
3 875 Charlotte Adam Heritage IDC
3 1284 Olivia DiRado Heritage IDC
3 1433 Stephanie Frolio Kotelnicki

25 Boys & Girls Beginner Reel 11 & Over

Place # Dancer School
1 483 Catherine Peter Heritage IDC
2 185 fiona mann Shea-Jennings
2 1412 Jenna Fleming Kotelnicki
3 1432 Michelle Frolio Kotelnicki

26 Boys & Girls Beginner Light Jig 11 & Over

Place # Dancer School
1 1432 Michelle Frolio Kotelnicki
2 1412 Jenna Fleming Kotelnicki
3 483 Catherine Peter Heritage IDC

27 Boys & Girls Beginner Slip Jig 11 & Over

Place # Dancer School
1 1432 Michelle Frolio Kotelnicki
2 1412 Jenna Fleming Kotelnicki
3 483 Catherine Peter Heritage IDC
3 185 fiona mann Shea-Jennings

70A Boys & Girls Tiny Tots Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 855 Alexandra Yamka Sheeaun Academy
1 129 Aromando Lily Heritage IDC
1 492 Aubrey Petruccelli Heritage IDC
1 1033 Brianna Burdett Kelly-Oster
1 327 Brooke Morgan Slattery
1 980 Colin Brief An Clar
1 1904 Delaney Savage Fitzsimmons
1 193 Eavan Martin Heritage IDC
1 1434 Emily Fugger Slattery
1 1814 joy dempsey Heritage IDC
1 283 Katharyna McLaughlin Lynn-O'Grady-Quinlan
1 602 Maeve Ryan DeNogla - Ardmore
1 727 PRESTON SWEET O'Grady-Quinlan
1 1064 Rose Lynn Callanan Lynn-O'Grady-Quinlan

70B Boys & Girls Tiny Tots Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 332 Alice Morrison Kerri Smith Academy
1 1196 Brady Cowden Coyle
1 326 Brianna Morgan Slattery
1 876 Caroline Adams Heritage IDC
1 1139 Caroline Clauson Lynn-O'Grady-Quinlan
1 507 Charlotte Popat Heritage IDC
1 1717 Creedon La Rocca Slattery
1 368 Erin Nangle Heritage IDC
1 770 Julianna Uccello An Clar
1 1583 Lillian Hilton Fitzsimmons School of Irish Dance
1 809 Maeve Wall Heritage IDC
1 199 Nolan Martin Heritage IDC
1 869 Robbie Zito-Ferraro Heritage IDC
1 729 Sydney Hammer Slattery

71A Boys & Girls Tiny Tots Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 492 Aubrey Petruccelli Heritage IDC
1 1904 Delaney Savage Fitzsimmons
1 1434 Emily Fugger Slattery
1 602 Maeve Ryan DeNogla - Ardmore
1 1425 Molly Foti Kotelnicki

71B Boys & Girls Tiny Tots Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 1196 Brady Cowden Coyle
1 876 Caroline Adams Heritage IDC
1 507 Charlotte Popat Heritage IDC
1 1717 Creedon La Rocca Slattery
1 368 Erin Nangle Heritage IDC
1 770 Julianna Uccello An Clar
1 729 Sydney Hammer Slattery

101 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 06 All

Place # Dancer School
1 201 Camila Martinez Lynn-O'Grady-Quinlan
2 124 Eileen Lesinski Marie Moore
2 1133 Lillian Chiaravalloti DeNogla - Ardmore
3 670 Caitlyn Smith Broesler
3 675 Madelyn Smith Broesler

102 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 201 Camila Martinez Lynn-O'Grady-Quinlan
2 124 Eileen Lesinski Marie Moore
2 1133 Lillian Chiaravalloti DeNogla - Ardmore
3 670 Caitlyn Smith Broesler
3 675 Madelyn Smith Broesler

103 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 201 Camila Martinez Lynn-O'Grady-Quinlan
2 1133 Lillian Chiaravalloti DeNogla - Ardmore
2 415 Patrick O'Flaherty Broesler

104 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 1410 Aoife Fleming Scoil Rince Saoirse

106 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 07

Place # Dancer School
1 1032 Emma Burd Lynn-O'Grady-Quinlan
2 1288 Kara Doherty Doherty Petri
2 168 Mary Mahoney Broesler
3 1250 Kathryn DeCicco Kelly-Oster
3 1466 Keara Gill DeNogla - Ardmore
3 314 Lucia Miniutti Slattery
3 1380 Madison Farrell Broesler

107 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 1288 Kara Doherty Doherty Petri
2 168 Mary Mahoney Broesler
3 520 James Quinn Broesler
3 1466 Keara Gill DeNogla - Ardmore
3 457 Leannah Owens Inishfree
3 314 Lucia Miniutti Slattery

108 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 1594 Olivia Hoyt Kelly-Oster
2 1288 Kara Doherty Doherty Petri
2 1466 Keara Gill DeNogla - Ardmore
3 314 Lucia Miniutti Slattery
3 168 Mary Mahoney Broesler
3 942 Yuka Bertram Early-McLoughlin

109 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 07

Place # Dancer School
1 1250 Kathryn DeCicco Kelly-Oster
2 942 Yuka Bertram Early-McLoughlin
3 971 Braelyn Brandl Marie Moore

111 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 873 Kayla Abbes D'Arcy School
2 1013 Lydia Browne O'Malley
2 169 Megan Mahoney Broesler
2 1218 Regina Culhane Hagen-Kavanagh
3 583 Alexis Rose Baffa
3 362 Charlotte Murtland Kotelnicki
3 1287 Emma Doherty Verlin
3 295 Fiona McSweeney Heritage IDC
3 246 Hannah Rose McDonnell Slattery
3 1323 Holly Doyle Doherty Petri
3 1616 Jacklyn Janiec Slattery

112 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 1218 Regina Culhane Hagen-Kavanagh
2 295 Fiona McSweeney Heritage IDC
2 246 Hannah Rose McDonnell Slattery
3 276 Clare McKeown McDade-Cara
3 873 Kayla Abbes D'Arcy School
3 1545 Kristina Harth Slattery
3 1013 Lydia Browne O'Malley
3 169 Megan Mahoney Broesler
3 1810 Sophie Capone Heritage IDC

113 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 1323 Holly Doyle Doherty Petri
2 246 Hannah Rose McDonnell Slattery
3 583 Alexis Rose Baffa
3 362 Charlotte Murtland Kotelnicki
3 1616 Jacklyn Janiec Slattery
3 191 Kaitlyn Marello Kelly-Oster
3 1545 Kristina Harth Slattery
3 1013 Lydia Browne O'Malley
3 1520 Norah Guss Kelly-Oster

114 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 08

Place # Dancer School
1 191 Kaitlyn Marello Kelly-Oster
1 1520 Norah Guss Kelly-Oster
2 1287 Emma Doherty Verlin
2 1616 Jacklyn Janiec Slattery
3 1545 Kristina Harth Slattery
3 1174 Leila Conlan Kelly-Oster
3 1013 Lydia Browne O'Malley

115 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 08 / 2 yr

Place # Dancer School
1 246 Hannah Rose McDonnell Slattery
2 1287 Emma Doherty Verlin
2 520 James Quinn Broesler
3 1350 Jack Ecklund Heritage IDC
3 873 Kayla Abbes D'Arcy School

116A Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 681 Julianna Smull Coyle
1 930 Mia Barth Kerri Smith Academy
2 459 Elizabeth Panfile Slattery
2 1669 Estella Kennedy Doherty Petri
2 983 Kyla Briscoe Ryan-Kilcoyne - PA/MD
2 490 Matthew Petie Murray
3 1197 Aidan Cox Ryan-Kilcoyne - PA/MD
3 1652 Eva Kelly Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1143 Madeline Clauson Lynn-O'Grady-Quinlan

116B Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 463 Sofia Parente Heritage IDC
2 1261 Cara DeMars DeNogla - Ardmore
2 190 Genevieve Marchio DeNogla - Ardmore
2 1703 Kathryn Konecny Marie Moore
3 1487 Amanda Gorrin Verlin
3 1021 Cillian Bubb Lynn-O'Grady-Quinlan
3 261 Evelyn McGowan Early-McLoughlin
3 1813 Siljie Emery Heritage IDC

117A Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 773 Aurora Ulrich O'Grady-Quinlan
1 681 Julianna Smull Coyle
2 459 Elizabeth Panfile Slattery
2 1044 Katherine Byrne DeNogla - Ardmore
2 983 Kyla Briscoe Ryan-Kilcoyne - PA/MD
2 731 Maggie Tadiello Early-McLoughlin
3 1156 Clare Coleman O'Grady-Quinlan
3 930 Mia Barth Kerri Smith Academy

117B Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 190 Genevieve Marchio DeNogla - Ardmore
2 566 Grace Rodenberg D'Arcy School
3 1365 Abigail Ewing Heritage IDC
3 661 aoife singer Rhythm of Ireland
3 361 Courtney Murtagh O'Malley
3 1263 jill dempsey Heritage IDC
3 1254 Kaitlyn Deierlein Kelly-Oster
3 611 Lily Savko Fitzsimmons
3 1907 Risa Rivetti Heritage IDC

118A Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 459 Elizabeth Panfile Slattery
1 930 Mia Barth Kerri Smith Academy
2 681 Julianna Smull Coyle
2 1044 Katherine Byrne DeNogla - Ardmore
2 731 Maggie Tadiello Early-McLoughlin
3 1297 Brenna Dombard Cummins
3 504 Courtney Piquette McElligott
3 1042 Fiona Burns Devrin Academy
3 983 Kyla Briscoe Ryan-Kilcoyne - PA/MD

118B Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 1487 Amanda Gorrin Verlin
2 566 Grace Rodenberg D'Arcy School
2 1813 Siljie Emery Heritage IDC
3 1365 Abigail Ewing Heritage IDC
3 597 Annie Ryan DeNogla - Ardmore
3 1035 Caitlin Burgos Heritage IDC
3 190 Genevieve Marchio DeNogla - Ardmore
3 463 Sofia Parente Heritage IDC

119 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 463 Sofia Parente Heritage IDC
2 261 Evelyn McGowan Early-McLoughlin
2 1703 Kathryn Konecny Marie Moore
3 1487 Amanda Gorrin Verlin
3 1652 Eva Kelly Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1042 Fiona Burns Devrin Academy
3 1813 Siljie Emery Heritage IDC

120 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 1042 Fiona Burns Devrin Academy
2 1487 Amanda Gorrin Verlin
3 661 aoife singer Rhythm of Ireland
3 459 Elizabeth Panfile Slattery
3 261 Evelyn McGowan Early-McLoughlin
3 1254 Kaitlyn Deierlein Kelly-Oster

121 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 1702 Jacqueline Kohn Mulvihill-Lynch
2 1584 Kylie Hines O'Grady-Quinlan
3 1802 Callie O'Connell Hagen-Kavanagh
3 376 Catherine Nelson Devrin Academy
3 1515 Gabrielle Gudoski Shea-Jennings
3 1418 Grace Foley Sheeaun Academy
3 1419 Rachel Foley Broesler
3 1144 Veronica Clauson Lynn-O'Grady-Quinlan

122 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1418 Grace Foley Sheeaun Academy
2 1702 Jacqueline Kohn Mulvihill-Lynch
3 376 Catherine Nelson Devrin Academy
3 521 Kayleigh Quinn Marie Moore
3 1584 Kylie Hines O'Grady-Quinlan
3 1419 Rachel Foley Broesler
3 379 Rachel Newman Connick School of Irish Dance

123 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1702 Jacqueline Kohn Mulvihill-Lynch
2 1802 Callie O'Connell Hagen-Kavanagh
3 1418 Grace Foley Sheeaun Academy
3 1592 Gwyneth Horvath Lynn
3 521 Kayleigh Quinn Marie Moore
3 1584 Kylie Hines O'Grady-Quinlan
3 608 Miranda Salinger Heritage IDC
3 1091 Regan Carlson Gallagher
3 1144 Veronica Clauson Lynn-O'Grady-Quinlan

124 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1242 Mia De Cerbo Marie Moore
2 608 Miranda Salinger Heritage IDC
3 1330 Eryn Duffy McElligott
3 1316 Esme Dorsey Teelin
3 1515 Gabrielle Gudoski Shea-Jennings
3 1091 Regan Carlson Gallagher

125 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 1242 Mia De Cerbo Marie Moore
2 379 Rachel Newman Connick School of Irish Dance
3 1330 Eryn Duffy McElligott
3 608 Miranda Salinger Heritage IDC

126 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 1627 Liam Jones Marie Moore
2 870 Ainsley Zohn DeNogla - Ardmore
2 1588 Jodi Holder Heritage IDC
2 831 Justin Wiggle Coyle
3 103 Brianna Lassen O'Malley
3 1482 Catherine Gonzalez Lynn-O'Grady-Quinlan
3 679 Emma Smull Coyle
3 1093 Leah Carrington Ryan-Kilcoyne - PA/MD

127 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 1627 Liam Jones Marie Moore
2 870 Ainsley Zohn DeNogla - Ardmore
2 451 Annmarie Ong Gallagher
2 679 Emma Smull Coyle
2 1168 Mary Comer O'Malley
3 103 Brianna Lassen O'Malley
3 1482 Catherine Gonzalez Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1546 Lara Hartle Slattery
3 1533 Maggie Hance Heritage IDC
3 1671 Tristan Kennedy Doherty Petri

128 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 1627 Liam Jones Marie Moore
2 813 Maureen Walsh D'Arcy School
2 1671 Tristan Kennedy Doherty Petri
3 1482 Catherine Gonzalez Lynn-O'Grady-Quinlan
3 679 Emma Smull Coyle
3 1588 Jodi Holder Heritage IDC
3 1093 Leah Carrington Ryan-Kilcoyne - PA/MD
3 1168 Mary Comer O'Malley
3 213 Molly McCabe Fitzsimmons

129 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 192 Caitlin Martin O'Malley
2 1627 Liam Jones Marie Moore
2 813 Maureen Walsh D'Arcy School
3 870 Ainsley Zohn DeNogla - Ardmore
3 1533 Maggie Hance Heritage IDC

130 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 679 Emma Smull Coyle
2 192 Caitlin Martin O'Malley
3 451 Annmarie Ong Gallagher
3 1546 Lara Hartle Slattery

131 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 1415 Katie Flynn Marie Moore
2 1513 Christi Gronemann Slattery
2 363 Siun Myers Broesler
3 1625 Nicole Jimenez D'Arcy School
3 1812 Sierra Emery Heritage IDC

132 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 1625 Nicole Jimenez D'Arcy School
2 846 Caden Wood D'Arcy School
3 532 Bridget Reed An Clar
3 1608 Leilani Ingham Coyle
3 1246 Meagan Dean D'Arcy School

133 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 363 Siun Myers Broesler
2 1513 Christi Gronemann Slattery
3 532 Bridget Reed An Clar
3 846 Caden Wood D'Arcy School
3 1246 Meagan Dean D'Arcy School
3 1812 Sierra Emery Heritage IDC

134 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 363 Siun Myers Broesler
2 1513 Christi Gronemann Slattery
3 1415 Katie Flynn Marie Moore
3 1608 Leilani Ingham Coyle

135 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 1513 Christi Gronemann Slattery
2 1608 Leilani Ingham Coyle
3 1246 Meagan Dean D'Arcy School

141 Boys & Girls Advanced Beginner Reel 12 & Over

Place # Dancer School
1 121 Fiona Lenahan Heritage IDC
2 1022 Julianna Buckley Lynn
3 316 Ashlynn Mohn McGrath
3 422 Kerry O'Keefe DeNogla - Ardmore
3 1553 Mary Hawks D'Arcy School

142 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 316 Ashlynn Mohn McGrath
2 121 Fiona Lenahan Heritage IDC
2 1022 Julianna Buckley Lynn
3 1553 Mary Hawks D'Arcy School

143 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 316 Ashlynn Mohn McGrath
2 121 Fiona Lenahan Heritage IDC
3 1022 Julianna Buckley Lynn

144 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 316 Ashlynn Mohn McGrath
2 1022 Julianna Buckley Lynn
2 1553 Mary Hawks D'Arcy School
3 121 Fiona Lenahan Heritage IDC
3 422 Kerry O'Keefe DeNogla - Ardmore

145 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe 12 & Over

Place # Dancer School
1 1553 Mary Hawks D'Arcy School
2 121 Fiona Lenahan Heritage IDC

201 Boys & Girls Novice Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 1368 Ella Fahy Hagen-Kavanagh
2 1094 Ava carroll Scoil Rince Saoirse
3 319 Finley Monroe Mulcahy Academy
3 1073 Gianna Capriglione DeNogla - Ardmore
3 1350 Jack Ecklund Heritage IDC
3 778 Magnolia Valverde Scoil Rince Saoirse

202 Boys & Girls Novice Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 1049 Anneliese Cabral Southern Academy
2 1410 Aoife Fleming Scoil Rince Saoirse
2 319 Finley Monroe Mulcahy Academy
2 1422 Molly Forde Broesler
3 1094 Ava carroll Scoil Rince Saoirse
3 778 Magnolia Valverde Scoil Rince Saoirse

203 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 1073 Gianna Capriglione DeNogla - Ardmore
2 778 Magnolia Valverde Scoil Rince Saoirse
3 1410 Aoife Fleming Scoil Rince Saoirse

204 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 778 Magnolia Valverde Scoil Rince Saoirse
2 1094 Ava carroll Scoil Rince Saoirse
3 1049 Anneliese Cabral Southern Academy
3 1073 Gianna Capriglione DeNogla - Ardmore
3 1489 Mairead Gowran Scoil Rince Saoirse

205 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 07 All

Place # Dancer School
1 1422 Molly Forde Broesler
2 319 Finley Monroe Mulcahy Academy
3 778 Magnolia Valverde Scoil Rince Saoirse

206 Boys & Girls Novice Reel Under 08

Place # Dancer School
1 747 Emily Tompkins Donny Golden
1 162 Mara Mahon An Clar
2 1596 Carly Hughes Cummins
2 1104 Ciara Casey Aisling Mor Academy
2 241 Colleen McDermott Tríonóide Academy
3 936 Catherine Rose Begley Scoil Rince Saoirse
3 388 Evelyn Noonan Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1067 Julia Campbell Broesler
3 1076 Tara Caputo McGough Academy

207 Boys & Girls Novice Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 1596 Carly Hughes Cummins
1 499 Elle Pickard Boyle
2 747 Emily Tompkins Donny Golden
2 1067 Julia Campbell Broesler
2 162 Mara Mahon An Clar
3 388 Evelyn Noonan Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1037 Grace Burleigh Scoil Rince Saoirse
3 1166 Kate Comar Erin Loughran

208 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 162 Mara Mahon An Clar
2 241 Colleen McDermott Tríonóide Academy
2 747 Emily Tompkins Donny Golden
2 849 Mary Clare Worthey Shea-Jennings
3 1104 Ciara Casey Aisling Mor Academy
3 1551 Deirdre Hasara Lynn-O'Grady-Quinlan
3 388 Evelyn Noonan Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1290 Sarah Doherty McDade-Cara
3 1076 Tara Caputo McGough Academy

209 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 08

Place # Dancer School
1 162 Mara Mahon An Clar
2 1551 Deirdre Hasara Lynn-O'Grady-Quinlan
2 388 Evelyn Noonan Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1104 Ciara Casey Aisling Mor Academy
3 241 Colleen McDermott Tríonóide Academy
3 1037 Grace Burleigh Scoil Rince Saoirse
3 1323 Holly Doyle Doherty Petri
3 1166 Kate Comar Erin Loughran
3 1076 Tara Caputo McGough Academy

210 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 08

Place # Dancer School
1 241 Colleen McDermott Tríonóide Academy
2 1104 Ciara Casey Aisling Mor Academy
2 1551 Deirdre Hasara Lynn-O'Grady-Quinlan
2 162 Mara Mahon An Clar
3 747 Emily Tompkins Donny Golden
3 1076 Tara Caputo McGough Academy

211A Boys & Girls Novice Reel Under 09

Place # Dancer School
1 1408 Rachel Fleck Lynn-O'Grady-Quinlan
2 787 Patrick Vasquez Inishfree
2 697 Robert Stark Ryan-Kilcoyne - PA/MD
3 1108 Audrey Cassidy Scoil Rince Saoirse
3 542 Cara Rice Broesler
3 1147 Davin Clinton Mulvihill-Lynch
3 226 Kaitlyn McCarthy Lynn-O'Grady-Quinlan

211B Boys & Girls Novice Reel Under 09

Place # Dancer School
1 914 Lily Barone Coyle
2 1451 Anja Gatzke Kotelnicki
2 519 Colin Quinn Broesler
2 1180 Jenna Marie Connolly Golding Academy
3 1346 Elena Eberle Heritage IDC
3 656 Moira Shupack McDade-Cara
3 743 Olivia Tito Fitzpatrick Academy

212A Boys & Girls Novice Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 226 Kaitlyn McCarthy Lynn-O'Grady-Quinlan
2 1163 Catherine Collum Wick-Hegarty
2 1397 Kathryn Finn Kotelnicki
2 697 Robert Stark Ryan-Kilcoyne - PA/MD
3 542 Cara Rice Broesler
3 1147 Davin Clinton Mulvihill-Lynch
3 1715 Ellie Krumm O'Malley
3 1408 Rachel Fleck Lynn-O'Grady-Quinlan

212B Boys & Girls Novice Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 519 Colin Quinn Broesler
1 526 Makayla Randolph-Murphy O'Malley
2 1346 Elena Eberle Heritage IDC
2 914 Lily Barone Coyle
3 802 Allyson Wagner O'Malley
3 1451 Anja Gatzke Kotelnicki
3 1294 Madeline Dolan DeNogla - Ardmore

213A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 542 Cara Rice Broesler
2 226 Kaitlyn McCarthy Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1163 Catherine Collum Wick-Hegarty
3 1147 Davin Clinton Mulvihill-Lynch
3 1397 Kathryn Finn Kotelnicki
3 818 Olivia Ward Dawn Doherty
3 1408 Rachel Fleck Lynn-O'Grady-Quinlan

213B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 1294 Madeline Dolan DeNogla - Ardmore
2 1451 Anja Gatzke Kotelnicki
2 279 Molly McKeown Cummins
3 1071 Isabella Cannan O'Grady-Quinlan
3 1180 Jenna Marie Connolly Golding Academy
3 1348 Nathalie Eckard DeNogla - Ardmore

214A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 1147 Davin Clinton Mulvihill-Lynch
2 226 Kaitlyn McCarthy Lynn-O'Grady-Quinlan
2 1397 Kathryn Finn Kotelnicki
3 459 Elizabeth Panfile Slattery
3 1715 Ellie Krumm O'Malley
3 818 Olivia Ward Dawn Doherty
3 697 Robert Stark Ryan-Kilcoyne - PA/MD

214B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 656 Moira Shupack McDade-Cara
2 1451 Anja Gatzke Kotelnicki
2 1180 Jenna Marie Connolly Golding Academy
3 1163 Catherine Collum Wick-Hegarty
3 684 Gabrielle Snyder Aisling Mor Academy
3 279 Molly McKeown Cummins
3 743 Olivia Tito Fitzpatrick Academy

215 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 818 Olivia Ward Dawn Doherty
2 1451 Anja Gatzke Kotelnicki
2 1147 Davin Clinton Mulvihill-Lynch
2 632 Jacob Sennett Coyle
2 1397 Kathryn Finn Kotelnicki
3 542 Cara Rice Broesler
3 1163 Catherine Collum Wick-Hegarty
3 519 Colin Quinn Broesler
3 1715 Ellie Krumm O'Malley
3 526 Makayla Randolph-Murphy O'Malley

216A Boys & Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 223 Julia Ryan McCarron Heritage IDC
2 133 Connor Low Hurley
2 648 Leanna Sheridan Mulvihill-Lynch
3 202 Caterina Martinez O'Grady-Quinlan
3 288 Colleen McLoughlin Lynn-O'Grady-Quinlan
3 453 Faith Ceilia Orashen Marie Moore
3 1309 Kieran Doody Broesler
3 639 Molly Sheehan D'Arcy School
3 1015 Nora Browne O'Malley

216B Boys & Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 152 Mackenzie Clare Lyons Early-McLoughlin
2 1659 Maeve Kelly Ryan-Kilcoyne - PA/MD
2 619 Shaelyn Scharpf Mulvihill-Lynch
3 1258 Bryn Delaney Coyle
3 686 Emily Sorrentino Kelly-Oster
3 1663 Maria Kelly Aisling Mor Academy
3 937 Mary Ellen Begley Scoil Rince Saoirse
3 309 Morgan Mildner Wick-Hegarty

217A Boys & Girls Novice Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1015 Nora Browne O'Malley
2 648 Leanna Sheridan Mulvihill-Lynch
3 953 Caroline Bocchieri Flynn
3 453 Faith Ceilia Orashen Marie Moore
3 639 Molly Sheehan D'Arcy School
3 475 Riley Pecoraro Heritage IDC
3 604 Shannon Ryan Connick

217B Boys & Girls Novice Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1659 Maeve Kelly Ryan-Kilcoyne - PA/MD
2 1191 fiona costello Verlin
3 1322 Abby Doyle Heritage IDC
3 165 Catherine Mahoney Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1330 Eryn Duffy McElligott
3 724 Julia Sweeney Cummins
3 1664 Michaela Kelly Heritage IDC

218A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 648 Leanna Sheridan Mulvihill-Lynch
2 1015 Nora Browne O'Malley
2 604 Shannon Ryan Connick
3 953 Caroline Bocchieri Flynn
3 288 Colleen McLoughlin Lynn-O'Grady-Quinlan
3 453 Faith Ceilia Orashen Marie Moore
3 1194 Katie Coughlin O'Grady-Quinlan
3 1324 Kayla Doyle Doherty Petri

218B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 309 Morgan Mildner Wick-Hegarty
2 1191 fiona costello Verlin
3 165 Catherine Mahoney Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1663 Maria Kelly Aisling Mor Academy
3 1664 Michaela Kelly Heritage IDC
3 619 Shaelyn Scharpf Mulvihill-Lynch
3 411 Vivian O'Connor DeNogla - Ardmore

219A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1374 Grace Farley McElligott
2 953 Caroline Bocchieri Flynn
2 1324 Kayla Doyle Doherty Petri
3 1644 Ailish Kelleher O'Grady-Quinlan
3 288 Colleen McLoughlin Lynn-O'Grady-Quinlan
3 453 Faith Ceilia Orashen Marie Moore
3 223 Julia Ryan McCarron Heritage IDC
3 604 Shannon Ryan Connick

219B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 648 Leanna Sheridan Mulvihill-Lynch
2 1191 fiona costello Verlin
2 309 Morgan Mildner Wick-Hegarty
2 1015 Nora Browne O'Malley
3 1322 Abby Doyle Heritage IDC
3 724 Julia Sweeney Cummins
3 1584 Kylie Hines O'Grady-Quinlan
3 619 Shaelyn Scharpf Mulvihill-Lynch

220A Boys & Girls Novice Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 639 Molly Sheehan D'Arcy School
2 223 Julia Ryan McCarron Heritage IDC
2 604 Shannon Ryan Connick
3 417 Cadyn O'Halloran Teelin
3 453 Faith Ceilia Orashen Marie Moore
3 1374 Grace Farley McElligott
3 1324 Kayla Doyle Doherty Petri

220B Boys & Girls Novice Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 309 Morgan Mildner Wick-Hegarty
2 1258 Bryn Delaney Coyle
3 1322 Abby Doyle Heritage IDC
3 165 Catherine Mahoney Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1191 fiona costello Verlin
3 1505 Leanne Gregory Heritage IDC
3 1663 Maria Kelly Aisling Mor Academy

221A Boys & Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 192 Caitlin Martin O'Malley
1 1566 Charlotte Helson Broesler
1 435 Eamonn O'Shea O'Malley
1 1041 Natalie Burleigh Slattery
1 734 Tara Tanczos McElligott
2 1373 Emily Farley McElligott
2 691 Emma Spillane Scoil Rince Saoirse
2 695 Erin Stanek Coyle
2 1637 Kaitlyn Kearney Heritage IDC
2 245 Lukus McDonald Lynn-O'Grady-Quinlan
2 1199 Maura Cox Ryan-Kilcoyne - PA/MD
2 721 Morgan Sullivan O'Grady-Quinlan
2 468 Sadie Pattik Kotelnicki
3 293 Caitlin McNulty Mulvihill-Lynch
3 860 Emma Yorke DeNogla - Ardmore
3 1276 Jacqueline DeVost Hurley
3 1491 Madelyn Goyet Walker Academy
3 1671 Tristan Kennedy Doherty Petri

221B Boys & Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 1488 Lauren Gowran Scoil Rince Saoirse
2 1357 Alexandra Emerson McGrath
2 206 Olivia Matakonis DeNogla - Ardmore
3 289 Alison McManus Hagen-Kavanagh
3 1630 Bridget Kachoogian Shea-Jennings
3 940 Emily Berry McDade-Cara
3 564 Erin Roberts Teelin
3 454 Haley Outwater Broesler
3 1335 Kylie Duggan Cummins
3 1325 Sinead Doyle Doherty Petri
3 211 Tierney McAuliffe Marie Moore
3 1047 Tommy Byrnes O'Malley

222A Boys & Girls Novice Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 1041 Natalie Burleigh Slattery
2 691 Emma Spillane Scoil Rince Saoirse
2 721 Morgan Sullivan O'Grady-Quinlan
3 192 Caitlin Martin O'Malley
3 435 Eamonn O'Shea O'Malley
3 695 Erin Stanek Coyle
3 1637 Kaitlyn Kearney Heritage IDC
3 1199 Maura Cox Ryan-Kilcoyne - PA/MD
3 1554 McKenna Haws McCoy
3 595 Nicole Peters O'Grady-Quinlan
3 861 Riley Yorke DeNogla - Ardmore

222B Boys & Girls Novice Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 1357 Alexandra Emerson McGrath
2 1247 rylee deangelo Kotelnicki
2 1325 Sinead Doyle Doherty Petri
3 286 Bridget McLoughlin Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1803 Corinne Lacey McDade-Cara
3 318 Emily Monahan O'Malley
3 1581 Grace Hillmer Early-McLoughlin
3 864 Heather Young Lynn
3 1675 Megan Kibalo Heritage IDC

223A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 293 Caitlin McNulty Mulvihill-Lynch
2 1566 Charlotte Helson Broesler
2 691 Emma Spillane Scoil Rince Saoirse
2 860 Emma Yorke DeNogla - Ardmore
2 695 Erin Stanek Coyle
3 709 Ava Suhocki Sabo School
3 1605 Gemma Hutton Kotelnicki
3 1276 Jacqueline DeVost Hurley
3 1696 Jordyn Klotz Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1554 McKenna Haws McCoy
3 468 Sadie Pattik Kotelnicki

223B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 454 Haley Outwater Broesler
2 1357 Alexandra Emerson McGrath
2 221 Ciara Molly McCarron Heritage IDC
2 564 Erin Roberts Teelin
2 206 Olivia Matakonis DeNogla - Ardmore
3 1630 Bridget Kachoogian Shea-Jennings
3 286 Bridget McLoughlin Lynn-O'Grady-Quinlan
3 655 Fiona Shupack McDade-Cara
3 896 Gianna Annetta Kerri Smith Academy
3 1675 Megan Kibalo Heritage IDC

224A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 1671 Tristan Kennedy Doherty Petri
2 709 Ava Suhocki Sabo School
3 293 Caitlin McNulty Mulvihill-Lynch
3 691 Emma Spillane Scoil Rince Saoirse
3 1276 Jacqueline DeVost Hurley
3 1696 Jordyn Klotz Lynn-O'Grady-Quinlan
3 393 Katherine Nugent Flynn
3 245 Lukus McDonald Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1491 Madelyn Goyet Walker Academy
3 1535 Maggie Hannan Kelly-Oster
3 721 Morgan Sullivan O'Grady-Quinlan

224B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 221 Ciara Molly McCarron Heritage IDC
2 1357 Alexandra Emerson McGrath
3 286 Bridget McLoughlin Lynn-O'Grady-Quinlan
3 318 Emily Monahan O'Malley
3 1581 Grace Hillmer Early-McLoughlin
3 102 Grace Lascala Broesler
3 1148 Lisa Clinton Mulvihill-Lynch
3 1325 Sinead Doyle Doherty Petri
3 211 Tierney McAuliffe Marie Moore
3 1047 Tommy Byrnes O'Malley

225A Boys & Girls Novice Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 293 Caitlin McNulty Mulvihill-Lynch
2 1548 Hannah Hartnett Heritage IDC
3 664 Aoife Slattery Scoil Rince Saoirse
3 435 Eamonn O'Shea O'Malley
3 1373 Emily Farley McElligott
3 245 Lukus McDonald Lynn-O'Grady-Quinlan
3 721 Morgan Sullivan O'Grady-Quinlan

225B Boys & Girls Novice Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 286 Bridget McLoughlin Lynn-O'Grady-Quinlan
1 1148 Lisa Clinton Mulvihill-Lynch
2 1325 Sinead Doyle Doherty Petri
2 1047 Tommy Byrnes O'Malley
3 864 Heather Young Lynn
3 1696 Jordyn Klotz Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1449 Kensington Garvin Heritage IDC
3 1675 Megan Kibalo Heritage IDC

226 Boys & Girls Novice Reel Under 12

Place # Dancer School
1 195 Kelly Martin Slattery
2 321 Isabella Morais Coyle
3 334 Ciara Morrissey DeNogla - Ardmore
3 433 Colin O'Shea O'Malley
3 530 Emma Rechtorovic Broesler
3 1391 George Ferguson Early-McLoughlin
3 1591 Julia Hopson Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1045 Martha Byrne DeNogla - Ardmore
3 1130 Molly Chamberlain Cummins
3 1349 Paige Eckard DeNogla - Ardmore
3 339 Ryleigh Moule Cummins

227 Boys & Girls Novice Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 186 Emily Manning Slattery
2 1634 Julia Katstra Slattery
3 334 Ciara Morrissey DeNogla - Ardmore
3 382 Delaney Niebo Shea-Jennings
3 530 Emma Rechtorovic Broesler
3 1391 George Ferguson Early-McLoughlin
3 321 Isabella Morais Coyle
3 160 Kelli Maher Scoil Rince Saoirse
3 1123 Miami Celentana Kotelnicki
3 576 Natalie Ronan Cummins

228 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 321 Isabella Morais Coyle
2 1643 Kayla Kehoe Aherne Sheehan
2 160 Kelli Maher Scoil Rince Saoirse
3 334 Ciara Morrissey DeNogla - Ardmore
3 186 Emily Manning Slattery
3 530 Emma Rechtorovic Broesler
3 123 Hannah LeRoux Heritage IDC
3 549 Kayleigh Richmond McGough Academy
3 195 Kelly Martin Slattery

229A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 281 Abigail McLaughlin McAleer
1 195 Kelly Martin Slattery
2 182 Kirstina Mandable Boyle
2 591 Madelyn Rowan Sabo School
3 290 Elizabeth McMenamin Heritage IDC
3 530 Emma Rechtorovic Broesler
3 879 Olivia Aidukas Kerri Smith Academy

229B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 1591 Julia Hopson Lynn-O'Grady-Quinlan
2 334 Ciara Morrissey DeNogla - Ardmore
2 862 Emmalee Young Hester Academy
2 1045 Martha Byrne DeNogla - Ardmore
3 1358 Caleigh Endean DeNogla - Ardmore
3 1597 Caroline Hughes Cummins
3 1634 Julia Katstra Slattery
3 160 Kelli Maher Scoil Rince Saoirse

230 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 321 Isabella Morais Coyle
2 195 Kelly Martin Slattery
2 1349 Paige Eckard DeNogla - Ardmore
3 1358 Caleigh Endean DeNogla - Ardmore
3 530 Emma Rechtorovic Broesler
3 862 Emmalee Young Hester Academy
3 1634 Julia Katstra Slattery
3 160 Kelli Maher Scoil Rince Saoirse
3 1045 Martha Byrne DeNogla - Ardmore

231 Boys & Girls Novice Reel Under 13

Place # Dancer School
1 570 Katie Roessel Doherty Petri
2 575 Madelyn Ronan Cummins
2 237 MaryKate McCunney Marie Moore
2 259 Sara McGlynn Marie Moore
3 107 Abby Lauer Hooley
3 598 Erin Ryan Slattery
3 755 Jenny Trombley Broesler
3 1682 Kaitlyn King DeNogla - Ardmore
3 973 Kasondra Bream An Clar
3 1674 Lauren Kibalo Heritage IDC
3 208 Olivia Maylor Kerry

232 Boys & Girls Novice Light Jig Under 13

Place # Dancer School
1 355 Alexa Murray Cummins
1 1682 Kaitlyn King DeNogla - Ardmore
1 436 Mairead O'Shea O'Malley
2 1229 Katherine Curtis McGrath
2 1674 Lauren Kibalo Heritage IDC
2 1473 Riley Gleason Cummins
3 755 Jenny Trombley Broesler
3 208 Olivia Maylor Kerry

233 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 1682 Kaitlyn King DeNogla - Ardmore
2 107 Abby Lauer Hooley
2 598 Erin Ryan Slattery
2 973 Kasondra Bream An Clar
2 1229 Katherine Curtis McGrath
2 1473 Riley Gleason Cummins
3 1490 Caitlyn Goyet Walker Academy
3 755 Jenny Trombley Broesler
3 909 Katie Bales McDonald School
3 172 Kayleigh Majewski DeNogla - Ardmore
3 1674 Lauren Kibalo Heritage IDC
3 436 Mairead O'Shea O'Malley
3 237 MaryKate McCunney Marie Moore

234 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 13

Place # Dancer School
1 237 MaryKate McCunney Marie Moore
2 107 Abby Lauer Hooley
2 1682 Kaitlyn King DeNogla - Ardmore
3 598 Erin Ryan Slattery
3 755 Jenny Trombley Broesler
3 1229 Katherine Curtis McGrath
3 909 Katie Bales McDonald School
3 436 Mairead O'Shea O'Malley
3 208 Olivia Maylor Kerry

235 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 13

Place # Dancer School
1 237 MaryKate McCunney Marie Moore
2 598 Erin Ryan Slattery
2 755 Jenny Trombley Broesler
2 1682 Kaitlyn King DeNogla - Ardmore
2 208 Olivia Maylor Kerry
3 1229 Katherine Curtis McGrath
3 1296 Mackenzie Doll McElligott
3 575 Madelyn Ronan Cummins
3 1561 McKenzie Hegarty Wick-Hegarty
3 1402 Riley Fitz Curran

236 Boys & Girls Novice Reel Under 14

Place # Dancer School
1 750 Rebecca Tone Slattery
2 1278 Alicia Di Donato McDade-Cara
2 491 Julia Petrocelli Slattery
3 390 Anya Nordstrom Shea-Jennings
3 1647 Brighid Keller Coyle
3 357 Kaitlyn Murray Lenahan - NJ
3 605 Kathleen Sabatini Heritage IDC

237 Boys & Girls Novice Light Jig Under 14

Place # Dancer School
1 357 Kaitlyn Murray Lenahan - NJ
2 1648 Ciara Keller Coyle
3 890 Payton Anderson Cummins
3 832 Regina Wilcox Marie Moore

238 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 491 Julia Petrocelli Slattery
2 390 Anya Nordstrom Shea-Jennings
2 412 Colleen O'Donnell Hurley
3 1648 Ciara Keller Coyle
3 181 Coleen Mamudoski D'Arcy School
3 977 Leah Brennan Heritage IDC
3 1486 Shannon Gormley Early-McLoughlin

239 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 14

Place # Dancer School
1 512 Kate Publik An Clar
2 390 Anya Nordstrom Shea-Jennings
2 491 Julia Petrocelli Slattery
3 1648 Ciara Keller Coyle
3 582 Erin Rosche Hester Academy
3 890 Payton Anderson Cummins

240 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 14

Place # Dancer School
1 1648 Ciara Keller Coyle
2 582 Erin Rosche Hester Academy
3 890 Payton Anderson Cummins

241 Boys & Girls Novice Reel 14 & Over

Place # Dancer School
1 1523 Katie Habeck O'Rourke
1 1575 Niamh Hickey Schade
2 615 Sarah Scanlin McGough Academy
2 1618 Sydney Janusey Bell
3 738 Andrea Tester McFadden
3 155 Caitlin MacDermott Mulvihill-Lynch
3 299 Shannon Meli Kerry

242 Boys & Girls Novice Light Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 299 Shannon Meli Kerry
2 155 Caitlin MacDermott Mulvihill-Lynch
2 637 Molly O'Shea Lynn-O'Grady-Quinlan
3 704 Suzanne Steinmetz Coyle

243 Boys & Girls Novice Slip Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 1523 Katie Habeck O'Rourke
2 1575 Niamh Hickey Schade
2 299 Shannon Meli Kerry
3 738 Andrea Tester McFadden
3 155 Caitlin MacDermott Mulvihill-Lynch
3 104 Mary Lastowka Fr. John Aherne

244 Boys & Girls Novice Treble Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 1575 Niamh Hickey Schade
2 155 Caitlin MacDermott Mulvihill-Lynch
2 637 Molly O'Shea Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1241 Molly Davis DeNogla - Ardmore
3 1618 Sydney Janusey Bell

245 Boys & Girls Novice Hornpipe 14 & Over

Place # Dancer School
1 615 Sarah Scanlin McGough Academy
2 557 Matthew Riley Heritage IDC
3 1527 Jessica Hall McElligott
3 1523 Katie Habeck O'Rourke

301 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 08 All

Place # Dancer School
1 499 Elle Pickard Boyle
2 1106 Grace Casey Scoil Rince Saoirse
3 618 Dakota Schaler Broesler

302 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 08 All

Place # Dancer School
1 499 Elle Pickard Boyle
2 1506 Michaela Greiman Cummins
3 242 Devin McDermott Golding Academy

303 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 08 All

Place # Dancer School
1 499 Elle Pickard Boyle
2 1106 Grace Casey Scoil Rince Saoirse
2 1506 Michaela Greiman Cummins
3 242 Devin McDermott Golding Academy

304 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 08 All

Place # Dancer School
1 1106 Grace Casey Scoil Rince Saoirse
2 1049 Anneliese Cabral Southern Academy
3 1471 Juliana Gillmeister Broesler
3 423 Olivia O'Mara McGough Academy

305 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 669 Mary Slawson Baffa
2 1109 Kayleigh Cassidy Verlin
2 526 Makayla Randolph-Murphy O'Malley
2 394 Skye Nugent Santacroce
2 180 Tara Malone DeNogla - Ardmore
3 1698 Lucas Kohaut Heritage IDC

306 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 180 Tara Malone DeNogla - Ardmore
2 1109 Kayleigh Cassidy Verlin
3 1353 Emily Ellis Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1102 Shauna Carthy Kotelnicki
3 394 Skye Nugent Santacroce

307 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 180 Tara Malone DeNogla - Ardmore
2 394 Skye Nugent Santacroce
3 737 Danielle Tercynski Donny Golden
3 1109 Kayleigh Cassidy Verlin

308 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 180 Tara Malone DeNogla - Ardmore
2 737 Danielle Tercynski Donny Golden
2 394 Skye Nugent Santacroce
3 1109 Kayleigh Cassidy Verlin
3 914 Lily Barone Coyle

309 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 626 Ava Schultz Aisling Mor Academy
2 1312 Emily Margaret Doran Schade
2 718 Fiona Sullivan Lynn-O'Grady-Quinlan
2 1635 rachel kazanecki Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1248 Abigail DeBlasio Coyle
3 349 Catherine Murphy Early-McLoughlin
3 166 Ciara Mahoney O'Rourke
3 1301 Elizabeth Donachie Cummins
3 1126 Ellyn Cervona Slattery
3 1465 Julia Gill DeNogla - Ardmore
3 489 Kathryn Petie Murray
3 1036 Margaret Burke Lynn-O'Grady-Quinlan
3 550 Owen Richmond McGough Academy

310 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 626 Ava Schultz Aisling Mor Academy
2 447 Caroline Olender Cummins
3 349 Catherine Murphy Early-McLoughlin
3 166 Ciara Mahoney O'Rourke
3 1301 Elizabeth Donachie Cummins
3 970 Ella Brady DeNogla - Ardmore
3 1126 Ellyn Cervona Slattery
3 1312 Emily Margaret Doran Schade
3 1036 Margaret Burke Lynn-O'Grady-Quinlan

311 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 1126 Ellyn Cervona Slattery
2 551 Anna Ricketts Santacroce
2 349 Catherine Murphy Early-McLoughlin
2 970 Ella Brady DeNogla - Ardmore
3 1248 Abigail DeBlasio Coyle
3 626 Ava Schultz Aisling Mor Academy
3 166 Ciara Mahoney O'Rourke
3 133 Connor Low Hurley
3 901 Elizabeth Astorina Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1312 Emily Margaret Doran Schade
3 1036 Margaret Burke Lynn-O'Grady-Quinlan
3 639 Molly Sheehan D'Arcy School

312 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 1036 Margaret Burke Lynn-O'Grady-Quinlan
2 551 Anna Ricketts Santacroce
2 349 Catherine Murphy Early-McLoughlin
2 166 Ciara Mahoney O'Rourke
2 1301 Elizabeth Donachie Cummins
3 145 Aaron Lynch Rochester Academy
3 1248 Abigail DeBlasio Coyle
3 628 Aoife Scott Shea-Jennings
3 133 Connor Low Hurley
3 970 Ella Brady DeNogla - Ardmore
3 1465 Julia Gill DeNogla - Ardmore
3 489 Kathryn Petie Murray
3 550 Owen Richmond McGough Academy
3 951 Shannon Blaber Wick-Hegarty

313 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 286 Bridget McLoughlin Lynn-O'Grady-Quinlan
1 515 Julia Puluka Lynn-O'Grady-Quinlan
2 389 Morgan Noonan Lynn-O'Grady-Quinlan
2 829 Shea Fallon Masters-White An Clar
3 161 Aylia Mahon An Clar
3 992 Bethany Brown O'Grady-Quinlan
3 386 Geneveieve Nolan O'Malley
3 1169 Isabella Cometti Broesler
3 590 Jianna Rotondi O'Malley
3 732 Sean Tadiello Early-McLoughlin

313A Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 760 Rebecca Turley Flynn
2 1329 Amelia Duenas Kelly-Oster
2 918 Gillian Barresi Mulvihill-Lynch
2 1149 Mackenzie Clinton An Clar
2 1259 Nora Delehanty Aherne Sheehan
3 664 Aoife Slattery Scoil Rince Saoirse
3 329 Catriona Moriarty Scoil Rince Saoirse
3 577 Jack Rooney Scoil Rince Saoirse
3 393 Katherine Nugent Flynn
3 842 Teagan Winn Baffa

313B Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 286 Bridget McLoughlin Lynn-O'Grady-Quinlan
1 515 Julia Puluka Lynn-O'Grady-Quinlan
2 389 Morgan Noonan Lynn-O'Grady-Quinlan
2 829 Shea Fallon Masters-White An Clar
3 161 Aylia Mahon An Clar
3 992 Bethany Brown O'Grady-Quinlan
3 386 Geneveieve Nolan O'Malley
3 1169 Isabella Cometti Broesler
3 590 Jianna Rotondi O'Malley
3 732 Sean Tadiello Early-McLoughlin

314A Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 769 Julia Tynan Verlin
2 992 Bethany Brown O'Grady-Quinlan
2 623 Rachel Schneider Richens-Timm
2 842 Teagan Winn Baffa
3 1452 Eleanor Gaugh Boyle
3 1651 Erin Kelly Kelly-Oster
3 1548 Hannah Hartnett Heritage IDC
3 156 Keira MacDermott Heritage IDC
3 1149 Mackenzie Clinton An Clar

314B Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 515 Julia Puluka Lynn-O'Grady-Quinlan
2 227 Kate McCarthy Mulvihill-Lynch
2 997 Sarah Brown Kotelnicki
2 829 Shea Fallon Masters-White An Clar
3 1237 Emily Daniels Inishfree
3 496 Isabella Anna Philipp McDade-Cara
3 590 Jianna Rotondi O'Malley
3 1162 Keilani Collins Aherne Sheehan
3 1449 Kensington Garvin Heritage IDC
3 941 Maika Bertram Early-McLoughlin
3 389 Morgan Noonan Lynn-O'Grady-Quinlan

315A Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 156 Keira MacDermott Heritage IDC
1 842 Teagan Winn Baffa
2 952 Emily Blomkvist O'Grady-Quinlan
2 918 Gillian Barresi Mulvihill-Lynch
2 577 Jack Rooney Scoil Rince Saoirse
2 1628 Kiran Judy Baffa
2 919 Michaela Barresi Mulvihill-Lynch
3 664 Aoife Slattery Scoil Rince Saoirse
3 992 Bethany Brown O'Grady-Quinlan
3 1610 David Irwin Hooley

315B Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 590 Jianna Rotondi O'Malley
2 1237 Emily Daniels Inishfree
2 386 Geneveieve Nolan O'Malley
2 1169 Isabella Cometti Broesler
3 161 Aylia Mahon An Clar
3 496 Isabella Anna Philipp McDade-Cara
3 227 Kate McCarthy Mulvihill-Lynch
3 1162 Keilani Collins Aherne Sheehan
3 829 Shea Fallon Masters-White An Clar

316A Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 918 Gillian Barresi Mulvihill-Lynch
2 1628 Kiran Judy Baffa
2 1149 Mackenzie Clinton An Clar
3 329 Catriona Moriarty Scoil Rince Saoirse
3 577 Jack Rooney Scoil Rince Saoirse

316B Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 416 Niamh O'Flynn Golding Academy
1 705 Riley Stile Teelin
2 564 Erin Roberts Teelin
2 515 Julia Puluka Lynn-O'Grady-Quinlan
2 1162 Keilani Collins Aherne Sheehan
2 389 Morgan Noonan Lynn-O'Grady-Quinlan
3 221 Ciara Molly McCarron Heritage IDC
3 227 Kate McCarthy Mulvihill-Lynch
3 732 Sean Tadiello Early-McLoughlin

317A Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 1443 Fiona Gallagher Hurley
2 164 Ava Mahoney O'Rourke
2 1319 Marykate Dougherty DeNogla - Ardmore
3 1457 Aisling George McElligott
3 1550 Brendan Hasara Lynn-O'Grady-Quinlan
3 576 Natalie Ronan Cummins

317B Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 824 Bryan White Broesler
2 1420 Claire Ford Kotelnicki
2 862 Emmalee Young Hester Academy
2 1216 Hannah Crow McTeggart -Oklahoma
3 1508 Erin Griegel DeNogla - Ardmore
3 1455 Giulia Gebert Shea-Jennings
3 994 Madison Brown O'Grady-Quinlan
3 1525 Tristan Hale Hurley

318A Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 1457 Aisling George McElligott
1 1319 Marykate Dougherty DeNogla - Ardmore
2 164 Ava Mahoney O'Rourke
2 1443 Fiona Gallagher Hurley
3 877 Katherine Adams Heritage IDC

318B Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 1216 Hannah Crow McTeggart -Oklahoma
2 1170 Caroline Comiskey Mulvihill-Lynch
2 994 Madison Brown O'Grady-Quinlan
3 775 Ana Vader Teelin
3 1591 Julia Hopson Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1525 Tristan Hale Hurley

319A Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 164 Ava Mahoney O'Rourke
2 1457 Aisling George McElligott
2 1708 Allison Kowalik Cummins
3 1550 Brendan Hasara Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1366 Emily Fagan Schade
3 576 Natalie Ronan Cummins

319B Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 1216 Hannah Crow McTeggart -Oklahoma
2 366 Brigid Nalls McGrath
2 824 Bryan White Broesler
3 1713 Elle Krese Boyle
3 1508 Erin Griegel DeNogla - Ardmore
3 1525 Tristan Hale Hurley

320A Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 164 Ava Mahoney O'Rourke
2 1457 Aisling George McElligott
2 534 Fiona Reilly Heritage IDC
3 1190 Cara Costello Verlin
3 1366 Emily Fagan Schade
3 1319 Marykate Dougherty DeNogla - Ardmore

320B Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 366 Brigid Nalls McGrath
2 1216 Hannah Crow McTeggart -Oklahoma
2 994 Madison Brown O'Grady-Quinlan
3 1170 Caroline Comiskey Mulvihill-Lynch
3 149 Erin Lyons Maple
3 1455 Giulia Gebert Shea-Jennings
3 336 Madeline Morton Heritage IDC

321A Boys & Girls Prizewinner Reel Under 13

Place # Dancer School
1 189 Eliza March Hooley
2 369 Caroline Napolitano Cummins
2 356 Erin Murray Cummins
2 1296 Mackenzie Doll McElligott
3 715 Emma Sullivan Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1295 Jennifer Doll McElligott
3 568 Madrid Rodner DeNogla - Ardmore
3 1469 Monica Gilligan Doherty Petri

321B Boys & Girls Prizewinner Reel Under 13

Place # Dancer School
1 263 Molly Mcgraw Early-McLoughlin
2 909 Katie Bales McDonald School
3 1490 Caitlyn Goyet Walker Academy
3 1473 Riley Gleason Cummins
3 772 Riley Uht An Clar

322A Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 761 Aislinn Turner McGrath
2 1296 Mackenzie Doll McElligott
3 1631 Brianna Kane Coyle
3 568 Madrid Rodner DeNogla - Ardmore
3 1661 Mairead Kelly Coyle
3 934 Mallory Beard Rince Na Sonas

322B Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 259 Sara McGlynn Marie Moore
2 1572 Chloe Herrmann DeNogla - Ardmore
2 263 Molly Mcgraw Early-McLoughlin
2 921 Ryleigh Barrett Bell
3 354 Regan Murphy An Clar
3 772 Riley Uht An Clar

323A Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 13

Place # Dancer School
1 715 Emma Sullivan Lynn-O'Grady-Quinlan
1 1661 Mairead Kelly Coyle
2 1296 Mackenzie Doll McElligott
2 934 Mallory Beard Rince Na Sonas
3 761 Aislinn Turner McGrath
3 356 Erin Murray Cummins
3 1295 Jennifer Doll McElligott

323B Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 13

Place # Dancer School
1 772 Riley Uht An Clar
2 1298 Annemarie Donachie Cummins
2 354 Regan Murphy An Clar
3 1572 Chloe Herrmann DeNogla - Ardmore
3 231 Meghan McCloskey McGough Academy
3 1473 Riley Gleason Cummins
3 921 Ryleigh Barrett Bell

324A Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 13

Place # Dancer School
1 1661 Mairead Kelly Coyle
2 189 Eliza March Hooley
2 934 Mallory Beard Rince Na Sonas
3 1279 Colleen Diesch O'Grady-Quinlan
3 715 Emma Sullivan Lynn-O'Grady-Quinlan
3 356 Erin Murray Cummins
3 1295 Jennifer Doll McElligott

324B Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 13

Place # Dancer School
1 979 Emily Brenner McGrath
2 772 Riley Uht An Clar
3 1406 Maggie Flanagan McAleer
3 263 Molly Mcgraw Early-McLoughlin
3 259 Sara McGlynn Marie Moore

325 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 14

Place # Dancer School
1 512 Kate Publik An Clar
2 175 Jesse Maki Drake
2 996 Meghan Brown Fay-Healy
3 228 Brianna McCartney Schade
3 1267 Colleen Dennis Lenahan - NJ
3 412 Colleen O'Donnell Hurley
3 1565 Margaret Helms Coyle
3 758 Megan Tumelty Cummins
3 878 Molly Ahern Heritage IDC

326 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 512 Kate Publik An Clar
2 938 Kiera Bennett Coyle
3 516 Delaney Purcell D'Arcy School
3 517 Jillian Pursiano Early-McLoughlin
3 1604 Lauren Hurson DeNogla - Ardmore
3 1167 Margaret Comer O'Malley
3 882 Maura Almeida Coyle
3 1336 Meghan Dunne Slattery
3 750 Rebecca Tone Slattery

327 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 14

Place # Dancer School
1 175 Jesse Maki Drake
1 750 Rebecca Tone Slattery
2 1267 Colleen Dennis Lenahan - NJ
2 878 Molly Ahern Heritage IDC
3 412 Colleen O'Donnell Hurley
3 977 Leah Brennan Heritage IDC
3 882 Maura Almeida Coyle
3 1367 Nora Faherty Lynn

328 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 14

Place # Dancer School
1 175 Jesse Maki Drake
2 512 Kate Publik An Clar
3 412 Colleen O'Donnell Hurley
3 882 Maura Almeida Coyle

329 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 15

Place # Dancer School
1 1379 Kaitlyn Farrell O'Grady-Quinlan
2 1198 Breda Cox Ryan-Kilcoyne - PA/MD
2 612 Bridget Scaglione DeNogla - Ardmore
2 387 Jillian Nolan O'Malley
2 1241 Molly Davis DeNogla - Ardmore
3 881 Julia Alcoba O'Rourke
3 791 Kate Verrillo D'Arcy School

330 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 15

Place # Dancer School
1 1379 Kaitlyn Farrell O'Grady-Quinlan
2 1198 Breda Cox Ryan-Kilcoyne - PA/MD
2 612 Bridget Scaglione DeNogla - Ardmore
3 1615 Alexandra Jameson O'Grady-Quinlan
3 881 Julia Alcoba O'Rourke
3 998 Virginia Brown An Clar

331 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 15

Place # Dancer School
1 612 Bridget Scaglione DeNogla - Ardmore
2 385 Abigail Nolan O'Malley
2 1198 Breda Cox Ryan-Kilcoyne - PA/MD
2 881 Julia Alcoba O'Rourke
3 647 Fiona Sheridan D'Arcy School
3 557 Matthew Riley Heritage IDC
3 998 Virginia Brown An Clar

332 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 15

Place # Dancer School
1 881 Julia Alcoba O'Rourke
2 612 Bridget Scaglione DeNogla - Ardmore
2 1660 Mairead Kelly O'Rourke
3 385 Abigail Nolan O'Malley
3 488 James Petie Murray
3 1307 Shea Donovan Teelin
3 998 Virginia Brown An Clar

333 Boys & Girls Prizewinner Reel 15 & Over

Place # Dancer School
1 1097 Alyssa Carter Early-McLoughlin
1 487 Hallie Petie An Daire Academy
2 1611 Faith Irwin Hooley
2 1023 Kerry Buckman Shea-Jennings
2 128 Sarah Levitt Culkin
3 1706 Colleen Kosanke Rochester Academy
3 1590 Trea Hooker Rince Na Sonas

334 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 1097 Alyssa Carter Early-McLoughlin
2 1096 Dana Carron Marie Moore
2 1527 Jessica Hall McElligott
2 1677 Kayley Kiesel Teelin
2 128 Sarah Levitt Culkin
3 1706 Colleen Kosanke Rochester Academy
3 284 Shannon McLaughlin DeNogla - Ardmore
3 1590 Trea Hooker Rince Na Sonas

335 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 689 Keara Sparks McElligott
2 1097 Alyssa Carter Early-McLoughlin
2 1096 Dana Carron Marie Moore
3 1706 Colleen Kosanke Rochester Academy
3 487 Hallie Petie An Daire Academy
3 1023 Kerry Buckman Shea-Jennings
3 294 Meghan McQuillen Greene-O'Leary
3 128 Sarah Levitt Culkin

336 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe 15 & Over

Place # Dancer School
1 1096 Dana Carron Marie Moore
2 689 Keara Sparks McElligott
2 294 Meghan McQuillen Greene-O'Leary
3 738 Andrea Tester McFadden
3 826 Gabby White Broesler
3 1454 Geneva Gausman Bell
3 284 Shannon McLaughlin DeNogla - Ardmore

600 Girls Ceili 8 Hand by the Book Under 09 All

Place # Dancer School
1 1222 Lauren Cullinan Scoil Rince Saoirse
2 1254 Kaitlyn Deierlein Kelly-Oster
2 423 Olivia O'Mara McGough Academy

601 Girls Ceili 8 Hand by the Book Under 11 All

Place # Dancer School
1 1642 Ella Keener Heritage IDC
2 654 Brianna Shovlin McDade-Cara
3 115 Ava Leddy Scoil Rince Saoirse

602 Girls Ceili 8 Hand by the Book Under 13 All

Place # Dancer School
1 946 Erin Billington Heritage IDC
2 137 Amber Luby Aisling Mor Academy
3 1293 Jenna Dolan Lynn-O'Grady-Quinlan
3 1381 Meghan Rose Farrell Broesler

603 Girls Ceili 8 Hand by the Book Under 16 All

Place # Dancer School
1 1633 Shannon Karlok Heritage IDC
2 945 Norah Bice McDade-Cara
3 629 Kiera Scott Kelly-Oster

604 Girls Ceili 8 Hand by the Book 16 & Over

Place # Dancer School
1 1327 Mary Catherine Drew Heritage IDC

651 Boys & Girls Ceili 8 Hand by the Book Under 11 All

Place # Dancer School
1 577 Jack Rooney Scoil Rince Saoirse
2 518 Brian Quinn Broesler
3 435 Eamonn O'Shea O'Malley

653 Boys & Girls Ceili 8 Hand by the Book Under 16 All

Place # Dancer School
1 1029 Christophe Bullard Broesler

654 Boys & Girls Ceili 8 Hand by the Book 16 & Over

Place # Dancer School
1 1029 Christophe Bullard Broesler
2 141 Owen Luebbers Broesler

700 Boys & Girls Prelim and Champ Special Treble Reel Under 10 All

Place # Dancer School
1 230 Grace McClay Broesler
2 540 Keira Rheinheimer Smith-Houlihan
3 150 Erin Lyons Wick-Hegarty
3 968 Finn Bradley Carey Academy

701 Boys & Girls Prelim and Champ Special Treble Reel Under 12 / 2 yr

Place # Dancer School
1 852 Caitlin Wright Wick-Hegarty
2 1221 Emma Cullinan Scoil Rince Saoirse
2 786 Joshua Vasquez Inishfree
3 1217 Aiden Crowe Boyle

702 Boys & Girls Prelim and Champ Special Treble Reel Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 819 Heather Watt Fay-Healy
2 1177 Erin Connolly McElligott
3 783 Erica Van Sciver Marie Moore

703 Boys & Girls Prelim and Champ Special Treble Reel Under 16 / 2 yr

Place # Dancer School
1 317 Beth Monaghan Carey Academy
2 563 Delaney Robbins Gallagher
2 830 John Whitehurst Carey Academy
3 1474 Alana Glynn McElligott
3 1018 Cailin Bubb Lynn-O'Grady-Quinlan

704 Boys & Girls Prelim and Champ Special Treble Reel 16 & Over

Place # Dancer School
1 1624 Jessie Roberts Roberts Academy
2 554 Kieran Michael Riley Heritage IDC
3 646 Connor Sheridan D'Arcy School

800 Boys & Girls Novice & Prizewinner Traditional Set Under 08 All

Place # Dancer School
1 499 Elle Pickard Boyle
2 241 Colleen McDermott Tríonóide Academy
2 1551 Deirdre Hasara Lynn-O'Grady-Quinlan
2 242 Devin McDermott Golding Academy
2 1368 Ella Fahy Hagen-Kavanagh
2 1471 Juliana Gillmeister Broesler
2 1506 Michaela Greiman Cummins
2 423 Olivia O'Mara McGough Academy
3 1094 Ava carroll Scoil Rince Saoirse
3 1596 Carly Hughes Cummins
3 1179 Grace Connolly Golding Academy
3 1067 Julia Campbell Broesler
3 1594 Olivia Hoyt Kelly-Oster

801 Boys & Girls Prelim and Champ Special Traditional Set Under 08 All

Place # Dancer School
1 1641 Abby Keener Heritage IDC
2 606 Carlin Sabo Sabo School
2 673 Kendall Smith Broesler
2 1421 Maura Forde Broesler
2 857 Minnie Yarnold Carey Academy
3 439 Aine O'Sullivan Doherty Petri
3 843 Amelia Witt Slattery
3 1377 Delaney Farrell Broesler

802A Boys & Girls Novice & Prizewinner Traditional Set Under 10 / 2 yr

Place # Dancer School
1 394 Skye Nugent Santacroce
2 1451 Anja Gatzke Kotelnicki
2 836 Colleen Williams Scoil Rince Luimni
2 632 Jacob Sennett Coyle
3 802 Allyson Wagner O'Malley
3 1346 Elena Eberle Heritage IDC
3 1397 Kathryn Finn Kotelnicki
3 1109 Kayleigh Cassidy Verlin
3 1334 Keva Duggan Cummins
3 697 Robert Stark Ryan-Kilcoyne - PA/MD

802B Boys & Girls Novice & Prizewinner Traditional Set Under 10 / 2 yr

Place # Dancer School
1 901 Elizabeth Astorina Lynn-O'Grady-Quinlan
2 133 Connor Low Hurley
2 1698 Lucas Kohaut Heritage IDC