Realt na Nollag Feis 2018

All Grade Results:

10 Boys & Girls Beginner Reel Under 06 All

Place # Dancer School
1 533 Conor Evans Sullivan-Stewart
1 112 Isabel OConnor Haley
1 764 Meghan Mathias Haley
2 690 Maeve Kane Keane-O'Brien
2 647 Noah Herman Haley
3 152 Bridget Peterson Kelly School - RI
3 371 Carolyn Bride Heavey-Quinn
3 895 Honora O'Brien Murphy Academy
3 514 Lulu Dowling Kenny Academy
4 501 Abigail Devlin Connolly Academy
4 357 Avery Bouvier Kelly School - RI
4 228 Avery Shamoian Murphy Academy
4 739 Delia Lydon Woods
4 614 Finley Gould The Kelly School of Irish
4 813 Fiona McIntyre Keane-O'Brien
4 652 Grace Hines Kanaley
4 263 Hailey Sullivan Smith-Houlihan
4 120 Katherine OLaughlin Murray

11 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 228 Avery Shamoian Murphy Academy
2 263 Hailey Sullivan Smith-Houlihan
2 764 Meghan Mathias Haley
3 813 Fiona McIntyre Keane-O'Brien
3 652 Grace Hines Kanaley
3 690 Maeve Kane Keane-O'Brien

12 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 371 Carolyn Bride Heavey-Quinn
1 533 Conor Evans Sullivan-Stewart
1 112 Isabel OConnor Haley
1 514 Lulu Dowling Kenny Academy
1 764 Meghan Mathias Haley
1 647 Noah Herman Haley
2 228 Avery Shamoian Murphy Academy
2 652 Grace Hines Kanaley
2 690 Maeve Kane Keane-O'Brien
3 152 Bridget Peterson Kelly School - RI
3 739 Delia Lydon Woods
3 614 Finley Gould The Kelly School of Irish
3 813 Fiona McIntyre Keane-O'Brien
3 263 Hailey Sullivan Smith-Houlihan
3 895 Honora O'Brien Murphy Academy
3 120 Katherine OLaughlin Murray
3 601 Matty Giardino Kanaley
3 337 Sara Barboush Kenny Academy

13A Boys & Girls Beginner Reel Under 07

Place # Dancer School
1 670 Kylee Hughes Brady Academy
2 189 Isabella Robbins Woods
3 188 Brady Robbins Woods
3 763 Gabriella Mastrangelo Scoil Rince Luimni
4 283 Abigail Walsh Haley
4 892 Cate O'Brien Hansen-Keohane
4 108 Ciara O’Mahony Kenny Academy
4 880 Jolee Nagle Bracken
4 601 Matty Giardino Kanaley
4 287 Reagan Walsh Haley
4 352 Teagan Blaney Forbes

13B Boys & Girls Beginner Reel Under 07

Place # Dancer School
1 280 Chloe Violet Kanaley
2 708 Stella Kirby Kenny Academy
3 384 Sofia Callahan Kanaley
4 234 Braedyn Sheehan Connolly Academy
4 466 Caroline Currier Heavey-Quinn
4 159 Christina Powell Dunleavy-Boyle-Bremer
4 612 Daniela Gore Woods
4 655 Kaitlyn Hoffey Harney-Pender-Keady
4 331 Karyssa Auble Kelly School - RI
4 861 Scout Moyer Bracken
4 902 Simone O'Connor Kanaley
4 831 Teagan McNamee Connolly Academy

14A Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 670 Kylee Hughes Brady Academy
2 880 Jolee Nagle Bracken
3 189 Isabella Robbins Woods
4 283 Abigail Walsh Haley
4 108 Ciara O’Mahony Kenny Academy
4 287 Reagan Walsh Haley

14B Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 280 Chloe Violet Kanaley
2 902 Simone O'Connor Kanaley
3 831 Teagan McNamee Connolly Academy
4 861 Scout Moyer Bracken

15A Boys & Girls Beginner Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 670 Kylee Hughes Brady Academy
2 880 Jolee Nagle Bracken
2 601 Matty Giardino Kanaley
3 108 Ciara O’Mahony Kenny Academy
3 189 Isabella Robbins Woods
3 287 Reagan Walsh Haley

15B Boys & Girls Beginner Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 861 Scout Moyer Bracken
1 831 Teagan McNamee Connolly Academy
2 234 Braedyn Sheehan Connolly Academy
2 466 Caroline Currier Heavey-Quinn
2 280 Chloe Violet Kanaley
3 159 Christina Powell Dunleavy-Boyle-Bremer
3 612 Daniela Gore Woods
3 655 Kaitlyn Hoffey Harney-Pender-Keady
3 902 Simone O'Connor Kanaley
3 384 Sofia Callahan Kanaley
3 708 Stella Kirby Kenny Academy

16A Boys & Girls Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 312 Kayleigh Abell Harney-Pender-Keady
1 796 LIAM MCDONOUGH Haley
2 187 Jessica Rioux Kenny Academy
3 365 Brenna Bradley Connolly Academy
4 744 Amity MacKenzie Murphy Academy
4 358 Annie Bovino Kanaley
4 519 Ciara Duffy Haley
4 718 Emmelyn Kristof Clann Lir Academy
4 703 Kaiden Kelly Heavey-Quinn
4 418 Kate Collins Clann Lir Academy
4 534 Leah Evans Sullivan-Stewart
4 673 Michael Hurley Heavey-Quinn
4 608 Molly Giorgio Kanaley
4 824 Sydney McLean Clann Lir Academy

16B Boys & Girls Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 134 Grant Palardy McDonough-Grimes
2 480 Ella Darling Keane-O'Brien
3 774 Bridget McCarthy Kenny Academy
3 203 Zoe Rose Bracken
4 882 Daniel Nelson Hansen-Keohane
4 432 Kate Nora Connolly Kenny Academy
4 381 Katie Byrne Clann Lir Academy
4 471 Meredith Cutler Haley
4 682 Paige Johns Sullivan-Stewart

17A Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 312 Kayleigh Abell Harney-Pender-Keady
2 187 Jessica Rioux Kenny Academy
3 365 Brenna Bradley Connolly Academy
4 718 Emmelyn Kristof Clann Lir Academy
4 534 Leah Evans Sullivan-Stewart

17B Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 682 Paige Johns Sullivan-Stewart
1 203 Zoe Rose Bracken
2 432 Kate Nora Connolly Kenny Academy
3 774 Bridget McCarthy Kenny Academy
3 471 Meredith Cutler Haley

18A Boys & Girls Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 312 Kayleigh Abell Harney-Pender-Keady
2 718 Emmelyn Kristof Clann Lir Academy
2 796 LIAM MCDONOUGH Haley
3 365 Brenna Bradley Connolly Academy
3 519 Ciara Duffy Haley
4 358 Annie Bovino Kanaley
4 673 Michael Hurley Heavey-Quinn

18B Boys & Girls Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 134 Grant Palardy McDonough-Grimes
1 471 Meredith Cutler Haley
2 381 Katie Byrne Clann Lir Academy
2 682 Paige Johns Sullivan-Stewart
2 203 Zoe Rose Bracken
3 774 Bridget McCarthy Kenny Academy
3 882 Daniel Nelson Hansen-Keohane
3 432 Kate Nora Connolly Kenny Academy
3 420 Maeve Collins Heavey-Quinn

19 Boys & Girls Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 735 Emma Louko Kenny Academy
2 872 Nicholas Murphy Haley
3 748 Christopher Maderos Forbes
3 201 Claire Rose Forbes
3 266 Nora Sutton Clann Lir Academy

20 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 266 Nora Sutton Clann Lir Academy
2 735 Emma Louko Kenny Academy

21 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 201 Claire Rose Forbes
1 872 Nicholas Murphy Haley
2 748 Christopher Maderos Forbes
3 735 Emma Louko Kenny Academy
3 266 Nora Sutton Clann Lir Academy

31 Boys & Girls Beginner Reel 09 & Over

Place # Dancer School
1 510 Lila Donovan Kenny Academy
2 239 Willow Shinney-Kalafatas Haley
3 661 Avery Horne Haley
3 836 Jenna Meehan Heavey-Quinn
3 521 Tanner Dustin Kanaley
3 709 Violet Kirby Kenny Academy
4 133 Aislinn Palardy McDonough-Grimes
4 174 Sophie Ramondetta Harney-Pender-Keady

32 Boys & Girls Beginner Slip Jig 09 & Over

Place # Dancer School
1 510 Lila Donovan Kenny Academy
2 661 Avery Horne Haley
3 296 Camellia Welch Clann Lir Academy
3 521 Tanner Dustin Kanaley

33 Boys & Girls Beginner Light Jig 09 & Over

Place # Dancer School
1 661 Avery Horne Haley
1 296 Camellia Welch Clann Lir Academy
2 510 Lila Donovan Kenny Academy
3 174 Sophie Ramondetta Harney-Pender-Keady

100 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 06 All

Place # Dancer School
1 844 Catherine Messina Hansen-Keohane
2 463 Audrey Curran Connolly Academy
3 255 Brigid Steele Kanaley
4 155 Ceileigh Plourde Hansen-Keohane
4 321 Consuelo Anderson O'Shea-Chaplin
4 486 Kelsey Davis Harney-Pender-Keady

101 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 321 Consuelo Anderson O'Shea-Chaplin
2 486 Kelsey Davis Harney-Pender-Keady
3 463 Audrey Curran Connolly Academy

102 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 463 Audrey Curran Connolly Academy
1 155 Ceileigh Plourde Hansen-Keohane
2 255 Brigid Steele Kanaley
3 844 Catherine Messina Hansen-Keohane
3 321 Consuelo Anderson O'Shea-Chaplin
3 486 Kelsey Davis Harney-Pender-Keady

105 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 07

Place # Dancer School
1 788 Eamon McDonagh Haley
2 697 Ainsley Kelleher Greene-O'Leary
2 862 Marlee Mulcahy Dunleavy-Boyle-Bremer
3 211 Adele Salafia Griffith
3 310 Frits Yarnall Brady Academy
3 780 Rosie McCarthy Dunleavy-Boyle-Bremer
4 613 Aislinn Gould The Kelly School of Irish Dance
4 273 Annaliese Tubbs Inishfree
4 245 Caoimhe Sloan Heavey-Quinn
4 546 Erin Finnegan Heavey-Quinn
4 488 Jack Degan McDonough-Grimes
4 653 Lauren Hines Kanaley
4 146 Leila Pellegrino Kanaley
4 173 Will Rahilly-Montoure Kanaley

106 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 07

Place # Dancer School
1 653 Lauren Hines Kanaley
2 697 Ainsley Kelleher Greene-O'Leary
3 211 Adele Salafia Griffith
3 273 Annaliese Tubbs Inishfree

107 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 273 Annaliese Tubbs Inishfree
2 211 Adele Salafia Griffith
2 697 Ainsley Kelleher Greene-O'Leary
2 546 Erin Finnegan Heavey-Quinn
2 213 Siun Salmon Kenny Academy
3 310 Frits Yarnall Brady Academy
3 488 Jack Degan McDonough-Grimes

108 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 07

Place # Dancer School
1 273 Annaliese Tubbs Inishfree
2 862 Marlee Mulcahy Dunleavy-Boyle-Bremer
3 653 Lauren Hines Kanaley
3 861 Scout Moyer Bracken

109 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 07

Place # Dancer School
1 862 Marlee Mulcahy Dunleavy-Boyle-Bremer
2 788 Eamon McDonagh Haley
3 780 Rosie McCarthy Dunleavy-Boyle-Bremer

110A Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 106 Claire O'Shea Heavey-Quinn
2 377 Abigail Bryson Kelly School - RI
2 635 Emma Halpin Brady Academy
2 747 Kayna Madden Kenny Academy
3 506 Aela Diver Haley
3 843 Nina Melfi Heavey-Quinn
4 289 Colleen Ward Connolly Academy
4 399 Emily Cashman Harney-Pender-Keady
4 184 Katherine Rheault O'Shea-Chaplin
4 742 Megan MacDougall Santacroce
4 237 meghan Sheehan Haley
4 491 Morgan Delaney Kenny Academy
4 822 Sinead McLaughlin Dunleavy-Boyle-Bremer

110B Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 246 Juliette Smedile Brady Academy
2 810 Bridget McHugh Connolly Academy
3 667 Phoebe Houston Kenny Academy
4 116 AISLING OHAGAN Brady Academy
4 845 Brianna Meyer Griffith
4 484 Celia Davey Dunleavy-Boyle-Bremer
4 795 Claire McDonough Heavey-Quinn
4 705 Jane Kennedy Keane-O'Brien
4 632 Julia Hall Harney-Pender-Keady
4 195 Julia Rogers Clann Lir Academy
4 368 Keira Brannigan Inishfree
4 692 Kelly Karavish Griffith
4 190 Maeve Roche Kanaley
4 730 Saoirse Leeper Keane-O'Brien
4 625 Sophie Greenwood Brady Academy

111A Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 377 Abigail Bryson Kelly School - RI
2 106 Claire O'Shea Heavey-Quinn
3 184 Katherine Rheault O'Shea-Chaplin
4 289 Colleen Ward Connolly Academy
4 635 Emma Halpin Brady Academy
4 742 Megan MacDougall Santacroce

111B Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 246 Juliette Smedile Brady Academy
2 632 Julia Hall Harney-Pender-Keady
3 795 Claire McDonough Heavey-Quinn
4 116 AISLING OHAGAN Brady Academy
4 810 Bridget McHugh Connolly Academy
4 484 Celia Davey Dunleavy-Boyle-Bremer
4 667 Phoebe Houston Kenny Academy

112A Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 747 Kayna Madden Kenny Academy
2 377 Abigail Bryson Kelly School - RI
2 106 Claire O'Shea Heavey-Quinn
3 635 Emma Halpin Brady Academy
3 491 Morgan Delaney Kenny Academy
4 184 Katherine Rheault O'Shea-Chaplin
4 843 Nina Melfi Heavey-Quinn

112B Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 795 Claire McDonough Heavey-Quinn
1 667 Phoebe Houston Kenny Academy
2 116 AISLING OHAGAN Brady Academy
2 845 Brianna Meyer Griffith
2 246 Juliette Smedile Brady Academy
2 730 Saoirse Leeper Keane-O'Brien
2 625 Sophie Greenwood Brady Academy
3 810 Bridget McHugh Connolly Academy
3 484 Celia Davey Dunleavy-Boyle-Bremer
3 705 Jane Kennedy Keane-O'Brien
3 632 Julia Hall Harney-Pender-Keady
3 195 Julia Rogers Clann Lir Academy
3 368 Keira Brannigan Inishfree
3 692 Kelly Karavish Griffith
3 190 Maeve Roche Kanaley

113A Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 08

Place # Dancer School
1 106 Claire O'Shea Heavey-Quinn
2 635 Emma Halpin Brady Academy
3 377 Abigail Bryson Kelly School - RI
3 399 Emily Cashman Harney-Pender-Keady

113B Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 08

Place # Dancer School
1 632 Julia Hall Harney-Pender-Keady
2 484 Celia Davey Dunleavy-Boyle-Bremer
3 246 Juliette Smedile Brady Academy

114A Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 08

Place # Dancer School
1 491 Morgan Delaney Kenny Academy
2 106 Claire O'Shea Heavey-Quinn
2 822 Sinead McLaughlin Dunleavy-Boyle-Bremer
3 377 Abigail Bryson Kelly School - RI

114B Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 08

Place # Dancer School
1 632 Julia Hall Harney-Pender-Keady
2 246 Juliette Smedile Brady Academy
3 484 Celia Davey Dunleavy-Boyle-Bremer

115A Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 887 Tess Normand Ashurst Academy
2 485 Keira Davis Harney-Pender-Keady
2 372 Maryanne Bride Heavey-Quinn
3 483 Ava Davenport Heavey-Quinn
3 545 Courtney Ferri Sullivan-Stewart
4 806 Aibhlinn McGrath Clann Lir Academy
4 769 Aidan McCann McDonough-Grimes
4 496 Aine Deslaurier Heavey-Quinn
4 640 Eilee Harrington Forbes
4 567 Emma Ford-Hunt Heavey-Quinn
4 206 Gracelin Roughneen Haley
4 683 Hailey Johnson Bracken
4 293 Hannah Weetman Bracken
4 351 Madeleine Blackburn Kelly School - RI
4 607 Molly Gilmore Connolly Academy
4 505 Saoirse Dillon Woods

115B Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 235 kiley sheehan Haley
2 339 Lucy Barlett Maureen Greene O'Leary
3 385 Madelyn Cann Kelly School - RI
4 180 Abby Reid Heavey-Quinn
4 230 Aileen Shea Connolly Academy
4 127 aine ouellette Heavey-Quinn
4 623 Anna Greene Brady Academy
4 499 Bridget Devaney McInerney
4 776 CORRINA MCCARTHY Connolly Academy
4 513 Eilis Dowd Heavey-Quinn
4 835 Morgan McWilliams Kanaley
4 465 Norah Curran Connolly Academy
4 866 Raegan Mullen McInerney
4 814 Riley McKee Greene-O'Leary
4 317 Sadie Alongi Inishfree
4 350 Sophie Bishop Kenny Academy
4 630 Stella Gutierrez Clann Lir Academy

116A Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 483 Ava Davenport Heavey-Quinn
2 206 Gracelin Roughneen Haley
2 293 Hannah Weetman Bracken
3 545 Courtney Ferri Sullivan-Stewart
3 640 Eilee Harrington Forbes
4 887 Tess Normand Ashurst Academy

116B Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 180 Abby Reid Heavey-Quinn
2 235 kiley sheehan Haley
3 350 Sophie Bishop Kenny Academy
4 230 Aileen Shea Connolly Academy
4 499 Bridget Devaney McInerney
4 776 CORRINA MCCARTHY Connolly Academy
4 385 Madelyn Cann Kelly School - RI
4 317 Sadie Alongi Inishfree

117A Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 887 Tess Normand Ashurst Academy
2 206 Gracelin Roughneen Haley
2 485 Keira Davis Harney-Pender-Keady
3 683 Hailey Johnson Bracken
4 545 Courtney Ferri Sullivan-Stewart
4 640 Eilee Harrington Forbes
4 293 Hannah Weetman Bracken

117B Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 776 CORRINA MCCARTHY Connolly Academy
1 385 Madelyn Cann Kelly School - RI
2 180 Abby Reid Heavey-Quinn
2 230 Aileen Shea Connolly Academy
2 513 Eilis Dowd Heavey-Quinn
2 339 Lucy Barlett Maureen Greene O'Leary
2 317 Sadie Alongi Inishfree
2 350 Sophie Bishop Kenny Academy
3 127 aine ouellette Heavey-Quinn
3 623 Anna Greene Brady Academy
3 499 Bridget Devaney McInerney
3 235 kiley sheehan Haley
3 835 Morgan McWilliams Kanaley
3 465 Norah Curran Connolly Academy
3 866 Raegan Mullen McInerney
3 814 Riley McKee Greene-O'Leary
3 630 Stella Gutierrez Clann Lir Academy

118A Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 485 Keira Davis Harney-Pender-Keady
2 483 Ava Davenport Heavey-Quinn
2 545 Courtney Ferri Sullivan-Stewart
3 293 Hannah Weetman Bracken

118B Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 814 Riley McKee Greene-O'Leary
2 339 Lucy Barlett Maureen Greene O'Leary
3 560 Victoria Fleming Brady Academy
4 235 kiley sheehan Haley
4 317 Sadie Alongi Inishfree

119A Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 483 Ava Davenport Heavey-Quinn
2 485 Keira Davis Harney-Pender-Keady
3 567 Emma Ford-Hunt Heavey-Quinn
3 206 Gracelin Roughneen Haley

119B Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 180 Abby Reid Heavey-Quinn
2 339 Lucy Barlett Maureen Greene O'Leary
3 235 kiley sheehan Haley
4 513 Eilis Dowd Heavey-Quinn

120A Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 401 Hailey Cashman Harney-Pender-Keady
2 503 Meghan Devlin Connolly Academy
3 406 Jillian Ciotola Kelly School - RI
4 671 Caitlyn Hurley Heavey-Quinn
4 726 Elinor Leahy Bracken
4 481 Ella Daugherty McInerney
4 538 Madeline Faucher McInerney
4 557 Mollaigh Flannery McInerney
4 492 Rori Delaney Kenny Academy

120B Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 561 AnnaLise Floyd Haley
2 322 Keegan Anderson Kelly School - RI
3 416 Brigid Collins Heavey-Quinn
3 467 Grace Currier Heavey-Quinn
4 296 Camellia Welch Clann Lir Academy
4 332 Christine Ayres Kenny Academy
4 403 Claudia Chambert Kenny Academy
4 303 Eleanor Wilkinson-Sachs McFadden
4 370 Keira Brennan Greene-O'Leary
4 337 Sara Barboush Kenny Academy

121A Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 401 Hailey Cashman Harney-Pender-Keady
2 382 Aoife Cahill Haley
2 406 Jillian Ciotola Kelly School - RI
3 726 Elinor Leahy Bracken
3 492 Rori Delaney Kenny Academy

121B Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 403 Claudia Chambert Kenny Academy
2 370 Keira Brennan Greene-O'Leary
3 337 Sara Barboush Kenny Academy
4 332 Christine Ayres Kenny Academy
4 467 Grace Currier Heavey-Quinn

122A Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 401 Hailey Cashman Harney-Pender-Keady
2 382 Aoife Cahill Haley
2 406 Jillian Ciotola Kelly School - RI
3 557 Mollaigh Flannery McInerney

122B Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 296 Camellia Welch Clann Lir Academy
2 332 Christine Ayres Kenny Academy
2 403 Claudia Chambert Kenny Academy
2 337 Sara Barboush Kenny Academy
3 561 AnnaLise Floyd Haley
3 416 Brigid Collins Heavey-Quinn
3 467 Grace Currier Heavey-Quinn
3 322 Keegan Anderson Kelly School - RI
3 370 Keira Brennan Greene-O'Leary

123A Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 401 Hailey Cashman Harney-Pender-Keady
2 538 Madeline Faucher McInerney
3 406 Jillian Ciotola Kelly School - RI
3 492 Rori Delaney Kenny Academy

123B Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 403 Claudia Chambert Kenny Academy
2 561 AnnaLise Floyd Haley
3 337 Sara Barboush Kenny Academy

124A Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 401 Hailey Cashman Harney-Pender-Keady
2 406 Jillian Ciotola Kelly School - RI
3 492 Rori Delaney Kenny Academy

124B Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 561 AnnaLise Floyd Haley
2 337 Sara Barboush Kenny Academy
3 467 Grace Currier Heavey-Quinn
4 322 Keegan Anderson Kelly School - RI

125 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 110 Abiageal OConnor Haley
2 122 Natalie Olkowski Kelly School - RI
3 202 Kailee Rose Proto Casano
4 344 Avery Bell Kanaley
4 338 Bobby Barlett Maureen Greene O'Leary
4 622 Keira Greeley Connolly Academy
4 175 Lillian Rankin Kenny Academy
4 672 Maeve Hurley Heavey-Quinn
4 362 Simon Boyle McDonough-Grimes

126 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 122 Natalie Olkowski Kelly School - RI
2 110 Abiageal OConnor Haley
2 338 Bobby Barlett Maureen Greene O'Leary
3 202 Kailee Rose Proto Casano

127 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 122 Natalie Olkowski Kelly School - RI
2 175 Lillian Rankin Kenny Academy
2 672 Maeve Hurley Heavey-Quinn
3 338 Bobby Barlett Maureen Greene O'Leary
3 622 Keira Greeley Connolly Academy

128 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 338 Bobby Barlett Maureen Greene O'Leary
2 362 Simon Boyle McDonough-Grimes
3 110 Abiageal OConnor Haley
3 122 Natalie Olkowski Kelly School - RI

129 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 362 Simon Boyle McDonough-Grimes
2 338 Bobby Barlett Maureen Greene O'Leary
2 122 Natalie Olkowski Kelly School - RI
3 110 Abiageal OConnor Haley
3 622 Keira Greeley Connolly Academy

140 Boys & Girls Advanced Beginner Reel 11 & Over

Place # Dancer School
1 458 Joey Cronin McDonough-Grimes
2 160 Amy Powers McDonough-Grimes
3 758 Lauren Manney Kelly
4 677 Arrianna Imbriano Heavey-Quinn
4 837 Jordyn Meehan Heavey-Quinn
4 809 Kelly McGuire McGonagle
4 498 Mary Cate Desrosiers Cassin Academy
4 410 Rebecca Cleary Murphy Academy

141 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig 11 & Over

Place # Dancer School
1 160 Amy Powers McDonough-Grimes
2 758 Lauren Manney Kelly
3 809 Kelly McGuire McGonagle

142 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig 11 & Over

Place # Dancer School
1 677 Arrianna Imbriano Heavey-Quinn
1 758 Lauren Manney Kelly
2 458 Joey Cronin McDonough-Grimes
2 809 Kelly McGuire McGonagle
2 498 Mary Cate Desrosiers Cassin Academy
3 160 Amy Powers McDonough-Grimes
3 837 Jordyn Meehan Heavey-Quinn
3 410 Rebecca Cleary Murphy Academy

143 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig 11 & Over

Place # Dancer School
1 160 Amy Powers McDonough-Grimes
2 458 Joey Cronin McDonough-Grimes
3 837 Jordyn Meehan Heavey-Quinn

144 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe 11 & Over

Place # Dancer School
1 758 Lauren Manney Kelly
2 458 Joey Cronin McDonough-Grimes
3 160 Amy Powers McDonough-Grimes
4 809 Kelly McGuire McGonagle

206 Boys & Girls Novice Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 694 Ava Kavanagh Hansen-Keohane
2 430 Annabel Connolly Haley
3 227 Kristen Sellers Sullivan-Stewart
4 846 Charlotte Minahan Sullivan-Stewart
4 825 Maille McLoughlin Clann Lir Academy
4 103 Molly O'Driscoll Keane-O'Brien
4 363 Niamh Bradbury Hansen-Keohane

207 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 227 Kristen Sellers Sullivan-Stewart
2 846 Charlotte Minahan Sullivan-Stewart
3 430 Annabel Connolly Haley
3 694 Ava Kavanagh Hansen-Keohane

208 Boys & Girls Novice Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 694 Ava Kavanagh Hansen-Keohane
2 430 Annabel Connolly Haley
3 846 Charlotte Minahan Sullivan-Stewart

209 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 430 Annabel Connolly Haley
2 103 Molly O'Driscoll Keane-O'Brien
3 227 Kristen Sellers Sullivan-Stewart
4 846 Charlotte Minahan Sullivan-Stewart
4 825 Maille McLoughlin Clann Lir Academy

210 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 07 All

Place # Dancer School
1 103 Molly O'Driscoll Keane-O'Brien
2 430 Annabel Connolly Haley
3 846 Charlotte Minahan Sullivan-Stewart

211 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 07 All

Place # Dancer School
1 227 Kristen Sellers Sullivan-Stewart
2 694 Ava Kavanagh Hansen-Keohane
2 103 Molly O'Driscoll Keane-O'Brien
3 430 Annabel Connolly Haley
3 825 Maille McLoughlin Clann Lir Academy
3 862 Marlee Mulcahy Dunleavy-Boyle-Bremer

212 Boys & Girls Novice Reel Under 08

Place # Dancer School
1 750 Jasper Mahoney Harney-Pender-Keady
2 595 Casey Gately Clann Lir Academy
2 899 Maeve O'Connell Forbes
3 891 Aine O'Brien Murphy Academy
3 306 Charlotte Witti Murphy Academy
3 724 Claire LaRonde Clann Lir Academy
3 156 Katherine Podgurski Haley
3 574 Neve Fraser Brady Academy
4 232 Catherine Shea Forbes
4 354 Gabrielle Bonia Bracken
4 389 Karina Carey Dunleavy-Boyle-Bremer
4 473 Moira Dadekian The Kelly School of Irish
4 102 Sophie O'Connor Keane-O'Brien

213 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 574 Neve Fraser Brady Academy
2 595 Casey Gately Clann Lir Academy
2 899 Maeve O'Connell Forbes
3 891 Aine O'Brien Murphy Academy
3 354 Gabrielle Bonia Bracken
3 156 Katherine Podgurski Haley

214 Boys & Girls Novice Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 750 Jasper Mahoney Harney-Pender-Keady
2 156 Katherine Podgurski Haley
2 899 Maeve O'Connell Forbes
3 455 Anna Maeve Cronin McDonough-Grimes
3 574 Neve Fraser Brady Academy

215 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 08

Place # Dancer School
1 750 Jasper Mahoney Harney-Pender-Keady
2 156 Katherine Podgurski Haley
2 899 Maeve O'Connell Forbes
3 354 Gabrielle Bonia Bracken
3 574 Neve Fraser Brady Academy
3 102 Sophie O'Connor Keane-O'Brien

216 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 08

Place # Dancer School
1 156 Katherine Podgurski Haley
2 750 Jasper Mahoney Harney-Pender-Keady
3 354 Gabrielle Bonia Bracken
3 574 Neve Fraser Brady Academy

217 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 08

Place # Dancer School
1 899 Maeve O'Connell Forbes
2 635 Emma Halpin Brady Academy
3 595 Casey Gately Clann Lir Academy
3 306 Charlotte Witti Murphy Academy
3 106 Claire O'Shea Heavey-Quinn
3 750 Jasper Mahoney Harney-Pender-Keady
3 389 Karina Carey Dunleavy-Boyle-Bremer
3 574 Neve Fraser Brady Academy

218A Boys & Girls Novice Reel Under 09

Place # Dancer School
1 361 Elise Boyle McDonough-Grimes
2 150 Catherine Perry Brady Academy
2 248 Paige Souliotis Bracken
3 391 Abigail Carnevale Heavey-Quinn
3 528 Meghan Eggers Brady Academy
4 223 Adelie Scoville Clann Lir Academy
4 587 Anna Galvin Clann Lir Academy
4 531 Autumn Escher Kanaley
4 734 Brigid Little Forbes
4 859 Lily Morrison Sullivan-Stewart
4 586 Nora Galli Coogan
4 212 Riley Salmon O'Shea-Chaplin

218B Boys & Girls Novice Reel Under 09

Place # Dancer School
1 298 Riley Welch Murray
2 424 Caitlin Condon Clann Lir Academy
2 402 caitlyn casserly Smith-Houlihan
2 603 Lauren Gill Kenny Academy
2 890 Sasha O Broin Haley
3 664 Emma Hourahan Siobhan Moore
3 520 Kiera Durkin Heavey-Quinn
3 556 Liam Flanagan Smith-Houlihan
3 618 Sofia Gramer Hansen-Keohane
3 461 Sonja Curley Kanaley
3 560 Victoria Fleming Brady Academy
3 645 Willow Hegarty Smith-Houlihan

219A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 859 Lily Morrison Sullivan-Stewart
2 528 Meghan Eggers Brady Academy
2 586 Nora Galli Coogan
3 391 Abigail Carnevale Heavey-Quinn
3 734 Brigid Little Forbes
4 587 Anna Galvin Clann Lir Academy

219B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 298 Riley Welch Murray
2 402 caitlyn casserly Smith-Houlihan
3 424 Caitlin Condon Clann Lir Academy
3 890 Sasha O Broin Haley
4 618 Sofia Gramer Hansen-Keohane

220A Boys & Girls Novice Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 391 Abigail Carnevale Heavey-Quinn
1 734 Brigid Little Forbes
2 531 Autumn Escher Kanaley
2 150 Catherine Perry Brady Academy
2 361 Elise Boyle McDonough-Grimes
2 586 Nora Galli Coogan
3 859 Lily Morrison Sullivan-Stewart
3 528 Meghan Eggers Brady Academy
3 248 Paige Souliotis Bracken
3 212 Riley Salmon O'Shea-Chaplin

220B Boys & Girls Novice Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 424 Caitlin Condon Clann Lir Academy
2 664 Emma Hourahan Siobhan Moore
2 890 Sasha O Broin Haley
3 560 Victoria Fleming Brady Academy

221A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 408 Emma Clarke Brady Academy
2 859 Lily Morrison Sullivan-Stewart
3 391 Abigail Carnevale Heavey-Quinn
3 248 Paige Souliotis Bracken
4 531 Autumn Escher Kanaley
4 150 Catherine Perry Brady Academy

221B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 556 Liam Flanagan Smith-Houlihan
2 603 Lauren Gill Kenny Academy
2 298 Riley Welch Murray
3 520 Kiera Durkin Heavey-Quinn
3 890 Sasha O Broin Haley

222A Boys & Girls Novice Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 586 Nora Galli Coogan
2 361 Elise Boyle McDonough-Grimes
3 150 Catherine Perry Brady Academy
3 408 Emma Clarke Brady Academy

222B Boys & Girls Novice Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 402 caitlyn casserly Smith-Houlihan
2 556 Liam Flanagan Smith-Houlihan
2 890 Sasha O Broin Haley
3 691 Quinn Kane Keane-O'Brien
3 618 Sofia Gramer Hansen-Keohane

223A Boys & Girls Novice Traditional Set Under 09

Place # Dancer School
1 528 Meghan Eggers Brady Academy
2 361 Elise Boyle McDonough-Grimes
2 408 Emma Clarke Brady Academy
2 339 Lucy Barlett Maureen Greene O'Leary
3 391 Abigail Carnevale Heavey-Quinn
3 859 Lily Morrison Sullivan-Stewart

223B Boys & Girls Novice Traditional Set Under 09

Place # Dancer School
1 180 Abby Reid Heavey-Quinn
1 890 Sasha O Broin Haley
2 402 caitlyn casserly Smith-Houlihan
2 603 Lauren Gill Kenny Academy
2 556 Liam Flanagan Smith-Houlihan
2 298 Riley Welch Murray
3 424 Caitlin Condon Clann Lir Academy
3 520 Kiera Durkin Heavey-Quinn
3 814 Riley McKee Greene-O'Leary
3 461 Sonja Curley Kanaley
3 645 Willow Hegarty Smith-Houlihan

224A Boys & Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 335 Nolan Baker McGonagle
2 369 Brooklyn Bray Heavey-Quinn
2 238 Maren Shinney O'Dwyer
3 701 Aideen Kelly Brady Academy
3 121 Lillian OLaughlin Murray
4 292 Allison Waterman Dunleavy-Boyle-Bremer
4 348 Anna BIERWIRTH Heavey-Quinn
4 231 Annmarie Shea Hansen-Keohane
4 284 Bailey Walsh Haley
4 737 Gracie Lowney Coogan
4 660 Nora Hopkins Brady Academy
4 662 Nora Horton Greene-O'Leary
4 751 Olivia Mahoney Forbes

224B Boys & Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 193 Violet Roche Kanaley
2 590 Elizabeth Galvin Clann Lir Academy
2 860 Fiona Mott Haley
2 681 Michael Jensen Scoil Rince Luimni
2 314 Whitney Adair McGonagle
3 897 Anna O'Connell Haley
4 131 Abigail Packard Clann Lir Academy
4 295 Avery Welch Heavey-Quinn
4 472 Brigid Dadekian The Kelly School of Irish
4 267 Hannah Symes Kenny Academy
4 598 Mairead Gero O'Dwyer
4 884 Nora Newsham Heavey-Quinn
4 720 Priscilla LaBranche Kanaley
4 409 Sarah Clarke Brady Academy

225A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 238 Maren Shinney O'Dwyer
2 292 Allison Waterman Dunleavy-Boyle-Bremer
2 737 Gracie Lowney Coogan
3 348 Anna BIERWIRTH Heavey-Quinn
3 662 Nora Horton Greene-O'Leary

225B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 860 Fiona Mott Haley
1 193 Violet Roche Kanaley
2 472 Brigid Dadekian The Kelly School of Irish
2 598 Mairead Gero O'Dwyer
2 720 Priscilla LaBranche Kanaley
3 131 Abigail Packard Clann Lir Academy
3 267 Hannah Symes Kenny Academy
3 884 Nora Newsham Heavey-Quinn

226A Boys & Girls Novice Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 238 Maren Shinney O'Dwyer
2 660 Nora Hopkins Brady Academy
3 348 Anna BIERWIRTH Heavey-Quinn
4 369 Brooklyn Bray Heavey-Quinn
4 751 Olivia Mahoney Forbes

226B Boys & Girls Novice Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 267 Hannah Symes Kenny Academy
2 472 Brigid Dadekian The Kelly School of Irish
3 598 Mairead Gero O'Dwyer
3 409 Sarah Clarke Brady Academy

227A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 737 Gracie Lowney Coogan
2 284 Bailey Walsh Haley
3 238 Maren Shinney O'Dwyer
3 662 Nora Horton Greene-O'Leary

227B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 681 Michael Jensen Scoil Rince Luimni
2 860 Fiona Mott Haley
2 409 Sarah Clarke Brady Academy
3 897 Anna O'Connell Haley
3 267 Hannah Symes Kenny Academy
3 884 Nora Newsham Heavey-Quinn
3 720 Priscilla LaBranche Kanaley

228A Boys & Girls Novice Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 238 Maren Shinney O'Dwyer
2 335 Nolan Baker McGonagle
2 660 Nora Hopkins Brady Academy
3 369 Brooklyn Bray Heavey-Quinn
4 348 Anna BIERWIRTH Heavey-Quinn
4 662 Nora Horton Greene-O'Leary

228B Boys & Girls Novice Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 860 Fiona Mott Haley
2 598 Mairead Gero O'Dwyer
3 897 Anna O'Connell Haley
3 267 Hannah Symes Kenny Academy
4 131 Abigail Packard Clann Lir Academy
4 681 Michael Jensen Scoil Rince Luimni
4 314 Whitney Adair McGonagle

229A Boys & Girls Novice Traditional Set Under 10

Place # Dancer School
1 662 Nora Horton Greene-O'Leary
2 737 Gracie Lowney Coogan
3 701 Aideen Kelly Brady Academy
3 284 Bailey Walsh Haley
3 238 Maren Shinney O'Dwyer
3 660 Nora Hopkins Brady Academy

229B Boys & Girls Novice Traditional Set Under 10

Place # Dancer School
1 193 Violet Roche Kanaley
2 561 AnnaLise Floyd Haley
2 370 Keira Brennan Greene-O'Leary
2 314 Whitney Adair McGonagle
3 884 Nora Newsham Heavey-Quinn
4 295 Avery Welch Heavey-Quinn
4 860 Fiona Mott Haley
4 598 Mairead Gero O'Dwyer

230A Boys & Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 695 Maeve Kealy Kenny Academy
2 547 Mary Finnegan Heavey-Quinn
3 168 Lula Punch Kanaley
3 140 Nora Pavento Harney-Pender-Keady
4 508 Anna Doherty Heavey-Quinn
4 779 Jeremiah McCarthy Goulding
4 805 Kate McGonigle Heavey-Quinn
4 611 Kateri Golden Kanaley
4 648 Kathleen Higgins Sullivan-Stewart

230B Boys & Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 210 Shea Ryan Proto Casano
2 209 Niamh Ryan Kanaley
3 829 Lily McNamara Haley
4 689 Anahita Kamali Sullivan
4 848 Audrey Miner Scoil Rince Luimni
4 493 Erin Della Barba Brady Academy
4 194 Julia Rockwell Bracken
4 733 Megan Levett Kelly School - RI
4 797 Natalie McDonough Heavey-Quinn
4 597 Phoebe gaulin McDonough-Grimes
4 101 Siobhan O'Connor Kenny Academy

231A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 547 Mary Finnegan Heavey-Quinn
2 508 Anna Doherty Heavey-Quinn
3 695 Maeve Kealy Kenny Academy
4 762 Mia Marsh Clann Lir Academy
4 140 Nora Pavento Harney-Pender-Keady

231B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 733 Megan Levett Kelly School - RI
2 829 Lily McNamara Haley
3 797 Natalie McDonough Heavey-Quinn
4 493 Erin Della Barba Brady Academy
4 210 Shea Ryan Proto Casano

232A Boys & Girls Novice Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 779 Jeremiah McCarthy Goulding
2 805 Kate McGonigle Heavey-Quinn
3 611 Kateri Golden Kanaley

232B Boys & Girls Novice Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 493 Erin Della Barba Brady Academy
2 194 Julia Rockwell Bracken
2 733 Megan Levett Kelly School - RI
3 848 Audrey Miner Scoil Rince Luimni
3 597 Phoebe gaulin McDonough-Grimes
3 101 Siobhan O'Connor Kenny Academy

233A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 140 Nora Pavento Harney-Pender-Keady
2 648 Kathleen Higgins Sullivan-Stewart
3 168 Lula Punch Kanaley
4 611 Kateri Golden Kanaley

233B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 209 Niamh Ryan Kanaley
2 829 Lily McNamara Haley
3 262 Ava Strout Inishfree
4 733 Megan Levett Kelly School - RI

234A Boys & Girls Novice Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 140 Nora Pavento Harney-Pender-Keady
2 547 Mary Finnegan Heavey-Quinn
3 805 Kate McGonigle Heavey-Quinn
3 168 Lula Punch Kanaley

234B Boys & Girls Novice Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 209 Niamh Ryan Kanaley
2 262 Ava Strout Inishfree
3 733 Megan Levett Kelly School - RI
4 797 Natalie McDonough Heavey-Quinn
4 210 Shea Ryan Proto Casano

235A Boys & Girls Novice Traditional Set Under 11

Place # Dancer School
1 547 Mary Finnegan Heavey-Quinn
2 140 Nora Pavento Harney-Pender-Keady
3 110 Abiageal OConnor Haley
4 611 Kateri Golden Kanaley

235B Boys & Girls Novice Traditional Set Under 11

Place # Dancer School
1 797 Natalie McDonough Heavey-Quinn
2 338 Bobby Barlett Maureen Greene O'Leary
3 194 Julia Rockwell Bracken
4 829 Lily McNamara Haley
4 209 Niamh Ryan Kanaley

236A Boys & Girls Novice Reel Under 12

Place # Dancer School
1 851 Riley Montague Goulding
2 678 Jayne Ivester Goulding
2 599 Matilda Gerring Clann Lir Academy
3 714 Amelia Knapp Heavey-Quinn
3 731 Anna Lehan Haley
4 440 Alana Conway Hansen-Keohane
4 698 Annie Kelleher Greene-O'Leary
4 476 Caroline Dalton Sullivan-Stewart
4 183 Fiona Rexford Heavey-Quinn
4 392 Katherine Carnevale Heavey-Quinn
4 451 Madeline Courtemanche Heavey-Quinn
4 572 Margo Fox Inishfree
4 619 Sarah Granquist Coogan
4 115 Siobhan ODonnell Brady Academy

236B Boys & Girls Novice Reel Under 12

Place # Dancer School
1 594 Grace Garrity Dunleavy-Boyle-Bremer
2 711 Katherine Klinger McGonagle
3 785 Caitlin McClaine Mulcahy Academy
3 792 Erin McDonald Haley
3 679 Meghan Ivester Goulding
4 347 Alana Bickford Greene-O'Leary
4 132 Anna Packard Clann Lir Academy
4 629 Eliza Gutierrez Clann Lir Academy
4 877 Keira Myers The Kelly School of Irish
4 378 Kori Burke Clann Lir Academy
4 583 Maeve Gallagher Connolly Academy

237A Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 115 Siobhan ODonnell Brady Academy
2 851 Riley Montague Goulding
3 714 Amelia Knapp Heavey-Quinn
4 731 Anna Lehan Haley
4 392 Katherine Carnevale Heavey-Quinn
4 619 Sarah Granquist Coogan

237B Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 792 Erin McDonald Haley
2 711 Katherine Klinger McGonagle
2 679 Meghan Ivester Goulding
3 347 Alana Bickford Greene-O'Leary
3 594 Grace Garrity Dunleavy-Boyle-Bremer
3 877 Keira Myers The Kelly School of Irish

238A Boys & Girls Novice Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 392 Katherine Carnevale Heavey-Quinn
2 115 Siobhan ODonnell Brady Academy
3 678 Jayne Ivester Goulding
3 599 Matilda Gerring Clann Lir Academy

238B Boys & Girls Novice Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 792 Erin McDonald Haley
2 877 Keira Myers The Kelly School of Irish
3 347 Alana Bickford Greene-O'Leary
3 629 Eliza Gutierrez Clann Lir Academy
3 679 Meghan Ivester Goulding

239A Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 731 Anna Lehan Haley
2 115 Siobhan ODonnell Brady Academy
3 698 Annie Kelleher Greene-O'Leary
3 476 Caroline Dalton Sullivan-Stewart
3 451 Madeline Courtemanche Heavey-Quinn
3 807 Saere McGuinness McDonough-Grimes
4 440 Alana Conway Hansen-Keohane

239B Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 877 Keira Myers The Kelly School of Irish
2 792 Erin McDonald Haley
2 711 Katherine Klinger McGonagle
3 347 Alana Bickford Greene-O'Leary
3 132 Anna Packard Clann Lir Academy
3 583 Maeve Gallagher Connolly Academy

240A Boys & Girls Novice Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 572 Margo Fox Inishfree
2 698 Annie Kelleher Greene-O'Leary
2 115 Siobhan ODonnell Brady Academy
3 731 Anna Lehan Haley
3 476 Caroline Dalton Sullivan-Stewart

240B Boys & Girls Novice Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 785 Caitlin McClaine Mulcahy Academy
2 792 Erin McDonald Haley
3 594 Grace Garrity Dunleavy-Boyle-Bremer
3 711 Katherine Klinger McGonagle
3 877 Keira Myers The Kelly School of Irish

241A Boys & Girls Novice Traditional Set Under 12

Place # Dancer School
1 731 Anna Lehan Haley
2 698 Annie Kelleher Greene-O'Leary
2 572 Margo Fox Inishfree
3 451 Madeline Courtemanche Heavey-Quinn
3 115 Siobhan ODonnell Brady Academy

241B Boys & Girls Novice Traditional Set Under 12

Place # Dancer School
1 785 Caitlin McClaine Mulcahy Academy
2 458 Joey Cronin McDonough-Grimes
2 711 Katherine Klinger McGonagle
3 629 Eliza Gutierrez Clann Lir Academy
3 378 Kori Burke Clann Lir Academy
3 259 Maeve Stipkovich Haley

248 Boys & Girls Novice Reel Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 225 Kaitlyn Seibert Connolly Academy
1 260 Nikka Stolyarova Kelly school of Irish dan
2 128 mairead ouellette Heavey-Quinn
3 536 Ainsley Ewell Haley
4 329 aiden arsenault Heavey-Quinn
4 699 Caroline Kelleher Greene-O'Leary
4 214 Francesca Samuel Heavey-Quinn
4 745 Leanna Maclone Kanaley
4 299 Molly Wells O'Dwyer
4 302 Natalie Whitecross Haley
4 509 Rori Donaldson Heavey-Quinn

249 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 225 Kaitlyn Seibert Connolly Academy
1 128 mairead ouellette Heavey-Quinn
2 148 Ashleigh Pepin Murphy Academy
3 536 Ainsley Ewell Haley
3 699 Caroline Kelleher Greene-O'Leary
3 260 Nikka Stolyarova Kelly school of Irish dan
3 509 Rori Donaldson Heavey-Quinn

250 Boys & Girls Novice Light Jig Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 225 Kaitlyn Seibert Connolly Academy
2 699 Caroline Kelleher Greene-O'Leary
3 302 Natalie Whitecross Haley
3 260 Nikka Stolyarova Kelly school of Irish dan

251 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 148 Ashleigh Pepin Murphy Academy
2 128 mairead ouellette Heavey-Quinn
3 302 Natalie Whitecross Haley
4 329 aiden arsenault Heavey-Quinn
4 214 Francesca Samuel Heavey-Quinn

252 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 128 mairead ouellette Heavey-Quinn
2 148 Ashleigh Pepin Murphy Academy
3 509 Rori Donaldson Heavey-Quinn

253 Boys & Girls Novice Traditional Set Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 699 Caroline Kelleher Greene-O'Leary
2 179 Erin Reagan Heavey-Quinn
2 105 Lily O'Neill Heavey-Quinn
3 329 aiden arsenault Heavey-Quinn
3 302 Natalie Whitecross Haley

260 Boys & Girls Novice Reel 14 & Over

Place # Dancer School
1 576 Meghan Friday Haley
2 745 Leanna Maclone Kanaley
3 241 Carmela Silvia Inishfree
4 706 Ava Khoury Forbes
4 207 Ellen Ryan Kenny Academy

261 Boys & Girls Novice Slip Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 576 Meghan Friday Haley
2 346 Kelly Anne Beyus Scoil Rince Luimni
3 745 Leanna Maclone Kanaley

262 Boys & Girls Novice Light Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 207 Ellen Ryan Kenny Academy
2 706 Ava Khoury Forbes

263 Boys & Girls Novice Treble Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 207 Ellen Ryan Kenny Academy
2 745 Leanna Maclone Kanaley
2 576 Meghan Friday Haley
3 706 Ava Khoury Forbes
3 241 Carmela Silvia Inishfree

264 Boys & Girls Novice Hornpipe 14 & Over

Place # Dancer School
1 576 Meghan Friday Haley
2 207 Ellen Ryan Kenny Academy
3 745 Leanna Maclone Kanaley

265 Boys & Girls Novice Traditional Set 14 & Over

Place # Dancer School
1 207 Ellen Ryan Kenny Academy
2 745 Leanna Maclone Kanaley
3 576 Meghan Friday Haley

315 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 09 All

Place # Dancer School
1 307 Ciara Wood Brady Academy
2 164 Addison Prindeville Dunleavy-Boyle-Bremer
2 819 Maeve McKinney Harney-Pender-Keady
2 192 Ruby Roche O'Dwyer
3 787 Ciara McDonagh Keane-O'Brien
3 596 Kelly Gaudet Brady Academy
3 828 Teresa McNally Smith-Houlihan
4 455 Anna Maeve Cronin McDonough-Grimes
4 783 Ciara McCarty Bracken
4 525 Jordan Egan Sullivan-Stewart
4 646 Keira Heneghan Murray
4 529 Molly Enwright Dunleavy-Boyle-Bremer
4 691 Quinn Kane Keane-O'Brien

316 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 09 All

Place # Dancer School
1 297 Katherine Welch Cassin Academy
2 455 Anna Maeve Cronin McDonough-Grimes
2 783 Ciara McCarty Bracken
3 787 Ciara McDonagh Keane-O'Brien
3 525 Jordan Egan Sullivan-Stewart
3 192 Ruby Roche O'Dwyer
3 828 Teresa McNally Smith-Houlihan

317 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 09 All

Place # Dancer School
1 828 Teresa McNally Smith-Houlihan
2 307 Ciara Wood Brady Academy
2 596 Kelly Gaudet Brady Academy
3 783 Ciara McCarty Bracken
3 525 Jordan Egan Sullivan-Stewart
3 646 Keira Heneghan Murray
3 819 Maeve McKinney Harney-Pender-Keady
3 192 Ruby Roche O'Dwyer

318 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 09 All

Place # Dancer School
1 192 Ruby Roche O'Dwyer
2 529 Molly Enwright Dunleavy-Boyle-Bremer
2 828 Teresa McNally Smith-Houlihan
3 646 Keira Heneghan Murray
3 596 Kelly Gaudet Brady Academy

319 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 09 All

Place # Dancer School
1 783 Ciara McCarty Bracken
2 307 Ciara Wood Brady Academy
2 828 Teresa McNally Smith-Houlihan
3 787 Ciara McDonagh Keane-O'Brien
3 529 Molly Enwright Dunleavy-Boyle-Bremer
3 691 Quinn Kane Keane-O'Brien
3 192 Ruby Roche O'Dwyer

320 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 527 Seamus Egan Forbes
2 636 Caroline Hanley Brady Academy
3 469 Isabel Cusack Haley
4 704 Ayden Kennedy Golden Harp
4 818 Caitlin McKiernan Haley
4 315 Ella Aiello Keane-O'Brien
4 721 Emma Lacchia O'Shea-Chaplin
4 163 Julia Pozerski Dunleavy-Boyle-Bremer
4 517 Madeleine Driscoll Forbes
4 575 Teagan Freimuth Mulcahy Academy

321 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 517 Madeleine Driscoll Forbes
2 564 Madison Follett Harney-Pender-Keady
3 163 Julia Pozerski Dunleavy-Boyle-Bremer
4 704 Ayden Kennedy Golden Harp
4 315 Ella Aiello Keane-O'Brien
4 721 Emma Lacchia O'Shea-Chaplin

322 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 315 Ella Aiello Keane-O'Brien
2 704 Ayden Kennedy Golden Harp
3 636 Caroline Hanley Brady Academy
4 517 Madeleine Driscoll Forbes
4 564 Madison Follett Harney-Pender-Keady

323 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 575 Teagan Freimuth Mulcahy Academy
2 517 Madeleine Driscoll Forbes
3 163 Julia Pozerski Dunleavy-Boyle-Bremer
4 315 Ella Aiello Keane-O'Brien

324 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 10

Place # Dancer School
1 575 Teagan Freimuth Mulcahy Academy
2 315 Ella Aiello Keane-O'Brien
3 517 Madeleine Driscoll Forbes

325 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 896 Mairead O'Brien O'Dwyer
2 668 Caroline Hubbard O'Dwyer
2 274 Frances Turley O'Dwyer
3 553 Grace Flaherty Brady Academy
4 390 Abigail Carlo Smith-Houlihan
4 288 Abigail Ward Murray
4 869 Amy Murphy Haley
4 262 Ava Strout Inishfree
4 397 Erin Casco Bracken
4 680 Greta Jambard Scoil Rince Luimni
4 524 Jenava Egan Sullivan-Stewart
4 725 Katelyn Lawson Proto Casano
4 305 Lexi Wilson Kanaley
4 324 Libby Ansello Dunleavy-Boyle-Bremer
4 762 Mia Marsh Clann Lir Academy
4 826 Paige McManus Clann Lir Academy
4 530 Summer Erikson Kelly School - RI

326 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 274 Frances Turley O'Dwyer
1 553 Grace Flaherty Brady Academy
2 288 Abigail Ward Murray
2 896 Mairead O'Brien O'Dwyer
3 262 Ava Strout Inishfree
3 668 Caroline Hubbard O'Dwyer
3 324 Libby Ansello Dunleavy-Boyle-Bremer

327 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 826 Paige McManus Clann Lir Academy
2 896 Mairead O'Brien O'Dwyer
2 530 Summer Erikson Kelly School - RI
3 288 Abigail Ward Murray
3 689 Anahita Kamali Sullivan
3 762 Mia Marsh Clann Lir Academy
4 869 Amy Murphy Haley
4 668 Caroline Hubbard O'Dwyer
4 725 Katelyn Lawson Proto Casano

328 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 668 Caroline Hubbard O'Dwyer
2 896 Mairead O'Brien O'Dwyer
2 826 Paige McManus Clann Lir Academy
3 288 Abigail Ward Murray
3 869 Amy Murphy Haley
4 689 Anahita Kamali Sullivan
4 530 Summer Erikson Kelly School - RI

329 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 11

Place # Dancer School
1 274 Frances Turley O'Dwyer
2 668 Caroline Hubbard O'Dwyer
3 397 Erin Casco Bracken
3 896 Mairead O'Brien O'Dwyer
4 553 Grace Flaherty Brady Academy

330 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 360 Megan Bowlus McDonough-Grimes
2 153 Maggie Peterson Kelly School - RI
3 393 Julia Carpenito Kenny Academy
3 259 Maeve Stipkovich Haley
4 604 Ainsley Gillespie O'Shea-Chaplin
4 394 Catherine Carr O'Dwyer
4 442 Katherine Conway Bracken
4 624 Kathryn Greene Forbes

331 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 153 Maggie Peterson Kelly School - RI
1 360 Megan Bowlus McDonough-Grimes
2 604 Ainsley Gillespie O'Shea-Chaplin
2 393 Julia Carpenito Kenny Academy
3 440 Alana Conway Hansen-Keohane

332 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 619 Sarah Granquist Coogan
2 153 Maggie Peterson Kelly School - RI
3 442 Katherine Conway Bracken
4 624 Kathryn Greene Forbes
4 415 Sarah Colangelo Gray

333 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 153 Maggie Peterson Kelly School - RI
2 360 Megan Bowlus McDonough-Grimes
2 619 Sarah Granquist Coogan
3 393 Julia Carpenito Kenny Academy

334 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 12

Place # Dancer School
1 360 Megan Bowlus McDonough-Grimes
2 624 Kathryn Greene Forbes
2 153 Maggie Peterson Kelly School - RI
3 394 Catherine Carr O'Dwyer
3 619 Sarah Granquist Coogan

335 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 13

Place # Dancer School
1 367 Abby Brady O'Shea-Chaplin
1 605 Emily Gillis Kenny Academy
2 649 Lillian Higgins Sullivan-Stewart
2 336 Sarah Barberian Goulding
3 626 Molly Grimaldi O'Malley
4 375 Amelia Brown Heavey-Quinn
4 270 Ava Toglia Connolly Academy
4 894 Ciara O'Brien O'Dwyer
4 304 Hannah Willetts Cassin Academy
4 609 Karmen Goggin Heavey-Quinn
4 620 Lucy Gray O'Shea-Chaplin
4 657 Sinead Hogan Clann Lir Academy

336 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 649 Lillian Higgins Sullivan-Stewart
2 894 Ciara O'Brien O'Dwyer
2 626 Molly Grimaldi O'Malley
3 375 Amelia Brown Heavey-Quinn
3 657 Sinead Hogan Clann Lir Academy

337 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 13

Place # Dancer School
1 605 Emily Gillis Kenny Academy
2 375 Amelia Brown Heavey-Quinn
2 270 Ava Toglia Connolly Academy
2 609 Karmen Goggin Heavey-Quinn
3 649 Lillian Higgins Sullivan-Stewart
3 336 Sarah Barberian Goulding

338 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 13

Place # Dancer School
1 260 Nikka Stolyarova Kelly school of Irish dan
2 605 Emily Gillis Kenny Academy
3 457 Emma Cronin McDonough-Grimes
3 609 Karmen Goggin Heavey-Quinn
3 657 Sinead Hogan Clann Lir Academy
4 270 Ava Toglia Connolly Academy

339 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 13

Place # Dancer School
1 609 Karmen Goggin Heavey-Quinn
2 605 Emily Gillis Kenny Academy
3 367 Abby Brady O'Shea-Chaplin
3 270 Ava Toglia Connolly Academy

340 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 14

Place # Dancer School
1 864 Ava Mulkerrin Clann Lir Academy
2 197 Margaret Rommel Gray
2 879 Marianna Nader Haley
3 577 Aisling Frugoli Heavey-Quinn
3 396 Grace Carroll Heavey-Quinn
4 170 Anna Quinn Haley
4 832 Erin McNulty Heavey-Quinn
4 113 Jillian Odabashian McGonagle
4 236 Maeve Sheehan Haley
4 544 Tara Feeney Haley

341 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 236 Maeve Sheehan Haley
2 832 Erin McNulty Heavey-Quinn
3 170 Anna Quinn Haley
3 113 Jillian Odabashian McGonagle
3 544 Tara Feeney Haley

342 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 14

Place # Dancer School
1 396 Grace Carroll Heavey-Quinn
2 170 Anna Quinn Haley
2 864 Ava Mulkerrin Clann Lir Academy
3 577 Aisling Frugoli Heavey-Quinn
3 113 Jillian Odabashian McGonagle
3 299 Molly Wells O'Dwyer

343 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 14

Place # Dancer School
1 879 Marianna Nader Haley
2 832 Erin McNulty Heavey-Quinn
2 544 Tara Feeney Haley
3 236 Maeve Sheehan Haley
3 197 Margaret Rommel Gray
3 243 Molly Skinner Sullivan-Stewart

344 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 14

Place # Dancer School
1 197 Margaret Rommel Gray
2 832 Erin McNulty Heavey-Quinn
2 396 Grace Carroll Heavey-Quinn
3 170 Anna Quinn Haley
3 879 Marianna Nader Haley

345 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 15

Place # Dancer School
1 247 Shannon Smith Dunleavy-Boyle-Bremer
2 123 Tess Olson Kanaley
3 637 Sofia Harlow Heavey-Quinn
4 628 Anthony Guerra McElligott
4 816 Deirdre McKenna O'Dwyer
4 696 Norah Kealy Kenny Academy

346 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 15

Place # Dancer School
1 696 Norah Kealy Kenny Academy
2 247 Shannon Smith Dunleavy-Boyle-Bremer
3 816 Deirdre McKenna O'Dwyer
3 637 Sofia Harlow Heavey-Quinn
3 123 Tess Olson Kanaley

347 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 15

Place # Dancer School
1 696 Norah Kealy Kenny Academy
2 123 Tess Olson Kanaley
3 628 Anthony Guerra McElligott
3 816 Deirdre McKenna O'Dwyer
3 637 Sofia Harlow Heavey-Quinn

348 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 15

Place # Dancer School
1 696 Norah Kealy Kenny Academy
2 123 Tess Olson Kanaley
3 816 Deirdre McKenna O'Dwyer
3 637 Sofia Harlow Heavey-Quinn

349 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 15

Place # Dancer School
1 816 Deirdre McKenna O'Dwyer
2 123 Tess Olson Kanaley
3 637 Sofia Harlow Heavey-Quinn

350 Boys & Girls Prizewinner Reel 15 & Over

Place # Dancer School
1 445 Maddy Conway O'Shea-Chaplin
2 478 Fiona Daly Heavey-Quinn
2 118 KATHLEEN OHAGAN Brady Academy
3 518 Caeli Drummey McDonough-Grimes
3 253 Kerry Stack McGonagle
3 854 Lianna Montgomery Haley
4 439 Abby Conway O'Shea-Chaplin
4 318 Colleen Ambrose Connolly Academy
4 470 Kasey Cutler Brennan-Lucey
4 346 Kelly Anne Beyus Scoil Rince Luimni

351 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 470 Kasey Cutler Brennan-Lucey
2 478 Fiona Daly Heavey-Quinn
3 854 Lianna Montgomery Haley
3 445 Maddy Conway O'Shea-Chaplin

352 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig 15 & Over

Place # Dancer School
1 346 Kelly Anne Beyus Scoil Rince Luimni
2 445 Maddy Conway O'Shea-Chaplin
3 470 Kasey Cutler Brennan-Lucey
4 854 Lianna Montgomery Haley

353 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe 15 & Over

Place # Dancer School
1 470 Kasey Cutler Brennan-Lucey
2 445 Maddy Conway O'Shea-Chaplin
3 518 Caeli Drummey McDonough-Grimes
4 318 Colleen Ambrose Connolly Academy
4 253 Kerry Stack McGonagle

354 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set 15 & Over

Place # Dancer School
1 445 Maddy Conway O'Shea-Chaplin
2 439 Abby Conway O'Shea-Chaplin
2 470 Kasey Cutler Brennan-Lucey
3 478 Fiona Daly Heavey-Quinn

400 Boys & Girls Figure 2 Hand Any Under 08 All

Place # Dancer School
1 694 Ava Kavanagh Hansen-Keohane
1 574 Neve Fraser Brady Academy

401 Boys & Girls Figure 2 Hand Any Under 10 All

Place # Dancer School
1 423 Avery Condon Harney-Pender-Keady
2 192 Ruby Roche O'Dwyer

403 Boys & Girls Figure 2 Hand Any Under 15 All

Place # Dancer School
1 577 Aisling Frugoli Heavey-Quinn
2 162 Niall Powers Ozyurt O'Dwyer

404 Boys & Girls Figure 2 Hand Any 15 & Over

Place # Dancer School
1 727 Kathleen Leahy Haley

405 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel Under 08 All

Place # Dancer School
1 156 Katherine Podgurski Haley
2 190 Maeve Roche Kanaley

406 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel Under 10 All

Place # Dancer School
1 337 Sara Barboush Kenny Academy
2 884 Nora Newsham Heavey-Quinn
3 173 Will Rahilly-Montoure Kanaley
4 180 Abby Reid Heavey-Quinn
4 437 Niamh Connolly Haley

407 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel Under 12 All

Place # Dancer School
1 271 Liam Toomey Heavey-Quinn
2 897 Anna O'Connell Haley
3 805 Kate McGonigle Heavey-Quinn

408 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel Under 15 All

Place # Dancer School
1 863 Abigail Mulhall Heavey-Quinn
2 874 Avery Murray Haley
3 875 Georgia Murray Clann Lir Academy

409 Boys & Girls Figure 4 Hand Reel 15 & Over

Place # Dancer School
1 562 Colleen Foley Haley

PDF Archived Results (Old Style):

Grade PDF archive results not available.

All Champ Results:

500 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 08 All

Judged By: Siobhan Moore, NY, Cathy Spencer-Revis, NJ, Maureen Green-O'Leary, MA

6 Entered, 0 Withdrew, 3 Awarded

Tabulated at: 2:13 PM

Rank Points # Dancer School
1 275 404 Maggie Choquette Boland
2 240 433 Lillian Connolly Smith-Houlihan
3 200 435 Mairead Connolly Haley

501 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 09

Judged By: Noreen Melvin, MA, Kerry Broderick, NY, Shiela Stevens, CT

10 Entered, 0 Withdrew, 5 Awarded

Tabulated at: 2:20 PM

Rank Points # Dancer School
1 235 853 Ceara Montgomery Heavey-Quinn
2 225 141 Cameron Peacock Keane-O'Brien
3 220 456 Ella Cronin Harney-Pender-Keady
4 176.5 563 Vivian Foley Smith-Houlihan
5 171 786 Aoife McDonagh Haley

502 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 10

Judged By: Siobhan Moore, NY, Cathy Spencer-Revis, NJ, Maureen Green-O'Leary, MA

16 Entered, 0 Withdrew, 8 Awarded

Tabulated at: 3:05 PM

Rank Points # Dancer School
1 275 405 Annabelle Chown Kanaley
2 231 847 Olivia Minahan Sullivan-Stewart
3 184 480 Ella Darling Keane-O'Brien
4 176 638 Claire Harrington O'Shea-Chaplin
5 162 515 Natalie Dreyfuss McDonald School
6 148.5 137 Reese Palenscar Haley
7 148 773 Annalia McCarthy Schade
8 146 325 Kaleigh Aparo Mulcahy Academy

503 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 11

Judged By: Sean Flynn, NY, Maggie Revis-Basenberg, NH, Joe Seletski, NY

25 Entered, 0 Withdrew, 13 Awarded

Tabulated at: 12:24 PM

Rank Points # Dancer School
1 204 229 Sela Shanelaris Murray
2 198 753 Anastasia Malikov Slattery
3 193 722 Lauren LaFleur Murray
4 185 271 Liam Toomey Heavey-Quinn
5 170 196 Libby Rogers Dunleavy-Boyle-Bremer
6 162.5 221 Margaret Schwab Coogan
7 155 343 Karlie Beamenderfer Murphy Academy
8 144 301 Lindsay White Dunleavy-Boyle-Bremer
8 144 145 Samuel Peckinpaugh McFadden
10 135 158 Riley Postage Murray
11 126 1051 Jenna Haley Haley
12 125 801 Emma McGeoghean Goulding
13 121 429 Stephanie Conneely Kenny Academy

504 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 12

Judged By: Maureen Green-O'Leary, MA, Noreen Melvin, MA, Kerry Broderick, NY

23 Entered, 0 Withdrew, 12 Awarded

Tabulated at: 9:29 AM

Rank Points # Dancer School
1 235 490 Kelly Delaney Griffith
2 195 511 Samantha Doran Santacroce
3 179.5 539 Cosette Fay Forbes
4 178 268 Maggie Teahan Harney-Pender-Keady
5 171 413 Leah Coffey Harney-Pender-Keady
6 170.5 830 Maeve McNamara Haley
7 163.5 345 Kenzie Bennett Haley
8 143.5 441 Ciara Conway Hansen-Keohane
9 138 169 Amelia Quinn Inishfree
10 133.5 663 Katelynn Houle Murray
10 133.5 789 Meabh McDonagh Haley
12 133 540 Michaela Fay O'Shea-Chaplin

505 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 13

Judged By: Sean Flynn, NY, Maggie Revis-Basenberg, NH, Joe Seletski, NY

24 Entered, 0 Withdrew, 12 Awarded

Tabulated at: 9:15 AM

Rank Points # Dancer School
1 250 804 Jacqueline McGonigle Dunleavy-Boyle-Bremer
2 240 878 Meghan Mylod Brady Academy
3 168 144 Alexina Peckinpaugh McFadden
4 162 743 Sarah MacDougall Santacroce
5 160 549 Emma Fitzgerald Harney-Pender-Keady
6 148 398 Anna Casey Goulding
7 142 863 Abigail Mulhall Heavey-Quinn
8 138 871 Megan Murphy Coogan
9 134 388 Amelia Carey Dunleavy-Boyle-Bremer
9 134 566 Tierney Folmar Smith-Houlihan
11 133 578 Maya Furlong Goulding
12 127 741 Nicholas MacDonald Bracken

506 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 14

Judged By: Siobhan Moore, NY, Cathy Spencer-Revis, NJ, Shiela Stevens, CT

29 Entered, 0 Withdrew, 15 Awarded

Tabulated at: 9:44 AM

Rank Points # Dancer School
1 215 803 Bridget McGonagle Murphy Academy
2 207 665 Jacob Houston Kenny Academy
3 206 154 Isabella Pileggi-Nudo Butler-Fearon-Oconnor
4 182 414 Anne Colangelo Gray
5 142.5 294 Cate Weidenbach Inishfree
6 140.5 452 Isabelle Crawford Greene
7 138 634 Andrea Halpin Clann Lir Academy
7 138 373 Catherine Brisbane Kenny Academy
9 134.5 651 Megan Hillaker McGonagle
10 132.5 176 Hannah Ray Haley
11 126 249 Caitlin Speyer Harney-Pender-Keady
12 123 449 Taya Corn McGonagle
13 121 746 Maggie Madaio Dunleavy-Boyle-Bremer
14 119 374 Frances Brisbane Kenny Academy
15 118 250 Emma Spillane Scoil Rince Saoirse

507 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 15

Judged By: Siobhan Moore, NY, Cathy Spencer-Revis, NJ, Maureen Green-O'Leary, MA

25 Entered, 0 Withdrew, 13 Awarded

Tabulated at: 3:55 PM

Rank Points # Dancer School
1 222 512 Megan Dow Bracken
2 193 185 Mackenzie Richards Scoil Rince Luimni
3 189 355 Elizabeth Borah Clann Lir Academy
4 185 308 Emily Wright Goulding
5 183 719 Charlotte LaBranche Kanaley
6 142 427 Caitlin Connarton Heavey-Quinn
7 141 873 Samantha Murphy Keane-O'Brien
8 139 251 Ashley St. George Harney-Pender-Keady
9 138 889 Eve O Broin Haley
10 134 479 Jessica Danilecki O'Shea-Chaplin
10 134 453 Olivia Crawford Clann Lir Academy
12 121.5 417 Courtney Collins Harney-Pender-Keady
13 120 656 Amelia Hogan Kenny Academy

508 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 16

Judged By: Noreen Melvin, MA, Kerry Broderick, NY, Shiela Stevens, CT

20 Entered, 0 Withdrew, 10 Awarded

Tabulated at: 3:16 PM

Rank Points # Dancer School
1 199 591 Ciara Sinead Garahan DeNogla - Ardmore
2 194 242 Loren Skelly Cassin Academy
2 194 676 Mairead Hussey Heavey-Quinn
4 187.5 477 Rylee Dalton Murray
5 175 459 Claire Culliton Griffith
6 163 642 Evy Hatzigiannis Goulding
7 153 537 Tori Fagundes Heavey-Quinn
8 149 867 Victoria Mullin Connolly Academy
9 147.5 650 Julia Hill Mulcahy Academy
10 147 139 Julia Clare Paskale Griffith

509 Boys & Girls Preliminary 2 Rounds Under 17

Judged By: Noreen Melvin, MA, Kerry Broderick, NY, Shiela Stevens, CT

6 Entered, 0 Withdrew, 3 Awarded

Tabulated at: 3:35 PM

Rank Points # Dancer School
1 253 543 Kaitlyn Feeney O'Dwyer
2 250 562 Colleen Foley Haley
3 193 286 Eleanore Walsh O'Shea-Chaplin

510 Men & Ladies Preliminary 2 Rounds 17 & Over

Judged By: Maureen Green-O'Leary, MA, Noreen Melvin, MA, Kerry Broderick, NY

5 Entered, 0 Withdrew, 5 Awarded

Tabulated at: 9:55 AM

Rank Points # Dancer School
1 275 395 Ciara Carroll O'Shea-Chaplin
2 240 729 Juliet Leask McGonagle
3 205 715 Lauren Kneeland