Shea-Jennings Fright Feis 2019

All Grade Results:

4 Boys & Girls Beginner Reel Under 06 All

Place # Dancer School
1 644 Corina Hernandez Kerri Smith Academy
2 141 Giselle McCrossan Shea-Jennings
3 195 Ella Monaghan Inishfree
4 723 Clare Lepkowski Marie Moore
4 369 Susan Ullman Marie Moore
4 196 Trinity Mooney-Khan Shea-Jennings

5 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 06 All

Place # Dancer School
1 723 Clare Lepkowski Marie Moore
1 369 Susan Ullman Marie Moore
2 644 Corina Hernandez Kerri Smith Academy
2 195 Ella Monaghan Inishfree

7 Boys & Girls Beginner Reel Under 07

Place # Dancer School
1 428 Avery Blakley McMahon
1 432 Mary Bonneville Shea-Jennings
2 531 Annabelle Doherty Marie Moore
2 355 Mary Tobani Shea-Jennings
3 616 Amber Gregory Shea-Jennings
3 523 Genevieve Demarest Shea-Jennings

8 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 07

Place # Dancer School
1 531 Annabelle Doherty Marie Moore
2 144 Megan McDonald Shea-Jennings
3 616 Amber Gregory Shea-Jennings
3 428 Avery Blakley McMahon
3 523 Genevieve Demarest Shea-Jennings
3 432 Mary Bonneville Shea-Jennings
3 355 Mary Tobani Shea-Jennings

10 Boys & Girls Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 597 Jane Geraghty Shea-Jennings
2 295 Alyssa Schimming Marie Moore
2 510 Grace Curtin Shea-Jennings
2 706 Sophia Landolina Marie Moore
3 712 Brianne Layden O'Malley
3 149 Eileen McGann Aherne Sheehan
3 612 Mallori Goodell Shea-Jennings
3 186 Parker Melvin Kerri Smith Academy
3 549 Patrick Evans Shea-Jennings
3 544 Quinn Emery Marie Moore

11 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 544 Quinn Emery Marie Moore
2 712 Brianne Layden O'Malley
2 549 Patrick Evans Shea-Jennings
3 186 Parker Melvin Kerri Smith Academy

12 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 08 / 2 yr

Place # Dancer School
1 510 Grace Curtin Shea-Jennings
2 531 Annabelle Doherty Marie Moore
2 712 Brianne Layden O'Malley
3 549 Patrick Evans Shea-Jennings
3 544 Quinn Emery Marie Moore

13 Boys & Girls Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 513 Katherine Daly Shea-Jennings
2 243 Grace Patterson-Smith Shea-Jennings
3 354 Caitlyn Tobani Shea-Jennings
4 388 Charlotte Wilkes Slattery
4 663 May Ibrahim Shea-Jennings
4 228 Meghan O'Donnell Shea-Jennings

14 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 388 Charlotte Wilkes Slattery
2 513 Katherine Daly Shea-Jennings
2 228 Meghan O'Donnell Shea-Jennings
3 354 Caitlyn Tobani Shea-Jennings
3 663 May Ibrahim Shea-Jennings

15 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 513 Katherine Daly Shea-Jennings
2 354 Caitlyn Tobani Shea-Jennings
3 388 Charlotte Wilkes Slattery
3 663 May Ibrahim Shea-Jennings
3 228 Meghan O'Donnell Shea-Jennings

19 Boys & Girls Beginner Reel Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 175 Caitlin McKittrick Shea-Jennings
1 307 Clare Shuler Shea-Jennings
2 662 Aida Ibrahim Shea-Jennings
2 488 Megan Connolly Shea-Jennings
3 387 Bridget Wilkes Slattery
3 409 Gianna Arias Shea-Jennings

20 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 488 Megan Connolly Shea-Jennings
2 307 Clare Shuler Shea-Jennings
3 662 Aida Ibrahim Shea-Jennings
3 387 Bridget Wilkes Slattery
3 175 Caitlin McKittrick Shea-Jennings

21 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 175 Caitlin McKittrick Shea-Jennings
2 662 Aida Ibrahim Shea-Jennings
2 488 Megan Connolly Shea-Jennings
3 387 Bridget Wilkes Slattery
3 307 Clare Shuler Shea-Jennings

105 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 07 All

Place # Dancer School
1 672 Aundrea Johnson An Clar
2 352 Penelope Thompson Lynn-O'Grady-Quinlan
3 273 Connor Reilly Heritage IDC
3 199 Daniel Morgan O'Malley
3 321 Emma Smits Marie Moore

106 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 672 Aundrea Johnson An Clar
2 321 Emma Smits Marie Moore
2 112 Lily Lynch Heritage IDC
3 144 Megan McDonald Shea-Jennings
3 352 Penelope Thompson Lynn-O'Grady-Quinlan

107 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 07 All

Place # Dancer School
1 321 Emma Smits Marie Moore
2 273 Connor Reilly Heritage IDC
2 199 Daniel Morgan O'Malley
2 202 Kevin Morgan O'Malley
2 112 Lily Lynch Heritage IDC
3 672 Aundrea Johnson An Clar
3 275 Katie Reilly Heritage IDC
3 352 Penelope Thompson Lynn-O'Grady-Quinlan
3 293 Sadie Schanel Heritage IDC

110 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 08

Place # Dancer School
1 140 Maeve McCartney D'Arcy School
2 456 Ayla Burke Marie Moore
2 639 Emma Hasselgren Marie Moore
3 349 Gia Telerico D'Arcy School
3 322 Michael Smits Marie Moore

111 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08

Place # Dancer School
1 639 Emma Hasselgren Marie Moore
2 649 Liadain Hillman Heritage IDC
2 140 Maeve McCartney D'Arcy School
3 456 Ayla Burke Marie Moore
3 322 Michael Smits Marie Moore

112 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08

Place # Dancer School
1 639 Emma Hasselgren Marie Moore
2 201 John Morgan O'Malley
2 322 Michael Smits Marie Moore
3 456 Ayla Burke Marie Moore
3 722 Claire Lenza Shea-Jennings

113 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 08 / 2 yr

Place # Dancer School
1 456 Ayla Burke Marie Moore
1 639 Emma Hasselgren Marie Moore
2 201 John Morgan O'Malley
2 140 Maeve McCartney D'Arcy School
3 722 Claire Lenza Shea-Jennings
3 112 Lily Lynch Heritage IDC

115 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09

Place # Dancer School
1 108 Madeline Lundell Scoil Rince Luimni
2 623 Kaylinn Hackett Marie Moore
3 336 Laney Steffens Lenahan - NJ
3 702 Madeline Koch Cummins
3 462 Sayuri Burroughs Slattery
3 516 Tiffany De Los Santos Cumascaigh

116 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 108 Madeline Lundell Scoil Rince Luimni
2 623 Kaylinn Hackett Marie Moore
2 280 Londyn Rhodes Marie Moore
3 563 Meredith Fettes Marie Moore
3 462 Sayuri Burroughs Slattery

117 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 563 Meredith Fettes Marie Moore
2 462 Sayuri Burroughs Slattery
3 280 Londyn Rhodes Marie Moore
3 702 Madeline Koch Cummins
3 108 Madeline Lundell Scoil Rince Luimni

118 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 108 Madeline Lundell Scoil Rince Luimni
2 563 Meredith Fettes Marie Moore
3 481 Bridget Cohen Shea-Jennings

119 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09 / 2 yr

Place # Dancer School
1 108 Madeline Lundell Scoil Rince Luimni
2 427 Arianna Blakley McMahon
3 649 Liadain Hillman Heritage IDC

120 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 266 Emily Rasmussen O'Malley
2 609 Abigail Glamp Cummins
3 479 Brigid Cavanaugh D'Arcy School
3 320 Maeve Smith D'Arcy School

121 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 320 Maeve Smith D'Arcy School
2 525 Catherine Denney Marie Moore
2 266 Emily Rasmussen O'Malley
3 609 Abigail Glamp Cummins
3 479 Brigid Cavanaugh D'Arcy School
3 298 Molly Schwalb Marie Moore

122 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 266 Emily Rasmussen O'Malley
2 525 Catherine Denney Marie Moore
2 298 Molly Schwalb Marie Moore
3 150 Madelyn McGarry Southern Academy

125 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 188 Christina Migliaccio Slattery
2 152 Riley McGee Shea-Jennings
3 185 Bridget Mellon D'Arcy School
3 398 Corinne Wylie Shea-Jennings
3 173 Julia McInnes Wick-Hegarty

126 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 398 Corinne Wylie Shea-Jennings
2 185 Bridget Mellon D'Arcy School
3 188 Christina Migliaccio Slattery
3 173 Julia McInnes Wick-Hegarty
3 152 Riley McGee Shea-Jennings

127 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 188 Christina Migliaccio Slattery
2 152 Riley McGee Shea-Jennings
3 185 Bridget Mellon D'Arcy School

128 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 266 Emily Rasmussen O'Malley
2 525 Catherine Denney Marie Moore
3 185 Bridget Mellon D'Arcy School
3 398 Corinne Wylie Shea-Jennings
3 407 Emily Annese McElligott

129 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 11 / 2 yr

Place # Dancer School
1 266 Emily Rasmussen O'Malley
2 525 Catherine Denney Marie Moore
3 185 Bridget Mellon D'Arcy School
3 407 Emily Annese McElligott
3 320 Maeve Smith D'Arcy School

140 Boys & Girls Advanced Beginner Reel 11 & Over

Place # Dancer School
1 692 Kate Kepuladze Marie Moore
2 581 Claire Gallagher Marie Moore
3 685 Grace Kelly Shea-Jennings
3 284 Suzanna Rogers Marie Moore

141 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig 11 & Over

Place # Dancer School
1 685 Grace Kelly Shea-Jennings
2 284 Suzanna Rogers Marie Moore
3 581 Claire Gallagher Marie Moore
3 692 Kate Kepuladze Marie Moore

142 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig 11 & Over

Place # Dancer School
1 685 Grace Kelly Shea-Jennings
2 692 Kate Kepuladze Marie Moore
3 581 Claire Gallagher Marie Moore
3 284 Suzanna Rogers Marie Moore

143 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig 11 & Over

Place # Dancer School
1 581 Claire Gallagher Marie Moore
2 692 Kate Kepuladze Marie Moore
3 284 Suzanna Rogers Marie Moore

144 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe 11 & Over

Place # Dancer School
1 581 Claire Gallagher Marie Moore
2 692 Kate Kepuladze Marie Moore

205 Boys & Girls Novice Reel Under 08 All

Place # Dancer School
1 620 Noelly Guerra - Groves Hooley
2 445 Corinne Brett Cummins
3 541 Megan Dutton Doherty Petri
4 649 Liadain Hillman Heritage IDC

206 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 08 All

Place # Dancer School
1 532 Maggie Dombard Cummins
2 620 Noelly Guerra - Groves Hooley
3 254 Ciara Pollem Aherne Sheehan

207 Boys & Girls Novice Light Jig Under 08 All

Place # Dancer School
1 254 Ciara Pollem Aherne Sheehan
2 705 Eva La Rosa Shea-Jennings
3 445 Corinne Brett Cummins
3 649 Liadain Hillman Heritage IDC

208 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 08 All

Place # Dancer School
1 199 Daniel Morgan O'Malley
2 532 Maggie Dombard Cummins
3 705 Eva La Rosa Shea-Jennings
3 620 Noelly Guerra - Groves Hooley

209 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 08 All

Place # Dancer School
1 622 Haley Haas Heritage IDC
2 541 Megan Dutton Doherty Petri
2 620 Noelly Guerra - Groves Hooley

210 Boys & Girls Novice Reel Under 09

Place # Dancer School
1 131 Kourtney Malone Jordan-Hunt
2 481 Bridget Cohen Shea-Jennings
2 718 Harper Lee Hooley
3 404 Anna Ahrens Slattery
3 160 Aoife McGonigle Scoil Rince Saoirse
3 485 Elizabeth Comaskey-Marcil Cumascaigh
3 323 Hailey Smolanoff Shea-Jennings
3 724 Kathleen Lepkowski Marie Moore

211 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09

Place # Dancer School
1 481 Bridget Cohen Shea-Jennings
2 427 Arianna Blakley McMahon
2 131 Kourtney Malone Jordan-Hunt
3 323 Hailey Smolanoff Shea-Jennings
3 718 Harper Lee Hooley
3 393 Tessa Witt An Clar

212 Boys & Girls Novice Light Jig Under 09

Place # Dancer School
1 323 Hailey Smolanoff Shea-Jennings
2 481 Bridget Cohen Shea-Jennings
2 131 Kourtney Malone Jordan-Hunt
3 160 Aoife McGonigle Scoil Rince Saoirse
3 427 Arianna Blakley McMahon
3 724 Kathleen Lepkowski Marie Moore
3 393 Tessa Witt An Clar

213 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09

Place # Dancer School
1 427 Arianna Blakley McMahon
1 325 Mikaela Smylie O'Malley
2 404 Anna Ahrens Slattery
2 120 Malley Mactiernan Emerald Isle Academy
3 718 Harper Lee Hooley
3 724 Kathleen Lepkowski Marie Moore
3 268 Rayna Reed Francis Academy

214 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 09

Place # Dancer School
1 160 Aoife McGonigle Scoil Rince Saoirse
2 393 Tessa Witt An Clar
3 645 Charlotte Herold An Clar
3 718 Harper Lee Hooley

215 Boys & Girls Novice Reel Under 10

Place # Dancer School
1 617 Clarice Griffin Sabo School
2 708 Eva Larish Emerald Isle
3 540 Adelaide Dutemple Shea-Jennings
3 203 Alice Morrison Kerri Smith Academy
3 477 Cailee Bea Cassidy DeNogla - Ardmore
3 149 Eileen McGann Aherne Sheehan
3 328 Emma Speeney Heritage IDC
3 146 Lilian McDonnell Slattery
3 621 Maeve H Shea-Jennings

216 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 477 Cailee Bea Cassidy DeNogla - Ardmore
2 540 Adelaide Dutemple Shea-Jennings
2 136 Brynn Marvin Roisin Academy
2 621 Maeve H Shea-Jennings
3 580 ANNABELLA GALICA O'Grady-Quinlan
3 328 Emma Speeney Heritage IDC
3 708 Eva Larish Emerald Isle
3 146 Lilian McDonnell Slattery

217 Boys & Girls Novice Light Jig Under 10

Place # Dancer School
1 708 Eva Larish Emerald Isle
2 477 Cailee Bea Cassidy DeNogla - Ardmore
2 406 Elizabeth Annese McElligott
3 109 Alice Lynch Roisin Academy
3 301 Chiara Secades Kerri Smith Academy
3 617 Clarice Griffin Sabo School
3 621 Maeve H Shea-Jennings

218 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 708 Eva Larish Emerald Isle
2 526 Nia DeRose Farrell
3 203 Alice Morrison Kerri Smith Academy
3 477 Cailee Bea Cassidy DeNogla - Ardmore
3 301 Chiara Secades Kerri Smith Academy
3 149 Eileen McGann Aherne Sheehan
3 414 Emma Barker Slattery

219 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 526 Nia DeRose Farrell
2 477 Cailee Bea Cassidy DeNogla - Ardmore
2 328 Emma Speeney Heritage IDC
3 414 Emma Barker Slattery
3 708 Eva Larish Emerald Isle
3 278 Gwendolyn Reyes O'Malley

220 Boys & Girls Novice Reel Under 11

Place # Dancer School
1 686 Julia Kelly Shea-Jennings
2 360 Ava Trnka O'Malley
2 509 emily curtin Shea-Jennings
3 648 Aoibheann Hillman Heritage IDC
3 397 Charlotte Wu Slattery
3 548 Keri Evans Shea-Jennings
3 329 Lorelei Spellman Fitzpatrick Academy
3 313 Mya Skellinger D'Arcy School

221 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 313 Mya Skellinger D'Arcy School
2 279 Alyson Reynolds D'Arcy School
2 475 Irene Casey Marie Moore
3 389 Eleanor Wilkinson-Sachs McFadden
3 509 emily curtin Shea-Jennings
3 237 Grace Orashen Marie Moore
3 548 Keri Evans Shea-Jennings

222 Boys & Girls Novice Light Jig Under 11

Place # Dancer School
1 509 emily curtin Shea-Jennings
2 648 Aoibheann Hillman Heritage IDC
3 686 Julia Kelly Shea-Jennings
3 361 Katherine Troy Hagen-Kavanagh
3 548 Keri Evans Shea-Jennings

223 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 178 Sara McNamara An Clar
2 698 Amelia Kleinle Shea-Jennings
3 279 Alyson Reynolds D'Arcy School
3 690 Ava Kenny Aherne Sheehan
3 397 Charlotte Wu Slattery
3 389 Eleanor Wilkinson-Sachs McFadden
3 509 emily curtin Shea-Jennings
3 313 Mya Skellinger D'Arcy School
3 614 Susan Gorman Jordan-Hunt

224 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 313 Mya Skellinger D'Arcy School
2 282 mcKenna Robertson Hooley
3 279 Alyson Reynolds D'Arcy School
3 648 Aoibheann Hillman Heritage IDC
3 389 Eleanor Wilkinson-Sachs McFadden

225 Boys & Girls Novice Reel Under 12

Place # Dancer School
1 566 Margaret Flanagan Broesler
2 302 Sophia Seith Shea-Jennings
3 611 Elizabeth Gockel Sabo School
3 198 Grace Moore Shea-Jennings
3 647 Mairead Herzog Lenahan - NJ
3 579 Sophia Gahagan D'Arcy School

226 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 302 Sophia Seith Shea-Jennings
2 356 Olivia Rose Torsone Shea-Jennings
3 669 Cassidy Jennings Shea-Jennings
3 654 Erin Hoogstrate Shea-Jennings
3 801 Erin O'Shea Shea-Jennings
3 198 Grace Moore Shea-Jennings
3 386 Riley Wied DeNogla - Ardmore

227 Boys & Girls Novice Light Jig Under 12

Place # Dancer School
1 669 Cassidy Jennings Shea-Jennings
2 654 Erin Hoogstrate Shea-Jennings
2 107 Jillian Lozauskas Wick-Hegarty
2 381 Megan Wawzycki DeNogla - Ardmore
3 566 Margaret Flanagan Broesler
3 356 Olivia Rose Torsone Shea-Jennings
3 302 Sophia Seith Shea-Jennings

228 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 566 Margaret Flanagan Broesler
2 107 Jillian Lozauskas Wick-Hegarty
2 356 Olivia Rose Torsone Shea-Jennings
3 669 Cassidy Jennings Shea-Jennings
3 801 Erin O'Shea Shea-Jennings
3 685 Grace Kelly Shea-Jennings

229 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 611 Elizabeth Gockel Sabo School
2 335 Clara Steffens Lenahan - NJ
3 579 Sophia Gahagan D'Arcy School

230 Boys & Girls Novice Reel Under 13

Place # Dancer School
1 208 Molly Murphy Slattery
2 466 Mairin Byrne Lenahan - NJ
3 193 Aislinn Moloney Niall O'Leary
3 366 Delia Ucciardino Heritage IDC

231 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 208 Molly Murphy Slattery
2 366 Delia Ucciardino Heritage IDC
3 233 Lilly O'Shea Gallagher

239 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 14 / 2 yr

Place # Dancer School
1 176 Treasa McMahon Marie Moore
2 583 Kara Gallagher D'Arcy School
3 193 Aislinn Moloney Niall O'Leary

240 Boys & Girls Novice Reel 13 & Over

Place # Dancer School
1 574 Jessica Fowlie Marie Moore
2 451 Sofia Brunetti-Mason Niall O'Leary
3 657 Evelyn Hosang Cumascaigh

241 Boys & Girls Novice Slip Jig 13 & Over

Place # Dancer School
1 657 Evelyn Hosang Cumascaigh
2 255 Ava Marie Pospeck DeNogla - Ardmore
2 176 Treasa McMahon Marie Moore

242 Boys & Girls Novice Light Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 466 Mairin Byrne Lenahan - NJ
2 233 Lilly O'Shea Gallagher
3 255 Ava Marie Pospeck DeNogla - Ardmore
3 591 Morgan Gandy Lenahan - NJ

243 Boys & Girls Novice Treble Jig 12 & Over

Place # Dancer School
1 583 Kara Gallagher D'Arcy School
2 466 Mairin Byrne Lenahan - NJ
3 193 Aislinn Moloney Niall O'Leary
3 255 Ava Marie Pospeck DeNogla - Ardmore

304 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 09 All

Place # Dancer School
1 122 Lucy Magee Shea-Jennings
2 239 Avery Owens Shea-Jennings
2 545 Teagan Emmer Emerald Isle
3 268 Rayna Reed Francis Academy

305 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 09 All

Place # Dancer School
1 230 Eve O'Grady Hagen-Kavanagh
2 378 Heidi Wanamaker Inishfree
2 122 Lucy Magee Shea-Jennings
3 485 Elizabeth Comaskey-Marcil Cumascaigh
3 268 Rayna Reed Francis Academy
3 545 Teagan Emmer Emerald Isle

306 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 09 All

Place # Dancer School
1 122 Lucy Magee Shea-Jennings
2 468 Tyler Cain Slattery
3 160 Aoife McGonigle Scoil Rince Saoirse

307 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 09 All

Place # Dancer School
1 268 Rayna Reed Francis Academy
2 230 Eve O'Grady Hagen-Kavanagh
3 378 Heidi Wanamaker Inishfree

308 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 10

Place # Dancer School
1 119 Quinn Mackridge Rince Na Sonas
2 375 Maeve Wall Heritage IDC
3 458 Annabelle Burns Shea-Jennings

309 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 10

Place # Dancer School
1 238 Hope Orashen Blanton Marie Moore
2 375 Maeve Wall Heritage IDC
3 458 Annabelle Burns Shea-Jennings
3 119 Quinn Mackridge Rince Na Sonas

310 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 10

Place # Dancer School
1 136 Brynn Marvin Roisin Academy
2 458 Annabelle Burns Shea-Jennings
3 328 Emma Speeney Heritage IDC
3 142 Isabella McCrossan Shea-Jennings

311 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 10

Place # Dancer School
1 119 Quinn Mackridge Rince Na Sonas
2 136 Brynn Marvin Roisin Academy
3 375 Maeve Wall Heritage IDC

312 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11

Place # Dancer School
1 575 Lucas Fox An Clar
2 315 Claire Smith Cumascaigh
2 364 Katie Tyrrell Heritage IDC
3 614 Susan Gorman Jordan-Hunt
3 423 Yuka Bertram Early-McLoughlin
4 698 Amelia Kleinle Shea-Jennings

313 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 11

Place # Dancer School
1 358 Courtney Toy Shea-Jennings
2 423 Yuka Bertram Early-McLoughlin
3 698 Amelia Kleinle Shea-Jennings
3 511 Ilana Cuskie Wick-Hegarty
3 675 Kailey Jones Shea-Jennings
3 711 Sophia Lawrence Rince Na Sonas

314 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 11

Place # Dancer School
1 711 Sophia Lawrence Rince Na Sonas
2 511 Ilana Cuskie Wick-Hegarty
3 358 Courtney Toy Shea-Jennings
3 613 Hannah Goodwin Emerald Isle

315 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 11

Place # Dancer School
1 511 Ilana Cuskie Wick-Hegarty
2 575 Lucas Fox An Clar
3 675 Kailey Jones Shea-Jennings
3 711 Sophia Lawrence Rince Na Sonas

316 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12

Place # Dancer School
1 508 jessica curran Shea-Jennings
2 559 Addyson Fedele Rince Na Sonas
2 390 Ella Williams Aisling Mor Academy
2 276 Gabriela Restrepo Brennan-Lucey
2 343 Hailey Sullivan Aherne Sheehan
3 247 Declan Pennal Emerald Isle
3 267 Declan Reed Francis Academy
3 232 Fiona O'Neill Slattery
3 527 MaryKate Devenny Emerald Isle Academy
3 356 Olivia Rose Torsone Shea-Jennings

317 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 12

Place # Dancer School
1 276 Gabriela Restrepo Brennan-Lucey
2 517 Gianna DeAngelo Marie Moore
2 343 Hailey Sullivan Aherne Sheehan
3 508 jessica curran Shea-Jennings
3 134 Madeline Marcovecchio Marie Moore
3 168 Nora McHugh Shea-Jennings

318 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 12

Place # Dancer School
1 247 Declan Pennal Emerald Isle
2 559 Addyson Fedele Rince Na Sonas
2 276 Gabriela Restrepo Brennan-Lucey
2 343 Hailey Sullivan Aherne Sheehan
3 267 Declan Reed Francis Academy
3 517 Gianna DeAngelo Marie Moore
3 134 Madeline Marcovecchio Marie Moore
3 168 Nora McHugh Shea-Jennings

319 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 12

Place # Dancer School
1 247 Declan Pennal Emerald Isle
2 559 Addyson Fedele Rince Na Sonas
2 343 Hailey Sullivan Aherne Sheehan
2 527 MaryKate Devenny Emerald Isle Academy
3 267 Declan Reed Francis Academy
3 517 Gianna DeAngelo Marie Moore
3 168 Nora McHugh Shea-Jennings
3 302 Sophia Seith Shea-Jennings

320 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 13

Place # Dancer School
1 550 Abigail Ewing Heritage IDC
2 431 Abigail Bonnema Lenahan - NJ
2 546 Craig Eng Mise Eire
3 401 Kathryn Zurovchak An Clar
3 319 Keira Smith Cumascaigh

321 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 13

Place # Dancer School
1 289 Megan Ryan Broesler
2 401 Kathryn Zurovchak An Clar
3 431 Abigail Bonnema Lenahan - NJ
3 550 Abigail Ewing Heritage IDC
3 319 Keira Smith Cumascaigh

322 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 13

Place # Dancer School
1 694 Rachel Kiel Heritage IDC
2 431 Abigail Bonnema Lenahan - NJ
2 546 Craig Eng Mise Eire
3 216 Aislin Nowak Francis Academy
3 656 Colleen Horan Marie Moore
3 366 Delia Ucciardino Heritage IDC

323 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 13

Place # Dancer School
1 366 Delia Ucciardino Heritage IDC
2 431 Abigail Bonnema Lenahan - NJ
2 550 Abigail Ewing Heritage IDC
3 546 Craig Eng Mise Eire
3 694 Rachel Kiel Heritage IDC

324 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 14

Place # Dancer School
1 655 Maeve Hooker Rince Na Sonas
2 610 Allison Gluck Shea-Jennings
2 567 Molly Flanagan McAleer
3 137 Sean Masino Lenahan - NJ

325 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 14

Place # Dancer School
1 610 Allison Gluck Shea-Jennings
2 373 Anna Vinciguerra An Clar
3 655 Maeve Hooker Rince Na Sonas

326 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 14

Place # Dancer School
1 235 Phoebe Opela An Clar
2 567 Molly Flanagan McAleer
3 176 Treasa McMahon Marie Moore

327 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 14

Place # Dancer School
1 655 Maeve Hooker Rince Na Sonas
2 567 Molly Flanagan McAleer
2 137 Sean Masino Lenahan - NJ
3 373 Anna Vinciguerra An Clar
3 235 Phoebe Opela An Clar

332 Boys & Girls Prizewinner Reel 14 & Over

Place # Dancer School
1 290 Lauren Sacco Emerald Isle
2 681 Cailin Kearns D'Arcy School
3 255 Ava Marie Pospeck DeNogla - Ardmore

333 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 324 Emma Smull Coyle
2 290 Lauren Sacco Emerald Isle
3 574 Jessica Fowlie Marie Moore
3 496 Madeline Cosgrove Heritage IDC

334 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig 14 & Over

Place # Dancer School
1 691 Cliona Kenny Aherne Sheehan
2 496 Madeline Cosgrove Heritage IDC
3 565 Bailey Finneran Teelin

335 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe 14 & Over

Place # Dancer School
1 324 Emma Smull Coyle
2 565 Bailey Finneran Teelin
3 290 Lauren Sacco Emerald Isle

602 Boys & Girls Ceili 4 Hand By The Book Under 08 All

Place # Dancer School
1 456 Ayla Burke Marie Moore
2 322 Michael Smits Marie Moore
3 510 Grace Curtin Shea-Jennings
3 549 Patrick Evans Shea-Jennings

603 Boys & Girls Ceili 4 Hand By The Book Under 10 All

Place # Dancer School
1 478 Samuel Castano Marie Moore
2 189 Bridget Migueis Marie Moore
3 633 Clare Harrington Shea-Jennings
3 298 Molly Schwalb Marie Moore

604 Boys & Girls Ceili 4 Hand By The Book Under 12 All

Place # Dancer School
1 134 Madeline Marcovecchio Marie Moore
2 396 Mary Clare Worthey Shea-Jennings
3 302 Sophia Seith Shea-Jennings

605 Boys & Girls Ceili 4 Hand By The Book Under 15 All

Place # Dancer School
1 673 Kate Johnson Shea-Jennings
2 610 Allison Gluck Shea-Jennings
3 507 Gabriella Cunningham Shea-Jennings

606 Boys & Girls Ceili 4 Hand By The Book 15 & Over

Place # Dancer School
1 395 Ciara worthey Shea-Jennings
2 627 Maggie Halbruner Emerald Isle Academy
3 673 Kate Johnson Shea-Jennings

PDF Archived Results (Old Style):

Grade PDF archive results not available.

All Champ Results:

Champ Tabular Results:

Champ Tabular results not available.

Archived Results (Old style):

Champ archive results not available.